U.S. Consumer Product Safety Commission
Aktualności

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka. Ten film działa na wyobraźnię!

Przygniecenie przez komodę to jeden z najczęstszych wypadków, jakim dzieci ulegają w domu. Zobacz krótki film, który pokazuje, na co możesz narazić swoje dziecko, jeśli nie przymocujesz komody do ściany!

Nieprzymocowana do ściany komoda to jedno z największych zagrożeń dla życia dziecka. Pisałyśmy o 2-letnim Tedzie, który zginął przygnieciony komodą Malm z Ikei. Niestety, takie wypadki zdarzają się dużo częściej. Rodzicom często brakuje wyobraźni i myślą, że są w stanie uchronić swoje maluchy. Zapominają, że dzieci są o wiele bardziej nieprzewidywalne! Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Przymocuj do ściany i uchroń swoje dziecko

Najsmutniejszy jest fakt, że wielu wypadków domowych można by uniknąć , gdyby rodzice odpowiednio zabezpieczyli mieszkanie. Amerykańska komisja dbająca o bezpieczeństwo produktów stworzyła film, który dokładnie pokazuje, co dzieje się z dzieckiem w chwili, w której spada na niego szafka z telewizorem. Rodzic może zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwo naraża swoje dziecko, jeśli nie zastosuje się do instrukcji dołączonej do mebla. Dodatkowo, w filmie znajduje się instruktaż przymocowywania komody do ściany – by żaden rodzic nie miał już wątpliwości! 

Zobacz film:Koniec z myśleniem "moje dziecko nie wspina się po szufladach" albo "ja nie spuszczam malca z oka". Ten krótki film jest naprawdę wstrząsający! Przymocowałyście komodę do ściany zgodnie z instrukcją?

Czytaj także: Grzecznym dzieciom grozi niebezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać

Puste łóżeczko niemowlaka
Fotolia
Aktualności
Dramatyczny apel mamy: "Błagam, szczepcie swoje dzieci!"
"Proszę, szczep swoje dzieci, żeby inne mamy nie musiały oglądać, jak ich maleństwa odchodzą..." – przeczytaj tę poruszającą historię. Posłuchasz tej rady?

Anonimowa użytkowniczka portalu Reddit dodała poruszający wpis, uświadamiający rodziców, na jakie niebezpieczeństwo narażają inne dzieci, gdy nie szczepią własnych. Przez jedną decyzję nieodpowiedzialnej mamy straciła córeczkę i nie chce, żeby ktokolwiek przeżywał to, co ona. "Proszę, zaszczep swoje dziecko" "Trzy lata temu miałam córeczkę, miała na imię Emily i kochałam ją bardziej niż cokolwiek innego na tym pi*****nym świecie. To była wpadka, dopiero co zaczynała układać sobie życie, a dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Przez długi czas zastanawiałam się, czy ją urodzić, czy usunąć ciążę. [...] Przyszła na świat w październiku, była taka piękna. Spaprałam kilka rzeczy w swoim życiu, ale nie chciałam spaprać jej życia. Gdy miała 8 miesięcy, była za mała na szczepienie MMR i poważnie zachorowała. Nigdy nie widziałam czegoś takiego. Zabrałam ją do lekarza. Była w szpitalu i wyglądała naprawdę źle, płakała, krztusiła się, a ja nie mogłam nic zrobić. Czułam się jak najgorsza matka na świecie. W szpitalu było coraz gorzej, zachorowała na podostre stwardniające zapalenie mózgu, będące powikłaniem odry. Już dawno straciłam wiarę w Boga, ale uwierzcie mi, modliłam się za nią każdego dnia. Zmarła w szpitalu tydzień później. Trzymałam w ramionach jej małe ciałko i chciałam skoczyć z jakiegoś mostu. Chociaż zrobiłam niezłą scenę, pielęgniarki mi naprawdę współczuły. Później dowiedziałam się za pośrednictwem Facebooka (oczywiście), że sąsiadka, która się nią opiekowała, jest antyszczepionkowcem i publikowała zdjęcia swojego chorego synka, pisząc przy tym, jak on się świetnie czuje. On się świetnie czuje? On MA SIĘ ŚWIETNIE? Moje dziecko nie żyło, bo ona dokonała wyboru. Poszłam do niej, chciałam porozmawiać, ona przyznała, że kiedy jej syn był chory, była u niej moja córeczka, ale nie...

Dziewczynka mogła utonąć przez nieodpowiedzialną opiekunkę
Facebook/Desiree Howell
Aktualności
7-miesięczna dziewczynka mogła utonąć przez nieodpowiedzialną opiekunkę! Zobacz przerażające nagranie
To, co zobaczyła na Facebooku mama 7-miesięcznej dziewczynki, jest szokujące. Opiekunka mogła doprowadzić do śmierci dziecka!

Gdy Brittany zalogowała się na Facebooku podczas przerwy w pracy, nie sądziła, że zobaczy film ze swoją płaczącą 7-miesięczną córeczką narażoną na niebezpieczeństwo. "Przeraziło mnie to. Chciałam po prostu iść do niej, chwycić ją i być z nią. Nie mogłam przestać płakać. Płakałam nawet wtedy, gdy już trzymałam ją w ramionach" – powiedziała mama. Film, który tak bardzo poruszył Brittany, został nakręcony w parku wodnym przez inną mamę bawiącą się z dziećmi. Zaniepokojona Desiree widziała, jak opiekunka zmusza dziewczynkę do chodzenia boso po rozgrzanej posadzce. 7-miesięczna dziewczynka nie umiała nawet samodzielnie chodzić! Gdy niania zaczęła szarpać dzieckiem w ramach "zabawy", Desiree wyjęła telefon i nagrała kolejną przerażającą scenę. Niania posadziła dziewczynkę przed natryskiem, który co jakiś czas oblewał wodą.  Gdy kubeł wody uderzył w dziewczynkę, ledwo usiedziała na miejscu! Dopiero wtedy opiekunka podniosła ją z ziemi. Zobacz film: Desiree zadzwoniła po policję, jednak opiekunka opuściła park przed przyjazdem funkcjonariuszy. Opublikowała nagranie na Facebooku i błagała o udostępnianie. Mama dziewczynki zobaczyła film 2 godziny po publikacji. Od razu pojechała do córki i zabrała ją do szpitala. Bała się, że małej może grozić suche utonięcie .  Nie wiadomo, czy opiekunce zostaną postawione zarzuty, ale to, co zrobiła bezbronnemu dziecku, jest przerażające. Coraz częściej słyszymy o nieodpowiedzialnych opiekunkach , które są dla maluchów zagrożeniem, nie oparciem. Widok płaczącego dziecka, które potrzebuje bliskości, a zalewa się łzami, łamie serce. Mam nadzieję, że "opiekunka" poniesie odpowiedzialność za narażanie maluszka na takie niebezpieczeństwo. Nie wyobrażam sobie, co musi czuć mama dziewczynki! Czytaj także: Facebook usunął zdjęcie nieżyjącego...

Dziecko idzie na spacer z rodzicem za rękę
Fotolia
Czas wolny
Nie doprowadź do tragedii – koniecznie zobacz ten film!
Każdy z nas myśli, że jego to nie dotyczy. Czasem wystarczy jednak chwila nieuwagi, odwrócenie wzroku na kilka sekund.

Na facebookowym profilu Polskiej Policji  pojawił się film, który powinien zobaczyć każdy rodzic. Ten spot pokazuje najczęstsze zagrożenia, na jakie narażone są nasze dzieci, szczególnie w okresie wakacyjnym. Jesteśmy przekonani, że nikt z was nigdy nie naraziłby swojego dziecka na niebezpieczeństwo, jednak czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do tragedii. Zobacz film: Bezpieczeństwo twojego dziecka zależy wyłącznie od ciebie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że czasem bardzo trudno pilnować malucha 24 godziny na dobę. Przypominamy wam najważniejsze alarmowe: 112 – numer alarmowy z telefonu komórkowego  997 – Policja 998 – Straż Pożarna 999 – Pogotowie Ratunkowe 986 – Straż Miejska  601 100 100 – WOPR 601 100 300 – GOPR Uważajcie na siebie i swoje dzieci nie tyko latem! Czytaj także: A może tak wakacje bez dzieci? To miały być wymarzone wakacje w Disneylandzie... 10 rzeczy, które musisz zabrać na wakacje

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj