Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Plebiscyt Supertata 2019
mamotoja.pl
Aktualności

Wybieramy Supertatę 2019 roku – oddaj głos w naszym plebiscycie!

Oto 9 kandydatów do tytułu bycia Supertatą 2019 roku - oddaj głos na jednego z nich, a już w niedzielę - 23 czerwca, w Dniu Ojca, poznamy zdobywcę plebiscytu!

Dzisiejsi ojcowie coraz częściej przypominają superbohaterów - nie tylko pracują, aby utrzymać rodzinę, ale są też bardzo zaangażowani w opiekę nad dziećmi i obowiązki domowe. W niewielkim stopniu przypominają swoich własnych ojców, którzy właściwie wyłącznie skupiali się na zarabianiu pieniędzy i byli bardziej "prokuratorami i sędziami" w rozstrzyganiu rodzinnych sporów niż ciepłymi ojcami swoich dzieci.

Supertata, czyli kto?

Szczerze? Bardzo trudno dzisiaj być tatą! W mediach społecznościowych wszyscy oceniają i porównują, co kto robi i jak żyje. Konkurencja i presja są ogromne. Nasze propozycje do tytułu Supertaty 2019 są jednak najlepszym dowodem na to, że jednak można być fajnym ojcem bez względu na wszystko.

Po wielkiej naradzie redakcyjnej wybrałyśmy 9 kandydatów. Każdy z nich inaczej dochodził do swojego ojcostwa, a to, co przeżył, pokazuje, jak różnie układają się losy i jak odmienni są sami ojcowie. Wśród kandydatów są zarówno bardzo znane osoby: popularni aktorzy, sportowcy, muzyk, bloger,  jak i jeszcze do niedawna anonimowy tata, który dzięki wspaniałemu wynalazkowi pomaga chorym dzieciom. A ponieważ czytanie książek jest arcyważne, postanowiłyśmy także wyróżnić pisarza opowiadań dla maluchów. Wybierajcie i głosujcie! Pod zdjęciami znajdziecie uzasadnienie naszego wyboru.

1. Robert Lewandowski
Patrząc na dumę polskiego futbolu, można powiedzieć, że Robert Lewandowski sprzed narodzin Klary i po to dwie różne osoby. Piłkarz przyznaje, że doświadczenie ojcostwa bardzo go zmieniło. - Moja córka otworzyła mnie jako człowieka - wyznał w wywiadzie. Wcześniej był bardzo zamkniętym człowiekiem, niechętnie otwierającym się przed innymi osobami. Dzięki 2-letniej dzisiaj Klarze piłkarz inaczej postrzega otaczający go świat. - Córeczka spowodowała, że jestem osobą, która zaczęła się więcej uśmiechać, być bardziej pozytywna, otwarta na świat, która też jest bardziej emocjonalna - powiedział. Takie wyznanie w ustach giganta sportu musi robić wrażenie - oto co córki robią z twardzieli!

Zobacz też: Anna Lewandowska z tęsknoty publikuje poruszający post o rodzinie. Mamy łzy w oczach!​

2. Marcin Dorociński
Bardzo popularny aktor filmowy i teatralny jest tatą 13-letniego Stasia i 11-letniej Janiny i od lat tworzy udany związek ze scenografką Moniką Sudół. Jest bardzo oddany rodzinie: - Chyba wszyscy marzą, żeby się zakochać i mieć dzieci. Ja spełniam się w rodzinie. Tego zawsze chciałem - podkreślał nieraz. Nas ujął także swoim zaangażowaniem w ochronę przyrody - protestował przeciwko planom odstrzału żubrów w Polsce, pomaga schroniskom dla psów. Kocha naturę i to dla niej przeniósł się z rodziną z Warszawy do spokojnego Milanówka.

Zobacz też: Słodka prośba 8-latki, którą pomoże spełnić... Marcin Dorociński​

3. Rafał Witek
Tworzy dla dzieci barwne postaci bohaterów, niekoniecznie idealnych, czasami trochę nieprzystosowanych. Napisał kilkadziesiąt książek dla dzieci, opowiadania, wiersze oraz słuchowiska radiowe. Spod jego pióra wyszyły m. in. "Plaża tajemnic", "Julka Kulka, Fioletka i ja", "Maja na tropie jaja", "Klub latających ciotek", „Zgniłobrody i luneta przeznaczenia". Jest tatą 10-letniej Mai, w wolnych chwilach chętnie przesiadującym na próbach chóru dziecięcego Mille Voci z warszawskiego Grochowa, dla którego czasami pisze teksty piosenek. Sporą część życia spędza w podróżach, bardzo chętnie odwiedzając niewielkie miejscowości, gdzie na spotkaniach z fanami swojej twórczości z wielką pasją opowiada o książkach i o tym, jak się je pisze.

Zobacz też: Te bajki pokocha twój dwu- i trzylatek!

4. Adam Małysz
Olimpijczyk, wspaniały skoczek narciarski i triumfator niezliczonej ilości turniejów jest tatą już 21-letniej córki Karoliny. Małysz święcił największe zwycięstwa, kiedy jego córka była bardzo mała. Jak mówi Karolina, w dzieciństwie bardzo brakowało jej taty, bała się także o jego życie, kiedy widziała go na rozbiegu skoczni. - Modliłam się. Prosiłam Boga o pomoc dla niego. Przede wszystkim, żeby nic mu się nie stało - wspomina. Sława taty nieraz była trudna do zniesienia dla córki i żony Izabeli: - Karolina chowała się pod stół, jak widziała kamerę - wspomina żona. A jednak rodzina Małyszów wyszła z tej próby zwycięsko. To, co ich ratowało to ogromna miłość i wiara. Dzisiaj córka Adama Małysza jest niezwykle skromną młodą kobietą, której marzeniem jest - jak mówi - stworzenie zgodnego związku, taki jaki od 22 lat mają jej tata z mamą. - Chcę mieć dom taki, jaki sama miałam - ciepły i pełen miłości - powiedziała. I to wyzwanie zadecydowało, że uznałyśmy, że sławny skoczek zasługuje na nominację.

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko jazdy na nartach? Podpowiadamy!​

5. Maciej Stuhr
Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy od czterech lat jest szczęśliwym mężem dietetyczki Katarzyny Błażejewskiej, z którą ma syna Tadzia. Tworzą zgraną, patchworkową rodzinę. Małżonkowie mają bowiem dzieci z poprzednich związków - Maciej Stuhr pełnoletnią córkę Matyldę, zaś jego żona - syna Stasia. Droga do ojcostwa była dla aktora wyboista. Przyznał, że nie uważał się za dobrego tatę. Gdy urodziła się córka miał zaledwie 25 lat i rozkręcającą się karierę. - Gdzieś tam się w nocy przywlekałem do domu, zmieniłem parę pieluszek i rano z powrotem na plan - mówi. Teraz odrabia zaległości z nawiązką. - Dziś łatwiej robić mi przerwy od pracy i poświęcać je dzieciom. Dostrzegam też w sobie dużo więcej spokoju i naturalnego podejścia do wychowania niż w młodości - wyznał. W wywiadzie dla „Mamo, To Ja” zdradził, że dzięki synowi uczy się tolerancji. - Synek ma ufność i miłość praktycznie do wszystkich ludzi. Bez uprzedzeń, nietolerancji, krzywego spojrzenia. Ja też staram się taki być, ale on jest w tym mistrzem! - powiedział.

Zobacz też: "Czasem kładę się koło syna i po prostu na niego patrzę". Maciej Stuhr wyznaje, jak buduje więź z dziećmi​

6. Lukas Podolski
Nigdy nie ukrywał swoich polskich korzeni, chociaż był gwiazdą reprezentacji Niemiec w piłce nożnej. Wraz z żoną Moniką wychowują dwójkę dzieci - 11-letniego syna Luisa i 3-letnią córeczkę Mayę. Po latach spędzonych w Bundeslidze znowu wraca do Polski. Piłkarz ogromnie zaangażował się w pomoc dla biednych dzieci na warszawskich Szmulkach, jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic stolicy. Właśnie tam powstała z jego inicjatywy "Arka Fundacja Dzieci", która poprzez sport i naukę ma pomagać dzieciom wyrwać się z biedy i dać szansę na lepszy rozwój. Pod skrzydła fundacji trafiło już 150 dzieci, które mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych (oczywiście na czele z piłką nożną!), lekcjach językowych, a także wyjazdach, w tym zagranicznych. W świetlicy czeka na dzieci także ciepły obiad. 

Zobacz też: Piłka nożna: 11 powodów, dlaczego warto oglądać mecze z dzieckiem​

7. Łukasz Bodnarowski
To tata, który z miłości do dziecka zrobił coś, czego jeszcze nie było - wirtualne zoo! Jego synek Borys cierpi na dystrofię mięśniową i jest przykuty do szpitalnego łóżka w Barcelonie. - To lekcja życia, z której - by nie wpaść w obłęd - trzeba wyciągnąć naukę - powiedział tata. Spędził miesiące w szpitalach i codziennie poznawał dziesiątki dzieci: ich marzenia, potrzeby i ograniczenia. Wtedy w jego głowie zrodził się pomysł kupna robota, dzięki któremu będzie można zwiedzać zoo mimo przebywania w szpitalu. Robot to tablet przymocowany do specjalnego statywu na kółkach oraz mechanizm, który umożliwia mu poruszanie się po alejkach ogrodu zoologicznego. Za pomocą pilota dziecko może jeździć po całym poznańskim zoo i oglądać świat jakby było tam osobiście. Dzieciaki są zachwycone - kiedy do szpitala, gdzie przebywa synek pana Bodnarowskiego, przyjechał Leo Messi, więcej dzieci było przy wirtualnym zoo, niż przy piłkarskiej sławie...

Zobacz też: Robot zabiera chore dzieci na spacer po poznańskim zoo​

8. Bartek Królik
Muzyk i producent, współzałożyciel i członek zespołu Sistars, członek Łąki Łan, gra w zespole Agnieszki Chylińskiej. Jego życie uległo całkowitemu przewartościowaniu, kiedy dwa lata temu urodziła mu się córeczka Jagoda. Dziewczynka ma zespół Downa. Muzyk często dzieli się migawkami z życia swojej rodziny na Instagramie, dodając tym samym otuchy innym rodzicom dzieci z zespołem Downa, walcząc jednocześnie z tabu i błędnymi przekonaniami. Z każdego zdjęcia przebija ogromna miłość do córeczki. Jest zaangażowany w szerzenie wiedzy o zespole Downa i korzysta z każdej okazji, by podkreślać, jak pięknie można spełniać się w roli ojca, nawet kiedy droga nie jest najłatwiejsza. "Oni widzą Zespół Downa - my widzimy OSOBĘ" - napisał pod jednym ze zdjęć swojej córeczki. Jako tata ujmuje nas bez reszty!

Zobacz też: Nie przypuszczała, że w tak młodym wieku można urodzić dziecko z zespołem Downa

9. Michał Będźmirowski
Michał Będźmirowski jest autorem lifestylowego i parentingowego bloga „Modny Tata”. Jest wykładowcą akademickim, doktorem nauk społecznych, a prywatnie – szczęśliwym mężem Pauliny i ojcem niespełna 3-letniego Bruna. Jak mówi, syn wszytko zmienił w jego życiu. - Przez 30 lat nie wiedziałem, co jest w życiu najważniejsze, aż do dnia, kiedy wziąłem Go na ręce, kiedy spojrzałem na Niego, kiedy pocałowałem Go, kiedy zostałem Ojcem. Od tej chwili postanowiłem, że będę dla Niego wzorem, Osobą, z której będzie dumny, Osobą, którą będzie chciał zostać, gdy dorośnie, Osobą, która dba o dom, o rodzinę, o Niego, o siebie - wyznał na swoim blogu. Michał Będźmirowski to idealne ucieleśnienie współczesnego, wielkomiejskiego ojca. Interesuje go moda, sport, kultura, kuchnia. Jest bardzo popularny - jego fanpage na Facebooku ma ponad 30,7 tysięcy fanów, a profil na Instagramie aż 60,8 tysięcy obserwujących. 

Zobacz też: Jak być fajnym tatą i nie zwariować? Podpowiada Modny Tata!​

Patronami plebiscytu są: 

 

Zwycięzca plebiscytu otrzyma nagrodę – zestaw kosmetyków Ziaja z linii Yego Sensitiv:

Po 5 tygodniach Klara jest już z rodzicami
screen/Facebook Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu
Aktualności
Malutka Klara w końcu jest w domu! Gdy się urodziła, jej mama miała koronawirusa
Zakażeni koronawirusem rodzice dziewczynki musieli czekać aż pięć tygodni, aby móc bez przeszkód wziąć córeczkę na ręce. „To najpiękniejsza majówka w naszym życiu" – powiedziała mama maleństwa.

O tym porodzie mówiła cała Polska. Klara jest pierwszym dzieckiem urodzonym w czasie pandemii przez kobietę, która sama była zakażona koronawirusem. Przyszła na świat pod koniec marca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej Curie w Zgierzu. Po ponad miesiącu jej rodzice mogli w końcu zabrać maleństwo do domu ! Było to też pierwsze spotkanie Klary z rodzicami i bratem odizolowanymi dotąd od siebie z uwagi na chorobę mamy i taty. Rodzice nie wiedzieli, że są zakażeni koronawirusem To były ogromne nerwy. Rodzice dziecka nie wiedzieli o tym, że są chorzy, nie mieli żadnych objawów COVID-19 . Przeżyli dramat, kiedy usłyszeli diagnozę. Pojawiła się ogromna niepewność i strach, w jakim stanie zdrowia urodzi się maleństwo. Mama dziecka trafiła pod wspaniałą opiekę lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu , a ci nie dali za wygraną. Zastosowano specjalne procedury medyczne, środki ochronne, kombinezony, potrójne rękawiczki, tak aby dziewczynka była zdrowa. Jest prześliczna i zdrowa! Klara przyszła na świat przez cesarskie cięcie , zdrowa, ale od razu została położona w izolatce, w której przebywała aż do momentu wypisu. Przez cały ten czas dzieckiem opiekował się personel szpitalny oddziału neonatologii i patologii noworodka. „ To było dla nas rodziców bardzo ciężkie, nie zobaczyć dziecka w pierwszych dniach jej życia "  – wyznał jej tata. Rodzice widzieli córeczkę tylko na nagraniach Aby utrzymać więź mamy z maleństwem , położnicy nagrywali Klarę i pokazywali dziewczynkę mamie. Rejestrowali też mamę dziewczynki i odtwarzali jej głos dziecku podczas opieki nad noworodkiem. Klara czekała, aż jej rodzice wyzdrowieją, a ponowne testy na koronawirusa pokażą wynik ujemny. Dokładnie 1 maja mogli przytulić maleństwo i przywieźć je do domu. Odebrali dziecko z rąk ordynator...

planowanie ciąży a koronawirus
Adobe Stock
Aktualności
Planowanie ciąży a koronawirus – aktualne badania i zalecenia
Planowanie ciąży w czasie pandemii to nie jest dobry pomysł. Zajście w ciążę najlepiej odłożyć na później – takie są zalecenia konsultantów krajowych w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz perinatologii.

Planowanie ciąży a koronawirus – to trudny temat. Wszystko przez to, że nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby stwierdzić jednoznacznie, w jakim stopniu zakażenie koronawirusem może wpływać na przebieg ciąży i zdrowie dziecka. Są jednak na ten temat pierwsze doniesienia naukowe, które wskazują na pewne ryzyko. Dlatego ginekolodzy i położnicy odradzają obecnie staranie się o dziecko. Spis treści: Planowanie ciąży a koronawirus: stanowisko specjalistów Dlaczego planowanie ciąży w czasie pandemii może być ryzykowne Prowadzenie ciąży podczas epidemii koronawirusa Leczenie niepłodności a koronawirus Planowanie ciąży a koronawirus: stanowisko specjalistów Poczęcie dziecka w czasie epidemii koronawirusa odradzają konsultant krajowy w dziedzinie położnictwa i ginekologii prof. Krzysztof Czajkowski oraz konsultant krajowy w dziedzinie perinatologii prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś. Ich zdaniem, to nie jest dobry czas na zajście w ciążę. „Ponieważ dotychczas brak wystarczających danych na temat wpływu zakażenia SARS-CoV-2 na rozwój ciąży w jej wczesnym okresie, mając na względzie daleko posunięte środki ostrożności, kobietom planującym ciążę zaleca się rozważenie odłożenia planów prokreacyjnych do czasu unormowania się sytuacji epidemiologicznej lub potwierdzenia braku wpływu zakażenia na rozwój dziecka" – czytamy w zaleceniach konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii oraz konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. „Jeśli ktoś pragnie urodzić zdrowe dziecko, to z poczęciem dziecka warto teraz poczekać miesiąc, dwa" – sugeruje prof. Krzysztof Czajkowski. Dlaczego planowanie ciąży w czasie pandemii może być ryzykowne Na obecnym etapie badań naukowych nie ma dowodów, aby zakażenie koronawirusem powodowało wady rozwojowe u płodu . Choć przyszły już na...

mama 5-miesięcznego dziecka musiała opiekować się chorymi z koronawirusem
Adobe Stock
Aktualności
Karmiąca mama zmuszona do rozstania z niemowlakiem, by opiekować się chorymi z koronawirusem
Kobieta jest karmiącą mamą na urlopie macierzyńskim. Mimo tego została wezwana do walki z koronawirusem. Niestety takich kobiet jest więcej.

Kobiety mają nieletnie dzieci , jednak decyzją wojewody mazowieckiego zostały skierowane do pracy w ogarniętym koronawirusem domu pomocy społecznej. Są przerażone. Czy tak można? Ma zostawić synka i iść walczyć z koronawirusem Pani Monika jest mamą 5-miesięcznego synka, którego karmi piersią. Mieszka obecnie u rodziców, gdyż mąż jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej i ze względów bezpieczeństwa (kobieta choruje na astmę ) na czas walki z epidemią koronawirusa mieszkają osobno. Widuje się z mężem tylko przez szybę. Kobieta pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łychowskiej Woli (woj. mazowieckie), a obecnie jest na urlopie macierzyńskim. Mimo tego otrzymała wezwanie od wojewody mazowieckiego, aby stawić się do pracy w domu pomocy społecznej w Tomczycach (woj. mazowieckie). Panuje w nim dramatyczna sytuacja  – zakażonych koronawirusem jest 70 osób – od pensjonariuszy poprzez personel aż po dyrektora placówki. Kobieta nie stawiła się do pracy. W związku, z czym otrzymała od wojewody 5 tysięcy złotych kary. Pani Monika jest tylko jedyną w wielu osób skierowanych do pracy przy chorych z COVID-19 w DPS-ie w Tomczycach. Wśród nich są także inne mamy małych dzieci, jak np. rehabilitantka pani Wioleta, mama trójki dzieci: 3-latka, 10-latka i 12-latka, przebywająca na zwolnieniu na opiekę nad dzieckiem. Musisz iść do pracy i walczyć z epidemią Kobiety zostały wezwane do pracy na podstawie art. 47 „ Ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych ". Przewiduje ona, że pracownicy podmiotów leczniczych, osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby, z którymi podpisano umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, mogą być skierowani do pracy przy zwalczaniu epidemii. Patrząc jednak na przypadek pani Moniki i innych matek ,wezwanie do opieki nad chorymi z COVID-19 zapadło wbrew zapisom ustawy. Ustawa wymienia...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak