Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Jak widzą świat dzieci z autyzmem
YouTube/The National Autistic Society
Aktualności

„Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” – wzruszające wyznanie chłopca w spektrum

„Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” to hasło kampanii uświadamiającej, jak czują się dzieci z autyzmem.

Dzieci w spektrum autyzmu mogą mieć problemy z werbalną i niewerbalną komunikacją, przez co często nie mogą znaleźć swojego miejsca w społeczeństwie. Jak wygląda świat widziany ich oczami?

Czy spinner pomaga na ADHD, czy służy diabłu? [WIDEO]

Trudne dziecko?

W filmie promującym kampanię „Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm” widzimy świat z perspektywy dziecka w spektrum. Chłopiec wchodzi z mamą do centrum handlowego, ma autyzm. Dociera do niego o wiele więcej bodźców – słyszy odbijające się od posadzki monety i szelest balonów, lampa błyskowa aparatu jest intensywniejsza, zapach perfum jest bardziej wyrazisty. Otoczenie działa stresująco, chłopiec zaczyna czuć złość, strach, panikę. Zaczyna uciekać i wyrywać się mamie. Zobacz film:

Kampania brytyjskiego stowarzyszenia na rzecz osób z autyzmem pokazuje, dlaczego dzieci w spektrum mogą czasem zachowywać się „dziwnie”. Ich świat wygląda inaczej, a ludzie często nie rozumieją ich doświadczeń i pochopnie je oceniają, nazywając je „niegrzecznymi” i „trudnymi”.

Polecamy: Czy szczepienia wywołują autyzm

fot. screen z youtube.com
Aktualności
Ojciec spełnia niezwykłe marzenie autystycznego syna. Ten film zmusi Cię do refleksji!
Gdy ojciec spełnił marzenie swojego syna chorego na autyzm, obaj nie mogli powstrzymać łez. Podobnie jak wszyscy, którzy obejrzeli nagranie z koncertu...

Rodziny dzieci z autyzmem od wielu lat walczą, by ludzie choć trochę zrozumieli, jak wygląda świat widziany oczami ich ukochanych maleństw. Autyzm dla wielu osób nadal kojarzy się z brakiem okazywania emocji i uczuć. Ten film pokazuje, że nie do końca jest to prawdą... Luis Vasquez postanowił wybrać się wraz z synem na koncert popularnego zespołu Coldplay. Marzeniem dziecka było posłuchanie na żywo muzyki, dobrze znanej z płyt często puszczanych w domu. Jednym z ich ulubionych utworów jest "Fix you", piosenka napisana przez Chrisa Martina dla jego żony Gwyneth Paltrow, która pogrążona była w żałobie po śmierci ojca.  "Kiedy te łzy spływają po Twojej twarzy..." Gdy Coldplay zaczął śpiewać utwór, syn Luisa nie mógł p owstrzymać emocji. Wspólnie z ojcem zaczęli śpiewać niezwykle wzruszający tekst piosenki. W chwilę potem, na twarzy obu widać było płynące łzy. " Kiedy robisz, co w twojej mocy, ale nie osiągasz celu Kiedy dostajesz to, co chcesz, ale nie to, co potrzebujesz Kiedy czujesz się taki zmęczony, ale nie możesz spać Utknąłeś we wstecznym biegu Kiedy te łzy spływają po twojej twarzy Kiedy tracisz coś, czego nie możesz niczym zastąpić Kiedy kogoś kochasz, ale wszystko idzie na marne Czy mogłoby być gorzej? Światła zaprowadzą cię do domu I wzniecą ogień w twoich kościach A ja spróbuję cię naprawić" Dzięki takim filmom wrzucanym do sieci, zwykli ludzie mogą choć odrobinę wejść w świat dzieci chorych na autyzm. Zdecydowanie pomaga to zrozumieć,  z czym borykają one na co dzień. Oby więcej rodziców decydowało się na taki wzruszający, ale i niezwykle odważny gest. Czy znasz podobną historię? Jeżeli tak, podziel się nią z nami! Obejrzyj także: Jak widzą świat dzieci z autyzmem? Poruszający film.

Chłopiec próbuje udowodnić, że szczepionki powodują autyzm
Facebook/Marco Arturo
Aktualności
Cała prawda o szczepionkach i autyzmie... oczami 12-latka – koniec flmu zaskakuje!
Film 12-latka zatytułowany "Szczepionki POWODUJĄ autyzm" w kilka dni stał się hitem Internetu. Nic dziwnego – każdy rodzic musi go zobaczyć!

Post na Facebooku Lewandowskiego o szczepieniach w ramach akcji UNICEFu wywołał burzę. Pytanie "szczepić czy nie szczepić" i dyskusja o ewentualnych powikłaniach wciąż zbudzają kontrowersje. Jednym z najgorętszych tematów jest związek szczepionek z autyzmem. Cała prawda o szczepionkach Marco, 12-letni naukowiec, postanowił rozwiać wszystkie wątpliwości. W filmie, który zaraz zobaczycie, chłopiec prezentuje wyniki swoich badań, ukryte w teczce z tajemniczym napisem "Dowody, że szczepionki powodują autyzm ". Zanim ocenicie chłopca – obejrzyjcie film DO KOŃCA. Z pewnością będziecie zaskoczeni! Co wy na to? Ten film został wyświetlony ponad 6 milionów razy w zaledwie kilka dni! Nic dziwnego – chłopiec zakpił z antyszczepionkowców i nieźle wkurzył (na szczęście krótkotrwale) tych, którzy popierają szczepienia. Szczepienia nie powodują autyzmu Na początku filmu Marco mówi, że lekarze i firmy farmaceutyczne okłamują nas twierdząc, że szczepionki są bezpieczne . On, mały naukowiec, zrobił własne badania i ma dowody na szkodliwość szczepień. Gdy otwiera teczkę, ujawnia, że... nie ma w niej nic, oprócz pustych kartek. 12-latek pokazuje w ten sposób, że nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionki mają związek z autyzmem . Wręcz przeciwnie, zachęca rodziców, by szczepili dzieci – nie szczepiąc malucha naraża się życie innych dzieci. Dla tych, którzy wciąż się wahają czy szczepić dziecko: jeśli nie przekonuje was głos dorosłych, może przekona was głos dziecka? Wiemy, że film 12-latka jest kontrowersyjny, ale popieramy jego przekaz! Polecamy: Kalendarz szczepień do 18. roku życia 

Fotolia
Aktualności
Jak dzieci z autyzmem słyszą świat? Zobacz wyjątkowy film!
Jeśli chcesz wiedzieć jak dzieci z autyzmem słyszą świat i zrozumieć dlaczego tak, a nie inaczej się zachowują – obejrzyj ten wyjątkowy film.

Z czym ci się kojarzy autystyczne dziecko? Z niezrozumiałym waleniem głową, nieskoordynowanym bieganiem i ucieczkami? Czy wiesz dlaczego tak jest? Ten film przybliży ci z czym dziecko autystyczne musi się codziennie zmagać i dlaczego jest to takie trudne. Dzięki filmowi wszystko zrozumiesz. Wideo przybliży ci autystyczny świat dziecka . Film o dzieciach ze spektrum autyzmu Poniższy materiał obrazowo pokazuje, w jaki sposób dzieci autystyczne postrzegają świat i co co sprawia, że ich zachowanie wychodzi poza ogólnie przyjęty społecznie kanon.  Jak wam się podobał film? Prawda, że poruszający? Zobacz także: Nie jestem niegrzeczny. Mam autyzm! Poruszający film Autyzm obok AIDS, cukrzycy i raka Autyzm to jedna z poważniejszych chorób współczesnego świata, stawiana obok AIDS, cukrzycy i raka. Obecnie 1 osoba na 100 dotknięta jest autyzmem . Dzieci autystyczne mają problemy z komunikowaniem się z otoczeniem, funkcjonowaniem w społeczeństwie, a przez to izolowani. 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Ma uświadomić społeczeństwo i zwrócić uwagę na problemy osób, które cierpią na autyzm. Jakie objawy mogą świadczyć o autyzmie u dziecka? Jak czytamy na stronie Stowarzyszenia Daj Mi Czas objawy autyzmu to: autystyczna izolacja, przymus stałości otoczenia, niezdolność do interakcji społecznych, stereotypowe, powtarzające się czynności, zaburzenia mowy (powtarzanie słów, odwracanie zaimków) lub całkowity brak mowy, łatwość mechanicznego zapamiętywania.   Inne objawy autyzmu: słaby kontakt wzrokowy nie potrafi się bawić zabawkami nadmiernie porządkuje zabawki lub inne przedmioty jest przywiązane do jednej zabawki lub przedmiotu nie uśmiecha się czasem wydaje się upośledzone słuchowo lub ma wyostrzony zmysł słuchu urojenia, omamy Cechy charakterystyczne autyzmu...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz