Plebiscyt Supertata 2019
mamotoja.pl
Aktualności

Wybieramy Supertatę 2019 roku – oddaj głos w naszym plebiscycie!

Oto 9 kandydatów do tytułu bycia Supertatą 2019 roku - oddaj głos na jednego z nich, a już w niedzielę - 23 czerwca, w Dniu Ojca, poznamy zdobywcę plebiscytu!

Dzisiejsi ojcowie coraz częściej przypominają superbohaterów - nie tylko pracują, aby utrzymać rodzinę, ale są też bardzo zaangażowani w opiekę nad dziećmi i obowiązki domowe. W niewielkim stopniu przypominają swoich własnych ojców, którzy właściwie wyłącznie skupiali się na zarabianiu pieniędzy i byli bardziej "prokuratorami i sędziami" w rozstrzyganiu rodzinnych sporów niż ciepłymi ojcami swoich dzieci.

Supertata, czyli kto?

Szczerze? Bardzo trudno dzisiaj być tatą! W mediach społecznościowych wszyscy oceniają i porównują, co kto robi i jak żyje. Konkurencja i presja są ogromne. Nasze propozycje do tytułu Supertaty 2019 są jednak najlepszym dowodem na to, że jednak można być fajnym ojcem bez względu na wszystko.

Po wielkiej naradzie redakcyjnej wybrałyśmy 9 kandydatów. Każdy z nich inaczej dochodził do swojego ojcostwa, a to, co przeżył, pokazuje, jak różnie układają się losy i jak odmienni są sami ojcowie. Wśród kandydatów są zarówno bardzo znane osoby: popularni aktorzy, sportowcy, muzyk, bloger,  jak i jeszcze do niedawna anonimowy tata, który dzięki wspaniałemu wynalazkowi pomaga chorym dzieciom. A ponieważ czytanie książek jest arcyważne, postanowiłyśmy także wyróżnić pisarza opowiadań dla maluchów. Wybierajcie i głosujcie! Pod zdjęciami znajdziecie uzasadnienie naszego wyboru.

1. Robert Lewandowski
Patrząc na dumę polskiego futbolu, można powiedzieć, że Robert Lewandowski sprzed narodzin Klary i po to dwie różne osoby. Piłkarz przyznaje, że doświadczenie ojcostwa bardzo go zmieniło. - Moja córka otworzyła mnie jako człowieka - wyznał w wywiadzie. Wcześniej był bardzo zamkniętym człowiekiem, niechętnie otwierającym się przed innymi osobami. Dzięki 2-letniej dzisiaj Klarze piłkarz inaczej postrzega otaczający go świat. - Córeczka spowodowała, że jestem osobą, która zaczęła się więcej uśmiechać, być bardziej pozytywna, otwarta na świat, która też jest bardziej emocjonalna - powiedział. Takie wyznanie w ustach giganta sportu musi robić wrażenie - oto co córki robią z twardzieli!

Zobacz też: Anna Lewandowska z tęsknoty publikuje poruszający post o rodzinie. Mamy łzy w oczach!​

2. Marcin Dorociński
Bardzo popularny aktor filmowy i teatralny jest tatą 13-letniego Stasia i 11-letniej Janiny i od lat tworzy udany związek ze scenografką Moniką Sudół. Jest bardzo oddany rodzinie: - Chyba wszyscy marzą, żeby się zakochać i mieć dzieci. Ja spełniam się w rodzinie. Tego zawsze chciałem - podkreślał nieraz. Nas ujął także swoim zaangażowaniem w ochronę przyrody - protestował przeciwko planom odstrzału żubrów w Polsce, pomaga schroniskom dla psów. Kocha naturę i to dla niej przeniósł się z rodziną z Warszawy do spokojnego Milanówka.

Zobacz też: Słodka prośba 8-latki, którą pomoże spełnić... Marcin Dorociński​

3. Rafał Witek
Tworzy dla dzieci barwne postaci bohaterów, niekoniecznie idealnych, czasami trochę nieprzystosowanych. Napisał kilkadziesiąt książek dla dzieci, opowiadania, wiersze oraz słuchowiska radiowe. Spod jego pióra wyszyły m. in. "Plaża tajemnic", "Julka Kulka, Fioletka i ja", "Maja na tropie jaja", "Klub latających ciotek", „Zgniłobrody i luneta przeznaczenia". Jest tatą 10-letniej Mai, w wolnych chwilach chętnie przesiadującym na próbach chóru dziecięcego Mille Voci z warszawskiego Grochowa, dla którego czasami pisze teksty piosenek. Sporą część życia spędza w podróżach, bardzo chętnie odwiedzając niewielkie miejscowości, gdzie na spotkaniach z fanami swojej twórczości z wielką pasją opowiada o książkach i o tym, jak się je pisze.

Zobacz też: Te bajki pokocha twój dwu- i trzylatek!

4. Adam Małysz
Olimpijczyk, wspaniały skoczek narciarski i triumfator niezliczonej ilości turniejów jest tatą już 21-letniej córki Karoliny. Małysz święcił największe zwycięstwa, kiedy jego córka była bardzo mała. Jak mówi Karolina, w dzieciństwie bardzo brakowało jej taty, bała się także o jego życie, kiedy widziała go na rozbiegu skoczni. - Modliłam się. Prosiłam Boga o pomoc dla niego. Przede wszystkim, żeby nic mu się nie stało - wspomina. Sława taty nieraz była trudna do zniesienia dla córki i żony Izabeli: - Karolina chowała się pod stół, jak widziała kamerę - wspomina żona. A jednak rodzina Małyszów wyszła z tej próby zwycięsko. To, co ich ratowało to ogromna miłość i wiara. Dzisiaj córka Adama Małysza jest niezwykle skromną młodą kobietą, której marzeniem jest - jak mówi - stworzenie zgodnego związku, taki jaki od 22 lat mają jej tata z mamą. - Chcę mieć dom taki, jaki sama miałam - ciepły i pełen miłości - powiedziała. I to wyzwanie zadecydowało, że uznałyśmy, że sławny skoczek zasługuje na nominację.

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach? Podpowiadamy!​

5. Maciej Stuhr
Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy od czterech lat jest szczęśliwym mężem dietetyczki Katarzyny Błażejewskiej, z którą ma syna Tadzia. Tworzą zgraną, patchworkową rodzinę. Małżonkowie mają bowiem dzieci z poprzednich związków - Maciej Stuhr pełnoletnią córkę Matyldę, zaś jego żona - syna Stasia. Droga do ojcostwa była dla aktora wyboista. Przyznał, że nie uważał się za dobrego tatę. Gdy urodziła się córka miał zaledwie 25 lat i rozkręcającą się karierę. - Gdzieś tam się w nocy przywlekałem do domu, zmieniłem parę pieluszek i rano z powrotem na plan - mówi. Teraz odrabia zaległości z nawiązką. - Dziś łatwiej robić mi przerwy od pracy i poświęcać je dzieciom. Dostrzegam też w sobie dużo więcej spokoju i naturalnego podejścia do wychowania niż w młodości - wyznał. W wywiadzie dla „Mamo, To Ja” zdradził, że dzięki synowi uczy się tolerancji. - Synek ma ufność i miłość praktycznie do wszystkich ludzi. Bez uprzedzeń, nietolerancji, krzywego spojrzenia. Ja też staram się taki być, ale on jest w tym mistrzem! - powiedział.

Zobacz też: "Czasem kładę się koło syna i po prostu na niego patrzę". Maciej Stuhr wyznaje, jak buduje więź z dziećmi​

6. Lukas Podolski
Nigdy nie ukrywał swoich polskich korzeni, chociaż był gwiazdą reprezentacji Niemiec w piłce nożnej. Wraz z żoną Moniką wychowują dwójkę dzieci - 11-letniego syna Luisa i 3-letnią córeczkę Mayę. Po latach spędzonych w Bundeslidze znowu wraca do Polski. Piłkarz ogromnie zaangażował się w pomoc dla biednych dzieci na warszawskich Szmulkach, jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic stolicy. Właśnie tam powstała z jego inicjatywy "Arka Fundacja Dzieci", która poprzez sport i naukę ma pomagać dzieciom wyrwać się z biedy i dać szansę na lepszy rozwój. Pod skrzydła fundacji trafiło już 150 dzieci, które mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych (oczywiście na czele z piłką nożną!), lekcjach językowych, a także wyjazdach, w tym zagranicznych. W świetlicy czeka na dzieci także ciepły obiad. 

Zobacz też: Piłka nożna: 11 powodów, dlaczego warto oglądać mecze z dzieckiem​

7. Łukasz Bodnarowski
To tata, który z miłości do dziecka zrobił coś, czego jeszcze nie było - wirtualne zoo! Jego synek Borys cierpi na dystrofię mięśniową i jest przykuty do szpitalnego łóżka w Barcelonie. - To lekcja życia, z której - by nie wpaść w obłęd - trzeba wyciągnąć naukę - powiedział tata. Spędził miesiące w szpitalach i codziennie poznawał dziesiątki dzieci: ich marzenia, potrzeby i ograniczenia. Wtedy w jego głowie zrodził się pomysł kupna robota, dzięki któremu będzie można zwiedzać zoo mimo przebywania w szpitalu. Robot to tablet przymocowany do specjalnego statywu na kółkach oraz mechanizm, który umożliwia mu poruszanie się po alejkach ogrodu zoologicznego. Za pomocą pilota dziecko może jeździć po całym poznańskim zoo i oglądać świat jakby było tam osobiście. Dzieciaki są zachwycone - kiedy do szpitala, gdzie przebywa synek pana Bodnarowskiego, przyjechał Leo Messi, więcej dzieci było przy wirtualnym zoo, niż przy piłkarskiej sławie...

Zobacz też: Robot zabiera chore dzieci na spacer po poznańskim zoo​

8. Bartek Królik
Muzyk i producent, współzałożyciel i członek zespołu Sistars, członek Łąki Łan, gra w zespole Agnieszki Chylińskiej. Jego życie uległo całkowitemu przewartościowaniu, kiedy dwa lata temu urodziła mu się córeczka Jagoda. Dziewczynka ma zespół Downa. Muzyk często dzieli się migawkami z życia swojej rodziny na Instagramie, dodając tym samym otuchy innym rodzicom dzieci z zespołem Downa, walcząc jednocześnie z tabu i błędnymi przekonaniami. Z każdego zdjęcia przebija ogromna miłość do córeczki. Jest zaangażowany w szerzenie wiedzy o zespole Downa i korzysta z każdej okazji, by podkreślać, jak pięknie można spełniać się w roli ojca, nawet kiedy droga nie jest najłatwiejsza. "Oni widzą Zespół Downa - my widzimy OSOBĘ" - napisał pod jednym ze zdjęć swojej córeczki. Jako tata ujmuje nas bez reszty!

Zobacz też: Nie przypuszczała, że w tak młodym wieku można urodzić dziecko z zespołem Downa

9. Michał Będźmirowski
Michał Będźmirowski jest autorem lifestylowego i parentingowego bloga „Modny Tata”. Jest wykładowcą akademickim, doktorem nauk społecznych, a prywatnie – szczęśliwym mężem Pauliny i ojcem niespełna 3-letniego Bruna. Jak mówi, syn wszytko zmienił w jego życiu. - Przez 30 lat nie wiedziałem, co jest w życiu najważniejsze, aż do dnia, kiedy wziąłem Go na ręce, kiedy spojrzałem na Niego, kiedy pocałowałem Go, kiedy zostałem Ojcem. Od tej chwili postanowiłem, że będę dla Niego wzorem, Osobą, z której będzie dumny, Osobą, którą będzie chciał zostać, gdy dorośnie, Osobą, która dba o dom, o rodzinę, o Niego, o siebie - wyznał na swoim blogu. Michał Będźmirowski to idealne ucieleśnienie współczesnego, wielkomiejskiego ojca. Interesuje go moda, sport, kultura, kuchnia. Jest bardzo popularny - jego fanpage na Facebooku ma ponad 30,7 tysięcy fanów, a profil na Instagramie aż 60,8 tysięcy obserwujących. 

Zobacz też: Jak być fajnym tatą i nie zwariować? Podpowiada Modny Tata!​

Patronami plebiscytu są: 

 

Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę – zestaw kosmetyków Ziaja z linii Yego Sensitiv:

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
Rocznica Komunii Świętej – prezenty
Święta i uroczystości
Rocznica Komunii świętej – co z tortem i prezentami? I czy udział w rocznicy komunii jest obowiązkowy? 
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem: od kiedy, ile płatne? Przepisy 2024
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab
kiedy wkładać dziecku czapkę
Zdrowie
Kiedy wkładać dziecku czapkę? I czy przewianie uszu to mit? [PEDIATRA WYJAŚNIA]
Małgorzata Wódz