Justyna Kowalczyk o wyroku TK
Instagram/nartowa.pani
Aktualności

Justyna Kowalczyk o wyroku TK: „Polska zmierza do ortodoksji”. W sieci lawina hejtu

Justyna Kowalczyk-Tekieli w rozmowie ze Sport.pl wyraziła swoje zdanie na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji. W mediach społecznościowych biegaczki ruszyła lawina komentarzy, również takich, które w okrutny sposób odnoszą się do sytuacji poronienia Justyny sprzed kilku lat.

Po wyroku TK ludzie buntują się nie tylko na ulicach polskich miast, ale również w sieci. Na ten temat wypowiada się wiele osób publicznych, między innymi Ola Żebrowska, która wyznała, czego nauczyło ją katolickie wychowanie. Również Małgosia Rozenek zamieściła na Instagramie ostry wpis o wyroku TK. Teraz Justyna Kowalczyk-Tekieli zabrała głos w tej sprawie. Biegaczka skrytykowała decyzję, która zapadła. W sieci wiele osób przyznało jej rację, nie zabrakło jednak też hejtu.

Ostra wypowiedź Justyny

Justyna Kowalczyk-Tekieli wypowiedziała się na temat ostatniej decyzji TK w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem ze Sport.pl: „Polska zmierza do ortodoksji. Polki powoli przystosowuje się do jedynej słusznej roli inkubatorów. Nie wiem, jak można skazać kobietę na urodzenie martwego płodu?”.

Obraźliwe komentarze

Justyna Kowalczyk-Tekieli kilka lat temu straciła dziecko, konsekwencją tego była depresja biegaczki. Pod postami Justyny w mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy, niestety, również obraźliwych. Niektóre z nich dotyczą także poronienia. Oto jeden z nich: 

Justyna Kowlaczyk o wyroku TK komentarz
screen Facebook/ Justyna Kowalczyk oficjalna strona

Justyna zapowiedziała, że wstąpi na drogę prawną: „Wystarczy tych podłych kłamstw i pomówień. Jeśli nie zostanę oficjalnie przeproszona, jutro zgłaszam tą wstrętną zakłamaną osobę do prokuratury. Podłość podłością, ale na pomówienia są paragrafy. Jest pani zupełnym zerem”.

Protesty

Justyna odniosła się także do protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego: „To kwestia sumienia. W kraju, w którym 90 procent mieszkańców deklaruje, że są katolikami, nie musimy chyba takich zakazów stosować? Dzisiejsza medycyna pozwala w bardzo wczesnych etapach ciąży przebadać płód. Dlaczego nie korzystać z wiedzy, z której korzysta cały cywilizowany świat? Straszne to, że się cofamy w czasie. Że ktoś uzurpował sobie prawo do podejmowania za nas najważniejszych decyzji, nie dając w zamian żadnego wsparcia. Absolutnie nie dziwię się protestom i brakowi zgody”.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

37! Lubią ją w tym wieku! PS. Poświętowane, do roboty🐒💃

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk - Tekieli (@nartowa.pani)

Źródło: sport.onet.pl, Facebook

Zobacz także

Winogrona w ciąży: kiedy mogą szkodzić? [WIDEO]

Dobromir Sośnierz i Krzysztof Bosak
Instagram/dobromir.sosnierz
Aktualności
Sośnierz odmawia prawa do aborcji dla ofiar gwałtów: „Ta jedna kobieta rocznie może się z tym pogodzić”
Słynący z szokujących wypowiedzi polityk Konfederacji wdał się na Twitterze w kłótnię, w której porównał prawa reprodukcyjne kobiet do… hodowli zwierząt na futra!

Dobromir Sośnierz odpowiedział na post posłanki ugrupowania Razem - Pauliny Matysiak, która napisała, że zakaz aborcji nie sprawi, że sam proceder zniknie. Poseł odpisał jej: „Czemu ten argument nie działa w sprawie futer? Zakazanie hodowli nie sprawi, że futra znikną, tylko będą wytwarzane gdzie indziej” - napisał. Sośnierz kłóci się na Twitterze z Pauliną Matysiak Posłanka Matysiak weszła w polemikę z Sośnierzem: „Ja to widzę tak: zakaz hodowli zwierząt futerkowych ZMNIEJSZA cierpienie tysięcy zwierząt, a zaostrzenie przepisów aborcyjnych ZWIĘKSZA cierpienie tysięcy kobiet” – napisała w odpowiedzi Matysiak.   Hej, @PolaMatysiak , czemu ten argument nie działa w sprawie futer ? Zakazanie hodowli nie sprawi, że futra znikną, tylko będą wytwarzane gdzie indziej. https://t.co/vAtRHHx1hx — SośnierzTV (@SosnierzTv) October 2, 2020 Poseł Konfederacji postanowił jednak kontynuować internetowe starcie i uderzył w kobiety zgwałcone. „Ciąża to nie cierpienie, tylko normalna konsekwencja współżycia. Aborcja powoduje śmierć milionów ludzi płci obojga (…) Ile rocznie jest ciąży z gwałtu? Opowiadacie o jakimś totalnym wyjątku, jakby to był poważny problem społeczny. Myślę, że ta jedna kobieta rocznie może się pogodzić z tym, że nie można zabić dziecka za winy ojca" - napisał Sośnierz. Ciąża to nie cierpienie, tylko normalna konsekwencja współżycia. Aborcja powoduje śmierć milionów ludzi płci obojga. — SośnierzTV (@SosnierzTv) October 3, 2020 Jaka jest skala gwałtów w Polsce? Według raportu "Przełamać tabu" z 2016 r., na który powołała się redakcja Ofeminin,  aż 22% respondentek doświadczyło gwałtu, jednak zaledwie około tysiąca takich zajść rocznie jest zgłaszanych na policję. Chociaż coraz częściej prowadzone są kampanie społeczne mające na celu...

Rzecznik Praw Dziecka za zakazem aborcji uszkodzonych płodów: badania prenatalne to tylko przypuszczenia
Adobe Stock
Aktualności
Rzecznik Praw Dziecka za zakazem aborcji uszkodzonych płodów: „badania prenatalne to tylko przypuszczenia”
Rzecznik Praw Dziecka ostatnio publicznie wypowiedział się na temat badań prenatalnych. Mikołaj Pawlak podważył ich wiarygodność, twierdząc, że są to jedynie przypuszczenia.

Znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi o edukatorach seksualnych  Mikołaj Pawlak, znowu zabrał głos. Jego wypowiedź i tym razem była skandaliczna. Co więcej, słowa Rzecznika Praw Dziecka nie są zgodne ze stanem wiedzy, jakim dysponuje medycyna płodu, czyli perinatologia, która jest pełnoprawną gałęzią medycyny . Badania prenatalne są jedynie... przypuszczeniem Mikołaj Pawlak w swojej wypowiedzi podważył wiarygodność badań prenatalnych , twierdząc, że są to jedynie przypuszczenia: „A co do poszczególnych przypadków, to proszę wybaczyć, ale nie nam jest pisane i dane oceniać te aspekty, a (...) kwestie dotyczące zdrowia dziecka to są zawsze przypuszczenia”. Wypowiedź Rzecznika Praw dziecka jest niezgodna ze stanem wiedzy, jaką w XXI wieku dysponują lekarze, a także ogromnym postępem medycyny. Wypowiedź niezgodna z polityką państwa W Polsce cykl diagnostyki prenatalnej jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia dla każdej kobiety w ciąży (również tej, która nie jest ubezpieczona). Świadczy to o tym, jak bardzo istotne są takie badania. Podczas trzech obowiązkowych badań USG ocenia się wiek i budowę płodu, występowanie wad wrodzonych, a także ryzyko wad genetycznych, np. : zespołu Downa , zespołu Edwardsa i zespołu Pataua . Wypowiedź Mikołaja Pawlaka jest więc nie tylko niezgodna ze stanem wiedzy z zakresu medycyny płodu, ale także polityką naszego państwa. Zdaniem specjalistów Wypowiedź Rzecznika Praw Dziecka skomentowała dr Joanna Dangel, specjalistka kardiologii prenatalnej: „MimoMimo że prenatalna diagnostyka ultrasonograficzna jest powszechnie stosowana, jej kliniczne znaczenie nie zawsze jest doceniane i rozumiane. Skończyła się era jedynie podejrzewania wady płodu . Rodzaj patologii oraz stan płodu można rozpoznać bardzo precyzyjnie”.  Do słów Mikołaja Pawlaka odniósł się także prof. Piotr...

Oburzona Anna Popek: „Gwiazdunie wspierają aborcję i czarne marsze, a w domu tulą swoje ukochane dzieci”
Instagram/annapopek_official
Aktualności
Oburzona Anna Popek: „Gwiazdunie wspierają aborcję i czarne marsze, a w domu tulą swoje ukochane dzieci”
Zazwyczaj dyplomatyczna i zachowawcza Anna Popek ostro skrytykowała gwiazdy show-biznesu. Dziennikarce nie podoba się, że niektórzy celebryci kreują się na autorytet, nie będąc nim.

Ania Popek raczej stroni od poruszania kontrowersyjnych tematów. Tym razem jednak było inaczej. Dziennikarka zamieściła na swoim Instagramie wpis, w którym bardzo szczerze i bezpośrednio napisała, co myśli. Skrytykowała ona niektóre osoby, starające się być autorytetem w dziedzinie, na której się nie znają lub żyją w inny sposób, niż wskazywałby ich wypowiedzi.  Autorytet wg Popek Dziennikarka w kilku gorzkich słowach podsumowała zachowanie niektórych celebrytów. Nie kryła ona oburzenia tym, że pouczają oni innych, gdy sami swoim życiem i wyborami pokazują, że istotne są dla nich zupełnie odmienne rzeczy. „Co z naszymi głowami, a bardziej jeszcze z głowami naszych dzieci zrobili celebryci? Co decyduje o tym, że ktoś może pouczać a ktoś inny nie? Odpowiedz jest prosta. Samo życie. Autorytet to ktoś kto swoim życiem, wyborami udowadnia, że ważne dla niego jest to, co mówi i w co wierzy, że potwierdza to życiem” - napisała dziennikarka.  „Gwiazdunie" są za aborcją, ale są zakłamane Dziennikarka nie kryła także zirytowania tym, że pewne osoby ze świata show-biznesu protestują np. w sprawie aborcji, a później pokazują, jak ważne jest dla nich życie rodzinne. „Gwiazdunie telewizyjne, showbiznesowe często mówią to, co jest potem sztucznie nagłaśniane. Chociażby sprawa aborcji. Wspierają czarne marsze, fotografują się z piorunem na policzku z wymowną miną, a w domu tulą swoje ukochane dzieci do piersi i są piewcami życia rodzinnego”. Ochrona przyrody tylko na pokaz? Takie samo zdanie Anna Popek ma na temat ochrony przyrody: „To samo dotyczy ochrony przyrody - najgłośniej w sprawie ochrony polskich puszcz krzyczą ci, którzy spędzają czas z dala od nich, czego dowodem są piękne zdjęcia z całego świata zamieszczane w ich mediach”.      ...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj