Ida Nowakowska o macierzyństwie
Instagram
Aktualności

Ida Nowakowska opisała swoje macierzyństwo: wzruszające słowa o synku!

Ida Nowakowska podsumowała kilka ostatnich miesięcy swojego życia. Czas ciąży i pierwsze dni z synkiem to dla niej niezwykła przygoda – swoje uczucia opisała w bardzo wzruszających słowach.

Ida Nowakowska spełnia się jako mama, a swojemu szczęściu daje wyraz w licznych postach na Instagramie. Z okazji święta wszystkich mam gwiazda napisała, czym jest dla niej macierzyństwo. To wyjątkowe słowa!

Utrata wolności po narodzinach dziecka – jak sobie radzić [WIDEO]

Ida Nowakowska o byciu mamą: „To moja misja”

Prezenterka nie przestaje zachwycać się przygodą, jaką jest dla niej macierzyństwo. I choć Ida Nowakowska jest mamą dopiero od kilku tygodni, to już wybiega myślami daleko w przyszłość. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła krótki film, który powstał we współpracy z magazynem „VIVA!”. Opisała go pięknymi słowami pełnymi wdzięczności i miłości do synka:

„Jesteś moim darem. Moją misją. Moim szczęściem. Pokażę Ci cały nasz piękny świat... czeka nas niezwykła wspólna przygoda”.

Dalej Ida Nowakowska przyznała się do uczuć, które pewnie odczuwa niemal każda kobieta rodząca pierwsze dziecko: to pojawienie się na świecie maluszka sprawiło, że odkryła prawdziwą wartość swojego życia:

„Dziękuję, że nadałeś mojemu życiu sens” – napisała wzruszona.

Ida Nowakowska nie zapomniała przy tym o własnej mamie – z okazji Dnia Matki złożyła jej najlepsze życzenia, nazywając ją jednocześnie najwspanialszą babcią na świecie. Rozczulające, prawda? 
 


Zobacz też:

1000 zł na macierzyńskim
Adobe Stock
Aktualności
Rewolucja w zasiłkach: 1000 zł zamiast macierzyńskiego, trudniej o płatne L4
ZUS planuje rewolucyjne zmiany w zasiłkach. Ma być łatwiej o pieniądze na opiekę nad dzieckiem, ale za to część pracujących kobiet będzie dostawać tylko 1000 zł na urlopie macierzyńskim.

Czekają nas poważne zmiany w zasiłkach wypłacanych przez ZUS. Część z nich odbędzie się z korzyścią dla pracowników, ale inne zaszkodzą uczciwie pracującym, także kobietom w ciąży i młodym matkom! Urzędnicy chcą w ten sposób zapobiegać wyłudzaniu pieniędzy m.in. z funduszu chorobowego. Zmiany w zasiłkach: ZUS chce rewolucji! ZUS szykuje program automatyzacji wypłat zasiłków. Ma być prościej i szybciej (m.in. nie trzeba będzie składać wniosków o zasiłki), ale niestety niektóre zmiany mogą okazać się niekorzystne dla części pracowników. ZUS przedstawił założenia programu na XXIII posiedzeniu Rady Przedsiębiorców zorganizowanym przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Do szczegółów dotarł „Fakt”. Co się zmieni? Oto wybrane pomysły urzędników:   ZUS proponuje, aby zasiłek macierzyński był wypłacany dopiero po upływie tzw. okresu wyczekiwania, czyli czasu, od jakiego kobieta jest zatrudniona u danego pracodawcy (okres wyczekiwania obowiązuje teraz w przypadku zasiłku na zwolnieniu lekarskim i wynosi 30 dni). Podczas okresu wyczekiwania kobieta na urlopie macierzyńskim dostawałaby zaledwie 1000 zł na rękę (czyli tyle, ile wynosi obecnie zasiłek rodzicielski dla niepracujących, tzw. kosiniakowe ). Nie jest jasne, ile miałby trwać okres wyczekiwania dla młodych matek. Prawo do zasiłku opiekuńczego nie będzie zależeć od obecności innego domownika i jego możliwości opiekowania się dzieckiem (to zmiana na lepsze!). Każdemu pracownikowi będzie przysługiwać jeden okres zasiłkowy, niezależnie od choroby, na którą otrzymuje się zwolnienie. Po jego wyczerpaniu pracownik nie będzie już miał prawa do zasiłku. Nie wiadomo, kiedy proponowane zmiany wejdą w życie. ZUS chce, aby zaczęły obowiązywać jak najszybciej. Zobacz też: Zasiłek wychowawczy w 2021 roku – komu przysługują pieniądze?...

Sylwia Przybysz na Instagramie
Instagram
Aktualności
Sylwia Przybysz o macierzyństwie: „To obóz przetrwania”. Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcie
Sylwia Przybysz nie „lukruje” macierzyństwa. Uwielbia bycie matką, a jednocześnie podkreśla, że to ogromnie trudna praca.

Sylwia Przybysz i jej partner Jan Dąbrowski w połowie marca tego roku po raz drugi zostali szczęśliwymi rodzicami. W przeciwieństwie do wielu innych gwiazd, które wydają się perfekcyjnymi mamami, piosenkarka nie upiększa rzeczywistości. Przyznaje, że opieka nad Polą i Nelą bywa wyczerpująca. Porównała macierzyństwo do „obozu przetrwania” i ostrzegła swoje obserwatorki, żeby nie wierzyły we wszystko, co widzą na Instagramie. Sylwia Przybysz: macierzyństwo to piękna przygoda, ale i trudna praca „Zdjęcia na Instagramie zawsze przedstawiają rodzicielstwo w ładnym świetle i faktycznie, jest to niesamowicie piękna przygoda, jednak nie zawsze bywa kolorowo, szczególnie gdy w domu ma się dwa maluchy. Wie to każdy rodzic i warto o tym mówić oraz pokazywać, jak wygląda to w rzeczywistości. Istny obóz przetrwania” – napisała Sylwia Przybysz na swoim profilu na Instagramie. Pod postem piosenkarki pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fanki komplementują ją za szczerość i naturalność. „Dokładnie tak. Ja już przy jednym walczę o życie, omijając wszystkie przeszkody na podłodze, a w brzuszku drugi bąbel szykuje się do psot” – napisała pierwsza z nich. „Ja najbardziej takie lubię zdjęcia” – dodała inna obserwatorka. „Ja mam trzy maluszki, jeden po drugim. Kocham moje dzieci bardzo mocno, ale zgadzam się, to prawdziwy obóz przetrwania. Nieraz się zastanawiam, skąd my, rodzice bierzemy na to siły. Jesteśmy niezniszczalni” – skwitowała kolejna internautka.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Sylwia Przybysz (@sylwiaprzybysz)    ...

Maja Bohosiewicz o macierzyństwie
Instagram
Aktualności
Bohosiewicz pyta o HARDKORY macierzyństwa. Fanki nie zawiodły! „Nie jestem chorą psycholką”
Maja Bohosiewicz zapytała fanki o ich największe macierzyńskie wpadki i... otrzymała masę komentarzy, których wciąż przybywa. Mamy chętnie przyznają się do błędów, trudnych momentów i śmiesznych sytuacji z udziałem dzieci. Sama Bohosiewicz wyznała, że długo czuła presję i uważała się za złą matkę.

Maja Bohosiewicz w typowy dla siebie sposób − z humorem i przekorą − poleciła fankom poradnik dla rodziców, który ją samą zachwycił. Książka pomogła Mai poukładać sobie w głowie wiele spraw związanych z macierzyństwem. Przy okazji Bohosiewicz poprosiła internautki, by podzieliły się własnymi, macierzyńskimi doświadczeniami: tymi najbardziej ekstremalnymi i wstydliwymi. Mamy nie zawiodły! Maja Bohosiewicz pyta o hardkorowe momenty macierzyństwa: lawina komentarzy „Po raz pierwszy ktoś w naukowy sposób wytłumaczył mi, że nie jestem chorą psycholką, która wydziera się na dzieci”- napisała Maja, zachwalając książkę, którą z całego serca poleca każdej mamie. Bohosiewicz przyznała, że długo czuła presję i miała wrażenie, że jako mama „daje ciała”. To uczucie doskonale zna chyba każda mama, prawda? Nic dziwnego, że w odpowiedzi na pytanie aktorki o najbardziej „hardkorowe” momenty macierzyństwa pojawiło się mnóstwo szczerych odpowiedzi. Czasem zabawnych, a czasem smutnych, bo przywołujących wspomnienia o poczuciu winy i skrajnym zmęczeniu. Były więc historie o zapominaniu o drugim dziecku, rozpaczliwym szukaniu niemowlaka (który był w ramionach szukającej mamy!), pomyłce lekarza, który zbadał dwukrotnie jedno z trojaczków, a jednego wcale... i wiele, wiele innych słodko-gorzkich opowieści. Z wielu tych historii można się śmiać, ale wiadomo, że wyrzuty sumienia potrafią przytłoczyć i odebrać radość, zwłaszcza zmęczonej mamie. Jak Bohosiewicz poradziła sobie z presją bycia idealną? To długa i ciężka praca, ale najważniejsze to... odpuścić. „Jestem świetną mamą, której najważniejsze zadanie to dać dzieciom dobra przestrzeń do zabawy i poznania świata. Od dzisiaj mniej spinania pośladów macierzyńskich. A więcej wolnej nieskrępowanej zabawy” − podsumowała...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz