Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Targi Kielce
materiały prasowe
Aktualności

Od „biznesu łóżkowego” do jednej z największych firm zabawkowych, czyli sukces po polsku

Firma Marko, która jest liderem w swojej kategorii, kończy właśnie 25 lat i wcale nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jakie były jej początki? Poznaj historię trzech kolegów, którzy zupełnie od zera stworzyli firmę, która obecnie wiedzie prym na rynku zabawkowym.

Myślisz, że aby stworzyć dużą, prężnie działającą firmę, już na starcie trzeba mieć duże zasoby pieniężne, genialny biznesplan i znajomości na rynku, na którym chcesz zaistnieć? Nic podobnego! Można stworzyć wspaniały biznes zupełnie od zera. Najlepszym tego przykładem są Janusz Musioł, Marek Leściorz i Jacek Kucharewicz, założyciele firmy Marko w ciągu 25 lat zyskała status lidera na rynku zabawkowym. A zaczynali od… „biznesu łóżkowego”!

Niełatwe początki

Historia firmy Marko zaczęła się w 1989 roku, choć wtedy jeszcze nie powstała sama firma. Wtedy właśnie obecny właściciel Marko, Janusz Musioł, wraz z kolegą z wojska i jednocześnie ojcem chrzestnym córki – Markiem Leściorz, oraz szwagrem Marka – Jackiem Kucharewicz zaciągnęli w banku kredyt i założyli własną działalność. Robienie interesów rozpoczęli od tzw. „biznesu łóżkowego”, czyli… handlu obuwiem wprost z łóżek polowych na targowiskach. Po 2 latach tułania się po targowiskach, trzech muszkieterów postanowiło przenieść się pod dach. Panowie otworzyli swój pierwszy sklep z obuwiem w Wodzisławiu Śląskim, który prosperował bardzo dobrze. Zachęceni sukcesem otwierali kolejne punkty najpierw w tym samym mieście, rozszerzając asortyment o odzież i kosmetyki, a później także w innych miastach. Założyciele firmy uważnie obserwowali tendencje na rynku i w 1995 roku postanowili zmienić branżę na artykuły niemowlęce oraz zająć się sprzedażą hurtową. To był strzał w dziesiątkę!

Marko
materiały prasowe

Dynamiczny rozwój

Od tego czasu firma zaczęła się coraz prężniej rozwijać i rozrastać tak, że konieczne były kilkukrotne zmiany jej lokalizacji na większą. W 1996 roku ster firmy przejął obecny właściciel Janusz Musioł, który nieustannie dbał o ciągły rozwój firmy. Obecnie hurtownia dysponuje powierzchnią pozwalającą na zmagazynowanie 2000 palet towaru. Od roku 2001 rozpoczął się proces rozszerzania oferty o marki premium. Pierwszą taką marką było Tiny Love, do nich dołączyły Sassy (m.in. zabawki do kąpieli, gryzaki, grzechotki, zabawki muzyczne), K’s Kids (zabawki edukacyjne), Nuby (butelki oraz smoczki) czy Dream Baby (zabezpieczenia do domu).W 2010 roku wprowadzono do sprzedaży foteliki wózki, krzesełka do karmienia (m.in. marki Mima, TFK, Baby Zen YOYO).
 

Marko
materiały prasowe


Obecnie firma Marko zatrudnia około 60 osób. Od 6 lat jest partnerem strategicznym największych targów branży dziecięcej organizowanych przez Targi Kielce, na których w 2015 roku otrzymała nagrodę w kategorii najlepsze stoisko. Ponadto Marko brało udział w charakterze wystawcy w międzynarodowych targach w Koloni, Norymberdze, Londynie, Brnie, Kijowie i Wilnie. Firma prowadzi sprzedaż na rynku tradycyjnym jak i do placówek handlu nowoczesnego (sieci handlowe).
 

Marko
materiały prasowe

Marko
materiały prasowe

Marko
materiały prasowe

Plany na przyszłość

W miejscu dotychczasowej Markusi – sklepu Marko, powstanie nowoczesne centrum handlowe, które bez wątpienia spełni najśmielsze oczekiwania wszystkich najmłodszych. Wstępnie planuje się nazwać galerię Fabryką Marzeń. Jednak nie tylko dzieci będą miały nie lada gratkę. Przyjazna rodzicom kawiarenka sprawi, że każda mama i każdy tata będą chcieli tam spędzać wolne popołudnie ze swoimi Skarbami. Pojawi się również klub malucha lub kino dla zmotoryzowanych.
 

Marko
materiały prasowe
Dodatkowo każde energiczne dziecko będzie mogło pobawić się na niecodziennym placu zabaw. Podstawą przewagi konkurencyjnej firmy Marko jest jej właściwa kultura organizacyjna, jest ona zarówno kluczem do realizacji celów strategicznych przedsiębiorstwa, jak również podstawą wzrostu jego wartości. Właściciel firmy niejednokrotnie podkreśla, że to ludzie są najważniejsi i to oni tworzą wzrost wartości jego firmy.


Brawo! Takich pracodawców potrzebujemy, a firmie Marko życzymy 100 lat!
 

Marko logo
materiały prasowe
Kid's Time
materiały prasowe
Patronaty
Targi KIDS’ TIME już w lutym w Kielcach
Targi KIDS' TIME to największe wydarzenie dedykowane branży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z najważniejszych na świecie. Tegoroczna, rekordowa edycja, która odbędzie się od 25 do 26 lutego 2016 roku upłynie pod znakiem gwiazd.

  KIDS’ TIME to wystawa o charakterze B2B, która od kilku lat jest miejscem spotkań producentów i dystrybutorów wózków, fotelików, zabawek, tekstyliów i innych artykułów dziecięcych. Wydarzenie w ciągu zaledwie kilku lat zdominowało większość wydarzeń tego sektora w Europie. Jeśli jesteś przedsiębiorczą mamą i prowadzisz swój biznes albo myślisz o własnej działalności, nie może cię tam zabraknąć! - W ubiegłym roku KIDS' TIME zgromadził ponad 320 firm z 10 krajów całego świata. W porównaniu do poprzedniej edycji lista wystawców była dłuższa o blisko 50%. Wydarzenie odwiedziło 4238 specjalistycznych zwiedzających z 33 krajów. Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca wystawa pobije dotychczasowy rekord. Udział w KIDS’ TIME 2016 potwierdziło już przeszło 90% ubiegłorocznych firm - mówi menedżer projektu Aldona Matla. Wielkie spotkanie ekspertów Targi KIDS’ TIME to oprócz bogatej oferty produktowej, czas wielu merytorycznych spotkań. Co roku program wystawy uzupełniają spotkania z najlepszymi, światowymi specjalistami. Podczas ubiegłorocznej edycji swój wykład „Trendy w rodzicielstwie: 4 szanse biznesowe” miała dr Maria Costa z hiszpańskiego instytutu AIJU (European Institute of Children’s Products and Leisure). Gościem nadchodzących targów będzie między innymi Reyne Rice - ekspert branży zabawkarskiej, konsultantka i wybitny specjalista z ponad 30 letnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Amerykanka specjalizuje się w badaniach i analizach rynku artykułów dla dzieci. Na całym świecie prowadzi liczne konferencje, podczas których prezentuje najnowsze trendy oraz innowacje w branży dziecięcej. Z ogromnej wiedzy i doświadczenia Reyne Rice korzystają największe światowe koncerny. KIDS’ TIME STAR  Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka w Kielcach nazywane są często „kreatorem rynkowych...

Mama zapina córeczkę w bezpiecznym foteliku samochodowym
Fotolia
Aktualności
Sprawdź, jak bezpłatnie wymienić fotelik samochodowy na nowy!
Od maja trwa akcja norweskiej firmy BeSafe, polegająca na wymianie powypadkowych fotelików na nowe. Co zrobić, żeby otrzymać fotelik?

Firma BeSafe od maja tego roku prowadzi akcję polegającą na wymianie powypadkowych fotelików samochodowych na nowe. Wystarczy niewielka stłuczka, żeby podzespoły fotelika uległy osłabieniu, zmniejszając tym samym bezpieczeństwo dziecka. Zmniejsz liczbę ofiar To dorośli odpowiadają za bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Według statystyk policji za rok 2015, w Polsce miało miejsce aż 820 wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. W wypadkach zginęło 70 z nich, a 3078 doznało obrażeń. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany fotelik to podstawa bezpiecznego podróżowania samochodem! Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo malucha w samochodzie, wybieraj wyłącznie foteliki skierowane tyłem do kierunku jazdy.  Dzięki przeprowadzonym crash testom wiadomo, że podczas zderzenia czołowego samochodu jadącego z prędkością 50 km/h szyja dziecka, podróżującego przodem do kierunku jazdy, jest poddawana obciążeniu ok. 300 kg. Kręgi szyjne mogą się złamać już przy obciążeniu 130 kg! W fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy , obciążenie nie przekracza 80 kg. Jak dostać fotelik? Na szczęście od początku akcji wymieniliśmy tylko dwa foteliki. W przypadku 15-miesięcznego Jasia Kulczyckiego doszło do poważnej kolizji, w wyniku której samochód nadawał się wyłącznie do kasacji, ale dzięki fotelikowi dziecku nic się nie stało. Od maja podróżuje w nowym foteliku – mówi Janusz Musioł, właściciel firmy MARKO, dystrybutora produktów BeSafe. A by wymienić fotelik, wystarczy dostarczyć zdjęcia dokumentujące kolizję wraz ze zdjęciem fotelika oraz potwierdzenie zdarzenia wydane przez policję. Wymiana dotyczy nawet stłuczki – dodaje. Jeśli twoje dziecko jeździ w powypadkowym foteliku, weź udział w akcji! Czytaj także: Nie sadzaj dziecka w foteliku przodem do kierunku jazdy! źródło: materiały prasowe MARKO/Be Safe

hot wheels
Adobe Stock
Zakupy
Samochodziki Hot Wheels – spełnią marzenia każdego chłopca!
Zobacz 6 propozycji zabawek Hot Wheels w dobrych cenach. Mamy tu tory, które można miedzy sobą łączyć oraz fajną skrzynkę do przechowywania aut!

Hot Wheels to seria niesamowitych metalowych pojazdów w skali 1:64 , które spodobają się każdemu chłopcu. Można przebierać między klasycznymi autami, terenowymi, kończąc na wyścigowych. Ale to nie wszystko! Spis treści: O zabawkach Hot Wheels Zabawki w atrakcyjnych cenach: Modułowa walizka na autka, 50 zł Ciężarówka z kraksą, 60 zł Starcie z rekinem, 80 zł Tor z dwoma skoczniami, 99 zł Zestaw kaskaderski na start, 112 zł Myjnia Atak krokodyla, 250 zł O zabawkach Hot Wheels Hot Wheels to marka zabawek produkowana przez firmę Mattel od 1968 roku! Co ciekawe wielu producentów samochodów zabiegało o to, by firma w ramach swojej marki produkowała modele ich samochodów. W 2008 roku firma świętowała wyprodukowanie miliardowego autka, co uczciła modelem wartym 140 tys. dolarów i wysadzanym 2700 diamencikami. Tory dla samochodów Poza samochodzikami, Mattel zaczął produkować także tory, po których te autka mogłyby jeździć. Obecnie do kupienia są najróżniejsze tory – od najprostszych po bardziej skomplikowane. Większość z nich można ze sobą łączyć , co znakomicie urozmaica zabawę. Zobacz też: Gry planszowe w sam raz dla czterolatka Autka Hot Wheels Wśród modeli samochodów znajdują się seryjnie produkowane modele popularnych marek , ale także samochody wyścigowe, ciężarówki i monster trucki. Na rynku można też znaleźć zabawki tej marki, które powstały we współpracy z wytwórniami firmowymi. I tak dzieciaki mogą bawić się autkami związanymi z filmami Toy Story, Myszka Miki, czy Gwiezdne Wojny. Akcesoria nie tylko do samochodów Do torów można dokupić np. posterunek policji albo myjnię , które łączy się z torami. Na licencji Hot Wheels powstaje też mnóstwo innych rzeczy. Są to: plecaki , piórniki, hulajnogi. Każdy mały miłośnik tych autek z pewnością doceni i takie dodatki, ale i tak...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta