Niemowlę w łóżeczku
Fotolia
Aktualności

Nie zaszczepili dziecka i nie poszli z nim do lekarza. Teraz pójdą do więzienia

Sąd wydał wyrok w sprawie rodziców, którzy nie zaszczepili synka i nie poszli z nim do lekarza. Malec zmarł, a oni trafią do więzienia.

Sąd w Jeleniej Górze wydał wyrok w sprawie śmierci 7-miesięcznego Milana. Rodzice chłopca nie zaszczepili synka i nie poszli z nim do lekarza, gdy zachorował. Sąd uznał, że zaniedbali chłopca i skazał ich na karę więzienia.

Niemowlę zmarło, bo rodzice nie poszli z nim do lekarza

O sprawie 7-miesięcznego Milana było głośno we wrześniu ubiegłego roku. Policjanci trafili do mieszkania rodziców chłopca, gdy szukali narkotyków. To wtedy znaleźli nieżyjącego już Milanka. Rodzice byli pod wpływem narkotyków.

Ani matka, ani ojciec, nie zgłosili synka do lekarza i pielęgniarki opieki zdrowotnej. Rodzice nie wypełnili deklaracji o przystąpieniu do opieki zdrowotnej i nie zgłaszali się z synkiem na obowiązkowe szczepienia. Bezpośrednią przyczyną śmierci Milana było jednak ropne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, wtórną – niewydolność krążeniowo-oddechowa. Chłopiec nie trafił pod opiekę lekarza nawet wtedy, gdy na początku sierpnia wystąpiły pierwsze objawy choroby – tracił na wadze, nie jadł i wymiotował. Zmarł 6 września.

Matka chłopca trafi do więzienia na trzy lata. Jej konkubent – na dwa i pół roku. Wyrok Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze jest prawomocny.

Zobacz także: Rodzice z Białogardu chcą od szpitala pół miliona odszkodowania!

Źródło: gazetawroclawska.pl, rynekzdrowia.pl

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

Dziecko w szpitalu
Fotolia
Aktualności
Nie zabrali dziecka do szpitala, leczyli je naturalnie. Chłopiec zmarł
7-latek chorował na obustronne zapalenie uszu. Rodzice leczyli syna środkami homeopatycznymi. Gdy chłopiec stracił przytomność, było już za późno.

7-letni Francesco z Włoch zmarł w wyniku powikłań po zapaleniu ucha. Rodzice leczyli syna środkami homeopatycznymi. Rodzice i lekarz staną przed sądem Chłopiec trafił do szpitala 23 maja, był w stanie krytycznym. Po kilku dniach zmarł. Przez ponad 2 tygodnie leczono go wyłącznie metodami niekonwencjalnymi. Z każdym dniem stawał się coraz słabszy, gorączkował, jednak dopiero utrata przytomności skłoniła rodziców do zabrania syna do szpitala. Rodzice Francesca mieli troje dzieci. Od kilku lat leczył ich Massimiliano Mecozzi, specjalista w dziedzinie homeopatii. Dziadek chłopca przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że Mecozzi straszył rodziców, że jeśli zgłoszą się z synem do szpitala, chłopiec zapadnie w śpiączkę i straci słuch. Zdaniem lekarzy, chłopiec mógłby wyzdrowieć, gdyby w porę podano mu antybiotyki. Rodzice byli jednak przeciwni antybiotykoterapii i szczepieniom . Obecnie toczy się śledztwo o nieumyślne spowodowanie śmierci. Homeopatia coraz popularniejsza To nie jedyny taki przypadek. Pisaliśmy o 19-miesięcznym Ezekielu, który zmarł z powodu zapalenia opon mózgowych . Rodzice nie zabrali go do szpitala i leczyli go wyłącznie naturalnymi metodami. Chociaż Ezekiel zmarł w 2012 roku, wyrok w sprawie zapadł dopiero w 2016 roku. Ojciec chłopca otrzymał 4 miesiące kary więzienia, a matka 3 miesiące aresztu domowego. Dodatkowo sąd nakazał rodzicom opublikować na Facebooku oświadczenie, że ich dziecko zmarło przez nieudzielenie należytej pomocy medycznej. Nie wiadomo, jak zakończy się sprawa 7-letniego Francesca. Czy według was rodzice chłopca powinni zostać ukarani? Zobacz także: Rodzice zmarłego dziecka muszą opublikować wyrok sądu na Facebooku! Źródło: tvp.info/rynekzdrowia.pl

Dziecko porażone prądem
Fotolia
Aktualności
Dramat w Białymstoku: 10-miesięczny chłopiec bawił się kablami. Matka usłyszała zarzuty
Do tragedii doszło w czerwcu w Białymstoku. Podczas zabawy kablami prąd poraził 10-miesięczne dziecko. Matka chłopca usłyszała zarzuty.

Do zdarzenia doszło 21 czerwca w Białymstoku. Podczas zabawy w domu 10-miesięczny chłopiec chwycił niezabezpieczone kable wystające ze ściany i został porażony prądem. Na miejsce wezwano pogotowie. Niestety, chłopca nie udało się uratować. Matka wiedziała o wadliwej instalacji. Nic nie zrobiła Kable ciągnęły się przy drzwiach wejściowych do domu, przy dzwonku do drzwi. Chłopiec raczkował po domu i chwycił za kable. Doszło do zatrzymania krążenia. Maluch został przewieziony do szpitala, jednak jego stan był krytyczny. Lekarzom nie udało się go uratować i chłopiec zmarł 7 lipca. Sprawę śmierci maluszka bada prokuratura. Matka chłopca wiedziała, że instalacja wymaga naprawy. Usłyszała zarzuty, bo gdyby naprawiła wadliwą instalację, chłopiec mógłby żyć. "Śledztwo dotyczy narażenia 10-miesięcznego chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania choroby realnie zagrażającej życiu. Podejrzana nie sprawowała właściwej opieki nad dzieckiem , co skutkowało porażeniem prądem" – wyjaśnia Wojciech Zalesko, szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe. Kobieta nie przyznała się do winy. Za narażenie synka na niebezpieczeństwo utraty życia grozi jej 5 lat więzienia. Jak zabezpieczyć mieszkanie? Zabezpiecz kontakty zaślepkami do gniazdek (znajdziesz je w marketach budowlanych i hipermarketach, ceny zaczynają się już od kilku złotych za sztukę), wyłączaj z kontaktu urządzenia elektryczne (np. ładowarkę do telefonu, suszarkę, a nawet czajnik), upewnij się, że wszystkie kable są ukryte pod tynkiem lub w korytkach kablowych z materiału izolacyjnego. Zanim ocenimy matkę zmarłego dziecka, powinniśmy się zastanowić, ile razy sami odkładaliśmy drobne prace domowe "na później". Wystający drut, odklejona listwa przy kuchennym blacie, gniazdko wyrwane...

sąd
Fotolia
Aktualności
Matka w więzieniu za nieszczepienie dziecka! Będą kolejne wyroki?
Matka 9-letniego chłopca została skazana na tydzień więzienia za to, że uporczywie odmawiała zaszczepienia dziecka. Sędzie uznał, że jest to lekceważenie nakazów sądowych do poddania dziecka szczepieniom.

Matka chłopca stwierdziła, że woli spędzić tydzień w więzieniu niż zaszczepić dziecko . Sąd stwierdził, że jest to lekceważenie jego wyroków. Walka o to, czy szczepić czy nie, powoli dochodzi do absurdu. Więzienie za niezaszczepienie Do tego niecodziennego wyroku doszło w stanie Michigan. Oficjalnym powodem miało być lekceważenie sądu, który wielokrotnie nakazywał matce poddanie chłopca szczepieniom stosownym do wieku. Matka wielokrotnie odmawiała. Szczepić dziecko chciał za to jego ojciec, były mąż skazanej Amerykanki. Obydwoje od lat toczyli sądowe boje do opieki nad dzieckiem . Kwestia szczepień była jedną z wielu, co do której nie mogli się porozumieć. Matka chłopca stwierdziła, że woli iść na tydzień do więzienia niż szczepić. – Wolę iść do więzienia za to, w co wierzę, niż pozwolić na zaszczepienie mojego syna – powiedziała R. Bredow reporterowi ABC News, podkreślając, że decyzja o podaniu szczepionki dziecku powinna być osobistym wyborem rodziców . Na czas pobytu matki w więzieniu pełne prawo do opieki nad dzieckiem sąd przyznał ojcu chłopca.   Rebecca Bredow: Woli iść do więzienia niż zaszczepić dziecko (źródło: http://www.independent.co.uk) Prawo matki czy prawo ojca? Matka chłopca stwierdziła, że decyzja o szczepieniu lub niezaszczepieniu syna jest jej niezbywalnym prawem . W stanie Michigan rodzice mogą odmówić szczepienia dziecka ze względu na własne przekonania. W tym przypadku rodzice mieli inne zdania w tej sprawie, a matka przed rokiem zobowiązała się do szczepienia . Karać za nieszczepienie w Polsce W Polsce jak na razie nikt nie wpadł na pomysł karania więzieniem za nieszczepienie dziecka, ale coraz częściej pojawiają się głosy, że trzeba karać rodziców, którzy nie zgadzają się szczepić dzieci. Argumentem "za" jest fakt, że w ten sposób narażają na zachorowanie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj