Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Centrum Zdrowia Dziecka grupa fejsbukowa
Dominik Rosak
Aktualności

Pomoc z dowozem na... oddział Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu – szpital, do którego trafiają z całej Polski najciężej chore dzieci. To tu ratuje się ich życie i zdrowie. Często wymaga to długotrwałych pobytów w placówce także i ich rodziców. Właśnie z myślą o nich powstała grupa fejsbukowa „SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD”. Tysiące jej członków pomaga przetrwać ten trudny czas. Pieluchy dla dziecka? Leżanka do spania? Będą za godzinę!

Mamy z maluchami trafiają do Centrum Zdrowia Dziecka w dzień i w nocy, przywożone karetką lub helikopterem. Nierzadko przebiega to tak szybko, że nie myśli się o pakowaniu. Inne przyjeżdżają na badania, które zamieniają się w wielotygodniowy pobyt. Mieszkańcy Wawra, dzielnicy, w której stoi CZD, pod przewodnictwem Anny Ojer skrzyknęli się, żeby pomóc takim rodzicom. 
 

Nie zrozumie, kto tego nie przeżył 

Człowiek widzi, co jest ważne, jak sam doświadczy trudnej sytuacji. Tak właśnie było i z Anną Ojer.
– Po narodzinach najmłodszej córeczki spędziłam kilka miesięcy w Centrum Zdrowia Dziecka. Mieszkam w Międzylesiu, właściwie tuż obok szpitala, więc naturalne dla mnie było to, że ktoś mi doniesie ubrania, że wyjdę na chwilę do sklepu lub wykąpać się do domu, że zawsze, gdy trzeba, podmienia mnie przy małej mąż. Obserwowałam jednak to życie szpitalne i widziałam, że ludzie przyjeżdżają z najróżniejszych stron Polski i są zdani jedynie na siebie. Widząc, że jesteśmy stąd, czasami prosili o zrobienie zakupów czy o inną drobną pomoc. Najprostsze potrzeby były dla nich jak egzotyczne marzenia.
 

Anna Ojer: co ja narobiłam!? 

Kiedy Anna wyszła z córeczką ze szpitala, pozostała w kontakcie z ludźmi, których tam poznała.
– My wyszliśmy, ale oni zostali. Jakoś naturalnie cały czas im pomagałam, wciąż byłam obecna w ich życiu, a oni naszym. Po dwóch miesiącach od powrotu do domu, któregoś wieczoru przyszła myśl – może by podziałać na większą skalę? Może znaleźć w okolicy kilkanaście mam, które zaangażowałyby się w to trochę mocniej? – Zaczęłam sobie wyobrażać, jakby to miało wyglądać. Prowadziłam już na fejsbuku profil Wawer Rodzinki i tędy poszły moje myśli. Tego samego wieczora, dobrze po północy, założyłam grupę „SOS – Mieszkańcy Wawra Rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka”. Zaprosiłam do niej trochę znajomych i... poszłam spać. Rano słyszę, jak mąż odpala komputer i krzyczy: „Coś ty zrobiła? Setki ludzi już tu jest!!!”. I się trochę przestraszyłam – no właśnie, co ja zrobiłam?!

Pomagamy w SOS-ie każdemu wedle potrzeb 

Od tej pory w „sosie”, jak o akcji mówi Anna Ojer, zapał i energia nie gasną. Zasada jest prosta: rodzice przebywający w szpitalu piszą na fejsbuku, czego im brakuje. A proszą niemal o wszystko. Łóżko, koc, pieczywo, szczoteczkę do zębów, bo od trzech dni ich nie myli... Dla każdego ważne jest coś innego. A członkowie grupy zgłaszają się i spełniają ich prośby.  
Także szpital chętnie przyjmuje pomoc, szczególnie tę, wydawałoby się, prozaiczną. Sztućców i kubków nigdy nie jest dość... Giną, wytłukują się, no i nigdy nie są potrzebą pierwszej wagi, a przecież niezbędne. Najbardziej widoczne są jednak kąciki zabaw aranżowane przez członków „SOS-u” w korytarzach przy poradniach. Wystarczy stolik, krzesełko czy dwa i kilka zabawek, a o ileż łatwiejsze staje się życie z dzieckiem w długiej kolejce do specjalisty...  
 

Najważniejsze, żeby SOS trwał

„Dobry wieczór, jak wygląda sytuacja na otolaryngologii? Wchodzimy na oddział w przyszłym tygodniu 
i nie wiem, jak się przygotować, co zabrać?” – takie zapytania rodziców to też częsty wątek na profilu „SOS-u”. Bo to także prężnie działająca, skuteczna skrzynka kontaktowa rodziców, którzy już wiedzą, że wkrótce trafią do Centrum Zdrowia Dziecka. Co zabrać? Co jest na miejscu? Jak się przygotować? Aktualni rezydenci oddziałów chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Widzi to także Anna Ojer.
– Mam dwa marzenia. Po pierwsze, żeby nasza akcja przetrwała. To najważniejsze. Bo pobyty 
w CZD są długie, przypadki najtrudniejsze, a potrzeby ogromne cały czas. Poza tym chciałabym, by w ramach „SOS-u” powstawały i rozwijały się grupy wsparcia rodziców dzieci z podobnymi problemami. Nie każdy chce szukać informacji pod nazwiskiem na fejsbuku, a my możemy kontaktować ludzi dbając, by zachowali prywatność. Panie oddziałowe nieraz zwracają się do mnie z taką prośbą i ja wiem, że właśnie ktoś, kto sam przeżył daną sytuację, najlepiej umie pomóc osobie, która dopiero się z nią zetknęła. Dać nadzieję. To działa, nawet w najtrudniejszych przypadkach. Tak, nasz „SOS” ma przed sobą pracowitą przyszłość! 

(na zdjęciu: akcja Mikołajki 2016).  Wolontariusze z SOS-u gotowi do rozniesienia ponad 400 podarków dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.    l

 

Dr Piotr Gietka: Dziecięce szpitale powinny przypominać sale zabaw! [WIDEO]

Wyniki plebiscytu mamotoja.pl na Supermamę 2019
AdobeStock
Aktualności
Wyniki plebiscytu na Supermamę 2019. Kto zdobył ten zaszczytny tytuł?
Jesteście ciekawe, kto został tegoroczną laureatką plebiscytu mamotoja.pl na Supermamę? Zwyciężczyni pokonała konkurentki miażdżącą przewagą waszych głosów. Poznajcie ją!

Do naszego plebiscytu na Supermamę 2019 wytypowałyśmy 8 wspaniałych mam, a to wy waszymi głosami wybraliście zwyciężczynię. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszego zaangażowania i dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Zdecydowaliście, że wygrać powinna Katarzyna Błędowska. Serdecznie gratulujemy! Wybór Supermamy 2019 Wybranie jednej z ośmiu kandydatek nie było łatwą sprawą. Przecież tak naprawdę każda z nich zasługuje na miano Supermamy. Wśród mam wytypowanych do tytułu znalazły się np. Danuta Wałęsa (żona byłego prezydenta) czy aktorka Olga Frycz. Nie wszystkie kandydatki to osoby powszechnie znane, ale wszystkie łączy jedno – pasja do macierzyństwa . Np. nominowana Agata Komorowska to autorka bloga, na którym nie boi się mówić o swoich błędach i słabościach związanych z wychowywaniem czwórki dzieci. Patrycja Krzymińska, mama dwójki dzieci, to inicjatorka zbiórki do ostatniej puszki prezydenta Adamowicza, dzięki której uzbierano dla WOŚP dodatkowe 16 mln złotych. Anna Ojer, również poczwórna mama, od 3 lat pomaga rodzicom chorych dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka, pokazując tym samym, że pomaganie wcale nie musi być trudne. A Patrycja Piekutowska, podwójna mama, wybitna skrzypaczka i pedagog, stworzyła cykl siedmiu koncertów „Otwarte Serca – Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”, z których dochód został przeznaczony na zakup sprzętu medycznego. Kto stanął na podium w plebiscycie na Supermamę 2019? Oto jak głosowaliście: 1 miejsce Największą liczbę głosów oddaliście na Katarzynę Błędowską , mamę nastoletniej córki, z którą wspólnie prowadzi vloga OMatkoiCórko!, a także jest autorką książki o tym samym tytule. Takich relacji, jak pani Katarzyna ma z własną córką, można tylko pozazdrościć! Jej vlog jest ogromnym wsparciem i inspiracją dla wszystkich rodziców. Uświadamia, że...

CENTRUM ZDROWIA DZIECKA - pomoc dla rodziców dzieci z CZD
ulotka2
Pielęgnacja
Umiemy być solidarni! Wspaniała akcja dla rodziców chorych dzieci z CZD
Mamy z maluchami trafiają do Centrum Zdrowia Dziecka w dzień i w nocy, przywożone karetką lub helikopterem. Nierzadko przebiega to w dramatycznych okolicznościach, gdy nie myśli się o pakowaniu. Mieszkańcy Wawra, dzielnicy, w której stoi CZD, skrzyknęli się, by pomóc takim rodzicom. Pranie? Świeża bluzka? Kawa? Nie ma sprawy!

Do Centrum Zdrowia Dziecka trafiają mamy z chorymi dziećmi (nie tylko mamy, oczywiście, ale najczęściej właśnie one) nawet z najdalszych zakątków Polski. Ponieważ prawie zawsze chodzi o czas, od którego zależy zdrowie czy nawet życie malucha , nie mają głowy do tego, by się w tak dramatycznych okolicznościach skrupulatnie pakować. Tymczasem nierzadko pobyt chwilowy zamienia się w wielomiesięczny, a nie każdy ma pomoc rodziny, która dowiezie niezbędne rzeczy – zwykle jest to zbyt duży koszt. Oczywiście, szpital stara się pomóc potrzebującym rodzicom, ale nie zawsze wszystko się da zrobić. Dlatego Anna Ojer , jedna z mieszkanek Wawra (czyli warszawskiej dzielnicy, gdzie znajduje się  Centrum Zdrowia Dziecka ), która doświadczyła życia na szpitalnym oddziale, postanowiła pomóc rodzicom przebywającym daleko od domu. Widząc, jak bardzo ułatwiłoby im życie zwykłe, regularne pranie (za darmo, a nie w płatnym szpitalnym automacie) czy nowa (czyli używana, od kogoś, ale w dobrym stanie) bluzka, nie mówiąc o ubrankach dla dziecka - założyła grupę na fejsbuku  SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD . Chętni mogą poprzez grupę przekazywać szpitalowi, rodzicom i małym pacjentom ubrania, zabawki, koce oraz usługi, np. pranie, obiad czy transport , jeśli ktoś zgłosi taką potrzebę. Anna Ojer podkreśla, że odzew mieszkańców Wawra jest ogromny i właśnie dzięki ich zaangażowaniu akcja ma coraz większy zasięg. Czego potrzebuje mama z dzieckiem w CZD? Naprawdę, niekiedy po prostu bluzki, koca czy kapci dla siebie, a ubranka dla dziecka – tyle, aby przetrwać. Wszyscy zainteresowani pomocą dla  rodziców chorych dzieciaków z CZD, dołączajcie do grupy! Rodzice i opiekunowie hospitalizowanych dzieci - zgłaszajcie swoje potrzeby (wszystkie!) na grupę  SOS - mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD  - to miejsce, gdzie pomagają wspaniali...

Jak przetrwać po stracie dziecka
Fotolia
Aktualności
"Miałam być mamą. Tym razem nie będę" – to mogła być każda z nas
"Straciłam ciążę. To straszne doświadczenie, bez względu na to, jak wcześnie to nastąpiło". Jak poradzić sobie ze stratą? Przeczytajcie historię Moniki.

Gdy Monika dowiedziała się, że straciła ciążę, "skończył się jej świat". Na swoim blogu opisała, z jakimi emocjami musi radzić sobie kobieta, która dowiaduje się, że nie zostanie mamą. Przeczytajcie jej historię. Wśród nas również są kobiety, które musiały poradzić sobie ze stratą i nauczyć się żyć na nowo... "Gdy się kończy świat..." "Życie przynosi mi mnóstwo niespodzianek, które zazwyczaj trzęsą mocno moim światem, ale przynoszą pozytywne zmiany. Ostatnio jednak przyniosło mi coś, o czym wciąż trudno mówić bez łez pod powiekami. Miałam być mamą. Tym razem nie będę..." – zaczęła swoją historię Monika. O tym, że jest w ciąży, dowiedziała się przed Mikołajkami. Jak tylko zobaczyła dwie kreski na teście ciążowym , poczuła to, co czuje każda mama i każda przyszła mama: lęk o własne dziecko. Lęk, który znają tylko matki. Monika powiedziała o ciąży rodzinie i przyjaciołom, dzieliła z nimi swoją radość. Jednak szczęście nie trwało długo. 16 stycznia zabrała ją do szpitala karetka. "W niedzielę w nocy zaczął się koszmar. Obudziła mnie krew. Szybko wybiegliśmy z domu na pogotowie, stamtąd do szpitala zabrała mnie karetka. Mąż nie mógł ze mną jechać, a ja nawet nie wiedziałam, gdzie mnie zabierają. Leżałam w karetce, migały mi za oknem światła lamp, czas mijał, a ja płakałam i modliłam się. Lekarka, która mnie przyjęła, szybko zrobiła mi USG i okazało się, że już po wszystkim. Powiedziała, że tak się zdarza na wczesnym etapie ciąży, jeśli zarodek się źle rozwija. Płacz, którego doświadczyłam, był taki inny, taki ze środka, jakby wycie. Nie wiedziałam, że mam w sobie i taki głos... Zatrzymali mnie w szpitalu Żeromskiego (Kraków). Pielęgniarki, położone, lekarze, wszyscy byli dla mnie mili. To mnie ktoś pytał o głupoty, żeby oderwać moje myśli, choć na chwilę; to mnie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz