Niemowlę pierwszy raz zobaczy swoją mamę
Instagram/mortilemil_
Aktualności

Emil pierwszy raz widzi swoją mamę. Jego reakcja jest bezcenna!

Reakcja kilkumiesięcznego Emila rozczula i wzrusza do łez. Zobacz, co zrobił chłopiec, gdy pierwszy raz zobaczył swoją mamę.

Emil ma poważną wadę wzroku. Przez pierwsze miesiące swojego życia nie widział nawet twarzy swoich rodziców. Gdy mama chłopca pierwszy raz założyła mu okulary, nagrała jego reakcję i opublikowała na Instagramie. Maluch rozgląda się i nie wie, co się dzieje. Gdy podnosi wzrok i widzi swoją mamę uśmiecha się tak pięknie, że my uśmiechamy się na jego widok! 

Zobaczcie:
 


Do filmu dołączony jest opis: "Dziś jest wspaniały dzień. Emil dostał okularki. To była długa podróż, nasz maluszek musiał wiele przejść, żeby siedzieć tu i uśmiechać się w swoich małych okularkach". 

Emil został gwiazdą Internetu – film wyświetlono już ponad 20 tysięcy razy! Was też rozczuliła reakcja chłopca?

Czytaj także:

Źródło: kidspot.com.au

Czy to prawda, że inkubator psuje wcześniakom wzrok? [WIDEO]

Mama namalowała sobie takie samo znamię, jak ma jej syn
Instagram/carolgiraldelli
Aktualności
Syn urodził się ze znamieniem na twarzy. Matka zrobiła sobie takie samo
Gdy zobaczyła przerażenie lekarzy po narodzinach jej dziecka, wiedziała, że musi zrobić wszystko, by pomóc mu zaakceptować odmienny wygląd. Zdecydowała się na piękny gest!

Carolina Giraldelli z Brazylii dowiedziała się o tym, że jej syn nie wygląda tak, jak większość dzieci już w dniu narodzin. Gdy lekarze zobaczyli chłopca po raz pierwszy, nie kryli zdumienia. Matka nie chciała jednak, by znamię, które zajmowało większą część twarzy chłopca, stało się jego piętnem. Postanowiła zrobić co tylko w jej mocy, by syn dorastał w przekonaniu, że jest normalny i w pełni wartościowy . Wiedziała jednak, że może spotykać się z różnymi reakcjami ludzi. Żeby przekonać się, z czym będzie musiał się mierzyć, sama zrobiła sobie podobne znamię. Matka namalowała sobie znamię, by upodobnić się do syna Gdy na świat przyszedł syn 26-letniej Caroliny, od początku musiała radzić sobie z różnymi reakcjami ludzi na jego wygląd. Nie godziła się jednak na to, by chłopiec dorastał w przekonaniu, że jest gorszy. Pewnego dnia wymyśliła, że zrobi sobie podobne znamię , by bardziej wczuć się w sytuację syna i nauczy się, jak może mu pomóc zaakceptować odmienność . Poprosiła swoją przyjaciółkę, by zrobiła jej makijaż imitujący znamię podobne do tego, jakie nosił jej syn. Oczywiście nie zostało ono na jej twarzy na stałe, ale spędziła w takim makijażu jeden pełen dzień, robiąc zakupy, spotykając się z ludźmi w pracy i na mieście. Ten eksperyment był jej bardzo potrzebny, dzięki niemu zrozumiała, jak w przyszłości może czuć się jej syn i co może zrobić, by nie czuł wstydu i zakłopotania z powodu odmiennego wyglądu.   Post udostępniony przez Carol Giraldelli (@carolgiraldelli) Maj 29, 2018 o 1:45 PDT Co ciekawe, przyznała, że gdy makijaż był już gotowy, poczuła się najpiękniejszą kobietą na świcie . Przyznała też: „ tak bardzo kocham jego znamię; tak bardzo, że chciałam w końcu choć na moment mieć podobne na sobie ”.   Post udostępniony przez Carol...

Ezra Somnitz
Holli Keller Photography
Aktualności
Nie zgadniesz, dlaczego gra na flecie daje temu chłopcu tyle radości!
Ezra ma 2 lata i gdy pierwszy raz zagrał na flecie, śmiał się i skakał z radości. W jego reakcji nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że chłopiec jest głuchy, a dźwięk fletu jest jednym z niewielu, które udało mu się usłyszeć!

Ezra jest całkowicie głuchy, podobnie jak jego tata i dalsi krewni. Udaje mu się jednak odbierać dźwięki o wysokich częstotliwościach, np. sygnały alarmowe. Na co dzień używa aparatu słuchowego i posługuje się językiem migowym .  Gdy Ezra pierwszy raz usłyszał dźwięk fletu, nie rozumiał, w jaki sposób powstaje. Widział swojego 11-letniego brata grającego na instrumencie i był przekonany, że Ephraim krzyczy do fletu i w ten sposób wydobywa się dźwięk. Dopiero gdy wziął flet w rączki i sam spróbował zagrać, zrozumiał, jak działa. Jego reakcja jest naprawdę urocza! Z jednej strony mały Ezra cieszy się, że słyszy dźwięki o wysokiej częstotliwości, z drugiej – nie może uwierzyć, że to on je wywołuje! “Jesteśmy dumni, że jest głuchy. Jesteśmy dumni, że miga . A ten filmik i fakt, że coś usłyszał? To ekscytujące i całkiem zabawne, ale nie jesteśmy tym jakoś bardzo przejęci. Ezra jest dla nas wyjątkowy, nawet wtedy, gdy nie słyszy" mówi mama chłopca. "Niektórzy zobaczą ten film i pomyślą, o mój Boże, ta rodzina musi być przeszczęśliwa, że on słyszy. Jasne, jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani, ale nie kładziemy się do łóżek z myślą, że to nasz mały, biedny, niesłyszący chłopczyk. Ezra jest wspaniałym głuchym dzieckiem i nawet gdyby nic nie słyszał, wciąż byłby dla nas cudowny" dodaje.  Zobacz film: Reakcja chłopca naprawdę rozczula! Podoba nam się postawa rodziny Ezry: niesłyszące lub słabosłyszące dzieci nie różnią się tak bardzo od tych, które słyszą. Jedyną różnicą jest to, że posługują się innym językiem.  Polecamy: Co widzi, słyszy i czuje noworodek? Sprawdź!

porwanie dziecka
screen/Facebook/Kronika Policyjna
Aktualności
Jest miła i umie rozmawiać z dziećmi - przerażające jak bez problemu zabrała dziecko z placu zabaw [WIDEO]
"Cześć chłopaki. Słuchajcie, gadałam z waszym tatą mogę was zabrać na lody, bo jestem koleżanką waszego taty. Idziecie ze mną na lody?" - zagadnęła chłopców bawiących się na zjeżdżalni. Nawet sekundę się nie zastanawiali!

Film można obejrzeć na Facebooku "Kroniki Policyjnej". Kobiecie zajęło zaledwie kilkadziesiąt sekund uprowadzenie trójki dzieci z placu zabaw, na którym byli pod opieką rodziców. Ze strony maluchów nie było nawet cienia wahania. Były ufne, nawet trzymały ją za dłoń. Wystarczyło, że obiecała lody, zabawę klockami i to, że rzekomo zna ich rodziców. Kilkadziesiąt sekund i dziecka nie ma. "Jakie lubisz lody najbardziej?" Kobieta ma miły głos nastolatki, ubrana jest w dżinsy, nosi okulary i na pierwszy rzut oka wzbudza zaufanie dorosłych. Małego chłopca, około 4-latka, zagadnęła o lody. Już po chwili zjechał zjeżdżalnią w dół i za rękę wyszli z placu zabaw. Podobnie było z małą dziewczynką, też około 4-letnią. "Cześć gadałam z twoją mamą , idziemy na lody?" - zapytała. "Super" - z uśmiechem odpowiada dziewczynka i wychodzi z karuzeli. "Jakie lubisz lody najbardziej?" - dopytuje kobieta. "Czekoladowe" - odpowiada dziecko. "Mam super kolekcję, chcesz zobaczyć?" Podeszła też do starszego chłopca, około 7 lat. Może chociaż on będzie nieufny? Skąd, bez problemu daje się "złapać" na klocki. "Mam takie super Lego. Twoja mama mówiła, że też lubisz takie rzeczy. Mam super kolekcję, chcesz zobaczyć? Gadałam z twoją mamą, możemy iść " - proponuje. Chłopiec wstaje z piasku i wychodzi z dziewczyną z placu zabaw. Film jest przerażający, bo pokazuje, jak porwanie dziecka może wyglądać w rzeczywistości. Dzieci nie znały kobiety, widziały ją po raz pierwszy w życiu. I nie miały z tym żadnego problemu. Film, przeprowadzony pod okiem i za zgodą rodziców, był tylko eksperymentem, pokazującym, jak łatwo jest uprowadzić dziecko z placu zabaw. W trakcie jego realizacji dzieci nie widziały swoich rodziców, chociaż byli też w tym miejscu. 4 dzieci ginie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz