Jakub Rzeźniczak o leczeniu synka
Instagram/jakubrezzniczak25, Instagram/magdalena_stepien
Aktualności

Jakub Rzeźniczak udzielił pierwszego wywiadu na temat choroby i leczenia Oliwiera

Jakub Rzeźniczak udzielił wywiadu, w którym odniósł się do choroby i leczenia swojego synka. Piłkarz już niedługo zamierza spotkać się z Oliwierem.

Jakub Rzeźniczak nie miał w zwyczaju publicznie wypowiadać się na temat swojego synka Oliwiera. Zmieniło się to po oskarżeniach jego byłej partnerki. Wtedy młody tata po raz pierwszy publicznie zabrał głos w kwestii leczenia Oliwiera, wydając oficjalne oświadczenie na swoim Instagramie. Teraz Jakub Rzeźniczak udzielił pierwszego wywiadu, w którym zdradził nieco więcej.

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Piłkarz opowiedział o leczeniu Oliwiera

Maluszek wraz ze swoją mamą przebywa teraz w Izraelu. Modelka poinformowała jakiś czas temu, że diagnoza postawiona w Polsce nie została potwierdzona za granicą. Okazało się, że chłopczyk nie ma śmiertelnego genu. Nie jest jednak tajemnicą, że relacje rodziców Oliwiera są dość napięte, dlatego Jakub Rzeźniczak bazuje głównie na słowach lekarzy, a nie na informacjach przekazanych przez mamę swojego dziecka. 

„Oliwierek został zdiagnozowany w Polsce, okazało się, że ma »malignant rhabdoid tumor«, czyli złośliwy guz rabdoidalny. Najczęściej atakuje nerki, bardzo rzadko inne narządy. Na całym świecie doświadczenie w jego leczeniu jest więc bardzo małe, właśnie ze względu na to, że jest tak rzadki. U mojego syna rak zaatakował wątrobę. Profesor medycyny, z którym jestem w stałym kontakcie, powiedział mi, że skuteczność leczenia nowotworów u dzieci w naszym kraju osiąga 80 procent, a w przypadku tego konkretnie raka – 20-30 procent, jeżeli nie jest złośliwy” – powiedział Jakub Rzeźniczak na łamach „Party”.

Tata Oliwiera zdradził również, że w kwestii choroby synka polega na opinii profesjonalistów: „Komunikacja między mną a Magdą jest na słabym poziomie. Dlatego wszystkie fakty medyczne poznaję dzięki rozmowom z kompetentnymi osobami, bo na medycynie się nie znam. Magda również. Polegam na ludziach, którzy mają wielkie doświadczenie. U nich szukam pomocy, z nimi się konsultuję”.

Jakub Rzeźniczak będzie walczył o zdrowie synka

Piłkarz zapowiedział też, że będzie walczył o zdrowie małego Oliwiera: „Nie poddaję się w walce o syna i teraz staram się o możliwość leczenia Oliwiera w najlepszym szpitalu onkologicznym dla dzieci – amerykańskim St. Jude Children’s Research Hospital w Memphis. Niestety o izraelskiej klinice, w której teraz leczony jest Oliwer, żaden z polskich specjalistów nie miał większej wiedzy”.

Jakub Rzeźniczak już niedługo planuje polecieć do Tel Awiwu, by wspierać synka podczas leczenia. Niestety nie wie, jak zareaguje na to jego była partnerka: „21 maja kończę piłkarski sezon i chcę lecieć do Izraela. Nie wiem tylko, jak będzie ta wizyta wyglądała, bo Oliwier nie przebywa w szpitalu na stałe. Jeździ tam z mamą tylko na badania i podawanie leków – takie sesje lecznicze trwają do pięciu dni – a poza szpitalem jest z Magdą w hotelu” – wyjaśnił tata chłopca. 

Źródło: Party

Piszemy też o

Magda Stępień o oświadczeniu Jakuba Rzeźniczaka
Instagram/jakubrzezniczak25, Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Magda Stępień skomentowała oświadczenie Jakuba Rzeźniczaka: „Jako matka podjęłam najlepszą decyzję”
Magda Stępień odniosła się do słów swojego byłego partnera. Modelka podkreśliła, że w dalszym ciągu uważa, że jej decyzja o wylocie do Izraela, by tam leczyć maluszka, była słuszna.

Jakub Rzeźniczak  wydał oświadczenie dotyczące jego postawy w kwestii leczenia Oliwiera w Izraelu. Jak sam przyznał, zrobił to po tym, jak został oskarżony o zastraszanie byłej partnerki. Z oświadczenia piłkarza wynika, że wyjazd chłopca do Izraela wcale nie był konieczny, ponieważ takie samo leczenie miałby zapewnione w Polsce. „Jako matka podjęłam najlepszą decyzję” Do słów Jakuba Rzeźniczaka bardzo szybko odniosła się Magdalena Stępień. Mama Oliwiera zamieściła na swoim Instagramie wpis, w którym między innymi poprosiła, by internauci przestali wysyłać jej oświadczenie wydane przez jej byłego partnera. Modelka w dalszym ciągu twierdzi, że decyzja o leczeniu maluszka w Izraelu była słuszna. „Decyzja o wylocie do Izraela w celu potwierdzenia diagnozy z Polski oraz dalszego leczenia była podjęta przeze mnie i w 100 proc. przemyślana i to była najlepsza decyzja. Po przylocie diagnoza, która została postawiona w Polsce nie pokryła się z tą postawioną w Izraelu. Z racji tego, że przypadek Oliwiera jest tak trudny wciąż trwają badania. Oliwier prawdopodobnie jest pierwszym takim przypadkiem na świecie, dlatego jako matka podjęłam najlepszą decyzję, która skutkuje odpowiednim leczeniem” – napisała Magdalena Stępień. Co dalej z leczeniem Oliwiera? Była uczestniczka „Top Model” zapowiedziała również, że jej synek będzie kontynuował leczenie w Izraelu. Podziękowała też wszystkim, którzy jej pomagają i wspierają ją. „Dlatego, dopóki nie znajdziemy takiego drugiego przypadku na świecie, Oliwier będzie leczony w Izraelu. Wszystkie dzieci zdiagnozowane w ten sposób jak Oliwier niestety zmarły mniej więcej po 6 miesiącach. Intuicja matki nie zawodzi, dlatego już niedługo pokaże wam wyniki badań, które potwierdzą, że wyjazd tutaj był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć. Wszystkim wam z...

Magdalena Stępień o stanie zdrowia Oliwiera
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Magda Stępień przekazała, że lekarze w Izraelu wykluczyli śmiertelny gen u Oliwiera! „Intuicja matki nigdy nie zawodzi”
Magdalena Stępień opublikowała nowe informacje o stanie zdrowia synka. Specjaliści postawili nową diagnozę: jest ona zdecydowanie bardziej optymistyczna od poprzedniej!

Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka przebywa obecnie w Izraelu. Ojciec maluszka ostatnio wydał oświadczenie, w którym przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera. Piłkarz wyznał w nim, że leczenie Oliwiera w Izraelu nie odbiega od tego, jakie chłopczyk otrzymałby w Polsce. Dodał, że diagnoza postawiona w Polsce również została potwierdzona. Nowa diagnoza Oliwiera Zupełnie co innego twierdzi mama maluszka. Modelka zamieściła na swoim Instagramie wpis, którym wyznała, że lekarze w Izraelu wykluczyli u Oliwiera śmiertelny gen, a tym samym obalili diagnozę postawioną w Polsce.  „Wiadomość, którą zaraz się z Wami podzielę, to jedna z najważniejszych informacji, jakie kiedykolwiek otrzymałam w swoim życiu. Jak dobrze wiecie, u mojego syna Oliwiera na badaniach w Polsce wykryto w guzie MRT gen SMARTCB1. Ta diagnoza musiała zostać potwierdzona i był to mój priorytet. Musiałam zrobić absolutnie wszystko, co w mojej mocy, żeby potwierdzić diagnozę i pozbyć się wszelkich wątpliwości, dlatego zdecydowałam się na powtórzenie badań w Izraelu” – napisała modelka. Modelka zaufała matczynej intuicji Młoda mama zaufała swojej intuicji i nie myliła się. Jak twierdzi – przyjazd do Izraela był najlepszą decyzją. „Przyjazd tutaj był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć, bo okazało się, że Oliwier NIE MA śmiertelnego genu SMARTCB1, który został znaleziony w Polsce. Intuicja matki nigdy nie zawodzi, dlatego w tak trudnych przypadkach warto polecieć do innego kraju w celu potwierdzenia diagnozy. W naszym przypadku to ogromny cud. Jestem wdzięczna Bogu, że prowadził mnie i dzięki matczynej intuicji okazało się, że miałam rację” – dodała Magdalena Stępień. Na koniec była uczestniczka „Top model” podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla jej...

Magdalena Stępień o stanie zdrowia Oliwiera
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Jest nadzieja na przełom w leczeniu synka Magdaleny Stępień. Lekarze sprawdzają, czy Oliwier nie ma „śmiertelnego genu”
Magdalena Stępień ponownie zabrała głos na temat zdrowia Oliwiera. Tym razem modelka przekazała dobre wieści. Prawdopodobnie maluszek nie ma „śmiertelnego genu”, a operacja zakończy jego cierpienie i da mu szansę na normalne dzieciństwo.

Magdalena Stępień razem z Oliwierkiem przebywa od kilku miesięcy w Izraelu, gdzie chłopczyk ma być operowany. Modelka kilka dni temu założyła kolejną zbiórkę pieniędzy na leczenie swojego synka. Teraz potrzebna suma wynosi około 600 tys. złotych. Była partnerka Jakuba Rzeźniczaka przyznała, że nawet gdyby się zapożyczyła – nie jest w stanie uzbierać takich pieniędzy.  Dobre wieści na temat leczenia Oliwiera W najnowszej relacji na Instagramie mama Oliwiera przekazała swoim fanom, że czeka właśnie na kluczowe wyniki badań, które mają zdecydować o tym, jak będzie wyglądało dalsze leczenie jej synka. „Chciałabym powiedzieć wam o czymś bardzo istotnym. Po przylocie tutaj Oliwier został poddany badaniom genetycznym guza, z czego on jest zbudowany. Guzy MRT posiadają w swoim DNA bardzo niebezpieczny gen SMART CB1” – powiedziała była uczestniczka programu „Top Model”. Młoda mama dodała także, że genu nie wykryto w organizmie jej synka: „Początkowo u Oliwiera po przylocie okazało się, że on tego genu tutaj nie ma. Wszystkie dzieci, które zmarły na tego raka w Polsce, miały ten gen, dlatego lekarze po wcześniejszej diagnozie, która została postawiona, postanowili, że zbadają to jeszcze raz, żeby mieć pewność na milion procent, że on tego śmiertelnego genu nie ma”. Aktualnie modelka czeka na wyniki, które potwierdzą korzystną diagnozę.  Lepsze rokowania dla maluszka Modelka wytłumaczyła swoim fanom, co oznaczają przekazane przez nią wieści: „A co za tym idzie? Idą lepsze rokowania. Jeśli okaże się, że Oliwier tego genu nie ma, ma większe szanse i większe rokowania są na to, że wyjdzie z tego”. Magdalena Stępień wyjaśniła również, że wtedy u maluszka zostanie usunięte pół wątroby razem z guzem, a chłopczyk będzie mógł wreszcie wrócić do normalnego życia....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj