Dziewczynka zginęła, bo połknęła baterię
Twitter Blanche V. Mercaldi
Aktualności

Dziewczynka zginęła, bo połknęła … baterię!

Jak wiele niebezpiecznych przedmiotów w twoim domu jest w zasięgu rączek dziecka? Niech ta tragiczna historia będzie przestrogą dla rodziców. Apelujemy również o wyrozumiałość lekarzy. Nie traktujcie matek przyjeżdżających do szpitala z dzieckiem na ręku jak wariatki.

"W jednej minucie była z nami, taka idealna, a w kolejnej - już nie żyła. Nie mamy pojęcia, kiedy połknęła tę baterię" - mówił dziadek dziewczynki. 

2-letniej Brianny Florer z Oklahomy trafiła do szpitala kilka dni po Bożym Narodzeniu. Rodzice wezwali karetkę, po tym jak dziewczynka zaczęła wymiotować krwią. Mimo natychmiastowej reakcji lekarzy nie udało się zatamować dwulatce krwotoku wewnętrznego. Śmierć dziewczynki była spowodowana płonięciem niewielkiej litowej baterii. Tego typu baterii często używamy w zegarkach, ale wiele z nich jest również wykorzystywanych w zabawkach dla dzieci. 
 


Pamiętajmy, by:

  • przedmioty groźne dla dziecka znajdowały się poza jego zasięgiem
  • w razie jakichkolwiek podejrzeń, że dziecko połknęło niebezpieczny przedmiot, jak bateria czy moneta reagujmy natychmiast. W tych przypadkach lepiej dmuchać na zimne. 

Apelujemy również o wyrozumiałość lekarzy. Nie traktujcie matek przyjeżdżających z dzieckiem na ręku do szpitala (chcących rozwiać swoje obawy) jak wariatki. One nie robią tego, by marnować czas personelu medycznego, lecz z troski o zdrowie, a czasem i życie swoich dzieci.

Zobacz też: Gdzie są lekarze, ja pytam?! Rodzicu, witamy w bestialskim Polish reality
 

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

Kacie - dziewczynka, która połknęła baterię guzikową
facebook.com/Cheryl Bell
Aktualności
2-letnia dziewczynka walczy o życie po połknięciu baterii
Ta dziewczynka połknęła baterię guzikową i prawie straciła życie. Przeczytaj, dlaczego takie baterie są tak bardzo niebezpieczne i co zrobić, jeśli dziecko połknie baterię.

2-latka prawie umarła po tym, jak kwas z połkniętej baterii wypalił dziury w jej przełyku, brzuchu i głównych arteriach.  Tyle się mówi o zagrożeniach, które znajdują się w każdym domu. Często wzruszamy ramionami, myśląc, że nasze dzieci są bezpieczne, że nas to nie dotyczy. Czy tak myślała też mama małej Kacie? Jej córeczka trafiła do szpitala po połknięciu małej okrągłej baterii litowej z kluczyka do samochodu. Możliwe, że nigdy nie będzie już sprawnie chodzić, bo bateria uszkodziła jej główne arterie. Nie może jeść samodzielnie, bo uszkodzeniu uległ też przełyk. Teraz mama Kacie, Cheryl Bell , apeluje do rodziców: uważajcie na baterie ! Co może zrobić mała bateria? W przypadku Kacie kwas z baterii, który rozlał się w organizmie dziewczynki, wyżarł dziury w jej przełyku, brzuchu i arteriach . Dziewczynka musiała być karmiona przez sondę, lekarze ostrzegali, że może być sparaliżowana od pasa w dół. Na szczęście jej mama napisała na Facebooku, że dziewczynka zaczyna chodzić. Jest w szpitalu już od 8 tygodni i nic nie wskazuje na to, żeby miała z niego wyjść przed upływem miesiąca. Ostatnia wiadomość jest taka, że przełyk zagoił się na tyle dobrze, że będzie mogła znowu jeść samodzielnie. Lekarze dawali jej 40 proc. szans przeżycia operacji naprawiającej szkody spowodowane przez połkniętą baterię. Przeżyła tę operację  – wg jej lekarzy - jako jedno z dwójki dzieci na świecie. Niestety baterie litowe często znajdują się w zabawkach i są wyjątkowo niebezpieczne dla dzieci. Lit powoduje obrzęk płuc, uszkadza układ nerwowy, pokarmowy, sercowo-naczyniowy, ma właściwości żrące. Wchodząc w reakcję ze śliną i sokami żołądkowymi, baterie rozszczelniają się i wydzielają elektrolit, który działa jak kwas wżerający się w ciało i wypalający wewnętrzne narządy.    1 mała bateria guzikowa może...

karetka pogotowia
Fotolia
Zdrowie
8-miesięczne dziecko zmarło przez bzdurne przepisy: bulwersująca sprawa
Kolejna tragedia, kolejna śmierć dziecka, która nie powinna się zdarzyć. Prokuratura postawiła zarzuty lekarzom, ale czy winni są lekarze, czy bzdurne przepisy?

8-miesięczna dziewczynka miała zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych . Została przyjęta do szpitala w Głogowie, ale w tym stanie musiała być przetransponowana do specjalistycznej placówki we Wrocławiu. Lekarka w szpitalu wezwała karetkę z odległej o prawie 30 km Wschowy, bo według obowiązującego w Polsce prawa szpital... nie może korzystać z karetek pogotowia ratunkowego . Zwykła karetka, nie specjalistyczna Dziewczynkę wysłano ze szpitala zwykłą karetką, która nie była wyposażona w aparaturę ratującą życie. W drodze stan dziewczynki jeszcze bardziej się pogorszył, dlatego lekarz zatrzymał karetkę i wezwał pogotowie ratunkowe . Dziewczynka została przewieziona do szpitala we Wrocławiu, znalazła się na oddziale intensywnej terapii. Zmarła po trzech dniach, w wyniku sepsy , której nie dało się opanować. Są zarzuty dla lekarzy, nie ma dla urzędników Nie wiadomo, czy dziecko przeżyłoby, gdyby od razu było objęte profesjonalną pomocą. Prokuratura postawiła zarzuty lekarce, która zadecydowała o przewozie dziewczynki, zarzuty zostały też postawione lekarzowi, który przyjął dziecko do transportu. Biegli stwierdzili, że lekarka powinna starać się o przewiezienie dziecka karetką specjalistyczną pobliskiego pogotowia ratunkowego , a w razie odmowy zwrócić się o pomoc do koordynatora ratownictwa medycznego we Wrocławiu, a dopiero gdyby to się nie udało - podjąć decyzję o transporcie zwykłą karetką: uzasadniała prokurator. Obowiązujące przepisy nie pozwalają na przewóz karetką pogotowia ratunkowego chorego, który już przebywa w szpitalu. Często zarzuty stawia się lekarzom, jak niedawno w sprawie chłopca z Kutna, natomiast nie stawia się zarzutów twórcom obowiązujących w Polsce absurdalnych przepisów o ratownictwie medycznym , zgodnie z którymi szpital nie może korzystać z karetek pogotowia ratunkowego. Kto jest winny niepotrzebnej śmierci...

walka o życie dziecka zarażonego przez pocałunek
Adobe Stock
Aktualności
Rodzice 8-tygodniowej Elizy przez 5 dni walczyli o swoje dziecko
To były potworne nerwy, 20 lekarzy walczyło o życie maleństwa!

Kiedy malutka Eliza przyszła na świat była okazem zdrowia. Po 8 tygodniach życia była umierająca . Maleństwo złapało infekcję, która dla osoby dorosłej nie jest niczym groźnym, dla takiej kruszynki może oznaczać wyrok śmierci. Osoby chore z daleka od niemowlaka Rodzice opisali na Twitterze horror jaki przeszli. Przywieźli córeczkę do szpitala po tym, jak maleństwo zaczęło bardzo źle oddychać, leżąc w łóżeczku. Lekarze walczyli o życie Elizy przez 5 dni, nim zagrożenie minęło. - Nagle zrobiła się fioletowa. Pojawiło się nad nią 20 lekarzy. Czuliśmy się, jakbyśmy byli w centrum kataklizmu – opowiadają rodzice dziewczynki. – W pewnym momencie sądziliśmy, że już ją stracimy – dodają. Maleństwo było w stanie śpiączki. Powodem nagłej zmiany stanu zdrowia dziecka był zwyczajny buziak. Nie wiadomo, kto pocałował dziecko, ale na pewno przekazał mu chorobę. Eliza nabawiła się infekcji , która mogła ją zabić. Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O! "Nie pozwólcie obcym całować swoich pociech!"  Rodzice dziewczynki chcą przestrzec innych rodziców przed konsekwencjami jakie niesie dla tak małego dziecka kontakt z chorym dorosłym . "Nie pozwólcie obcym całować swoich pociech!" - apeluje mama małej dziewczynki.   Na szczęście lekarze opanowali sytuację. Mała Eliza jest już w domu i powoli wraca do zdrowia. Państwo Hobbs w rozmowie z brytyjskimi mediami podkreślają, że choć są bardzo troskliwi, to nie mają wpływu na zachowanie innych osób. Te często zapominają, że zwykłe przeziębienie jest niezwykle groźne dla niemowląt, u których jeszcze rozwija się odporność.   Parents share heartbreaking footage of CPR on their baby after she was almost killed by cold  WARNING: DISTRESSING CONTENT. Doctors performed CPR on Eliza Hobbs who was found...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj