rysunkowy pamiętnik ciąży
Macha
Aktualności

Jak to jest być w ciąży? Zabawny rysunkowy pamiętnik dla nienarodzonej córeczki

Być w ciąży to jeść ogórki ze słoika stojącego na dywanie, mieć dziwaczne zachcianki, usłyszeć słowa, których nigdy się nie zapomni, na przykład "To dziewczynka!"

Ciąża, zwłaszcza pierwsza, to mnóstwo nowych emocji, wrażeń, wspomnień.  Szkoda, by to wszystko przepadło! Graficzka i ilustratorka Macha czyli  Marie-Charlotte Yao z Francji postanowiła je … narysować.

– Ciągle znajduję się w nowych, czasem dość nietypowych sytuacjach. Pojawiają się nieznane dotąd myśli i emocje. Chciałabym, je zapamiętać, dzielić się nimi. Jako ilustratorka nie mogłam znaleźć lepszego sposobu, by to wszystko wyrazić  –  pisze na swojej stronie internetowej Macha.
Ilustrowany pamiętnik chce kiedyś pokazać swojej nie narodzonej jeszcze córeczce.

Polecamy także:
Kalendarz ciąży - tydzień po tygodniu

Być w ciąży:
... jeść pikle na dywanie... móc liczyć na wygodę – od czasu do czasu ;-)
rysunkowy pamiętnik ciąży
Macha


... usłyszeć słowa, których nigdy się nie zapomni
rysunkowy pamiętnik ciąży
Macha


Autorka ilustracji jest teraz w 6 miesiącu ciąży. Rysunków będzie więcej. Można je oglądać na jej stronie internetowej oraz na Facebooku.Rysunkowy pamiętnik Machy robi karierę w internecie. Pisały o nim serwisy  Bored Panda, The Huffington Post,  pojawił się także na Demotywatorach i w wielu innych miejscach. Nic dziwnego - to świetny pomysł!

Jesteś albo niedawno byłaś w ciąży?
W jakikolwiek sposób (za pomocą słów, zdjęć, rysunków, filmów albo jeszcze inaczej) dokumentujesz swoje wrażenia?  Podziel się tym z nami. Czekamy na Twój komentarz. Możesz też wysłać wiadomość na adres bturska@burdamedia.pl

Zobacz także:
Ciąża dzień po dniu - w niecałą minutę!

Jak przyszła mama może o siebie zadbać? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

pejzaż z gżegżółką, książka
materiały prasowe
Gry i zabawy
Pejzaż z gżegżółką - recenzja książki dla dzieci
Kolejna lekcja gimnastyki języka poprowadzona przez niezawodną Małgorzatę Strzałkowską. Nowe wierszyki , prawdziwe językowe łamańce na pewno sprawią wam radość, pomogą logopedom, rodzicom, nauczycielom.

I przede wszystkim nauczą was nowych słów, bardzo prostych, ale jakże trudnych do wymówienia.   Zbyt szybko mówicie, plącze wam się język, bo słowa go uwierają, nie jesteście w stanie wymówić niektórych grup głosek… I na to znajdziecie lekarstwo. Sięgnijcie po wierszyki Małgorzaty Strzałkowskiej zamieszczone w tomie Pejzaż z gżegżółką. I czytajcie dopóki, dopóty nie dojdziecie do perfekcji. Jeśli niektóre słowa będą dla was zbyt trudne, zajrzyjcie do słownika zamieszczonego na końcu książki.    Jestem również ciekawa jak sobie poradzicie z dłuższymi wierszykami wyglądającymi  jak wielki blok, na którego piętrach umieszono kolejne wyliczanki? Pewnie nie wystarczy je raz przeczytać, bo nie sposób poprawnie wymówić wiele zamieszczonych tam słów. Ale gdy już się wam to uda, będziecie szczęśliwi. To duża sztuka mówić pięknie, jak wielcy aktorzy czytający specjalnie dla was znane wiersze. To także pyszna zabawa ze słowem. Nawet gdy niektóre rymowanki  wydadzą się wam absurdalne, nie przejmujcie się, przecież chodzi o zabawę językową, o brzmienie konkretnego wyrazu.    Mam do was malutką prośbę. Ponieważ zbyt mało w książeczce rysunków (też autorstwa  Małgorzaty Strzałkowskiej), spróbujcie uruchomić wyobraźnię  i zilustrować  niektóre utwory. A może sami napiszecie jakiś trudny wierszyk ? Zachęcam. Wierzę w wasze zdolności poetyckie i malarskie.   Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy Autorka i ilustratorka: Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Media Rodzina   Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy  

niemowlę, okulary, książka
Panthermedia
Gry i zabawy
3 superpomysły na książki dla dziecka
Samodzielne wykonanie książki to nie tylko wspaniała zabawa, ale i całkiem poważne edukacyjne przedsięwzięcie. Zobacz, jak od początku oswajać dziecko z książką i zachęcić je do nauki czytania i pisania.

Wyprawa z dzieckiem do księgarni może być świetnym pomysłem, choć wizyta mamy i dziecka w sklepie pełnym ludzi może skończyć się płaczem przestraszonego dziecka. Dlatego tym razem zamiast wyprawy po książki, polecamy zabawę w robienie własnych książeczek.  Zobacz też, dlaczego czytanie jest jak lekarstwo   Pomysł na książkę nr 1 Listy do dziecka Potrzebne będą: gruby zeszyt, kolorowe pisaki lub kredki Jak to zrobić: j eśli jesteś jeszcze w ciąży, zacznij pisać listy do swojego dziecka. To niebanalny pomysł na pamiętnik z okresu oczekiwania na dziecko. Pisz o uczuciach, jakie ciąża budzi w tobie, o wydarzeniach z dziewięciu miesięcy, o emocjach, które towarzyszą myślom o porodzie... Nasza rada: swoją książkę ozdabiaj nie tylko rysunkami, ale i zdjęciami USG, suszonymi kwiatami, pocztówkami wykonanymi własnoręcznie. Taka książka to wspaniały prezent dla dziecka, gdy dorośnie – a dla ciebie wzruszająca pamiątka. Zobacz też: 7 książek, które pokocha każde dziecko Pomysł na książkę nr 2 Moja pierwsza książeczka Potrzebne będą: kilka kartek ze sztywnej tektury, kolorowe flamastry, wstążeczka Jak to zrobić:  przez wycięte dziurkaczem otwory przewlecz wstążeczkę i mocno zwiąż kartki tak, by na jednej ze stron znajdowała się prosta ilustracja, a na drugiej słowo opisujące obrazek (np. na jednej stronie głowa kota, a na drugiej – wielkimi literami słowo „Kot”). Zapełnij książeczkę ilustracjami prostych słów: „mama”, „tata”, „pies”... Nasza rada: tę książeczkę można oglądać nawet już z kilkumiesięcznym dzieckiem! Ważne jest to, aby rysunki i słowa były zaznaczone wyraźną kreską, najlepiej w mocnym kolorze. To nie tylko ciekawa zabawa, zajmująca niemowlaka na kilka dobrych chwil, ale i działanie edukacyjne. Można je powtarzać przez kolejne lata...

książka dla dzieci, książka od 1. roku życia
Gry i zabawy
Wymyśl coś!
Wymyśl coś! to szwedzki bestseller dla jedno-, dwulatków, który polubiło już wielu polskich dzieci.

Wymyśl coś! Anna-Clara Tidholm Zakamarki Od 1. roku życia Cena: 19,90 zł     Wiadomo, że kiedy pada deszcz, to dzieci się nudzą. W książce "Wymyśl coś" bohater nudzi się na potęgę. To dlatego postanawia razem z lalką, szmacianym pieskiem oraz małpką wybrać się w podróż dookoła świata, zbudować wieżę do samego nieba czy upiec ciasto. Ale czy naprawdę? Oczywiście, że nie, bo wszystko dzieje się w dziecięcej wyobraźni. Bo tak naprawdę maluchom nie są potrzebne nie wiadomo jakie zabawki, by świetnie się bawić. Bo im mniej dosłowności, tym więcej miejsca dla wyobraźni. Wie to doskonale autorka i ilustratorka książki ( druga w serii to "A dlaczego?" ).   Zaletą książek szwedzkiej autorki jest tekst napisany w prosty i rytmiczny sposób, dzięki czemu łatwy do zapamiętania. Ten rytm jest charakterystyczny, dodatkowo podkreślony układem stron i doborem rysunków. Te ostatnie w konkretnych kolorach, oszczędne w szczegóły, idealne dla najmłodszych. Plus za sztywne kartki, odporne na rączki i ząbki dziecka.      

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj