Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Aktualności

Figura Roberta Lewandowskiego gwiazdą wystawy budowli z Lego na PGE Narodowym [WIDEO]

Potrzeba było 80 tysięcy klocków, aby kapitan naszej reprezentacji w piłce nożnej, Robert Lewandowski, jak żywy, stanął na wystawie budowli z Lego na PGE Narodowym. Obejrzyjcie relację wideo z wydarzenia w Warszawie i zobaczcie, do jakich gigantów sportu dołączył "Lewy".

Aby stworzyć postać gwiazdy polskiego futbolu z tylu klocków trzeba było kilku miesięcy pracy. Chodziło o to, aby "Lewy" wyglądał jak żywy. Już raz taka rzecz się udała - w 2016 roku, figura Lewandowskiego była zrobiona na potrzeby tej wystawy. Ale to było dwa lata temu i wiele od tego czasu się zmieniło.

Figura Roberta Lewandowskiego w skali 1:1

Jak mówi organizator wystawy, Rafał Szymański, kapitan reprezentacji przefarbował włosy na blond i zmianie uległy także koszulki polskiej drużyny. Ale przede wszystkim piłkarz w inny sposób wykonuje swoją "cieszynkę", czyli gest radości po zdobyciu gola. Kiedyś była to ręka uniesiona ku niebu, co miało być dedykacją dla jego nieżyjącego już ojca. Obecnie krzyżuje ręce na piersi i wystawia język. "To tajemnica, co ten gest znaczy" – mówi Szymański.

Zobacz więcej o wystawie: Ferie zimowe z Lewandowskim? Takie rzeczy tylko na Narodowym!

Stąd pomysł, aby zbudować piłkarza na nowo. Najpierw trzeba było stworzyć komputerową siatkę postaci, następnie w technologii 3D w specjalnym programie, projekt składający się z kilkudziesięciu tysięcy kostek. Jednak taki projekt nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz detali.

Dlatego poskładanie 80 tys. elementów w postać piłkarza zajęło kolejne tygodnie. Trzeba było cierpliwie, poprzez odpowiedni dobór klocków oraz sposób ich łączenia stworzyć postać, podobną do prawdziwego piłkarza. Korki na nogach, logo reprezentacji, czy wysunięty szelmowsko język wymagały dużej precyzji. "Czasami na konkretne klocki czekamy tygodniami, gdyż kupujemy je na specjalnej aukcji internetowej" - mówi Szymański.

Robert Lewandowski nie jest już blondynem

A i tak życie potrafi płatać figla. Jako mówi organizator, na dwa dni przed odsłonięciem figury, okazało się, że "Lewy" ma dość bycia blondynem i przefarbował włosy. Teraz jest brunetem. Dlatego figura została podczas jej inauguracji na kilka minut przykryta płachtą i jak w cyrkowej sztuczce po jej zdjęciu wyłoniła się postać piłkarza z nowymi włosami. 

"Wygląda lepiej, w blondzie wydawał się starszy" – oceniła 10-letnia Daria."Czy podoba ci się Lewandowski"? – zapytaliśmy 11-letniego Szymona. "Tak, ale podoba mi się nie tylko to, że strzela gole, ale też to jakim jest człowiekiem" – odpowiedział. Na chłopcu wrażenie zrobiła decyzja Lewandowskiego o oddaniu poprzedniej figury Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jej licytacja jeszcze trwa.

Zostanie wielkim piłkarzem to marzenie wielu chłopców. Robert Lewandowski z pewnością jest dla nich inspiracją. "Chcemy pokazać dzieciom, że bycie gwiazdą to bardzo ciężka praca w pocie czoła, często przez całe życie" – mówi organizator wystawy.

Figurę Roberta Lewandowskiego można podziwiać na Międzynarodowej Wystawie Budowli z Klocków Lego na PGE Narodowym do 24 marca 2018 roku.

Zobacz też:

piłka nożna, trening, szkółka piłkarska, Legia
Gry i zabawy
Jak trenować z dzieckiem futbol? – film
Zobacz film z ćwiczeniami przygotowującymi dziecko do gry w piłkę nożną i trenuj ze swoim przedszkolakiem. Kto wie, może twoje dziecko to przyszły Messi?

Prezentowane ćwiczenia zostały wybrane spośród ćwiczeń, które wykonują dzieci podczas treningów Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa . Pierwsze ćwiczenia pomaga wejść dziecku gładko w trening i rozgrzać organizm. Kolejne przykłady – to ćwiczenia ogólnorozwojowe, z czucia piłki i koordynacji. 1 ćwiczenie – rozgrzewające Niedaleko bramki rozłóż sznurowaną drabinkę. Poproś dziecko o to, by poturlało piłkę po drabince. Dziecko ma za nią pobiec, wysoko podnosząc kolana, a bieg ma zakończyć strzałem w światło bramki.  W drugim wariancie dziecko ma poturlać piłkę nogą, a odcinek drabinek pokonać naprzemiennymi skokami – raz ze złączonymi nóżkami, raz z nogami na zewnątrz drabinki (podobnie ja w grze w klasy ). 2 ćwiczenie – trening szybkiego reagowania na piłkę Poproś dziecko, by stanęło twarzą do bramki na szeroko rozstawionych nogach. Stań za dzieckiem i poturlaj piłkę między jego nogami w kierunku bramki. Zadaniem dziecka jest jak najszybsze strzelenie gola. 3 ćwiczenie – trening koordynacji Poproś, by dziecko podrzuciło piłkę w górę i zanim ją złapie, dotknęło nosa jedną, a następnie drugą ręką. W drugiej wersji tego ćwiczenia ma dotknąć ręką najpierw jednego, następnie drugiego kolana. 4 ćwiczenie – praca nad szybkością Poproś dziecko, by wykonywało za tobą polecenia. Najpierw niech postawi lewą stopę na piłce, następnie prawą. Potem niech dotknie piłki jednym i drugim kolanem, a następnie pupą, brzuchem i głową. Takie ćwiczenie niech powtórzy kilka razy, z coraz większą szybkością. 5 ćwiczenie – gra w piłkę Poproś dziecko, by próbowało strzelić gola, a ty mu w tym przeszkadzaj. Potem zamieńcie się rolami. Sprawdź: Czy warto zapisać dziecko na piłkę nożną?

04_Puzle_twm_04.jpg
Zakupy
Klocki i puzzle dla niemowlaka
Najlepiej, jeśli maluszek ma w domu zarówno puzzle oraz klocki drewniane, jak i piankowe. Każde z nich kształtują nieco inne sprawności.
Zimowy Narodowy
http://zimowynarodowy.pl
Aktualności
Zimowy Narodowy wystartował po raz piąty!
Wraz z nastaniem zimy płyta PGE Narodowego ponownie zamieniła się w Zimowe Miasteczko. Powróciły lodowiska, górka lodowa, bumper cars, a także aż 2 tory do curlingu! Na dzieci czekają zajęcia z muzyką na lodowisku. Dorośli mogą poszaleć na łyżwach na disco lodowisko, albo rozerwać się w stacji grzewczej przy muzyce granej przez najlepszych DJ-ów.

Jubileuszowa, 5. edycja Zimowego Narodowego ruszyła! Projekt od początku cieszy się ogromną popularnością. - Do tej pory, w trakcie 4 edycji, ze wszystkich atrakcji Zimowego Narodowego skorzystało ponad 1,7 mln osób, co świadczy o tym, że nasi goście chętnie spędzają tu czas. Śmiało możemy powiedzieć, że Zimowy Narodowy stał się największą zimową atrakcją Warszawy. W tym sezonie zaskoczymy gości nowym kształtem Zimowego Miasteczka oraz mnóstwem atrakcji, z których można skorzystać, aż do 11 marca – mówi Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications, organizator Zimowego Narodowego. Zabawy na lodowisku Goście Zimowego Narodowego mogą skorzystać aż z 3 lodowisk, w tym jednego połączonego ze strefą dziecięcą (lodowisko B), na którym w sobotnie i niedzielne poranki prowadzona jest Zimowa Szkółka Danonka. To właśnie w niej, pod okiem instruktorów z Ice&Fun, przy muzyce, poprzez zabawę, dzieci uczą się jazdy na łyżwach . Tuż obok znajduje się namiot z atrakcjami dla najmłodszych, w którym odbywać się będą weekendowe animacje, a każde dziecko będzie mogło skorzystać z zabawek, gier, kolorowanek, czy gigantycznych klocków . W pobliżu strefy dziecięcej znajduje się również atrakcja, znana wszystkim z wesołych miasteczek – bumper cars . Wystarczy wsiąść do kolorowych pontonów, zapiąć pasy i oddać się chwilom beztroskiego szaleństwa. Ci, którzy wolą jednak mocniejsze emocje i smak adrenaliny, mogą spróbować szalonego zjazdu z Górki Lodowej Actimela. Jest to atrakcja dla  starszych dzieci oraz dorosłych. Tuż obok połączonych lodowisk B, znajduje się lodowisko A na którym, w sobotnie i niedzielne wieczory, odbywa się najlepsza impreza w mieście – Disco Lodowisko z 4FUN.TV. Są konkursy, animacje, a przede wszystkim super muzyka grana przez najlepszych DJ-ów na żywo. Również na tym lodowisku, w każdą sobotę o 15.15, można...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj