Gwiazdy pokazały naukę zdalną swoich dzieci
Instagram/agata_rubik
Aktualności

Gwiazdy pokazują naukę zdalną swoich dzieci. U was też tak to wygląda?

Z powodu pandemii wszystkie dzieci uczą się teraz w trybie zdalnym. Znane osoby, między innymi Kasia Bosacka, Agata Rubik, Karolina Malinowska, Joanna Moro pokazały, jak wygląda nauka ich pociech.​

W tamtym tygodniu premier zapowiedział nowe obostrzenia. Między innymi zamknięte są szkoły, galerie handlowe, instytucje kulturalne. Do tej pory dzieci klas 1-3 mogły uczyć się w trybie stacjonarnym, jednak od 7 listopada i one uczą się online. Gwiazdy pokazały, jak wygląda nauka ich dzieci w domowym zaciszu. 

Agata Rubik z córeczką

Żona Piotra Rubika jest mamą 11-letniej Helenki i 7-letniej Alicji. Młodsza pociecha Agaty i Piotra od poniedziałku również rozpoczęła naukę zdalną, więc jej mama z tej okazji opublikowała wspólne zdjęcie. Dodała do niego pełen zmotywowania opis „no to jedziemy z tym koksem”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

No to jedziemy z tym koksem. #onlinelearning #szkolaonline #nauczaniezdalne

Post udostępniony przez Agata Rubik (@agata_rubik)

„Pełna chata” Katarzyny Bosackiej

Katarzyna jest mamą czwórki dzieci, najmłodsze z nich na początku tygodnia ponownie rozpoczęło naukę zdalną. Dom dziennikarki jest pełen ludzi – dzieci uczą się zdalnie, rodzice pracują przez telefon. Kobieta życzyła wszystkim... cierpliwości. Naukę online 7-letniego Franka pokazała również Kasia Bosacka.


Nauka online w domu Joanny Moro 

Joanna Moro kilka miesięcy temu urodziła córeczkę, jednak jest także mamą dwóch starszych chłopców: 7-letniego Jeremiego i 10-letniego Mikołaja. Aktorka na instagramowych relacjach pokazała, jak wygląda nauka jej syna.

Nauka zdalna dziecka Joanny Moro
Instagram/joannamoro.official


Domowa szkoła u Karoliny Malinowskiej i Oliviera Janiaka

Karolina Malinowska i Olivier Janiak mają trzech synów: 9-letniego Christiana, 7-letniego Juliana i 11-letniego Fryderyka. Najmłodszy z nich ostatnio przeszedł na tryb nauki zdalnej, a jego mama zamieściła zdjęcie z e-lekcji na swoim Instagramie. Była modelka napisała, że trzyma kciuki za wszystkich najmłodszych i ich rodziców. 

Nauka zdalna dziecka Karoliny Malinowskiej
Instagram/karolinamalinowska_official

Źródło: Instagram

Zobacz także

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Do kiedy będzie trwała nauka zdalna?
Adobe Stock
Aktualności
Do kiedy będzie nauka zdalna? Minister edukacji mówi niepokojące rzeczy
Minister Czarnek modli się o szybki powrót uczniów do szkół. Nauka zdalna teoretycznie ma potrwać do końca listopada, jednak jest to bardzo optymistyczny wariant. Pesymistyczna wersja zakłada, że uczniowie wrócą do szkół dopiero w lutym.

W związku z nowymi obostrzeniami szkoły zostały zamknięte i wszyscy uczniowie przeszli na tryb edukacji zdalnej. Według obowiązujących rozporządzeń taka forma nauki potrwa do końca listopada . Minister edukacji przedstawił jednak też bardziej pesymistyczny wariant. Kiedy powrót do szkół? Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół: „Modlę się o szybki powrót uczniów do szkół, ale nie mogę założyć tylko optymistycznego scenariusza”. Dodał również, że ma nadzieję na powrót nauki stacjonarnej pod koniec listopada, jednak zakłada też bardziej pesymistyczny scenariusz, mówiący, że szkoły będą zamknięte do końca stycznia lub dłużej . Konsultacje i świetlica W trakcie obowiązywania nauki zdalnej dyrektorzy będą mieli możliwość zorganizowania konsultacji w szkołach dla ósmoklasistów i maturzystów . Niektóre dzieci mogą również korzystać ze świetlicy szkolnej . Chodzi o uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa . Źródło: wiadomosci.gazeta.pl Zobacz także :  Narodowa kwarantanna już za kilka dni? Wszystko na to wskazuje! Dyrektorzy przedszkoli: „Zostawcie dzieci w domach!”. Co dalej z przedszkolakami? Podczas pandemii wzrasta przemoc wobec dzieci. Jak można pomóc?

Nauka zdalna w żłobku
Adobe Stock
Aktualności
Absurdalna decyzja katowickiego sanepidu - nauka zdalna w ŻŁOBKU!
W piśmie Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Katowicach do żłobka w Siemianowicach Śląskich możemy przeczytać, że sanepid: "opiniuje pozytywnie zdalną formę nauki w grupach 3 i 4 w Żłobku Miejskim (...)". Niestety, sanepid nie skonkretyzował, jak w praktyce taka nauka zdalna dla maleńkich dzieci ma wyglądać.

Dla wielu rodziców aktywnych zawodowo ogromnym problemem jest zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły. Starsze dzieci uczestniczą w lekcjach zdalnych, lecz tymi młodszymi muszą w tym czasie zaopiekować się rodzice. Katowicki sanepid wymyślił jednak inne – oryginalne i absurdalne rozwiązanie... Koronawirus w żłobku Jeszcze w piątek w jednym ze śląskich żłobków sytuacja związana z pandemią koronawirusa wydawała się pod kontrolą. Wszystko jednak zmieniło się w sobotę rano. „Rano otrzymaliśmy telefon z sekretariatu żłobka, że w grupie Jasia wykryto COVID-19 u nauczyciela, mamy obserwować dziecko i czekać na dalsze instrukcje” - powiedziała mama jednego z dzieci. Ani w żłobku, ani na kwarantannie Dalsze instrukcje pojawiły się już w poniedziałek. Żłobek w Siemianowicach poinformował, że dzieci, które 20 października przebywały w grupie Jeżyków lub Misiów muszą być poddane kwarantannie. Jak się okazało, były jednak pewne wyjątki: „O dziwo nas to omija – Jaś we wtorki nie chodzi do żłobka. Bez znaczenia jest fakt, iż był w tej grupie w poniedziałek, środę, czwartek i piątek, miał kontakt z tymi dziećmi i innymi paniami” - napisała mama 2-letniego Jasia. Jak się okazało, dwuletni Jaś, mimo że oficjalnie nie miał kwarantanny, nie mógł pójść do żłobka, ponieważ jego grupa nie działała. Absurdów ciąg dalszy W poniedziałek Żłobek Miejski w Siemianowicach Śląskich umieścił na swojej stronie informacje od Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Katowicach. Sanepid wydał pozytywną opinię w sprawie zdalnej formy opieki w grupach 3 i 4 w tym żłobku. Taka nauka zdalna dla maluchów obowiązuje od 26 do 30 października. Uzasadnienie Katowicki sanepid jako uzasadnienie swojej opinii podał, że dyrektor Żłobka Miejskiego w Siemianowicach Śląskich poinformował o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 jednego z...

Dzieci z koronawirusem w szkołach
Adobe Stock
Aktualności
Chaos w szkołach: dzieci się zarażają, nauka zdalna to FIKCJA! „Zostaliśmy sami”
Dzieci zarażone koronawirusem mogą bez przeszkód zarażać innych w szkole, bo sanepid nie widzi konieczności wysłania całej klasy na kwarantannę. „Nikt się nami nie interesuje” − żali się nasza czytelniczka. Nie wszędzie też nauczyciele prowadzą zdalne zajęcia dla dzieci chorych na Covid-19, bo szkoły nie są na to przygotowane.

Pozytywne testy na koronawirusa u dwojga dzieci i rodziców to najwidoczniej za mało, by poinformować o chorobie szkołę i wysłać na kwarantannę osoby, które miały kontakt z chorymi. „Córka z pewnością zaraziła znajomych z klasy” − uważa pani Ewa, także chora na Covid-19. Tymczasem nikt z sanpeidu nie skontaktował się z jej rodziną, a testy na koronawirusa musieli zrobić prywatnie. Do tego szkoła odmówiła choremu dziecku nauki zdalnej. Dzieci z koronawirusem w szkole, klasa bez kwarantanny 12-letnia córka pani Ewy od kilku dni źle się czuła, ale dopiero gdy straciła węch, rodzice nabrali podejrzeń, że to Covid-19. Niestety kłopoty zaczęły się już wtedy, gdy rodzina chciała zrobić testy na koronawirusa. „Dostaliśmy skierowanie od pediatry i lekarza rodzinnego podczas teleporady . Szybko okazało się, że najbliższy termin, na jaki mogliśmy zapisać córkę na test, to koniec października! Tyle czekania, przecież to bez sensu”. Aby nie tracić czasu, rodzice i córka przebadali się prywatnie, uzyskali pozytywny wynik.  „Od razu poinformowaliśmy szkołę młodszej córki i liceum, do którego chodzi starsza.” I wtedy rodzina przeżyła kolejny szok: sanepid nie zgodził się na kwarantannę dzieci z klasy córki, bo... dziewczynka już od tygodnia nie chodziła do szkoły. Zdaniem sanepidu to wystarczyło, by uznać, że na pewno nikt się od niej nie zaraził. Rodzice dzieci otrzymali jedynie maila od dyrekcji, by obserwować dzieci i uważać na objawy koronawirusa. „A przecież objawy zakażenia u dzieci mogą w ogóle nie wystąpić!” − zauważa pani Ewa. Jak by tego było mało, szkoła średnia starszej córki pani Ewy w ogóle odmówiła poinformowania uczniów i rodziców o chorobie Covid-19 w rodzinie dziewczynki. Powód? Ochrona danych osobowych! „Córka powiadomiła znajomych prywatnie. W głowie mi się...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj