Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
cechy majowych dzieci
Adobe Stock
Aktualności

9 fascynujących faktów o majowych dzieciach

Już choćby to, że rodzą się w najpiękniejszym miesiącu roku, czyni je na swój sposób wyjątkowymi. Ale majowe dzieci mają także ciekawe cechy charakteru – przekonaj się sama!
Trudno wyobrazić sobie bardziej bajkowy miesiąc na urodzenie dziecka. Drzewa, kwiaty i wszystko dookoła kwitnie, pachnie, oszałamia barwą kolorów i soczystej zieleni. A ty właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub też lada dzień urodzisz swojego maluszka. Masz idealną porę na swoje macierzyństwo!

1. Najpiękniejszy prezent na Dzień Matki

Tylko maluchy urodzone w maju mogą swoim mamom sprezentować z okazji ich święta tak wyjątkowy i niepowtarzalny prezent. Móc obchodzić Dzień Matki, tuląc w ramionach ukochane, dopiero co narodzone dziecko, to musi być wzruszające przeżycie!

2. Owoce letniej miłości

W maju rodzi się więcej dzieci. Koniec maja i czerwiec to czas "wyżu". Dzieci urodzone w maju z reguły poczynają się w sierpniu i we wrześniu, kiedy większość letnich związków przeżywa swoje pierwsze, pełne miłosnych uniesień wspólne chwile. Dodatkowo warto pamiętać, że maj jest miesiącem zakochanych, więc z pewnością ta miłosna aura nie opuszcza majowych maluszków.

3. Wytrwałe i wszechstronne

Jeżeli lubisz astrologię, to kilka szczęśliwych wiadomości – twoje majowe dziecko urodziło się pod fantastycznym znakiem zodiaku - Byka lub Bliźniąt. Dzieci urodzone od 20 kwietnia do 20 maja to Byk, podczas gdy urodzone od 21 maja do 20 czerwca to Bliźnięta.

Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć. W uczuciach mogą być powściągliwe (Byki) lub żywiołowe - kochają i nienawidzą z taką samą siłą (Bliźnięta). Wobec przyjaciół są oddane, ofiarne i wierne. Zawsze można na nie liczyć.

4. Kamieniem majowych dzieci jest szmaragd

To bardzo poszukiwany, wyjątkowo cenny kamień kolekcjonerski, stosowany w jubilerstwie od czasów starożytnych, ulubiony przez Kleopatrę. Jego fascynujący zielony kolor pięknie symbolizuje wiosenne przebudzenie się przyrody.

5. Wiatr we włosach

Majowe maluchy są stworzone do ruchu i nic w tym dziwnego - urodziły się w miesiącu, kiedy wszyscy siadają na rowery. Tak więc niewykluczone, że przy odrobinie szczęścia twój bobas będzie miał naturalny sentyment do jazdy na rowerze.

6. Czy fortuna sprzyja majowemu dziecku?

Być może. Dzieci z maja uchodzą za farciarzy. Niewykluczone, że sprzyja temu miesiąc ich urodzenia – uznawany za najszczęśliwszy miesiąc roku. Majowe dzieci to szczęśliwe dzieci, z wysoką samooceną. Dla nich szklanka jest zawsze do połowy pełna. 

7. Twój maluch może dzielić swoje urodziny z ulubioną gwiazdą

Urodziny majowego maluszka zbiegają się z miesiącem urodzenia całkiem fajnych, znanych ludzi. Gwiazdy urodzone w maju to aktorzy Cate Blanchett, George Clooney, Colin Farrell, muzycy Adele, Bono, Bob Dylan, David Gahan i Piotr Rogucki. To świetna mieszanka, prawda?

8. Majowe dzieci lubią długo urzędować

Ciężko będzie twojego malucha zagonić do łóżka. Badanie amerykańskiego miesięcznika „Sleep" wykazało, że osoby urodzone wiosną i latem prawdopodobnie pójdą spać później niż osoby urodzone jesienią lub zimą. Ma to wytłumaczenie w większej ilości światła słonecznego o tej porze roku, wpływającego na ich rytm dobowy.

9. Potrzeba piękna

Majowe dzieci sprawdzą się w zawodach, w których potrzebne jest poczucie piękna - są świetnymi projektantami, dekoratorami i wizażystami. Chętnie podróżują i jeżeli połączą to z pracą, mogą osiągnąć bardzo dobre wyniki, np. jako steward, pracownik biura podróży, przewodnik turystyczny. Odnaleźć się mogą również w obrocie nieruchomościami lub w dziennikarstwie. Często dobrze mówią w kilku językach obcych.

Każde dziecko jest wyjątkowe i z pewnością nie jest tak, że wystarczy urodzić się w konkretnym miesiącu, aby mieć takie, a nie inne cechy charakteru. Na szczęście jest to o wiele bardziej skomplikowane i dobrze, bo inaczej świat byłby raczej dosyć nudny i przewidywalny.

Ale może w tym opisie jest ziarno prawdy? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach na temat majowych bobasów.

Źródło: romper.com, onet

 

Zobacz także
O jakiej porze roku powinnaś urodzić? - test

O jakiej porze roku powinnaś urodzić? - test

wiosna dziecko

Jak ubrać dziecko na wiosenny spacer – 6 ważnych zasad

wyprawka dla noworodka - pielęgnacja ciała i włosów - lista do druku

Wyprawka dla noworodka: pielęgnacja + lista rzeczy do wydruku

nosiedełko dla niemowlaka

Nosidełko dla niemowlaka - idealne na wiosenny spacer

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko
Fotolia
Aktualności
Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko
Twoje dziecko jest typowym rannym ptaszkiem czy może nocną sową? Dlaczego jedne potrzebują nieco dłuższego snu, a innym wystarczą zaledwie 3-4 godziny, aby się zregenerować? Okazuje się, że astrologia ma wpływ na to, ile snu potrzebuje nasz organizm.

Astrolog Joshua MacGuire uważa, że to układ gwiazd i planet wpływa na to, dlaczego nasze dziecko czasami tryska humorem, a innego dnia jest drażliwe i niespokojne. Ważne jest to, aby zrozumieć, czemu tak się zachowuje, a pomóc w tym może właśnie znak zodiaku . MacGuire dzieli się wskazówkami na ten temat: Znaki żywiołu ognia Jeśli masz w domu małego Baranka , z pewnością nie będziesz się nudzić. Barany z reguły mają niskie zapotrzebowanie na sen. Gdy następnego dnia czeka je jakieś ważne wydarzenie lub zadanie do wykonania, potrafią zamienić się w prawdziwe skowronki. Codzienne wyzwania sprawiają, że wystarcza im niewielka ilość snu. Szybko się regenerują, ale potrzebują też motywacji do działania. Jeśli jej nie ma, wówczas ich zapotrzebowanie na sen wzrasta. Zdaniem MacGuire’a dzieciom spod znaku Lwa potrzeba sześć i pół godziny snu w ciągu nocy. Z kolei krótka drzemka w ciągu dnia to dla nich potężny zastrzyk energii. Pod tym względem charakter młodych lwiątek przypomina zachowanie prawdziwych kotów – potrzebują dużo wypoczynku, a żeby nie wylegiwać się całymi dniami, muszą mieć zapewnioną rozrywkę. Dzieci spod  Strzelca uważają, że ich zapotrzebowanie na sen jest niewielkie. To prawdziwe sowy, które potrafią grasować do późnej nocy. Gdy czeka je jakaś praca do wykonania, potrafią natychmiast wyrwać się ze snu i już są gotowe do działania. Takie funkcjonowanie na dłuższą metę może okazać się dość wyczerpujące. Zdaniem astrologa, Strzelce powinny w przyszłości poszukać sobie pracy, która nie będzie wiązała się ze zbyt wczesnym wstawaniem. Znaki żywiołu powietrza Jeśli chodzi o Bliźnięta – zawsze są w ruchu i nie sposób się przy nich nudzić. Ponieważ w ciągu dnia zużywają mnóstwo energii, potrzebują znacznie więcej snu niż inne znaki zodiaku – najlepiej, jeżeli będzie to pełne...

lutowe dzieci
Adobe Stock
Aktualności
7 powodów, dla których lutowe dzieci mają przewagę nad innymi
Dzieci urodzone w tym miesiącu są szczególnie stworzone do jednego zawodu, który uczyni ich życie niebanalnym i kolorowym.

Jeżeli urodziłaś dziecko w lutym lub lada moment to się stanie, to masz duże szczęście ! Tak mówią naukowcy i gwiazdy -  według nauki istnieje wiele powodów, dla których dzieci urodzone w drugim miesiącu roku mają przewagę nad resztą nas. Odważni, lojalni i wierni Takie cechy lutowym dzieciom przypisuje astrologia. Zgodnie z nią maluchy urodzone w tym miesiącu są spod znaku Wodnika (20 stycznia-18 lutego) lub Ryby (19 lutego-20 marca). W przyszłości będą to odważni, wierni i lojalni ludzie. Ale przede wszystkim są to urodzeni artyści – bardzo oryginalne i kreatywne osoby . Pewnie już niedługo się o tym przekonasz. 7 powodów, dla których lutowe dzieci są wyjątkowe (tak mówi nauka!) 1. Dziecko będzie sławne Szczególnie urodzenie malucha w pierwszych dwóch tygodniach lutego (dokładnie do 18 lutego, kiedy jeszcze jest znak Wodnika) czyni z niego wręcz stworzonego do bycia sławnym. Jak wynika z badania opublikowanego w "Journal of Social Sciences" " najwięcej celebrytów jest spod znaku Wodnika ". Sławni ludzie z tego miesiąca to: piłkarz Christiano Ronaldo, dziennikarka i satyryczka Ellen DeGeneres, dziennikarka Oprah Winfrey, aktorka Jennifer Aniston, piosenkarz Justin Timberlake, a spośród polityków jeden z największych prezydentów Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln. 2. Może stać się mistrzem sportu I zostać na przykład legendą koszykówki. Badania Uniwersytetu w Harvardzie z 2006 roku, w których wzięło udział około 21 tys. dzieci z całego świata, pokazały, że osoby urodzone w lutym były wyższe i ważyły ​​więcej w wieku siedmiu lat niż ich rówieśnicy urodzeni w innych porach roku. Legenda NBA, Michael Jordan, obchodzi swoje urodziny 17 lutego. 3. ... Lub sławnym artystą Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Biuro Statystyki Krajowej wykazało, że osoby urodzone w lutym częściej są artystami . Znani artyści...

Horoskop 2018
Fotolia
Aktualności
Horoskop 2018 dla dzieci
Sprawdź horoskop swojego dziecka na 2018 rok.

Charakterystyka znaku zodiaku dla dziecka uwzględnia również na co musisz uważać w przyszłym roku. Zobacz, jakim znakiem zodiaku jest twoje dziecko i sprawdź jego horoskop na 2018 rok. BARAN 21.03 - 20.04 Małe Baranki tylko na pozór wydają się ciche i spokojne. W rzeczywistości są uparte i potrafią pokazać swój charakterek. Potrafią stawiać na swoim i realizować zamierzone pomysły. Dzieci spod znaku Barana szybko się uczą, dlatego warto w tym roku dać im jak najwięcej okazji do poznawania świata. Z niemowlęciem wychodź na spacery i pokazuj mu nowe miejsca. Jeśli masz w domu przedszkolaka, zaproponuj mu zabawy na świeżym powietrzu, na placu zabaw lub jakąś formę aktywności fizycznej. Małe Baranki uwielbiają sport!  Co mu kupić na urodziny?  Baran lubi być w ciągłym ruchu. Uwielbia muzykę. W prezencie kup mu bębenek, trąbkę, piłkę lub książeczkę z przygodami.   BYK 21.04 - 21.05 Małe Byczki lubią czuć się bezpiecznie, dlatego warto zawczasu przygotować je na nowe wyzwania. Jeżeli planujesz spacer lub dłuższą wyprawę, uprzedź o tym malucha, aby mógł się oswoić z tym. Gdy planujesz dać mu nową zabawkę, na przykład taką, która wydaje dźwięki, upewnij się, że go to nie przestraszy. Byczek bywa ostrożny, a przy tym dokładny i systematyczny. Będzie szczęśliwy, gdy go pochwalisz za pierwsze sukcesy.  Co mu kupić na urodziny? Byk jest łakomczuchem. Chętnie oprócz zabawki przyjmie pudełko czekoladek. Lubi wszystko, co delikatne. Możesz podarować mu w prezencie ubranko z ulubionym bohaterem. BLIŹNIĘTA 22.05 - 21.06 Mały Bliźniak nie lubi nudy, interesuje się wszystkim, co wpadnie mu w ręce. Ponieważ jest wciąż głodny nowych wrażeń, szybko się nudzi i często zmienia zainteresowania. Jego główną cechą charakteru jest to, że lubi mówić. Gdy tylko opanuje pierwsze słowa, nie sposób zatrzymać jego...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta