joga
adobe stock
Aktualności

Yoga Retreatment – recepta na stres i życie w ciągłym biegu (teraz też na Mamo, To Ja)

Zapraszamy was na sesje jogi z Yoga Retreatment! Stresująca praca i życie w pośpiechu nie wpływają pozytywnie ani na umysł, ani na ciało. Jedną z form odprężenia mogą być właśnie ćwiczenia jogi, które pomagają osiągnąć wewnętrzną harmonię, wysmuklić sylwetkę czy zniwelować niektóre dolegliwości bólowe.

Joga jest formą aktywności fizycznej, która wywodzi się z filozofii indyjskiej – uważana za jedną z najbardziej relaksujących i bezpiecznych technik samodoskonalenia się. Zajęcia z jogi to zestaw kompleksowych ćwiczeń dla ciała i umysłu, które mogą pomóc wysmuklić sylwetkę, osiągnąć harmonię i wyciszyć się. Joga czasem zwalcza także ból. Tego lata zapraszamy was do Mamo, To Ja na sesje jogi z Yoga Retreatment.

Joga w pałacu

Anna Maria Komierowska-Szweycer, miłośniczka jogi, która w naszym plebiscycie na supermamę zajęła miejsce na podium, prowadzi w rodzinnym pałacu w Komierowie (woj. kujawsko-pomorskie) ośrodek Yoga Retreatment. Pani Anna podkreśla, że joga pomaga w nauce dystansu, kontroli stanów emocjonalnych i odnajdywaniu w sobie spokoju – czego szczególnie potrzeba nam w tym niepewnym czasie pandemii koronawirusa. O swoim doświadczeniu z jogą mówi:

„Po wielu latach intensywnej pracy w korporacjach czułam ogromną potrzebę, by zwolnić, wyciszyć się, zregenerować ciało, realizować swoje marzenia i żyć prawdziwie tu i teraz. Postanowiłam więc stworzyć swoją własną przestrzeń, w której łączą się pasja, styl życia i chęć podzielenia się ze światem tym, co najlepsze” – tłumaczy. 

Czym jest Yoga Retreatment?

Komierowska-Szweycer zaznacza, że dzięki jej wieloletniemu doświadczeniu w pracy z luksusowymi markami i naturalnemu dążeniu do perfekcji, mogła stworzyć program Yoga Retreatment, „w którym znalazły się wszystkie ukochane sposoby na odpoczynek: joga, medytacja, koncerty gongów, kontakt z naturą oraz przebywanie w pięknym i w pełni komfortowym miejscu”. Projekt  jest dopracowany w najmniejszym szczególe:

„Na swojej drodze spotkałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogłam dopracować jego koncepcję. Do dyspozycji miałam też mój rodzinny majątek, Pałac Komierowo, pięknie odrestaurowany w butikowy hotel i położony w malowniczym rejonie Borów Tucholskich. Lubię dzielić się tym, co dobre, z innymi. Chciałam, by ludzie odkryli, jak wspaniałe efekty daje joga, a do tego praktykowana w pięknym i komfortowym miejscu” – przyznała.

Korzystanie z uroków tego  wyjątkowego pałacu było przez długi czas niemożliwe z uwagi na pandemię koronawirusa. W związku z tym pani Anna Maria wpadła na pomysł nadawania bezpłatnych sesji jogi na żywo online, które cieszyły się dużą popularnością. Teraz zaprasza już na wakacyjne turnusy z jogą w Kormierowie, a użytkowniczkom mamotoja.pl oferuje specjalną zniżkę: -10% na wyjazd 8-11.07!

Joga w Lecie z Mamo, To Ja

Zajęcia z ośrodka Yoga Treatment będzie można zobaczyć w każdy poniedziałek o 8.45 na naszym fejsbukowym fanpage’u w ramach akcji Lato z Mamo, To Ja. Ćwiczcie z nami! 

Zalety jogi

Jednym z najważniejszych elementów jogi jest synchronizacja ruchu ciała z oddechem podczas wykonywania poszczególnych pozycji. Jakie jeszcze zalety ma joga?

  • poprawia postawę ciała,
  • wzmacnia odporność organizmu,
  • poprawia nastrój i redukuje stres,
  • łagodzi bóle menstruacyjne,
  • zwiększa elastyczność ciała,
  • reguluje ciśnienie krwi,
  • gwarantuje uczucie odprężenia,
  • ulepsza koordynację ruchową.


Joga jest także polecana kobietom w ciąży, ponieważ rozluźnia ciało i pomaga przygotować się do porodu. Nie wszystkie asany są jednak dozwolone w ciąży, dlatego jeśli spodziewasz się dziecka, możesz ćwiczyć tylko pod okiem instruktora. 

Anna Maria Komierowska-Szweycer
Mama Januszka i Konstantego. Z wykształcenia filolog i historyk sztuki, miłośniczka jogi. W rodzinnym pałacu w Komierowie (woj. kujawsko-pomorskie) prowadzi ośrodek Yoga Retreatment. W plebiscycie na supermamę przeprowadzonym przez Mamo, to Ja zajęła drugie miejsce. Użytkowniczki doceniły jej zaangażowanie w pomoc w złapaniu oddechu w czasie pandemii. 

Zobacz także:

Joga dla początkujących: Pranajama 3 – Bhastrika [WIDEO]

trening uważności, ćwiczenie relaksacyjne
Fotolia
Wychowanie
Trening uważności – ćwiczenie relaksacyjne – film
Jak pomóc dziecku odprężyć się po pełnym wydarzeń dniu? Co zrobić, by dziecko było spokojniejsze i mniej płakało? Naucz je relaksacji. Dzięki temu łatwiej poradzi sobie w trudniejszych chwilach.

W momencie kiedy dziecko płacze czy jest mocno zdenerwowane, nie nauczysz go sztuki relaksacji. Bo taka nauka wymaga cierpliwości i regularności. Dlatego zacznij wtedy, gdy dziecko jest spokojne i powtarzaj ćwiczenie przynajmniej kilka razy w tygodniu. Kiedy dziecko będzie zestresowane , spięte, przypomnij mu ćwiczenie i zaproponuj, by je wykonało. Jak ćwiczyć z dzieckiem relaksację? Najpierw poproś dziecko, by wyobraziło sobie, że jest dopiero co przebudzoną rozgwiazdą i ma pięć odnóg (niech będą nimi głowa, ręce i nogi). Poproś dziecko, by poruszało wszystkimi swoimi odnogami – ale powoli, bo rozgwiazda dopiero się obudziła. Po chwili poproś dziecko, by stanęło w miejscu, zamknęło oczy i zastanowiło się, jak się czuje rozgwiazda (jak czują się jej odnogi, jak bije jej serce , jak oddycha ). Poproś dziecko, by teraz zaczęło poruszać odnogami szybko i energicznie, bo rozgwiazda już na dobre się obudziła i jest pełna energii . Poproś dziecko, by stanęło spokojnie i zastanowiło się, co się zmieniło w biciu serca i oddechu rozgwiazdy. Poproś dziecko, by teraz rozgwiazda odciągnęła odnogi od tułowia, jak najdalej potrafi. Poproś dziecko, by stanęło spokojnie, przymknęło oczy i zastanowiło się, jak się teraz czuje ciało rozgwiazdy (po ćwiczeniu możecie o tym porozmawiać). Zobacz: 27 pomysłów na zabawy dla dzieci Co daje ćwiczenie relaksacji? Odpowiedź jest prosta: relaksuje. A dokładniej: Redukuje trwałe napięcie i stres , więc dziecko staje się pogodniejsze. Pozwala precyzyjniej rozpoznawać stan swojego ciała i umysłu. Dziecko uczy się szybciej oceniać swój gorszy nastrój , więc łatwiej może mu przeciwdziałać. Uczy, że ruch pozwala na redukcję napięcia emocjonalnego . Daje poczucie, że mamy wpływ na swoje samopoczucie , że nie jesteśmy całkowicie poddani emocjom . Czytaj też: 42 rady na...

Asany dla dzieci
AdobeStock
Wychowanie
Joga dla dzieci: co daje, przykłady ćwiczeń [NAJLEPSZE ASANY]
Joga dla dzieci to nie tylko ćwiczenia, ale i świetna zabawa. Dla dzieci polecane są zwłaszcza asany zwierzęce. Jak wykonywać te pozycje? Zobacz przykłady ćwiczeń.
Ból głowy, kobieta
Fotolia
Mama
Sposób na stres, czyli ćwiczenie relaksacyjne dla mamy
Nadmiar obowiązków zaczyna ci doskwierać? Stres coraz częściej towarzyszy twoim codziennym obowiązkom? Twoje mięśnie są stale napięte? Wypróbuj sposób na stres Edwarda Jacobsona - metodę relaksacji mięśni.

Stres przyczynia się do napięcia mięśni - kontrolowanie tego stanu pomaga w ich rozluźnieniu i przyczynia się do zlikwidowania napięcia, zredukowania lęku. Pomoże również odzyskać wewnętrzny spokój . Jedną z metod relaksacji mięśni opracował w latach 30. XX wieku Edward Jacobson. Uważał on, że odprężenie psychiczne wynika z odprężenia fizycznego. Jego metoda polega na świadomym napinaniu i rozluźnianiu mięśni w połączeniu z kontrolowaniem oddechu. Ważne, aby przy każdym wykonaniu tej czynności odbierać jak najwięcej wrażeń, poczuć napięcie mięśni i moment ich rozluźniania, gdy ciało przechodzi w stan relaksu i odprężenia. Opracowana przez Jacobsona metoda pomaga zrozumieć potrzeby swojego ciała - odczytywania sygnałów, jakie ono wysyła. Zobacz także: Zestresowana matka idzie na... jogę Jak wykonywać ćwiczenie relaksacyjne? Ćwiczenie metodą Jacobsona można wykonywać na leżąco i na siedząco. Najważniejsze, by czuć się podczas ćwiczeń wygodnie i komfortowo. Weź dwa głębokie oddechy - wydychaj powietrze powoli. Każde z poniższych ćwiczeń wykonuje w sekwencjach 5 sekund napinania mięśni - 10 sekund odpoczynku, odprężenia. Zaciśnij pięści obu rąk, przytrzymaj i odpocznij (skup się na rozluźnianiu mięśni). Napij wszystkie mięśnie obu rąk (przyciśnij przedramiona do barków),  przytrzymaj i odpocznij. Podnieś barki, jakbyś nimi wzruszał - przytrzymaj i odpręż się. Podnieś wysoko swoje brwi i zmarszcz czoło (najmocniej jak potrafisz), przytrzymaj i odpocznij. Zamknij oczy, zaciśnij powieki i napnij wszystkie mięśnie wokół oczu, przytrzymaj i odpocznij . Zaciśnij zęby, a język przyciśnij do podniebienia, przytrzymaj i odpocznij. Otwórz usta szeroko aż poczujesz napięcie, przytrzymaj i odpocznij. Przesuń głowę do tyłu i napnij tylne mięśnie swojej szyi, przytrzymaj i odpocznij (to ćwiczenie powtórz...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz