Heroo Mobile: pierwsza, bezpieczną telefonia dla dzieci w Polsce
materiały prasowe
Aktualności

Heroo Mobile: pierwsza, bezpieczna telefonia dla dzieci w Polsce

Bawi, uczy i rozwija się razem z dzieckiem – takie jest Heroo Mobile, jedyny w Polsce operator telefonii komórkowej dedykowany dzieciom. Dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom i wykorzystaniu sztucznej inteligencji bezpiecznie przeprowadzi najmłodszych przez wirtualny świat i zachęci do spędzania czasu bez telefonu. Heroo Mobile od września dostępne jest w sprzedaży.

Sieć komórkowa Heroo Mobile stworzona została z myślą o bezpieczeństwie dzieci, ich przyszłości i edukacji. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wprowadzić swoją pociechę w świat nowych technologii w mądry, przemyślany i bezpieczny sposób. Świat Heroo Mobile opiera się na trzech obszarach: telekomunikacji, bezpieczeństwie i edukacji, która ma na celu profilaktykę uzależnień, samokształtowanie nawyków u dziecka oraz zachętę do samorozwoju. Dzięki temu operator chce skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom korzystania z telefonu, przy jednoczesnej gwarancji dostarczania dzieciom atrakcyjnej zawartości.

Świat Heroo Mobile

Autorzy Heroo Mobile oferują najmłodszym bezpieczny świat online, który pozwala rozwijać́zdrowe nawyki, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić. Rodzicom natomiast Heroo Mobile ma pomóc komunikować się z Dzieckiem oraz dać poczucie bezpieczeństwa i kontroli rodzicielskiej. Wszystko to jednak z poszanowaniem wzajemnej przestrzeni oraz wsparcia we wprowadzaniu dziecka w świat online i budowania z nim zdrowej relacji. Jak połączyć te udogodnienia?

Pomogą w tym dwie aplikacje: Heoo Mobile dla Dziecka, działająca na Jego telefonie wraz z kartą SIM (dostępna w sklepie Google Play) oraz Heroo Mobile dla Rodzica (dostępna w sklepie Google Play i Appstore).

Aplikacja dedykowana dziecku oferuje m.in.:

  • stworzenie własnego Superbohatera,
  • blokowanie treści 18+ przy włączonym Internecie w sieci Heroo Mobile,
  • zadania i cele do wykonania w realnym świecie związane z codziennymi obowiązkami i zabawą bez telefonu, budowaniem relacji, regulacją emocji,
  • edukację przez zabawę w formie prostych gier, instrukcji DIY, rekomendacji ciekawych wydarzeń czy ciekawostek naukowych zgodnych z zainteresowaniami dziecka.


Aplikacja jest na tyle atrakcyjna i rozsądnie angażująca, że zachęca dziecko do jej używania, jednocześnie nie będąc powodem uzależnienia.

Z kolei aplikacja dla Rodziców pozwala na zlokalizowanie dziecka oraz wyznaczenia do niego trasy. Dzięki Heroo Mobile dla Rodzica opiekunowie będą mogli zobaczyć czy dziecko kontaktowało się z kimś obcym, ale nie będą mieli dostępu do treści wysyłanych przez pociechę.

Jako operator jesteśmy w stanie skuteczniej przeciwdziałać negatywnym skutkom korzystania z telefonu, koncentrując się na technologicznych zabezpieczeniach dostępu do nieodpowiednich treści, filtrowania kontaktów z obcymi osobami, informacji o miejscu przebywania Dziecka. Wszystko to jednak chcemy robić z uwzględnieniem potrzeb i poszanowaniem prywatności najmłodszych – mówi Robert Mirek, Prezes Heroo S.A.

Stop uzależnieniom

Heroo Mobile w odróżnieniu od innych operatorów telefonii komórkowej, nie tylko skupia swoje działania na dostarczeniu wartościowej oferty rodzicom i dzieciom. Nadrzędnym celem nowego operatora jest walka z zaburzeniami użytkowania telefonów komórkowych wśród dzieci. Jak pokazują badania Data Science Practices Publicis Groupe wykonane na zlecenie Heroo Mobile, co piąte dziecko w Polsce spędza dziennie ponad 3 godziny z komórką w ręce. Niemalże połowa przebadanych rodziców (49%) uważa, że ich dziecko korzysta z urządzeń takich jak telefon, konsola czy komputer zbyt często. Co więcej, aż 73% z nich obawia się, że ich pociecha uzależni się od Internetu. Wśród innych najczęściej wymienianych zagrożeń pojawiły się m.in.: brak aktywności fizycznej (57%), uzależnienie od gier (53%) i dostęp do nieodpowiednich treści (40%)*. Dlatego aplikacja Heroo Mobile od samego początku tworzona była tak, by się temu przeciwstawić - nie ma w niej powiadomień, nie ma wielu atrakcyjnych i wciągających funkcji gamingowych, błysków, efektów specjalnych i elementów nieskończoności gry, w której można coś kupić.

Wiemy, jak kompetencje technologiczne są ważne, dlatego chcemy, by nasze dzieci miały z nimi styczność, ale nie chcemy, by ekrany były dla nich najważniejsze. Dlatego wszystkie elementy w Heroo Mobile dla Dziecka są zaprojektowane tak, by dziecko super się bawiło i dowiadywało ciekawych rzeczy, używając aplikacji, ale przede wszystkim by ten telefon odkładało i wzmacniało swoje naturalne super moce w świecie rzeczywistym – mówi Robert Mirek, Prezes Heroo S.A.

Różnorodność pakietów

Z uwagi na różnorodne potrzeby i możliwości finansowe każdego rodzica, Heroo Mobile ma w ofercie 5 pakietów cenowych: od 9 zł do 49 zł. Różnią się one ilością minut do wykorzystania na rozmowy oraz liczbą dostępnych SMSów, pakietem Internetu oraz czasem trwania umowy. Należy pamiętać, że każdy pakiet gwarantuje taki sam dostęp do świata Heroo Mobile, jest możliwość testowania usługi z możliwością zrezygnowania w trakcie pierwszych 30 dni oraz w każdej chwili można wymienić pakiet na wyższy lub niższy.

1. Pakiet BOHATERSKI / 9 zł:
60 minut na numery komórkowe i stacjonarne
SMS-y wymienne na minuty
pakiet internetowy 500MB
czas trwania: 24 miesiące

2. Pakiet POMOCNY / 19 zł:
120 minut na numery komórkowe i stacjonarne
SMS-y wymienne na minuty
pakiet internetowy 1GB
czas trwania: 24 miesiące

3. Pakiet KREATYWNY / 29 zł:
nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne
nielimitowane SMS-y
pakiet internetowy 3GB
czas trwania: 12 miesięcy

4. Pakiet ODKRYWCZY / 39 zł:
nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne
nielimitowane SMS-y
pakiet internetowy 5GB
czas trwania: 12 miesięcy

5. Pakiet PRZYJAZNY / 49 zł:
nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne
nielimitowane SMS-y
pakiet internetowy 7GB
czas trwania: 6 miesięcy

Dalszy rozwój

Heroo Mobile tworzone jest wspólnie z grupą odpowiedzialnych i otwartych Rodziców. Są to pomysłodawcy, twórcy, zespół ekspertów, inwestorzy, a także rodzice prowadzący swoje działania w sieci czyli Rada Programowa. Tworzą ją: Kamil Nowak, Katarzyna Sawicka, Jarek Kania, Marlena Wróblewska, Michał i Maria Góreccy, Maciej Mazurek, Małgorzata Kowalewska-Kawuza, dr Jakub Andrzejczak, Joanna Steinke - Kalembka.

Zależało nam na zaangażowaniu rodziców, którzy będą różnorodni, ale których łączy to samo: podmiotowe patrzenie na dziecko. Dziecko będące kompetentnym i kompletnym człowiekiem, który uczy się przez doświadczenie i przez obserwacje, który tworzy naszą teraźniejszość, bo jest jej naturalną częścią podkreśla Robert Mirek, Prezes Heroo S.A. To, co jeszcze łączy nasz zespół to świadomość siły edukacji. Jest to dla nas kluczowe, ponieważ Heroo to również ruch społeczny, w którym chcemy edukować rodziców i dzieci. Chcemy, by oni wzajemnie się edukowali i inspirowali. Wszystko po to, by czuli wsparcie, kiedy będą wprowadzać dzieci w świat nowych technologii lub będą chcieli zmieniać nawyki korzystania z telefonów w swoich domach – dodaje.

Twórcy Heroo Mobile nie poprzestają na dotychczasowych działaniach. W najbliższej przyszłości planują dalsze rozwijanie produktu i dodawanie nowych funkcjonalności. W aplikacji Heroo Mobile dla Rodzica będzie to między innym: geofencing, autoryzacja zakupów i zarządzanie pakietem danych. W aplikacji Heroo Mobile dla Dziecka pojawią się nowe wirtualne światy, więcej avatarów, obszar mindfulness oraz mechanizmy pomagające w skupieniu się. W najbliższej przyszłości w aplikacji dedykowanej dziecku będzie działał także system Samurai Labs, jedyny taki na świecie system, który bez potrzeby zgłaszania problemu przez użytkowników, zareaguje i ochroni dziecko przed cyberprzemocą oraz przestępcami seksualnymi. Ponadto, Heroo Mobile chce stworzyć własnego Androida dedykowanego najmłodszym. W tym celu Spółka skupia się również na pozyskaniu inwestorów.

Jesteśmy zainteresowani wzrostem organicznym oraz tworzeniem nowych rozwiązań, które wypełniają pewną lukę obecną na rynku i odpowiadają na potrzeby coraz większej grupy klientów. Heroo Mobile posiada w swojej ofercie rozwiązania, które są niespotykane u innych operatorów. Jest to pierwszy tego typu projekt w Europie, co daje nam ogromne możliwości dynamicznego rozwój także poza Polską. Dlatego, jest to niezwykle ciekawy produkt nie tylko dla użytkowników, ale i inwestorów, których zapraszamy do współpracy – dodaje Robert Mirek, Prezes Heroo Mobile.

Heroo Mobile zakłada, że do końca roku pozyska 10 000 użytkowników.

*Badanie CAWI wśród rodziców dzieci w wieku 5-10 lat na temat postrzegania zagrożeń płynących z technologii, częstości korzystania z technologii wśród dzieci i zmian nawyków związanych z użytkowaniem technologii podczas pandemii COVID-19. Wykonane przez Data Science Practices Publicis Groupe, wrzesień 2020.

Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]

Wychowanie
Telefon – czy pozwalać dziecku na zabawę z nim? – wyjaśnia Dorota Zawadzka (film)
Trudno pochować przed dzieckiem wszystkie telefony i tablety, by nigdy się nimi nie bawiło. Wcale nie ma takiej potrzeby – mówi Dorota Zawadzka i od razu dodaje – Trzeba jednak nauczyć dzieci mądrze z nich korzystać.

Nie uciekniemy przed technologiami – mówi psycholożka Dorota Zawadzka – i nie ma się co na nie obrażać. Co więcej, naprawdę warto, by dziecko umiało się nimi posługiwać (co nie znaczy, żeby korzystało z nich bezmyślnie). Technologie pod kontrolą Należy nauczyć dziecko, że technologie służą do konkretnych rzeczy: komputer do pracy , telefon przede wszystkim do rozmowy. Trzeba też pokazać dziecku, że korzystanie z internetu czy granie na tablecie muszą być ograniczone czasowo. Niestety, żeby tego dziecko nauczyć, samemu trzeba to umieć, a mnóstwo dorosłych ma kłopot z uzależnieniem od nowoczesnych technologii – twierdzi Dorota Zawadzka. Najważniejsze zasady Aby dziecko było bezpieczne wśród technologicznych wynalazków, pamiętaj o kilku zasadach: Do 3. roku życia dziecko w ogóle nie powinno oglądać telewizji. Oczywiście czasem mama musi pójść do toalety albo porozmawiać przez telefon, albo zwyczajnie odetchnąć i włączenie wtedy dziecku telewizji na 15 minut, raz na jakiś czas, na pewno dziecku krzywdy nie zrobi. Ale to nie może być zwyczaj, coś naturalnego, telewizor nie może grać non stop. Dziecko może bawić się tabletem pod warunkiem, że taką samą zabawę zna już w realu. To znaczy, że jeśli układało już puzzle własnymi rączkami, może je także ułożyć w komputerze czy tablecie. Nigdy odwrotnie, bo nowe technologie upraszczają czynności. Wykonywanie ich w realnym świecie jest trudniejsze, więc dziecko może z niechęcią podchodzić do nauki. Dziecko nie powinno bawić się telefonem czy tabletem, gdy nie mamy pomysłu jak je zająć, np. podczas jazdy tramwajem. Bo w takich chwilach powinniśmy z dzieckiem rozmawiać! Tymczasem, jak dowodzą badania, dzieci coraz gorzej rozwijają się na poziomie werbalnym, źle mówią, choć nowe technologie mają w małym palcu.  Sprawdź też, czym grożą nowe technologie: „Mama,...

telefon dla dziecka
Adobe Stock
Wychowanie
Jaki telefon dla dziecka kupić [PORADNIK]
Telefon dla dziecka powinien być inny dla młodszego dziecka, a inny dla nastolatka. W pierwszym przypadku mocna powinna być obudowa, w drugim – procesor.

To, kiedy kupić dziecku pierwszy telefon , jest indywidualną sprawą każdego rodzica. Nie będziemy tego tu roztrząsać. Zajmiemy się za to parametrami i cechami, jaki powinien mieć telefon dla dziecka w różnym wieku. Telefon dla dziecka: Najważniejsze cechy Akumulator GPS WiFi Procesor i pamięć Dodatkowe zabezpieczenia Telefon dla młodszego dziecka Telefon dla starszego dziecka Najważniejsze cechy telefonu dla dziecka Nie ma się co oszukiwać: od tego, jaki telefon dla dziecka wybierzesz, zależy twój spokój . Jeśli źle wybierzesz, będziesz wymieniać co chwilę szybkę, nie dodzwonisz się do pociechy, bo będzie miała notorycznie rozładowany aparat, nasłuchasz się, że telefon wolno działa. Aby tego uniknąć, najlepiej wybrać aparat, który: wytrzymały wyświetlacz, pojemny akumulator najlepiej z funkcją szybkiego ładowania, mocny procesor, lokalizator GPS, Wi-Fi. Sprawdź: Kontrola rodzicielska na telefon dziecka Akumulator w telefonie dla dziecka Dzieciaki potrafią wisieć na telefonach niemal non stop – im starsze, tym częściej to robią, niestety. Dlatego kupując telefon dla dziecka postaw na taki, który ma akumulator o pojemności powyżej 4000 mAh . Lokalizator GPS w telefonie dla dziecka Przyda się przede wszystkim tobie, jeśli chcesz korzystać z aplikacji umożliwiających sprawdzenie, gdzie znajduje się twoja pociecha ( tzw. lokalizator ). Starsze dziecko może też korzystać z GPS, poruszając się po swojej okolicy. Czasami przydaje się też do różnych gier – tak było w przypadku Pokemonów. Lokalizator GPS mają też smartwatche dla dzieci , które do pewnego stopnia potrafią zastąpić telefon komórkowy. WiFi w telefonie dla dziecka Jeśli nie chcesz płacić kroci za dane komórkowe, WiFi się przyda, o ile masz internet bezprzewodowy w domu . Gdy dziecko będzie pod twoim...

kontrola rodzicielska
Adobe Stock
Wychowanie
Kontrola rodzicielska: jaki program do ochrony rodzicielskiej na telefon dla dziecka (Android i iOS)
Kontrola rodzicielska to program do kontroli telefonu lub tabletu, z którego korzysta dziecko. Pozwala ustalić limity czasowe korzystania z urządzeń elektronicznych i zablokować dostęp do treści niedozwolonych dla dzieci. Jakie programy do blokady rodzicielskiej są dostępne na urządzenia z systemem android, a jakie do iOS?

Aplikacja z kontrolą rodzicielską ogranicza dziecku dostęp do określonych treści i programów oraz pomaga ustawić limity czasowe korzystania z urządzeń. W ten sposób chronimy dziecko przed zagrożeniami z sieci i uczymy właściwych zachowań dotyczących mądrego korzystania z technologii. Kontrola rodzicielska Jeśli udostępniasz dziecku urządzenie z dostępem do internetu, musisz zadbać o to, by nie miało dojścia do treści nieodpowiednich dla dzieci. Mogą być nie tylko szkodliwe dla rozwoju, ale stanowić też zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Programy do kontroli rodzicielskiej to aplikacje, które instaluje się na urządzeniu rodzica i telefonie (tablecie, komputerze) dziecka, dzięki czemu możemy sprawdzać, do jakich treści dziecko ma dostęp, blokować te niepożądane oraz ustalać czas, przez jaki dziecko może spędzać przed ekranem .  Ochrona rodzicielska: zasady korzystania z aplikacji Małemu dziecku wytłumacz, na czym polega program do kontroli rodzicielskiej i po co go instalujesz. Ze starszym dzieckiem wspólnie zainstaluj aplikację ochrony rodzicielskiej i razem wybierzcie zakres korzystania z jego funkcji. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w ramach swojej kampanii Domowe Zasady Ekranowe , proponuje takich 5 punktów dotyczących kontroli rodzicielskiej: Z urządzeń ekranowych korzystamy razem. Rozmawiamy o zagrożeniach online .           Dbamy o to, aby treści, do których dostęp ma dziecko, były dostosowane do jego wieku.           Ustalamy wspólnie zakres korzystania z programów kontroli rodzicielskiej.           Ważne! Aplikacje kontroli rodzicielskiej bywają zawodne, a co sprytniejsze dzieci potrafią obejść zabezpieczenia. Dlatego nic nie zastąpi edukacji na temat zagrożeń w sieci i mądrego korzystania z zasobów internetu. Blokada rodzicielska Zainstalowanie blokady...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj