Ida Nowakowska o powrocie do pracy
screen Instagram/idavictoria
Aktualności

Ida Nowakowska korzysta w pracy z pewnych przywilejów. Wiele młodych mam może jej zazdrościć!

W jednym z ostatnich wywiadów Ida Nowakowska wręcz rozpływa się nad swoim pracodawcą – TVP. Dzięki uprzejmości stacji młoda mama z powodzeniem łączy pracę z macierzyństwem. Taki grafik to chyba rzeczywiście rzadkość!

Powrót Idy Nowakowskiej do pracy rozbudził gorącą dyskusję – zdaniem części obserwatorów prezenterka zdecydowanie za szybko rzuciła się w wir zawodowych obowiązków, zamiast skupić się na dziecku. Okazuje się jednak, że pracodawca Idy Nowakowskiej dba, by młoda mama się nie przemęczała.

Powrót do pracy po macierzyńskim – jakie mama ma prawa w pracy, co z karmieniem piersią [WIDEO]

Ida Nowakowska pracuje tylko dzień w tygodniu

„Ja mam wielkie szczęście, że mam taką pracę i pracodawcę – TVP, który daje mi szansę na połączenie pracy i macierzyństwa” – mówiła w rozmowie z Plejadą prezenterka. Po raz kolejny przyznała również, że ma ogromne wsparcie ze strony swojego męża oraz mamy – to dzięki nim bez stresu może wracać do pracy, by choć na chwile oderwać się od obowiązków domowych. Na plan zdjęciowy często zabiera jednak ze sobą swojego synka.

Tym razem Ida Nowakowska podzieliła się szczegółami dotyczącymi swojego trybu pracy. Na łamach „Party” poinformowała, że zwykle „jeden dzień pracuje, a potem tydzień ma wolny”. Możliwość pracy w takich warunkach to rzeczywiście luksus, na jaki większość mam nie może sobie pozwolić.

Ida Nowakowska ma jednak świadomość, że jest w uprzywilejowanej sytuacji i wiele mam nie ma możliwości, by zabierać dziecko do pracy, karmić je piersią podczas przerwy, przytulać i spędzać z nim czas. Gdyby tylko wszyscy pracodawcy stwarzali młodym rodzicom (również ojcom!) takie warunki...

Zobacz także:

powrót do pracy po macierzyńskim
Adobe Stock
Mama
Powrót do pracy po macierzyńskim – jakie mama ma prawa w pracy, co z karmieniem piersią [WIDEO]
Aby powrót do pracy po urlopie macierzyńskim przebiegł bez stresu dla mamy i dziecka, trzeba się do niego przygotować. Dziecko musi mieć dobrą opiekę, żeby mama się nie martwiła o malucha w pracy. Warto też przemyśleć sprawę karmienia piersią i ewentualnie zaopatrzyć się w sprzęt do odciągania i przechowywania mleka matki.

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie jest łatwy ani dla dziecka, ani dla mamy. Najłatwiej mają kobiety, na które czeka etat i wyrozumiały pracodawca. Trudniej jest mamom, które po urlopie macierzyńskim wracają na rynek pracy. Jednak w obu przypadkach najczęściej zdecydowanie najtrudniejsze jest rozstanie z dzieckiem. Podpowiadamy, jak się do tego przygotować i na co może liczyć w pracy matka karmiąca. Spis treści: Karmienie piersią a powrót do pracy Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim – prawa kobiety Podejmowanie decyzji o powrocie do pracy po macierzyńskim Czy dziecko jest gotowe na rozstanie z mamą? Karmienie piersią a powrót do pracy Wbrew potocznej opinii da się pogodzić powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i karmienie piersią – wcale nie trzeba z niego rezygnować. WHO zaleca, aby niemowlę karmić wyłącznie piersią przez 6 miesięcy, po tym czasie rozszerzać dietę niemowlęcia i kontynuować karmienie mlekiem matki co najmniej do drugiego roku życia dziecka . Tymczasem w Polsce tylko niespełna 12 proc. dzieci po pierwszym roku życia nadal karmionych jest piersią i stan ten niewątpliwie łączy się z powrotem polskich matek do pracy. Problemu nie ma, jeśli pokarm sam zanika przez pewien czas i dziecko stopniowo przyzwyczaja się do rezygnowania z mleka matki. Najgorsze co można zrobić to gwałtownie zaprzestać karmienia piersią – jest to duży stres dla niemowlęcia, ale i dyskomfort dla kobiety lub wręcz zagrożenie dla jej zdrowia ( zastój pokarmu grozi zapaleniem piersi, a nawet ropniem). Nie bez znaczenia jest też fakt, że nagłe odstawienie dziecka od piersi może wywołać u kobiety burzę hormonalną, która bardzo pogarsza samopoczucie i dodatkowo utrudnia powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Dlatego zarówno dla dobra swojego, jak i dziecka, kobieta wracająca do pracy po urlopie macierzyńskim w sytuacji,...

Mama
Co po macierzyńskim? A może własny biznes? Powrót do pracy może być przygodą!
Jeśli czujesz, że powrót do dawnej pracy po urlopie macierzyńskim to nie jest to, co cię uszczęśliwi i szukasz pomysłu na własną firmę, obejrzyj nasz film i zobacz, jak zmieniała swoje życie Ewa. Ta sumienna pracowniczka banku po urodzeniu dziecka postanowiła malować meble i sprzedawać niezbędne do tego farby kredowe. Dzisiaj na jej warsztaty trzeba się zapisywać z dużym wyprzedzeniem!

OldNewStyle to nazwa bloga i sklepu internetowego, gdzie Ewa Mihułka-Piasecka realizuje swoje marzenie o inspirowaniu kobiet do renowacji starych mebli i zabawek. Jej powrót do pracy wyglądał inaczej niż zwykle... Dzięki łatwym do użycia, a pięknym farbom kredowym uczy innych, jak tchnąć w nielubiany fotel, szafkę czy starego konika na biegunach nowe, kolorowe życie.  Zobacz, jaką drogę przeszła Ewa od pracownicy banku do właścicielki sklepu z farbami i instruktorki malowania mebli - może i ty nie chcesz wracać do starej pracy? Może Ewa doda ci odwagi, by spełnić marzenie o własnej firmie?  

powrót do pracy po urlopie macierzyńskim i wychowawczym
Fotolia
Mama
Przestań się martwić: twój powrót do pracy nie skrzywdzi dziecka
Martwisz się, że dziecko ucierpi na twoim powrocie do pracy? To przestań! Naukowcy mówią, że nic mu nie będzie! Dla jego rozwoju liczy się coś innego. Co takiego?

Nie jesteś sama ze swoimi obawami przed powrotem do pracy po urodzeniu dziecka! To naturalne, że kiedy mama wraca do pracy towarzyszy jej lęk, że dziecku będzie gorzej pod opieką innych osób, że będzie nieszczęśliwe i będzie gorzej się rozwijać. Przecież nikt tak pięknie nie przeczyta mu książki, prawda? Nie poświęci tyle niepodzielnej uwagi, nie ułoży po raz setny puzzli , nie objaśni świata, nie przytuli... Jak wrócisz do pracy, będziecie mieć mniej czasu na te wszystkie ważne sprawy - czy to nie wpłynie na rozwój emocjonalny i intelektualny twojego dziecka? Naukowcy uspokajają: nie martw się , dzieciom nie dzieje się krzywda, kiedy mama wraca do pracy. Nie rozwijają się gorzej. Coś innego ma znaczenie.  Dzieci w żłobkach nie rozwijają się gorzej Dzieci, które chodzą do żłobków i przedszkoli są tak samo szczęśliwe, zadbane i rozwinięte, jak te, którymi opiekują się mamy. Zbliżone są też ich osiągnięcia. Naukowcy z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku przyjrzeli się ponad tysiącu dzieciom poniżej 7. roku życia, które chodziły do żłobka i przedszkola oraz pozostawały pod opieką mam. Ich wnioski są pocieszające dla matek, które planują powrót do pracy: dzieci, które pozostawały pod opieką mam nie rozwijały się inacze j niż te, którymi opiekowali się inni ludzie; ważniejsze dla rozwoju dziecka jest nie to pod czyją opieką pozostaje w trakcie dnia, a to,  jaka jest atmosfera w domu rodzinnym , czy rodzice poświęcają dziecku uwagę, są wrażliwi na jego emocje i potrzeby. Naukowcy z Nowego Jorku przyjrzeli się różnym czynnikom: czasowi spędzanemu przez matkę w pracy, jej zarobkom, opiece nad dzieckiem, kiedy mama jest w pracy . Analizowano umiejętność czytania, pisania, zachowanie, interakcje w rodzinie i na tej podstawie wysunięto wniosek, że to jakość opieki i rodzinnych relacji jest ważniejsza od tego, kto ją sprawuje....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj