logo akcji Godzina dla Ziemi WWF
materiały prasowe
Aktualności

Bądź eko, zgaś światło!

W sobotę, 29 marca 2014 roku o godzinie 20.30 zgaś wszystkie światła w swoim domu. Przyłącz się do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Zrobią tak ludzie na całym świecie. Ci, którzy chcą pokazać, że kochają naszą planetę.

Godzina dla Ziemi to znacznie więcej niż zgaszenie światła na jedną godzinę w roku. Chodzi raczej o symboliczny gest, który pozwoli ludziom dbającym o naszą planetę poczuć wspólnotę. I siłę. Pomyśl – w czasie godziny dla Ziemi w ubiegłym roku zgasło np. oświetlenie wieży Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku i światła w domach w 7000 tysiącach miast na świecie. Wszędzie tam są ludzie, którzy chcą żyć na planecie dalej zielonej i są gotowi na zmiany w życiu, zmiany swoich nawyków dla dobra Ziemi. Warto być wśród nich. Z całą rodziną. Z dzieckiem. I nauczyć dziecko być ekopozytywnym.
Przeczytaj koniecznie: Fajnie być eko

Godzinę dla Ziemi lubią gwiazdy

Ekologiczna akcja WWF jest bardzo chętnie wspierana przez gwiazdy na całym świecie. Kiedy będziecie gasić światło - sobota, 29 marca, godz. 20.30 - pomyśl, że to samo w sowich domach zrobią np. Agnieszka Szulim, Kora, Kinga Rusin, Jarosław Kret, Martyna Wojciechowska, Reni Jusis, Tymon Tymański, Sebastian Karpiel-Bułecka, Michał Piróg. W tym roku Godzina dla Ziemi WWF ma też światowego ambasadora-superbohatera – został nim Spider Man!

Zgaś światło, pobierz ekologiczny poradnik

Organizatorzy Godziny dla Ziemi WWF przygotowali dla wszystkich, dla których ważna jest przyszłość naszej planety, przewodnik ekologiczny w formie ciekawej aplikacji na telefon. Dzięki temu ekologiczne porady, będziesz mieć zawsze pod ręką. Możesz pokazać je dziecku i od najmłodszego uczyć wrażliwości i miłości do Ziemi. Prawda jest taka, że zasoby naturalne Ziemi nie są nieskończone i globalnie zużywamy ich dziś więcej, niż Ziemia jest w stanie odnowić. Wybierając jazdę rowerem (do przedszkola czy pracy), oszczędzając wodę czy kupując żywność wyprodukowaną lokalnie, robimy coś dobrego nie tylko dla nas, dla naszego zdrowia, ale też dla zdrowia naszej planety.
To ważne!
Aby ludzie WWF mogli dobrze policzyć, ile osób wzięło udział w akcji, ale też, aby dowiedzieć się gdzie obiecał wykąpać się Tymon Tymański, wejdźcie na stronę godzinadlaziemi.pl. I namawiajcie do tego znajomych, innych członków rodziny, przyjaciół.
I poczytajcie więcej o ekologii. Polecamy: Lekcja ekologii

 

Martyna Wojciechowska nie chce być tylko kucharką i odźwiernym dla swojej córki

kalimba
Kosmiczne podróże w Kalimbie
6,13,20,27.09.2012r., godz.17:30 Kalimba zaprasza dzieci od 5lat kosmiczne zajęcia.

Czwartki godz. 17:30 wiek: 5+ młodsze dzieci (3-4lata) mogą brać udział w zajęciach w asyście rodzica!   Trzy, dwa, jeden... start! Wsiadamy w rakietę i wyruszamy w kosmiczną podróż na koniec galaktyki i jeszcze dalej! Zabierzcie się z nami, a w kolejnych odcinkach naszej przygody zdobędziemy ogromne pokłady wiedzy o całym wszchświecie, przejdziemy trening kosmonautów, udamy się na poszukiwanie nowych planet, zbudujemy własny pojazd kosmiczny, skonstruujemy lunety, przejdziemy przez tunel czasoprzestrzenny, połowimy gwiazdy i poszukamy życia pozaziemnskiego. Możecie się też spodziewać wielu niespodzianek, ciekawostek i dużo dobrej zabawy! 6 września CZWARTEK godz. 17:30 Na pierwszych, kosmicznych zajęciach zbudujemy własną rakietę i spróbujemy polecieć nią na inne planety Układu Słonecznego. Ułożymy specjalną mapę naszej podróży, poznamy lepiej naszych gwiezdnych sąsiadów i sprawdzimy, czy nadajemy się na prawdziwych kosmonautów. Bądźcie wtedy z nami, zapraszamy!   13 września CZWARTEK godz. 17:30 Podczas drugiej, kalimbowej podróży w kosmos wspólnie odpowiemy sobie na pytanie: „Czy tylko na Ziemi mogą mieszkać ludzie?”. Odwiedzimy Słońce i wszystkie planety Układu Słonecznego, sprawdzimy jakie panują tam warunki (czy jest ciepło, zimno, jakie jest podłoże i czy znajdziemy tam coś do jedzenia...) oraz zastanowimy się, czy chcielibyśmy tam mieszkać. Na koniec każdy mały kosmonauta zaprojektuje swoją, wymarzoną planetę!   20 września CZWARTEK godz. 17:30 Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdozbiory! To będzie temat przewodni kolejnego kosmicznego spotkania w Kalimbie! Dowiemy się z czego składa się gwiazda, skąd gwiazdozbiory wzięły swoje nazwy, stworzymy własne układy gwiazd i dzięki tunelowi czasoprzestrzennemu przeniesiemy się baaaardzo daleko, w odległe galaktyki aby zobaczyć jak daleka droga prowadzi od gwiazdy do gwiazdy. Zapraszamy!...

kalimba
Kosmiczne podróże
14, 21, 28.06.2012r.,godz. 17:30 Trzy, dwa, jeden... start! Wsiadamy w rakietę i wyruszamy w kosmiczną podróż na koniec galaktyki i jeszcze dalej!

Zabierzcie się z nami, a w kolejnych odcinkach naszej przygody zdobędziemy ogromne pokłady wiedzy o całym wszchświecie, przejdziemy trening kosmonautów, udamy się na poszukiwanie nowych planet, zbudujemy własny pojazd kosmiczny, skonstruujemy lunety, przejdziemy przez tunel czasoprzestrzenny, połowimy gwiazdy i poszukamy życia pozaziemnskiego. Możecie się też spodziewać wielu niespodzianek, ciekawostek i dużo dobrej zabawy! Zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 17:30  do Kalimby! wiek: 5+ młodsze dzieci (3-4lata) mogą brać udział w zajęciach w asyście rodzica!     14 czerwca CZWARTEK godz. 17:30 Na pierwszych, kosmicznych zajęciach w Kalimbie zbudujemy własną rakietę i spróbujemy polecieć nią na inne planety Układu Słonecznego. Ułożymy specjalną mapę naszej podróży, poznamy lepiej naszych gwiezdnych sąsiadów i sprawdzimy, czy nadajemy się na prawdziwych kosmonautów. Zapraszamy!   21 czerwca CZWARTEK godz. 17:30 Podczas drugiej, kalimbowej podróży w kosmos wspólnie odpowiemy sobie na pytanie: „Czy tylko na Ziemi mogą mieszkać ludzie?”. Odwiedzimy Słońce i wszystkie planety Układu Słonecznego, sprawdzimy jakie panują tam warunki (czy jest ciepło, zimno, jakie jest podłoże i czy znajdziemy tam coś do jedzenia...) oraz zastanowimy się, czy chcielibyśmy tam mieszkać. Na koniec każdy mały kosmonauta zaprojektuje swoją, wymarzoną planetę!   28 czerwca CZWARTEK godz. 17:30 Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdozbiory! To będzie temat przewodni kolejnego kosmicznego spotkania w Kalimbie! Dowiemy się z czego składa się gwiazda, skąd gwiazdozbiory wzięły swoje nazwy, stworzymy własne układy gwiazd i dzięki tunelowi czasoprzestrzennemu przeniesiemy się baaaardzo daleko, w odległe galaktyki aby zobaczyć jak daleka droga prowadzi od gwiazdy do gwiazdy. Zapraszamy!  udział w warsztatach: 35zł obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub...

dziewczynka z budzikiem
fotolia.com
Mama
Czas letni, czyli przestawiam zegarek, siebie i dziecko
Gdy nadchodzi moment zmiany czasu na letni, normalni ludzie po prostu przestawiają zegarki i wracają do swoich zajęć. Ale nie rodzice małych dzieci. Dla nich to dodatkowy prztyczek od losu prosto w zaspany nos. Jak to? Dzieci będą teraz dłużej aktywne?

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 13.0px} span.s1 {font-kerning: none} Będą! Bo będzie więcej światła - na tym właśnie polega cała zabawa. Gdy w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca zmienimy godzinę z 2:00 na 3:00, „pośpimy godzinę krócej”. Jeżeli ktoś z rodziców organizuje pikietę pod hasłem „krócej się nie da!”, to z chęcią dołączę. Bo może i będzie więcej dnia i więcej światła, ale to przecież oznacza, że wieczory też będą jasne. A które dziecko zechce pójść spać, gdy jest jeszcze widno? Moje dzieci na pewno nie.  Żegnamy kąpiel, witamy plac zabaw O godz. 19 zazwyczaj zaganiam swoją wesołą dwójkę do kąpieli. Ale to się sprawdza jedynie jesienią i zimą, kiedy nie ma lepszej alternatywy. W kwietniu rozpoczyna się sezon, gdy mieszkam na placu zabaw. W zasadzie mogłabym tam rozbić namiocik i opuścić go dopiero w październiku. Oprócz penetrowania mojej torebki („Mamo, a masz tam coś do jedzenia? O! Portfel!”), dzieci nie znają lepszej formy spędzania czasu. Mają tam wszystko, co najlepsze - zjeżdżalnie, masę piachu i mnóstwo innych dzieci. Kto w takiej (re-we-la-cyj-nej!) sytuacji chciałby wracać do domu, żeby się kąpać?! Mamo, ja nie wstaję Światło, którego tak bardzo potrzeba zmęczonym rodzicom, to tylko połowa atrakcji, które niesie ze sobą zmiana czasu. Jeżeli mama lub tata sami opiekują się swoim dzieckiem, to pół biedy. Mogą wstać, kiedy chcą. Ja akurat mam już ten czas za sobą. Teraz muszę zdążyć do pracy, a wcześniej dostarczyć dzieci do szkoły i punktu opiekuna dziennego . Na konkretną godzinę. Tymczasem moja „konkretna godzina” wypada teraz o godzinę wcześniej! Zgroza!  Mój prędkonogi syn rano...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj