Hyży bagatelizuje cesarkę? “fajnie, nie czekam na objawy porodu"
Instagram Mai Hyży
Aktualności

Hyży bagatelizuje cesarkę? „Fajnie, nie czekam na objawy porodu”

Maja Hyży odlicza dni do porodu. Celebrytka przyznała, że jej dziecko nie przyjdzie na świat naturalnie i nie jest to jej zachcianką – cesarskie cięcie jest medyczną koniecznością. Wokalistka opowiedziała dlaczego.

Maja Hyży na bieżąco informuje internautów o przebiegu swojej ciąży i chętnie opowiada o niej także mediom. Za pośrednictwem Instagrama Maja poinformowała już między innymi o płci dziecka, a od jakiegoś czasu chętnie dzieli się także odważnymi ciążowymi sesjami zdjęciowymi. Ostatnio w jednym z wywiadów opowiedziała również o planach na baby shower oraz planowanym porodzie.

Baby shower Mai Hyży

W rozmowie z Plejadą 30-latka z podekscytowaniem opowiedziała o planowanym baby shower:

„Dziś ma być mój pierwszy baby shower. W mojej pierwszej ciąży nawet o czymś takim nie myślałam. Warszawa ma większe możliwości na takie imprezy. Będę miała fajną miejscówkę. Stwierdziłam, że to może moje ostatnie dzieciątko, więc to jedyna okazja. Jak dzidzia przyjdzie na świat, to tego czasu na pewno będzie mniej. To super czas dla mnie i dla moich dziewczyn”.

Wokalistka odniosła się też do koronawirusowej rzeczywistości, która ze względu na ciążę wyjątkowo daje się jej we znaki: „Jestem w ciąży i nie mogę chodzić w maseczce, bo się duszę. To sprawia mi duże problemy, odpuściłam sobie. Nie noszę maseczki dla mojego zdrowia. Nie wychodzę w miejsca, gdzie są tłumy ludzi” – zaznaczyła.


Cesarskie cięcie koniecznością

Maja Hyży odniosła się także do spodziewanego porodu:

„U mnie poród jest zaplanowany, będzie cesarka. To będzie w lipcu” – zdradziła i dodała: „Fajnie, nie czekam na objawy porodu, kładę się do szpitala i dzidzia będzie ze mną”.
Okazuje się, że rezygnacja z porodu naturalnego jest konieczna: „To wynika z moich zdrowotnych problemów. Mam swoje problemy z biodrami i to uniemożliwia u mnie urodzenie naturalnie. To dla mojego i maluszka bezpieczeństwa. Chciałabym urodzić naturalnie, bo to zupełnie inne emocje, przeżycia, ale mówi się trudno” – wyjaśniła i dodała:
„Przy cesarskim cięciu nie może być partnera, to jest operacja. To byłoby dziwne gdyby Konrad stał z boku”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zaczynam odliczać dni ... 🎀 #babyboom #babygirl #mybaby #myhappiness #instagram #instamoment

Post udostępniony przez Maja Hyży (@majahyzy)

Jak Maja znosi ciążę?

Podczas rozmowy Maja opowiedziała, o tym jak znosi błogosławiony stan:
„Jeśli chodzi o zachcianki, nie mam żadnych. Nic nie odczuwam, mam tylko ciężki brzuch, fizycznie czuję się okej. Czasem chce mi się płakać, hormony buzują, ale nie wiem dlaczego. Ta dziewczynka w brzuszku dodała mi zdrowotności. Lepiej się czuje, moja cera się poprawiła. Nie mam, na co narzekać” – przyznała zadowolona artystka i wyjawiła, że ma już wybrane imię dla córeczki: „Imię już zostało wybrane. Było kilka sporów w tym temacie. To będzie polskie imię, takie jak mają moi synowie” – zdradza.

Maja Hyży na zakończenie rozmowy przyznała, że maleństwo trochę pokrzyżowało jej plany muzyczne. Wokalistka zaznaczyła jednak, że planuje coś nowego związanego z pojawieniem się dziecka, jednak nie zdradziła szczegółów – będzie to niespodzianka dla jej fanów.

Źródło: Instagram, plejada.pl, pudelek.pl

Zobacz także:

Łukasz i Oliwia ze „ŚOPW” zdradzają kulisy porodu: „To Łukasz stresował się bardziej i musiał być uspokajany!”

ciąża po 40.
adobe stock
Starania o dziecko
Ciąża po 40. to ciąża wysokiego ryzyka. Wymaga odpowiedniego przygotowania i prowadzenia
Ciąża po 40. niesie większe ryzyko zatrucia ciążowego i cukrzycy ciążowej. Nie jest łatwo też w nią zajść – tylko u 10 proc. kobiet po 40 roku życia może dojść do naturalnego zapłodnienia. Zmiana stylu życia doprowadziła jednak do tego, że coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Opisujemy wady i zalety ciąży po czterdziestce.

Ciąża po 40. zdarza się coraz częściej. Zmiana stylu życia współczesnych kobiet sprawiła, że wiele z nich decyduje się na późne macierzyństwo. Zajście w ciążę po 40 roku życia może  nieść pewne ryzyko , ale ma też swoje plusy. Jakie zagrożenia wiążą się z ciążą po 40? Czy kobieta po czterdziestce można urodzić zdrowe dziecko? Te i inne wątpliwości rozwiewa dr n. med. Wojciech Gontarek, ginekolog położnik. Spis treści : Ciąża po 40. – zagrożenia Zalety późnej ciąży Szanse na urodzenie zdrowego dziecka po 40. Jak przebiega ciąża u 40-latki? Ciąża po 40 lat – badania Jak zajść w ciążę po czterdziestce? Zagrożenia w ciąży po 40. roku życia Ciąża po 40. roku życia określana jest jako ciąża wysokiego ryzyka. Dotyczy to nie tylko pierwszej ciąży, w którą kobieta zachodzi w tym wieku, ale również kolejnej. Każda obarczona jest większym ryzykiem powikłań. Po 40 roku życia u ciężarnej rośnie ryzyko: poronienia – po 40. roku życia przedwcześnie kończy się ok. 40 proc. ciąż; zatrucia ciążowego; cukrzycy; ciąży mnogiej; wykonania cesarskiego cięcia u kobiet, które nigdy jeszcze nie rodziły; nadmiernej otyłości; nietolerancji węglowodanów; zaburzeń wchłaniania; choroby nerek; choroby układu krążenia; nadciśnienia tętniczego . Zalety późnej ciąży W ostatnich latach aż czterokrotnie wzrosła liczba kobiet, które po 40. roku życia decydują się na pierwsze dziecko. Uważa się, że macierzyństwo w tym wieku jest bardziej spokojne . Rodzice mogą zapewnić dziecku stabilność finansową. Kobieta z reguły nie jest już tak mocno skoncentrowana na budowaniu kariery i może poświęcić się wychowaniu dziecka, nie martwiąc się o swoją pozycję w pracy. Może lepiej odnaleźć się w...

Małgorzata Rozenek, syn Rozenek, sesja Małgosi Rozenek
Instagram
Aktualności
Rozenek kwitnie tydzień po porodzie. „Umyta głowa to teraz luksus!”
Zaledwie tydzień po porodzie Małgosia Rozenek pokazała się z synkiem w uroczej sesji zdjęciowej. Mały Henio rośnie jak na drożdżach, ale to piękna mama przyciąga spojrzenia!

Małgorzata Rozenek tydzień temu została mamą trzeciego syna i z tej okazji zapozowała do mini sesji zdjęciowej. I choć świeżo upieczona mama przekonuje, że przy noworodku brakuje jej czasu na odpoczynek, a nawet umycie włosów, to na zdjęciach wygląda jak milion dolarów! Równie uroczo prezentuje się mały Henio Majdan oraz wnętrza ich rodzinnego domu. Małgosia Rozenek tydzień po porodzie Niemal od samego porodu Małgosia Rozenek relacjonuje w sieci najważniejsze chwile z synkiem i rodziną. Na zdjęciach pokazała już wyprawkę dla noworodka , wózek dla synka i pierwsze wspólne dni w domu. A że od porodu minął już tydzień, Rozenek postanowiła „zaszaleć” i wziąć udział w specjalnej, domowej sesji zdjęciowej. Choć Małgosia nie raz już przyznała, że połóg jest dla niej trudnym doświadczeniem , na zdjęciach widać piękną, uśmiechniętą mamę trzymającą na rękach spokojne, słodko śpiące dziecko. „Dziś Henryczek skończył tydzień, z tej okazji Mama Henryczka umyła głowę, a co? Jak szaleć to szaleć!” − napisała pod postem na Instagramie. „Umyta głowa to teraz luksus!”, „Cudnie wyglądacie!” − komentują fani. Chyba każda mama zrozumie ten żartobliwy post Rozenek, choć nie każda może się pochwalić fryzurą jak u Małgosi zaledwie tydzień od porodu.         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Dziś Henryczek #dzidziuśmajdana skończył tydzień, z tej okazji Mama Henryczka umyła głowę 😜 a co? jak szaleć to szaleć 💃 postanowiliśmy również w ramach obchodów, uczcić to wydarzenie pamiątkową sesją😂😂😂 małe a cieszy 💫 Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Cze 17, 2020 o 8:28...

Majdan opiekuje się synkiem
screen/Instagram r_rozenek
Aktualności
Małgosia Rozenek zachwycona: Radzio ma w sobie tyle miłości i troski dla Henia
Małgorzata Rozenek rozpływa się nad swoim mężem Radkiem, jaki z niego wspaniały tata. A wasi partnerzy jak opiekowali się dzieckiem?

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeżywają jedne z najpiękniejszych chwil w swoim życiu. Tydzień temu na świat przyszedł ich wyczekany i upragniony synek Henryk, przepełniając rodziców wielką miłością i wdzięcznością. Małgosia, jak każda kobieta w połogu, powoli dochodzi do siebie i sądząc po zdjęciach, które umieszcza na Instagramie, ma ogromne wsparcie w mężu. Radek nosi maleństwo na rękach po karmieniu i wstaje do synka nocą. Ostatni wpis Małgosi nie pozostawia żadnych wątpliwości, a zdjęcia mówią same za siebie! „Kocham ich bardzo" „To najszczęśliwszy dzień mojego życia" - napisał na Instagramie dumny tata kilka godzin po narodzinach syna. Od tygodnia dzidziuś Majdanów jest już na świecie , a my dzięki Instagramowi małżeństwa możemy oglądać, jak wyglądają ich pierwsze dni z synkiem. Małgosia to doświadczona mama, a Henio jest jej już trzecim dzieckiem, jednak dla Radka Majdana jest to absolutny debiut w roli ojca takiego maleństwa. Jak myślicie: radzi sobie? Małgosia pokazała na Instagramie wzruszający kadr, na którym widzimy, jak Radosław Majdan śpi przy swoim synku. Mieli za sobą noc pełną wrażeń. Tata wygląda na lekko zmęczonego, za to synek śpi błogim snem. Widać, że został dobrze ululany. Rozkoszny widok! „Niedaleko pada jabłko...😂 Tatuś troszkę zmęczony, bo potańczył z Henryczkiem nad ranem 😂 ale nie jakoś długo, może dwie godzinki 😜" - napisała dowcipnie Małgosia. Perfekcyjna przyznała, że powoli mały Henio normuje swój rytm dnia i z trybu nocnego przestawia się na dzienny. „Henio powoli, podkreślam powoli, przechodzi z rytmu ciążowego, kiedy był najbardziej aktywny w nocy, na rytm dzienny 😁 już widzimy światełko w tunelu 💪 szczególnie ja, bo po nakarmieniu tatuś nosi synka aż zaśnie 😁" - napisała Małgorzata Rozenek-Majdan. W dalszej części wpisu...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz