Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Frycz ostro o antyszczepionkowcach
screen/Instagram tojafrycz
Aktualności

Znana aktorka ostro do antyszczpionkowców: gadacie jak potłuczeni

Jest świeżo upieczoną mamą 7-tygodniowej córeczki i jak każda z nas chucha na zdrowie malucha. Właśnie zaszczepiła dziecko i przy okazji powiedziała co myśli o antyszczepionkowcach. Słusznie?

Olga Frycz pod koniec września urodziła swoje pierwsze dziecko, córeczkę Helenę. Na koncie na Instagramie chętnie zamieszcza wpisy i zdjęcia pokazujące swoje macierzyństwo. Nie zawsze zbiera za to przychylne komentarze. Tym razem także.

Dziecko zaszczepione

„Chata posprzątana, maile odpisane, obiad zjedzony, psy wysikane, dziecko zaszczepione !!! i słodko śpi”- opisała swój czwartkowy dzień. Następnie dodała, że usuwa z komentarzy na swoim profilu komentarze od „członków sekty antyszczepionkowców”, bo nie chce mieć „śmietniska”.

„Usuwam komentarze od członków sekty ANTYSZCZEPIONKOWCÓW bo piszecie farmazony i gadacie jak potłuczeni” - napisała. „Jesteście fanatykami a ja się fanatyzmu boję w każdej dziedzinie i pod każdą postacią” - stwierdziła.

„To nie fanatyzm, to tak zwane matolstwo”

Kalendarz szczepień
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

Wpis spotkał się ze sporym odzewem, głównie popierającym stanowisko aktorki.

„Dobrze mówisz” - napisała jedna z internautek.

„To nie fanatyzm. To brak edukacji. Tak zwane MATOLSTWO” - uznała druga.

- Ja też dziecko szczepię i nawet do głowy mi nie przyszłoby tego nie robić. Szczepienie to „normalka” - podkreśliła inna kobieta.

- Nigdy, jako świadoma matka, dla której najważniejsze jest zdrowie i dobro jej dziecka, nie narażałabym go na konsekwencje, jakie niesie NIESZCZEPIENiE dziecka! - dodała z kolei inna mama.

Pojawił się także głos przeciwny.

- Bez przesady. Prawie w całej Europie ludzie mają wybór w kwestii szczepień. I nie ma co oczerniać ludzi - napisała jedna z kobiet.

Inna mama opisała także jak sobie radzi z rzekomym odczynem poszczepiennym.

- Moja córka ma 3-latka. Była szczepiona na podstawowe i dodatkowo na pneumokoki (jeszcze wtedy płatne niestety). Przy szczepieniu popłakała i tyle. Raz mi tylko zagorączkowała. Na ślady po kłuciu polecam wodę z sodą oczyszczona. Namoczyć gaziki i pod ubranko. Nam bardzo pomogły, zero odczynów.
 

Szczepienia obowiązkowe w pierwszym roku życia dziecka

W ciągu pierwszych 24. godzin po urodzeniu dziecko dostaje szczepionki przeciw:
 


W 2. miesiącu życia (po ukończeniu 6. tygodnia) dziecko otrzymuje szczepionki przeciw:
​​


Zgłoś się! Rozdajemy 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O!

 

Zobacz także
18 przypadków odry na Mazowszu

18 przypadków odry na Mazowszu: akcja szczepienia dzieci, zaczyna brakować szczepionek

Dziecko

Szczepienia wywołują autyzm? Wyjaśnia psycholog, która rozpoznaje autyzm u dzieci

dziecko, szczepienie

Czy znasz prawdę o szczepieniach? Quiz

niemowlę, szczepionka, igła

Szczepienie dzieci - 6 obiegowych opinii, których nie warto słuchaćW 4. miesiącu (po 8. tygodniach od poprzedniego szczepienia) dziecko dostanie szczepionki przeciw:

  • błonicy, tężcowi i krztuścowi (druga dawka),
  • HiB (Haemophilus influenzae typu B (druga dawka),
  • pneumokokom (druga dawka),
  • polio (pierwsza dawka).


W 5-6. miesiącu (po 8. tygodniach od poprzedniego szczepienia) dziecko dostanie szczepionki przeciw:
 

  • błonicy, teżcowi i krztuścowi (trzecia dawka),
  • HiB (Haemophilus influenzae typu B (trzecia dawka),
  • polio (druga dawka).


W 7. miesiącu dziecko dostanie szczepionkę przeciw:
 

  • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (trzecia dawka).

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sexyandiknowit 💨

Post udostępniony przez Olga Frycz (@tojafrycz)


Szczepicie swoje dzieci? Czy podzielacie opinię Olgi Frycz o antyszczepionkowach? Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 


Źródło: Instagram

 


Zobacz też:

 

Szczepienia zalecane [Wirtualne Warsztaty]

Szczepienia
Fotolia
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2018! Wiemy, które szczepienia są obowiązkowe
Kalendarz szczepień obowiązkowych bardzo zmienił się w 2017 roku. Co nas czeka w 2018 roku? Poznaj terminy, kiedy powinnaś zaszczepić dziecko w 2018 roku. Które szczepionki są obowiązkowe, a które zalecane?

Dzieci urodzone po 1 stycznia 2017 r. są szczepione obowiązkowo szczepionką przeciw pneumokokom – była to ważna zmiana w kalendarzu szczepień na 2017 rok . W kalendarzu szczepień 2018 nie została dodana żadna nowa szczepionka. Warto jednak pamiętać, że ostateczną decyzję co do terminów podawania poszczególnych szczepionek podejmuje lekarz opiekujący się dzieckiem. To on decyduje o liczbie i rodzaju szczepień w czasie jednej wizyty szczepiennej. Szczepienia niemowląt w 2018 roku W ciągu pierwszych 24. godzin po urodzeniu dziecko dostanie szczepionki przeciw: wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (pierwsza dawka), gruźlicy . Uwaga: dziecko może dostać szczepionkę w terminie późniejszym, ale przed wypisaniem z oddziału noworodkowego . Zobacz także: Kiedy możesz nie zaszczepić noworodka W 2. miesiącu życia (po ukończeniu 6. tygodnia) dziecko dostanie szczepionki przeciw: wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (druga dawka), błonicy, tężcowi i krztuścowi (pierwsza dawka), HiB (Haemophilus influenzae typu B (pierwsza dawka), pneumokokom (pierwsza dawka). Uwaga: dzieci z przeciwwskazaniem do szczepienia przecie krztuścowi szczepionką pełnokomórkową oraz dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży (wcześniaki), a także dzieci z masą urodzeniową poniżej 2500 g należy szczepić szczepionką z bezkomórkowym komponentem krztuśca. Zobacz także: Czym różnią się szczepionki przeciw krztuścowi? W 4. miesiącu (po 8. tygodniach od poprzedniego szczepienia) dziecko dostanie szczepionki przeciw: błonicy, tężcowi i krztuścowi (druga dawka), HiB (Haemophilus influenzae typu B (druga dawka), pneumokokom (druga dawka), polio (pierwsza dawka). Zobacz także: Jakie szczepionki przeciw pneumokokom w 2018 dostaną dzieci? W 5-6. miesiącu (po 8. tygodniach od poprzedniego szczepienia) dziecko dostanie szczepionki...

kalendarz szczepień, 2. rok życia
Panthermedia
Zdrowie
Kalendarz szczepień na 2. rok życia
W drugim roku życia również czekają Twojego malucha szczepienia. Zobacz jakie.

  Wiek Szczepienie obowiązkowe przeciw Uwagi 13-14 miesiąc życia ODRZE, ŚWINCE, RÓŻYCZCE - podskórnie żywą szczepionką skojarzoną (pierwsza dawka) Podawane w wywiadzie przebycie zachorowania na odrę, świnkę lub różyczkę nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, należy ją podać po upływie nie wcześniej niż po 4 tygodniach od wyzdrowienia. 16-18 miesiąc życia BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI (czwarta dawka) - podskórnie lub domięśniowo szczepionę DTP Czwarta dawka, uzupełniająca szczepienia podstawowego DTP i trzecia dawka uzupełniająca szczepienia podstawowego przeciw polio. Dzieci z przeciwwskazaniami do podania preparatu zawierającego komórkowy komponent krztuśca, które w pierwszym roku życia otrzymały trzy dawki DTaP, należy zaszczepić domięśniowo czwartą dawkę DTaP.   POLIOMYELITIS - podskórnie lub domięśniowo szczepionką inaktywowaną IPV poliwalentną (1,2,3 typ wirusa)- (trzecia dawka).     zakażeniom HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b - domięśniowo lub podskórnie Czwarta dawka, uzupełniająca szczepienia podstawowego przeciw HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b.     Informacje uzupełniające: A. SZCZEPIENIA PRZECIW ODRZE, ŚWINCE I RÓŻYCZCE 1. Szczepienie podstawowe skojarzoną szczepionką potrójną przeciw odrze, śwince i różyczce należy podać w 13-14 miesiącu życia. B. SZCZEPIENIA PRZECIW POLIOMYELITIS 1. Zgodnie z zaleceniami Polskiego Komitetu Certyfikacji Eradykacji Poliomyelitis, w celu wyeliminowania zachorowań towarzyszących szczepieniom, wprowadzono dla wszystkich niemowląt szczepionkę zabitą (IPV) jako pierwsze dwie dawki szczepienia. I dawkę podaje się podskórnie lub domięśniowo na przełomie 3 i 4 miesiąca życia (po 6 tygodniach od szczepienia poprzedniego) jednocześnie z drugą...

dodatkowe punkty do przedszkoli za szczepienie
AdobeStock
Aktualności
Zaszczepione dziecko łatwiej dostanie się do przedszkola?
Maluch miałby za to dodatkowe punkty podczas przyjmowania do przedszkola. To odpowiedź na wrastającą w Polsce liczbę nieszczepionych dzieci z chorobami zakaźnymi i powikłaniami po nich.

Trwa zbieranie podpisów pod projektem ustawy, która umożliwi samorządom przyznawanie zaszczepionym dzieciom dodatkowych punktów w trakcie rekrutacji do przedszkoli i żłobków. Tama dla antyszczepionkowców Autorami projektu ustawy wprowadzające szczepienia jako punktowane kryterium przy rekrutacji do przedszkoli i żłobków są dwaj wrocławscy społecznicy - aktywista Rober Wagner oraz prawnik Marcin Kostka. Chodzi o to, aby samorządy mogły przyznawać takim dzieciom dodatkowe punkty za fakt posiadania obowiązkowych szczepień. Kilka lat temu podobna inicjatywa urodziła się w Częstochowie. Niestety Naczelny Sąd Administracyjny orzekł wówczas, że obecne prawo na to nie pozwala. 40 tys. zachorowań na odrę  Ale zmieniły się realia i problem powrotu, na skutek nieszczepienia ludności takich chorób zakaźnych jak odra czy krztusiec, stał się bardzo niepokojącym faktem. - Dziś na świecie mamy ponad 40 tys. zachorowań na odrę , a to tylko jedna z chorób. Wolimy zapobiegać, niż później leczyć" – powiedział Robert Wagner.   Obecnie dziecko jest przyznawane do przedszkola według kryterium m.in. miejsce zamieszkania, liczba rodzeństwa czy faktu posiadania niepełnosprawnego dziecka w rodzinie. Chodzi o to, aby wykonanie szczepień obowiązkowych było dodatkowym kryterium przy naborze. Projekt ustawy przewiduje jednak, że w przypadku dziecka niezaszczepionego z powodów zdrowotnych, takie kryterium byłoby wyłączone. Problem nieszczepienia dzieci przybiera na sile w całej Europie. Notuje się taką skalę zachorowań na choroby zakaźne, że lekarze nie wahają się użyć słowa epidemia. Włochy już tak mają Tak jest na przykład we Włoszech. Szacuje się, że ponad pół miliona dzieci w tym kraju nie ma obowiązkowych szczepień. W związku z tym w od marca wszystkie włoskie dzieci zapisywane do żłobków i przedszkoli muszą być zaszczepione...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz