fajniaki
fot. Biedronka
Aktualności

Gang Fajniaków w Biedronce: będzie hit? Za wszystkie zapłacisz nawet 30 tys. zł!

Biedronka wprowadziła kolejną akcję promocyjną z maskotkami. Tym razem są to Fajniaki. Żeby uzbierać cały Gang Fajniaków trzeba będzie wydać zawrotną sumę pieniędzy!

Były już Świeżaki i Lidlaki, teraz czas na Fajniaki. Biedronka rozpoczęła nową akcję promocyjną z maskotkami. Jednak, by zebrać wszystkie Fajniaki, trzeba wydać ogromną sumę pieniędzy. Naklejki będzie można zbierać do 18 listopada, a później wymienić je na maskotki lub książeczkę (do 2 grudnia).

Gang fajniaków

To już kolejna edycja maskotek w Biedronce. Zazwyczaj gang liczył od sześciu do dziesięciu maskotek. Gang Fajniaków składa się z 10 pluszaków, są to:

 • Chmurka Celinka,
 • Dąb Dyzio,
 • Drzewo Dobromir,
 • Foka Frania,
 • Jarzębina Julka,
 • Kropla Ksenia,
 • Piesek Piotruś,
 • Słońce Sonia,
 • Smog Stefek,
 • Ważka Wiola.


Biedronka podwyższyła próg cenowy, po którym otrzymuje się naklejki - w poprzednich edycjach był on o 10 zł niższy. Zebranie całego Gangu Fajniaków nie będzie już więc takie proste. Teraz naklejkę otrzymamy za wydanie w Biedronce 50 zł za zakupy. Można dostać dodatkową naklejkę, trzeba jednak spełnić pewne określone wymogi, należy do nich:

 • posiadanie karty Moja Biedronka,
 • kupienie przynajmniej jednego warzywa lub owocu,
 • kupienie produktów z oferty specjalnej,
 • kupienie produktów, które tworzą wartość dla polskiej gospodarki.


Spełnienie każdego z powyższych warunków uprawnia nas do dostania dodatkowej naklejki - jednej za spełnienie jednego warunku, czyli jeśli spełnimy je wszystkie - możemy dostać nawet 4 naklejki więcej. 

Ile trzeba wydać, by mieć cały Gang Fajniaków?

W ciągu trwania całej promocji, czyli w okresie trzech miesięcy w Biedronce trzeba zrobić zakupy za kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Najdroższa opcja przewiduje, że zebranie naklejek na cały Gang Fajniaków będzie wymagało wydania aż 30 tysięcy złotych! Rachunek jest prosty - 60 naklejek to jedna maskota, naklejka otrzymywana jest za wydanie minimum 50 zł na zakupy, czyli razem 3 tysiące zł. W gangu jest 10 maskotek, więc by uzbierać całość – musimy wydać zawrotną sumę 30 tysięcy złotych. Tańszą opcją jest wymiana 40 naklejek i dopłacenie 19,99 zł (zaokrąglijmy to do 20 zł). Wtedy trzeba zebrać 400 naklejek (40 na każdą maskotkę, a tych jest 10). Wtedy będziemy musieli zrobić zakupy za kwotę 20 tysięcy zł i dopłacić 200 złotych, czyli razem 20,2 tys. zł. Nadal jednak jest to szalenie wysoka kwota.

Dodatkowa naklejka

Jest duże prawdopodobieństwo, że podczas zakupów spełnimy wymogi, by dostać dodatkowe naklejki. W ten sposób kwota, jaką musimy wydać na cały gang, maleje aż pięciokrotnie! Wtedy za każde wydane 50 zł otrzymamy pięć naklejek (a nie jedną). Jeżeli nie zakładamy opcji dopłacania do maskotek, będziemy musieli zebrać 600 naklejek, by otrzymać wszystkie pluszaki, a to oznacza wydanie 6 tys. zł na zakupy w ciągu 3 miesięcy.

W przypadku, gdy będziemy chcieli dopłacić do Fajniaków - będziemy musieli zebrać 400 naklejek, a w konsekwencji wydać 4 tys. złotych (spełniając wszystkie warunki otrzymania dodatkowych naklejek). Dodatkowo, do całej kolekcji będziemy musieli dopłacić 200 zł (ponieważ Fajniak kosztuje 200 zł, jeśli mamy 40 naklejek). Najkorzystniejszy wariant zakłada więc wydanie 4 tys. 200 zł. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście oszczędzimy pieniądze – jeśli zbierzemy wszystkie naklejki podczas zakupów – skorzystamy później z produktów, które kupiliśmy, natomiast jeśli dopłacimy 200 zł – nic z tego nie będziemy mieć.

Jak i do kiedy wymienić naklejki?

Najlepiej zbierać naklejki do 18 listopada, by następnie je zliczyć i wymienić na maskotki. Warto pamiętać, żeby nie wymieniać od razu 60 naklejek na pluszaki. Dlaczego? Może zdarzyć się sytuacja, w której będziemy mieć wystarczająco dużo naklejek, by mieć kilka pluszaków, ale zabraknie ich, żeby mieć możliwość kupienia wszystkich zabawek. Jeśli zbierzemy 570 naklejek – wymienimy je na 9 z 10 pluszaków (bezkosztowo). Zostanie nam wtedy 30 naklejek i nie będziemy mogli kupić już wtedy ostatniego Fajniaka za dopłatą, ponieważ zabraknie nam 10 naklejek (żeby dostać pluszaka za dopłatą trzeba mieć 40 naklejek). Lepszą metodą będzie więc wymienienie np. 480 naklejek na 8 zabawek i 80 naklejek na możliwość dostania Fajniaka za dopłatą. 10 naklejek zostanie wtedy nieużytych, jednak my będziemy mieć całą kolekcję Fajniaków!

Zobacz także:

Czy podczas upałów można mocno podkręcać klimatyzację, żeby dziecko się nie pociło?

Zabawki projektowane przez dzieci
IKEA
Aktualności
Pluszaki zaprojektowane przez dzieci już niedługo w IKEA
Dzieci najlepiej wiedzą, co im się podoba. Dlatego to właśnie one zaprojektowały pluszaki dla IKEA!

Pomarańczowy jednorożec, ufoludki, różowe ptaszysko z długą szyją, nietoperz, tygrys  –  już niedługo w sklepach IKEA będzie można kupić pluszaki zaprojektowane przez dzieci . Część zysków zostanie przeznaczona na na rzecz programów edukacyjnych UNICEF i Save The Children. Najmłodsi projektanci mają 4 lata 10 projektów wybrano z pośród tysięcy rysunków nadesłanych przez dzieci z całego świata na konkurs  "Pluszaki dla Edukacji". Najmłodsi zwycięzcy mają po 4 lata. Rosita z Wysp Kanaryjskich  zaprojektowała jednorożca, Thymeo z Belgii - dinozaura w kapeluszu.  Oto wszystkie zwycięskie zabawki : Polecamy także: Jak rysuje 2-, 3-, 4-, 5- i 6-latek?   Dzieci od dawna projektują zabawki Pomysł, by szyć zabawki według projektów  dzieci nie jest zupełnie nowy. Takie zabawki szyje od lat   Wendy Tsao , właścicielka Child's Own Studio . Oto kilka prac, które zrobiła wg projektów dzieci. Projekt: Keadryn, 4 lata   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); by Keadryn, age 4 Posted by Child's Own Studio on  7 stycznia 2013 Zobacz także nowy projekt Wendy Tsao i jej Child's Own Studio:  Lalki dla ambitnych dziewczynek  

materiały prasowe
Zakupy
Śpiewające pluszaki podbijają serca
Gadają, śpiewają i harmonizują się, a do tego są niezwykle kolorowe i pocieszne. Nowe zabawki firmy Mattel Śpiewaki – Słodziaki urozmaicą dzień nie tylko maluchom, ale także ich opiekunom.

Sing–a–ma–jigs, czyli Śpiewaki – Słodziaki, to niezwykle sympatyczne pluszaki, które swoim zachowaniem wprawiają 
w dobry nastrój nie tylko najmłodszych, ale również rodziców 
i starszych miłośników dobrej zabawy. Potrafią śpiewać 
w swoim własnym niepowtarzalnym języku, a dzięki interaktywnemu mechanizmowi stanowią doskonałą formę rozrywki dla całej rodziny. Śpiewaki w błyskawicznym tempie podbiły już amerykański rynek, otrzymując nagrodę dla najlepszej zabawki 2010 roku. Od stycznia br. zabawki dostępne są również w polskich sklepach. Każdy Śpiewak – Słodziak ma 3 tryby zabawy i w zależności od wybranej opcji – mówi, śpiewa własną piosenkę lub śpiewa w harmonii z innymi. Gdy jest ustawiony na paplanie, trajkocze w swoim własnym języku, przypominającym gaworzenie małego dziecka. Uruchomienie trybu melodycznego pozwala podziwiać umiejętności wokalne Śpiewaka wykonującego typową dla niego piosenkę. W trybie harmonicznym każdy Śpiewak – Słodziak śpiewa w idealnej harmonii z drugim pluszakiem – niektóre śpiewają wyżej, inne niżej. Oprócz duetów, Śpiewaki mogą występować w trio, a nawet 
w kilkuosobowym chórze. Dodatkową funkcjonalnością zabawek jest sterowanie tempa śpiewania – w zależności od sytuacji czy własnych upodobań, możemy wykonać tę samą piosenkę zarówno 
w szybkiej i energetycznej, jak i nieco wolniejszej i bardziej refleksyjnej wersji. W repertuarze Śpiewaków – Słodziaków możemy usłyszeć takie szlagiery muzyki rozrywkowej, 
jak np. świąteczne Jingle Bells, Clementine czy Oh Suzanna. Naciśnięcie brzuszka pluszaka powoduje wydawanie dźwięków, po naciśnięciu lewej łapki możemy zmieniać tryby zabawy. Jeśli Śpiewak nie śpiewa, po 12 sekundach żegna się słowami m.in.: See you soon lub See you later. Zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Ich...

alergia wziewna
Fotolia
Zdrowie
Uczulenie na pluszaki?
Czy zabawa pluszakami może skończyć się dla dziecka katarem? O czym to może świadczyć? Jak uniknąć takich kłopotów? Mówi specjalista alergolog.

Moja trzyletnia Izunia zawsze po zabawie starymi misiami u babci ma oczka czerwone jak u królika i kaszel. Jedziemy teraz do dziadków na święta i chciałabym, aby córeczka znów się nie rozchorowała, ale ona tak się cieszy na zabawę moimi zabawkami z dzieciństwa, że nie mogę jej tego odmówić. Co powinnam zrobić? Krystyna Marcinkowska z Warszawy Stare misie są siedliskiem kurzu, a w nim często mieszkają roztocza, malutkie pajęczaki, których odchody są bardzo silnym alergenem. Nawet krótki kontakt z nimi może wywołać np. zaczerwienienie i swędzenie oczu, suchy kaszel. Dobrą wiadomością jest to, że roztocza nie lubią ani gorąca (pranie w wodzie o temperaturze powyżej 60°C skutecznie je usuwa), ani mrozu. Wystarczy więc, że babcia Izy tydzień przed świętami włoży pluszaki w foliowej torbie na noc albo na dwie do zamrażalnika, a potem wypierze je i wysuszy. Można również na wszelki wypadek usunąć z pluszaków martwe roztocza odkurzaczem z filtrem wodnym HEPA. Konieczne są także gruntowne porządki w całym domu: pranie dywanów, pościeli, pozbycie się starych gazet, odkurzenie książek i ustawienie ich np. w oszklonych szafkach. Czytaj także: Groźna alergia wziewna – jak leczyć?

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj