Filip Chajzer
ONS
Aktualności

Jak przekuć żal po śmierci dziecka w pomoc innym? Jemu się to udało!

Spontaniczna akcja Filipa Chajzera zjednoczyła Polaków. W Dniu Dziecka ludzie nie pozostali obojętni na wezwanie do pomocy!

Filip Chajzer niedawno stracił syna Maksa. 1. czerwca na pewno jest dla niego dniem smutku i wspomnień, dlatego też postanowił zaangażować się w akcję, która skieruje jego myśli w stronę innych dzieci.

Ludzie potrafią zaskoczyć!

Pomysł zbierania pieniędzy na domowe hospicjum "Promyczek" był także ukłonem w stronę księdza Pawła, który wcześniej bardzo pomógł zrozpaczonemu tacie. Filip Chajzer w typowy dla siebie sposób, zawiadomił na portalu społecznościowym swoich fanów o konkursie. Ten, kto wpłaci najwyższą kwotę na rzecz hospicjum, wygra rejs jachtem w towarzystwie dziennikarza. Sam pomysłodawca, nie przewidział chyba, z jak dużym odzewem się spotka.

- Kochani... Szok... 312.162 PLN... Jeszcze bez wpłat dotpay. POLACY, JESTEŚCIE NAJLEPSI I NIGDY NIE DAJMY SOBIE WMÓWIĆ ŻADNEMU MIERNEMU POLITYKOWI, ŻE JESTEŚMY LEPSI I GORSI. JESTEŚMY NAJLEPSI!!! Zrobiliście robotę za nich, szacunek, gigantyczny szacunek!!! Dzieciaki, które nigdy nie napiszą matury, nie będą miały wesela, nie odbiorą pierwszy raz w życiu nowego samochodu z salonu, nie urządzą pokoju swoich dzieci i nie zrobią miliona innych rzeczy, które są kolejnymi krokami milowymi, dostały od was jedno. Najważniejsze. GODNOŚĆ. Nie ma słów, które mogą opisać moją radość - napisał na Facebooku podekscytowany Filip Chajzer.

"Ktoś tam gdzieś na górze, jest z Ciebie dumny"

Reakcje ludzi na tę spontaniczną akcję, były niezwykłe. Oto niektóre z nich: 

"Pewien mały chłopiec w niebie podskoczył z radości i powiedział: widzisz Boże, to jest właśnie mój Tata" 👏👏👏 Brawo Filip!!! :*"

"Jak Ty mnie człowieku często irytowałeś... Dzisiaj jednak chylę nisko przed Panem, Panie Filipie czoło. Gratuluję świetnego pomysłu, dużo dobrego dzięki Panu się stanie."

"To się chyba nie dzieje naprawdę...nie wiem jak to robisz Drogi FILIPIE ale to jakieś magiczne albo raczej boskie siły jakie wysyłasz do ludzi i to jak na nich działasz.. chyba nie ma się co dziwić bo masz tam gdzieś na gorze nieźle wsparcie i myślę że ktoś jest tam bardzo dumny...Naprawdę fajny z Ciebie człowiek."W ciągu 2 dni, udało się zebrać blisko 300 tys. zł. To niezwykły wyczyn! Wspaniale jest wiedzieć, że są ludzie, których świat nie kończy się na czubku własnego nosa. Gratulujemy pomysłodawcy! Jeżeli chcesz wziąć udział w tym niezwykłym projekcie i chcesz wesprzeć chore dzieci, wpłać na konto hospicjum. Miesięczne utrzymanie 1.dziecka kosztuje 2,5 zł. Każda złotówka jest na wagę złota...
Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek
ul. Karczewska 48
05-400 Otwock
KRS 0000336442
NIP113-2777- 973
Regon 142009873
konto 34-1240-1037-1111-0010-2851-59

Przeczytaj także: Ojcostwo to przepływ energii- mówi Olivier Janiak. Czytaj wywiad!

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otacza opieką ofiary przemocy [WIDEO]

fot. Getty/Twitter
Aktualności
Pamiętacie chłopca w koszulce Messiego wykonanej z plastikowej torby? 
Historia, która poruszyła miliony ludzi na świecie, niestety nie ma szczęśliwego zakończenia. Dlaczego marzenie chłopca przysporzyło jego rodzinie samych problemów?

Gdy ktoś zamieścił w internecie zdjęcie 5-latka z Afganistanu , w koszulce ulubionego piłkarza zrobionej z reklamówki, ludzie na całym świecie włączyli się w akcję identyfikowania dziecka. Cudem udało się dotrzeć do malca, a wzruszony Leo Messi, postanowił przekazać chłopcu oryginalny t-shirt z autografem.  Całą historię śledziło miliony ludzi . Wśród nich znalazły się niestety osoby, które postanowiły wykorzystać chwilę sławy małego kibica i ... go porwać! Cały czas uciekamy Ojciec Murtaza opowiedział, jak zmieniło się ich życie od tego feralnego zdjęcia. – Najpierw emigrowaliśmy do Pakistanu. Zaczęliśmy dostawać groźby, że ktoś chce porwać syna. Później uciekliśmy do Islamabadu, ale życie tam okazało się być zbyt drogie. W końcu wylądowaliśmy w Kwecie. W rozmowie z agencją prasową AP, mężczyzna żali się na los swoich bliskich. Okazuje się, że rodzina wystraszona pogróżkami, wiele straciła. Musieli zostawić dom , rodzinę, przyjaciół, pracę, a w nowym miejscu zamieszkania, także nie czują się bezpieczni. – Syn nawet nie spotkał się ze swoim idolem, chociaż afgańska federacja piłki nożnej obiecała zorganizować takie spotkanie. – przyznaje ze smutkiem. Marzenie chłopca legło w gruzach . Jego  świat zmienił się na gorsze. Ludzie, którzy stworzyli tę opowieść, być może chcieli dobrze, ale dziś nie pamiętają już o dziecku. Taka jest cena chwilowej sławy i popularności. Co zyskał na niej 5-latek? Strach, zmianę otoczenia, niepewność jutra i ... zwykłą koszulkę z autografem piłkarza.  Przeczytaj także: Czy zapisać dziecko do szkółki piłkarskiej?

dzieci
Panthermedia
Prawo i finanse
8 prostych sposobów, by pomagać potrzebującym dzieciom
Do końca kwietnia masz czas, by zdecydować, do kogo trafi 1% twojego podatku. Ale pomagać możesz przez cały rok, także bez pieniędzy. Wystarczy, że zaangażujesz w to serce. Zobacz jak to robić.

Hasło, że liczy się każdy grosz, jest prawdziwe, ale równie prawdziwe jest inne hasło – że liczy się każda minuta, którą możesz poświęcić, by pomóc innym . Czasem to pierwsze rozwiązanie – paradoksalnie – bywa najłatwiejsze. Ponieważ aby nadać przelew, wystarczy, że połączysz się z bankiem za pośrednictwem internetu. Jednak pomagać można również w innej formie i nie zawsze musi się to wiązać jedynie z wydawaniem pieniędzy . Podpowiadamy kilka, nie zawsze oczywistych sposobów – dla mniej i bardziej zdeterminowanych.   1. Klikaj strony w internecie Chodzi o specjalne strony typu „ klikaj i pomagaj ”. Wystarczy, że masz komputer z podłączeniem do sieci i jedną z takich stron ustawisz sobie jako startową, np. www.pajacyk.pl, www.marzenia.bphtfi.pl – to dwie polskie strony, które bezpośrednio dotyczą dzieci. W taką stronę można kliknąć raz dziennie. Kliknięcia są zliczane i każde generuje pewną kwotę, którą za odsłonięcie reklamy płaci sponsor. Uzbierane pieniądze są przekazywane na konkretny cel, np. Pajacyk finansuje dożywianie dzieci w szkołach.   2. Honorowo oddaj krew Czyli coś zdecydowanie cenniejszego niż pieniądze. Oddając kre w, możesz nie tylko poprawić czyjeś zdrowie, ale także uratować komuś życie. Można to zrobić okazjonalnie, jednorazowo zgłaszając się np. w ramach zbiórki dla potrzebującej osoby, albo oddawać krew systematycznie. W każdym przypadku trzeba spełnić warunki – mieć skończone 18 lat, dobry stan zdrowia, przez ostatnie 12 miesięcy nie powinno się też przechodzić żadnych zabiegów, takich jak np. akupunktura, tatuaż, przekłucie uszu. W przypadku młodych mam od porodu musi minąć tyle miesięcy, ile trwała ciąża i okres karmienia piersią . Więcej informacji znajdziesz na www.krewniacy.pl lub www.honorowekrwiodawstwo.pl.   3. Zostań...

jak wychowac dziewczynkę
Fotolia
Aktualności
„Nie przepraszaj za to, kim jesteś!” - ten list musi przeczytać każda mama!
Czego chcesz nauczyć córkę? Co chcesz jej przekazać o życiu? Jaki przepis na szczęście masz dla niej? Ta mama napisała do córki list, który daje siłę, by być sobą i żyć pełnią życia. Przeczytajcie!

Kiedy moja córka chodziła do przedszkola, jej nauczyciele mieli problem z tym, że nie jest słodkim dziewczęciem z ciasno zaplecionym warkoczem, bawiącym się cichutko w kąciku misiem i lalką. Zamiast tego była silną indywidualistką, której szybko przypięto łatkę niegrzecznego dziecka. Nie pasowała do schematów. Pewnego dnia jedna z nauczycielek powiedziała do mnie: "Gdyby to chłopiec się tak zachowywał, to byłoby w porządku, ale do dziewczynki to nie pasuje!". Dziewczynki mogą wszystko, a nawet więcej! Nauczycielka mojej córki nie miała racji. Do dziewczynki pasuje wszystko. Dziewczynki mają prawo być sobą, żyć w zgodzie z tym, co czują, co je kręci, co je określa – nie jako przedstawicielki konkretnej płci , ale jako ludzie, jednostki unikalne i pełne wiary w swoje możliwości. To lekcja, która chcę przekazać mojej córce i nigdy ne przestanę naprawiać szkód, które wyrządzają mojej córce ludzie uważający inaczej. Dziewczynka może być skromna, delikatna i nieśmiała. Dziewczynka może być pewna siebie, głośna i silna. Dziewczynka musi żyć w zgodzie z sobą . Jeśli jej nie złamiemy, z tej dziewczynki wyrośnie dorosła kobieta o wysokiej samoocenie, świadoma tego, co potrafi, co czuje i należy jej się szacunek za to, kim jest. "Nie przepraszaj za to, że jesteś sobą!" Na szczęście nie brakuje też ludzi, którzy myślą podobnie. Toni Hammer, blogująca mama, napisała otwarty list do swojej kilkuletniej córki, który następnie zamieściła na Facebooku. List, który powinna dostać każda dziewczynka i jej mama! Same przeczytajcie: "Do mojej córki, nie przepraszaj, kiedy ktoś na Ciebie wpadnie; nie mów: »Przepraszam, że jestem takim ciężarem«. Nie jesteś ciężarem. Jesteś człowiekiem, który myśli i czuje, zasługujesz na szacunek; nie wymyślaj wymówek, dlaczego nie chcesz umówić się z facetem,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz