Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Pijana dziewczynka Elbląg
Straż Miejska Elbląg, Adobe Stock/Piotr Marcinski
Aktualności

Elbląg: pijana dziewczynka na placu zabaw? Straż Miejska: „Dzieci się z niej naśmiewały, dorośli pozostali bezczynni”

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Elblągu właśnie poinformowali, że w połowie marca na jednym z miejskich placów zabaw doszło do niecodziennej sytuacji. W gronie bawiących się tam dzieci była… 12-latka „w stanie upojenia alkoholowego”. Dorośli, którzy byli tam ze swoimi pociechami nie reagowali…

„Dziewczynka nie była w stanie utrzymać równowagi, a towarzyszące jej osoby (dzieci) naśmiewały się z niej i próbowały wymusić pewne niebezpieczne zachowania, np. próbowały dziewczynkę spuścić ze ślizgawki głową skierowaną do dołu” – czytamy w komunikacie.

Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film

Nie była w stanie utrzymać równowagi

Wczesne marcowe popołudnie, plac zabaw Dolinka. Mimo że pogoda nie dopisywała, nie brakowało tam dzieci w różnym wieku. Części z nich towarzyszyli dorośli opiekunowie.

Jedna z dziewczynek zachowywała się dziwnie. Nie była w stanie utrzymać równowagi, budziła również niezdrowe zainteresowanie wśród innych dzieci, które prowokowały ją do niebezpiecznych zachowań.

Żadna z dorosłych osób nie zainteresowała się tym, co dzieje się z 12-latką.

Zareagowała dwójka rówieśników

To co działo się na placu zabaw zaniepokoiło dwójkę kuzynostwa, 11-letniego chłopca i 13-letnią dziewczynkę. Widząc, że dorośli lekceważą sytuację, zadzwonili do rodziców i opowiedzieli o wszystkim. Rodzice z kolei powiadomili Straż Miejską.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali do Dolinki ustalili, że 12-latka znajduje się w stanie upojenia alkoholowego. Strażnicy przekazali dziewczynkę jej rodzicom.

 

Źródło: Straż Miejska Elbląg

Piszemy też o:

 

Pijany ojciec „opiekował” się malutkim dzieckiem. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia
AdobeStock: M-Production
Aktualności
Żory: pijany ojciec „opiekował się” malutkim dzieckiem. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia
Mieszkaniec Żor miał zajmować się 2-letnią córeczką, podczas gdy jego żona przebywała w szpitalu. Gdyby nie czujność matki, mogłoby dość do tragedii. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 3,5 promila.

O skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniu męża poinformowała policję bardzo zaniepokojona mama 2-letniej dziewczynki. Kobieta przebywała w szpitalu, a z rodziną kontaktowała się przez jeden z popularnych komunikatorów. Podczas rozmowy nabrała podejrzeń co do stanu psychofizycznego swojego męża. Ojciec pijany w sztok W środę (13.04) około godziny 21:00 dyżurny żorskiej policji otrzymał prośbę o interwencję. Zaniepokojona matka obawiała się o bezpieczeństwo przebywającej pod opieką jej męża córeczki. Przypuszczała, że mężczyzna jest kompletnie pijany. I miała rację. 41-letni ojciec w wydychanym powietrzu miał prawie 3,5 promila alkoholu. „Kobieta wykazała się odwagą, odpowiedzialnością i rozsądkiem. Dobro dziecka jest dla niej najważniejsze”, komentuje rzecznik policji w Żorach Marcin Leśniak. Dziewczynka jest bezpieczna Po natychmiastowej interwencji policji 2-letnią dziewczynkę przekazano pod opiekę wujka, brata matki. Na szczęście dziecku nic się nie stało, ale śledczy wszczęli postępowanie mające na celu ustalenie, czy dziewczynce nie groziło niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, ojcu grozi do 5 lat więzienia. Przypominamy, że zachowanie trzeźwości podczas opieki nad dzieckiem jest rodzicielskim obowiązkiem. Zgodnie z art. 160 § 2 kodeksu karnego rodzicom, za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, nad którym sprawowali opiekę, może grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Źródło: zory.naszemiasto.pl, TVN24 Katowice Piszemy też o: Aż 70 procent dzieci z bólami brzucha. „To jakieś szaleństwo” „Moje dziecko bardziej kocha mojego męża niż mnie. Ja jestem na co dzień i muszę trzymać dyscyplinę, a tatuś jest od prezentów i rozpieszczania” [LIST DO REDAKCJI] Agnieszka Włodarczyk miała ciężką noc: Milanek gorączkował, popełniła błąd

pijana matka zostawiła niemowlę w domu
Adobe Stock/milosducati, Innovated Captures
Aktualności
Pijana matka leżała pod blokiem, w domu zostawiła głodne niemowlę
Kiedy kompletnie pijana kobieta została zabrana z ulicy na izbę wytrzeźwień, nikt nie spodziewał się, że w jej domu zostało malutkie dziecko. I to całkiem samo! Matka przypomniała sobie o 7-miesięcznym synku, dopiero gdy wytrzeźwiała. Wtedy do akcji wkroczył dzielnicowy.

Policjant miał niewiele czasu – niemowlę przebywało samo w domu już od kilkunastu godzin! Dobrze, że matka w ogóle przypomniała sobie o zostawionym dziecku. Policjant zajął się dzieckiem pijanej kobiety Kobietę zabrano prosto z ulicy w Zielonej Górze i zawieziono do izby wytrzeźwień w poniedziałek wieczorem. Dopiero rano następnego dnia kobieta poinformowała pracowników placówki, że w domu zostawiła 7-miesięczne dziecko. Policja zareagowała błyskawicznie – liczyła się przecież każda minuta! Kiedy funkcjonariusz Przemysław Broka przyjechał na miejsce, znalazł w mieszkaniu zziębniętego, przerażonego chłopczyka. Dziecko leżało w łóżeczku, płakało i było bardzo głodne. Policjant przewinął niemowlę, ciepło je ubrał i nakarmił samodzielnie przygotowanym mlekiem. Na szczęście dziecko nie ucierpiało, choć trudno sobie wyobrazić, jak bardzo musiało się bać. Chłopczyk trafił do rodziny zastępczej, a jego matka prawdopodobnie wróci do więzienia, bo jak się okazało, miała na nodze obrożę więzienną i w ogóle nie powinna była opuszczać mieszkania. Źródło: Fakt.pl Piszemy też o: Wypadek na terenie żłobka. Ofiarą jest dwulatka Zamknęły dwulatkę w sali i poszły do domu. Matka chce pozwać żłobek Kilkutygodniowe niemowlę w kieleckim oknie życia. Znaleziono przy nim reklamówkę

Dziecko stało na parapecie, ojciec był pijany
Aktualności
2-latek chodził po parapecie na 3. piętrze. Pijany ojciec w tym czasie spał
Przypadkowy przechodzień zauważył 2-letnie dziecko stojące na parapecie przy otwartym oknie. Mężczyzna od razu wezwał policję. Okazało się, że ojciec dziecka spał – był pod wpływem alkoholu. W mieszkaniu przebywała również 3-letnia dziewczynka. To już druga taka sytuacja w tej rodzinie w ciągu ostatnich tygodni.

Dopiero co pisałyśmy o przerażającym nagraniu, na którym 2-latek beztrosko spaceruje po parapecie na 3. piętrze. Interweniowała wtedy policja. Nie minął miesiąc, a sytuacja się powtórzyła. Do zdarzenia doszło w bloku przy al. Tysiąclecia w Wałczu. Z informacji przekazanych przez tamtejszą komendę policji wynika, że ojciec dzieci spał. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Matki nie było w domu – akurat w tym samym czasie składała na policji zeznania w związku z sytuacją, która miała miejsce miesiąc wcześniej. Wtedy również funkcjonariusze interweniowali po tym, jak otrzymali zgłoszenie o dziecku spacerującym po parapecie. Dzieci trafią do rodziny zastępczej Jak podaje TVN24, ojciec dzieci usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, z winy nieumyślnej. Chce dobrowolnie poddać się karze – grozi mu do pięciu lat więzienia. Sprawa zostanie przekazana do sądu. Rodzica od roku była pod opieką kuratora – ojciec dzieci miał nadużywać alkoholu. Sąd rodzinny zadecydował, że na czas postępowania dzieci – 2-letni chłopczyk i jego 3-letnia siostra – trafią do rodziny zastępczej. Źródło: TVN24 Zobacz także: Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać Jak ochronić małe dziecko przed wypadkami w domu? Są na to sposoby! Dorota Zawadzka pokazała, jak dochodzi do wypadków dzieci: szokujące zdjęcie!

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz