Justyna Żyła apeluje do byłego męża
Instagram/justynazyla
Aktualności

Justyna Żyła do byłego męża: „Może byś pomyślał, jak relacje z dziećmi naprawić”

Od momentu rozwodu Justyny Żyły ze znanym skoczkiem trwa w mediach wzajemne wypominanie sobie różnych spraw przez byłych małżonków. Ostatnio Justyna zarzuciła Piotrowi, że ten nie interesuje się dziećmi.

Justyna i Piotr byli małżeństwem przez kilkanaście lat. Od momentu rozwodu chętnie komentują publicznie powody ich rozstania. Justyna Żyła wypomina byłemu mężowi, że np. płaci zbyt niskie alimenty na dzieci. Ostatnio również pod jednym z postów Piotra wypowiedziała się na temat jego relacji z synem i córką.

Wpis Piotra

W sobotę Piotr opublikował na swoim Facebooku żartobliwy wpis. Skoczek narciarski w specyficzny sposób życzył swoim fanom udanego weekendu „Sobota przemyśleń Pietra. W przyszłą sobotę może pomyślę. Miłego Weekendu”.

Wymowny komentarz Justyny

Pod postem skoczka pojawił się także komentarz Justyny, w którym sugerowała ona mężczyźnie, żeby zainteresował się dziećmi i spróbował naprawić relacje ze swoimi pociechami. Była żona Piotrka pokusiła się o skomentowanie jego wpisu słowami: „Noo, dobre, może byś pomyślał, jak relacje z dziećmi naprawić”. Komentarz został jednak szybko usunięty.

[pisownia cytatów oryg. - przyp. red.]

Źródło: Facebook

Zobacz także:

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Paulina i Krzysztof z programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”
Instagram/kristoffer_zrobek
Aktualności
Miał być rozwód, będzie dziecko. Związek tej pary to prawdziwa sinusoida!
Paulina i Krzysztof poznali się w programie „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Od początku w ich związku brakowało harmonii, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu się dotarli, a wkrótce dołączy do nich nowy, maleńki członek rodziny.

18 marca 2017 roku powiedzieli sobie „tak” podczas programu „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Miała być miłość, wierność i uczciwość małżeńska, ale szybko okazało się, że w praktyce wypełnianie słów przysięgi nie jest takie proste. Paulina i Krzysztof jakiś czas temu informowali opinię publiczną, że zamierzają wziąć rozwód, czym bardzo zaskoczyli fanów. Teraz znów zadziwiają, bo okazuje się, że rozwodu nie będzie, będzie natomiast potomek. Para ogłosiła niedawno, że spodziewa się dziecka. To prezent z okazji trzeciej rocznicy ślubu Dokładnie 18 marca tego roku, czyli w dniu trzeciej rocznicy ślubu Paulina I Krzysztof obwieścili na Instagramie, że spodziewają się dziecka. Dumny przyszły tata napisał: „do zobaczenia niebawem w powiększonym gronie”. Pod postem pojawiło się oczywiście mnóstwo komentarzy z gratulacjami. Niektórzy nie ukrywali też, że to dla nich ogromna niespodzianka. Nic dziwnego, skoro sam zainteresowany tak podsumował 3 lata małżeństwa z Pauliną: „Ależ w tymże związku było wojen ! Podsumowując te 3 lata, mogę stwierdzić, że w małżeństwie trzeba mieć piekielną wytrwałość i anielską cierpliwość…”. Na pocieszenie dodał jednak: „dbajcie o siebie i o bliskich, walczcie o siebie, jeśli Wam zależy… Jesteśmy dowodem na to, że „Ogień i Woda” mogą żyć w piekielnie przepięknej symbiozie”.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Krzysztof Zrobek (@kristoffer_zrobek) Mar 18, 2020 o 11:02 PDT Zobacz także: Jak wygląda życie po ślubie? Obalamy 8 mitów To nie jest związek, w którym panuje sielanka Właściwie od początku...

rozwód a dzieci
Adobe Stock
Związki i seks
Rozwód a dzieci: rady dla rodziców (emocje dziecka i formalności)
Rozwód to trudna sytuacja, która wymaga odpowiedzialnego i pełnego wsparcia podejścia rodziców. Wyjaśniamy, jak przebiega rozwód, gdy macie dzieci, jakie formalności i dokumenty są wymagane przez sąd i jak rozwód wpływa na dziecko w zależności od jego wieku.

Rozwód, gdy małżonkowie mają dzieci, wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Sąd oczekuje dowodów, że rodzice mają na uwadze dobro wspólnego niepełnoletniego potomstwa. Wraz z pozwem rozwodowym powinno się złożyć porozumienie rodzicielskie. Wiele sądów wymaga również wcześniejszych mediacji rodzinnych. Oprócz prawnych aspektów dotyczących rozwodu i dzieci dochodzą kwestie emocjonalne: rozstanie rodziców w najbardziej dramatyczny sposób przeżywają maluchy, które nie były przygotowane na taką sytuację. Rozwód a dzieci: Rozwód a emocje dzieci Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? Rozwód a wiek dziecka: skutki Formalności i dokumenty do sądu Podział majątku po rozwodzie a dzieci Rozwód a emocje dzieci Typowym uczuciem dzieci podczas rozwodu rodziców jest lęk. Małe dziecko traci poczucie bezpieczeństwa, które do tej pory zapewniali mu rodzice. Boi się, że zostanie opuszczone, bo „skoro odszedł tata, to może odejść i mama, i zostanę wtedy sam”. Martwi się, że teraz mama może przestać kochać również jego. W obawie przed jej utratą, bo to z nią zwykle zostaje dziecko, chodzi za nią krok w krok i nie pozwoli nawet na kilka minut wyjść do sklepu. Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? Bardzo ważne jest to, żeby odpowiednio poinformować dzieci o rozwodzie . Podczas rozmowy należy podkreślać, że wasze rozstanie nie ma wpływu na uczucia, którymi obdarzacie dziecko i że w żaden sposób nie jest ono winne decyzji o rozwodzie. To, jak silnie dziecko zareaguje na rozwód rodziców i jak bardzo go przeżyje, zależy od kilku czynników: Wiek dziecka podczas rozwodu rodziców – z rozstaniem rodziców najtrudniej pogodzić się dzieciom między 7. a 16. rokiem życia. Rodzeństwo – najboleśniej rozwód rodziców przeżywają jedynacy. Brat lub siostra stanowią w tej sytuacji wsparcie. Atmosfera w domu i...

separacja a rozwód
Adobe Stock
Prawo i finanse
Separacja: co to jest, faktyczna a prawna, separacja a rozwód (różnice i podobieństwa)
Separacja nie jest tym samym co rozwód, nie rozwiązuje małżeństwa. Daje jednak podobne do rozwodu skutki prawne. Są też różnice między separacją faktyczną a prawną.

Separacja jest prawnie uregulowanym rozstaniem z mężem/żoną, jeśli orzeka o niej sąd. Daje podobne prawa do rozwodu, ale jest też kilka ważnych różnic. Jeśli myślisz o zakończeniu małżeństwa , dokładnie sprawdź, jakie skutki prawne niesie separacja, a jakie rozwód. Poważnie zastanów się nad swoimi krokami, aby potem nie żałować podjętej decyzji. Separacja: co to jest? Separacja to rozstanie z mężem/żoną bez rozwiązywania małżeństwa, czyli bez rozwodu. Mówimy o dwóch rodzajach separacji: separacja prawna separacja faktyczna Separacja prawna orzekana jest przez sąd i wiąże się ze skutkami prawnymi. Separacja faktyczna jest rozstaniem małżonków bez orzeczenia sądu i skutków prawnych. To powinnaś wiedzieć: separacja prawna separacja faktyczna separacja a rozwód wniosek o separację zniesienie separacji Separacja prawna Separację prawną orzeka sąd. Robi to wtedy, gdy stwierdzi, że między tobą a mężem istnieje rozkład pożycia , czyli zanikły łączące was więzi duchowe, fizyczne i gospodarcze. Jednym z powodów, dla których małżonkowie decydują się na separację, a nie na rozwód, jest możliwość przemyślenia decyzji o rozstaniu i ewentualnego powrotu do siebie. Separacja prawna: nie rozwiązuje małżeństwa . Nie możesz wystąpić o powrót do poprzedniego nazwiska ani powtórnie wyjść za mąż. powoduje rozdzielność majątkową . Od uprawomocnienia się orzeczenia przestaje istnieć między wami wspólność ustawowa. umożliwia rozliczenie się z podatku wspólnie z dzieckiem (w myśl prawa jesteś uznawana za osobę samotną). uniemożliwia dziedziczenie (chyba że na mocy testamentu). Sąd, wydając wyrok o separacji, może rozstrzygnąć również o: władzy nad małoletnimi dziećmi , decydując, z którym z rodziców zamieszkają; alimentach na dziecko ; sposobie korzystania...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj