kwietniowe dzieci
Adobe Stock
Aktualności

6 cech charakteru kwietniowych dzieci

Twój maluszek będzie lojalnym i oddanym przyjacielem. Ale nie tylko - niektóre jego cechy mogą sprawiać kłopoty ! Zobacz, jakie są kwietniowe dzieci!

 

 

 


Masz się z czego cieszyć! Kwiecień to wspaniały czas na rodzenie dziecka - przyroda budzi się do życia, przed wami najbardziej słoneczne i ciepłe miesiące roku. Jeżeli właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub twój poród planowany jest na kwiecień - oprócz cudownej pogody, która będzie sprzyjać harmonijnemu rozwojowi maluszka, dostałaś jeszcze wspaniałe cechy jego charakteru. Przekonaj się sama!

 

 

 

Takiego przyjaciela to ze świecą szukać

Ranking najpiękniejszych imion
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

To, co szczególnie wyróżnia dzieci urodzone w kwietniu to ich oddanie i wierność wobec najbliższych, przyjaciół i znajomych. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz na nie liczyć. Udzielą rady, potrafią rozwiązywać problemy, w czym pomagają im takie cechy charakteru jak odwaga i brak lęku.

Dużo dają i bardzo wiele dostają też w zamian - kwietniowe dzieci mają najlepszych przyjaciół, kolegów i partnerów. To jest ich premia za bycie tak lojalnymi!

Kwietniowe dzieci są pod znaku Barana lub Byka. Oba te znaki zodiaku odznaczają się silnym charakterem - są oddani, namiętni i zdeterminowani, aby nieść pomóc. Tak więc z pewnością nie zabraknie tego także twojemu maleństwu.

Mocne zdrowie

Jak podaje The Washingtonpost.com, miesiąc urodzenia ma ogromny związek ze zdrowiem i chorobami, które mogą rozwinąć się w trakcie całego życia. I tu także dzieci kwietniowe są szczęściarzami. Maluchy urodzone w tym miesiącu mają bardzo dobre zdrowie i rzadziej chorują niż ich rówieśnicy urodzeni w innych miesiącach.

Urodzony przywódca

Kolejną cechą twojego dziecka będzie ambicja i wytrwałość w dążeniu do celu. Kwietniowe dzieci mają skłonność do dążenia do przywódczych ról. Czasami usłyszysz słowo "apodyktyczny", gdy opisuje się twoje dziecko - ale przynajmniej wiesz, że twój maluch doskonale wie, czego chce.

Odwaga i żądza przygód

Z chęcią przewodzenia grupie świetnie współgra kolejna cecha kwietniowych dzieci - odwaga i chęć poszukiwanie przygód. To dzieci, które nie znają barier. To niestety spore wyzwanie wychowawcze także dla ich rodziców - powinni być szczególnie czujni, ponieważ nigdy nie wiadomo, co przyjdzie im do głowy.

Wie, co czujesz

Dzieci urodzone w kwietniu są delikatne i empatyczne. Z łatwością wczuwają się w sytuację emocjonalną innych. Chętnie rozmawiają o trudnych uczuciach zarówno swoich, jak i bliskich im osób.

Mały niecierpliwus

Niestety - kwietniowe maluchy są niecierpliwe, co w połączeniu z ich przywódczymi skłonnościami czyni ich charakter często trudnym dla otoczenia. Stąd zaleca się rodzicom, aby pozwalali swoim dzieciom na samodzielność.

Dzieci urodzone pod znakiem zodiaku Barana obchodzą swoje urodziny między 1 kwietnia a 19 kwietnia, zaś te, które przyszły na świat między 20 kwietnia a 30 kwietnia są zodiakalnymi Bykami.
 

 


Znane osoby urodzone w kwietniu to: aktorzy - Russel Crowe, Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Emma Watson, Eddie Murphy, Uma Thurman, Stanisława Celińska i Andrzej Seweryn; sportowcy - Wojciech Szczęsny i Andre Agassi oraz polityk - Hanna Suchocka.

A jakie są wasze dzieci? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Źródło: practicalparenting.com.au

 

Zobacz także
Marcowe dzieci

Uparte i konsekwentne w dążeniu do celu. Takie właśnie są marcowe dzieci

Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop

Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop

Znaki zodiaku daty

Znaki zodiaku – daty znaków, charakter dzieci i dorosłych

O jakiej porze roku powinnaś urodzić? - test

O jakiej porze roku powinnaś urodzić? - test

 

 

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

cechy majowych dzieci
Adobe Stock
Aktualności
9 fascynujących faktów o majowych dzieciach
Już choćby to, że rodzą się w najpiękniejszym miesiącu roku, czyni je na swój sposób wyjątkowymi. Ale majowe dzieci mają także ciekawe cechy charakteru – przekonaj się sama!

Trudno wyobrazić sobie bardziej bajkowy miesiąc na urodzenie dziecka. Drzewa, kwiaty i wszystko dookoła kwitnie, pachnie, oszałamia barwą kolorów i soczystej zieleni. A ty właśnie zostałaś szczęśliwą mamą lub też lada dzień urodzisz swojego maluszka. Masz idealną porę na swoje macierzyństwo! 1. Najpiękniejszy prezent na Dzień Matki Tylko maluchy urodzone w maju mogą swoim mamom sprezentować z okazji ich święta tak wyjątkowy i niepowtarzalny prezent. Móc obchodzić Dzień Matki , tuląc w ramionach ukochane, dopiero co narodzone dziecko, to musi być wzruszające przeżycie! 2. Owoce letniej miłości W maju rodzi się więcej dzieci. Koniec maja i czerwiec to czas "wyżu". Dzieci urodzone w maju z reguły poczynają się w sierpniu i we wrześniu, kiedy większość letnich związków przeżywa swoje pierwsze, pełne miłosnych uniesień wspólne chwile. Dodatkowo warto pamiętać, że maj jest miesiącem zakochanych, więc z pewnością ta miłosna aura nie opuszcza majowych maluszków. 3. Wytrwałe i wszechstronne Jeżeli lubisz astrologię, to kilka szczęśliwych wiadomości – twoje majowe dziecko urodziło się pod fantastycznym znakiem zodiaku - Byka lub Bliźniąt. Dzieci urodzone od 20 kwietnia do 20 maja to Byk, podczas gdy urodzone od 21 maja do 20 czerwca to Bliźnięta. Oba te znaki mają wiele wspaniałych cech – ludzie spod znaku Byka słyną z energii i wytrwałości, podczas gdy Bliźnięta są wszechstronne i komunikatywne. Są też cechy, które łączą te dwa znaki. Z całą pewnością jest to obrona swojego zdania oraz trzymanie się własnych poglądów. Majowe dzieci mają bardzo silną wolę i bywają uparte. Jeżeli bardzo czegoś chcą, to z pewnością znajdą sposób, aby to osiągnąć. W uczuciach mogą być powściągliwe (Byki) lub żywiołowe - kochają i nienawidzą z taką samą siłą...

Horoskop 2018
Fotolia
Aktualności
Horoskop 2018 dla dzieci
Sprawdź horoskop swojego dziecka na 2018 rok.

Charakterystyka znaku zodiaku dla dziecka uwzględnia również na co musisz uważać w przyszłym roku. Zobacz, jakim znakiem zodiaku jest twoje dziecko i sprawdź jego horoskop na 2018 rok. BARAN 21.03 - 20.04 Małe Baranki tylko na pozór wydają się ciche i spokojne. W rzeczywistości są uparte i potrafią pokazać swój charakterek. Potrafią stawiać na swoim i realizować zamierzone pomysły. Dzieci spod znaku Barana szybko się uczą, dlatego warto w tym roku dać im jak najwięcej okazji do poznawania świata. Z niemowlęciem wychodź na spacery i pokazuj mu nowe miejsca. Jeśli masz w domu przedszkolaka, zaproponuj mu zabawy na świeżym powietrzu, na placu zabaw lub jakąś formę aktywności fizycznej. Małe Baranki uwielbiają sport!  Co mu kupić na urodziny?  Baran lubi być w ciągłym ruchu. Uwielbia muzykę. W prezencie kup mu bębenek, trąbkę, piłkę lub książeczkę z przygodami.   BYK 21.04 - 21.05 Małe Byczki lubią czuć się bezpiecznie, dlatego warto zawczasu przygotować je na nowe wyzwania. Jeżeli planujesz spacer lub dłuższą wyprawę, uprzedź o tym malucha, aby mógł się oswoić z tym. Gdy planujesz dać mu nową zabawkę, na przykład taką, która wydaje dźwięki, upewnij się, że go to nie przestraszy. Byczek bywa ostrożny, a przy tym dokładny i systematyczny. Będzie szczęśliwy, gdy go pochwalisz za pierwsze sukcesy.  Co mu kupić na urodziny? Byk jest łakomczuchem. Chętnie oprócz zabawki przyjmie pudełko czekoladek. Lubi wszystko, co delikatne. Możesz podarować mu w prezencie ubranko z ulubionym bohaterem. BLIŹNIĘTA 22.05 - 21.06 Mały Bliźniak nie lubi nudy, interesuje się wszystkim, co wpadnie mu w ręce. Ponieważ jest wciąż głodny nowych wrażeń, szybko się nudzi i często zmienia zainteresowania. Jego główną cechą charakteru jest to, że lubi mówić. Gdy tylko opanuje pierwsze słowa, nie sposób zatrzymać jego...

Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
Fotolia
Aktualności
Kiedy najlepiej urodzić? Medycyna a horoskop
Okazuje się, że istnieje związek pomiędzy uwarunkowaniami obecnymi w horoskopie a stanem naszego zdrowia. Badania naukowe pokazują, że dzieci urodzone jesienią są zdrowsze i żyją dłużej niż inne.

Coraz większa liczba prac naukowych potwierdza związek między porą roku a tym, jakiego jesteśmy wzrostu, na jakie choroby jesteśmy narażeni. Dzięki astrologii można również określić to, jak długo możemy żyć oraz ile dzieci możemy mieć. Medyczny horoskop Zdaniem uczonych, dzieci urodzone w okresie od stycznia do marca, mają większe skłonności do przybierania na wadze, niż dzieci, które przyszły na świat między październikiem a grudniem. Powód jest taki, że niskie temperatury, jakich doświadcza dziecko w pierwszych miesiącach życia, predysponują do odkładania tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o wzrost, to dzieci urodzone wiosną są znacznie wyższe od tych, które urodziły się w innych porach roku. Z badań prowadzonych przez Gerharda Webera, antropologa z uniwersytetu w Wiedniu, wynika, że mężczyźni z kwietnia są najwyższego wzrostu, natomiast ci z października – najniższego. Uczony uważa, że efekt ten wynika ze zmian poziomu hormonów u matki, procentując wzrostem płodu w macicy. Podobną rzecz dotyczącą wzrostu dziewczynek odkryli też polscy naukowcy. Najwyższe, szczególnie przed okresem dojrzewania, okazały się te urodzone zimą. Widziałaś już nasze konkursy? Sprawdź, jakie świetne nagrody możesz wygrać dla siebie lub dla dziecka! Choroby a data urodzenia Nie ma żadnych dowodów na to, aby układ ciał niebieskich wpływał na rodzące się dziecko, jednak wyniki badań coraz częściej potwierdzają tezę. Na przykład dzieci sierpniowe i wrześniowe są mniej narażone na choroby, takie jak schizofrenia niż dzieci urodzone w marcu, u których ryzyko jest większe o 11 proc. Z kolei depresja najczęściej występuje wśród osób urodzonych w maju, a najrzadziej u tych z listopada. Przypuszcza się, że wszystkiemu winne są wirusy atakujące przyszłą matkę. Największe szkody mogą wywołać w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj