Aborcja w Polsce. Trudna sytuacja Ukrainek
Adobe: DOROTA/wikipedia, Kaja Godek
Aktualności

Wojna i aborcja to takie samo ludobójstwo?! Kaja Godek twierdzi, że tak

Z Ukrainy ucieka coraz więcej kobiet. Także w ciąży. Czy traumatyczne doświadczenie wojny, strata najbliższych i widok zakrwawionych ludzkich zwłok na ulicach sprawią, że kobiety mimo wszystko będą chciały urodzić?

W Ukrainie prawo dopuszcza możliwość aborcji do 12. tygodnia ciąży bez podawania powodu, a w aptekach można legalnie kupić tabletki wczesnoporonne. Ukrainki uciekające przed wojną nie mają w Polsce zapewnionych takich praw.

Dlatego już kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie na terenach przygranicznych aktywistki z Aborcyjnego Dream Teamu (ATD) rozdawały ulotki informujące o tym, jak można otrzymać leki i w bezpieczny sposób dokonać aborcji. „Część z nich [kobiet – red.] zaszło w ciążę, nie spodziewając się tego, że zacznie się wojna i właśnie pod wpływem wojny, ucieczki z domu, wywrócenia ich życia do góry nogami, chcą teraz tę ciążę przerwać. Nie wolno zapominać też o tym, że wraz z konfliktem zbrojnym przemoc wobec kobiet wzrasta. Pokazała to wojna na Bałkanach, gdzie 60 tys. kobiet padło ofiarą gwałtu wojennego” – tłumaczy Interii Natalia Broniarczyk z ADT

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

Aborcja to zbrodnia?

Innego zdania jest Kaja Godek. Fundacja „Życie i Rodzina” zajmująca się ochroną życia dzieci nienarodzonych rozpoczęła masowe rozdawanie broszur informujących, że „Polska chroni życie dziecka, które nosi Pani pod sercem”, a „aborcja to zabójstwo i najgorsza zbrodnia”. Na ulotce znajduje się drastyczne zdjęcie rozczłonkowanego płodu oraz cytat Matki Teresy z Kalkuty: „Największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja”.

Kaja Godek wymijająco odpowiedziała na pytanie, czy ona lub jej fundacja zajmują się pomocą rodzinom, które uciekły z terenów objętych wojną.


Źródło: wydarzenia.interia.pl

Piszemy także:

przysposobienie obronne wraca do szkół
tiero, Sergei Timofeev/Adobe Stock, screen FB
Aktualności
Minister Czarnek zapowiada lekcje strzelania w polskich szkołach
Od 1 września szkolny program zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa zostanie poszerzony o elementy PO, czyli przysposobienia obronnego. Polacy mają umieć się bronić.

W ramach nowych zajęć uczniowie mają mieć między innymi lekcje na strzelnicach, zapoznawać się z bronią, wiedzą obronną i z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia takie były już prowadzone w szkołach, ale było to wiele lat temu. Jak nowe zajęcia uzasadnia minister Przemysław Czarnek? Wojna w Ukrainie zmieniła sytuację Minister edukacji i nauki stwierdził, że teraz jest „przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy”. „Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić . I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa” – powiedział minister w Telewizji Republika. Celem zajęć ma być to, aby „Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie” – uzasadniał swoją decyzję minister Czarnek. Powrót do przeszłości Zajęcia z przysposobienia obronnego zlikwidowano z programu nauczania przed rozpoczęciem roku szkolnego 2012/2013 i przedmiot zastąpiono edukacją dla bezpieczeństwa (EDB). PO było przedmiotem obowiązkowym wynikającym z Ustawy o powszechnym obowiązku obrony PRL, i stanowiło element przygotowania ludności do obrony cywilnej . EDB natomiast służy przygotowaniu uczniów do właściwego zachowania oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach tworzących zagrożenie dla zdrowia i życia w trakcie pokoju. Źródło: polskatimes.pl Piszemy też o: Pedofil polował na dzieci, mimo że był ośrodku zamkniętym Ciało noworodka przy torach. Policja prosi o pomoc Ciężarna straciła przytomność. Uratował ją 9-letni syn

pedofil polował na dzieci z zamkniętego ośrodka
Adobe Stock/New Africa, Bits and Splits
Aktualności
Pedofil polował na dzieci, mimo że przebywał w zamkniętym ośrodku
Łowcy pedofilów namierzyli przestępcę, który próbował kontaktować się z nieletnimi. Sytuacja jest tym bardziej przerażająca, że mężczyzna siedział w tym czasie w zamkniętym ośrodku, w którym miał się leczyć.

W jaki sposób pedofil mógł nawiązywać kontakty z dziećmi, skoro został zamknięty w specjalnym ośrodku? Okazuje się, że przestępca miał telefon oraz dostęp do internetu. Pedofil polował na dzieci z... zamkniętego ośrodka! Z materiału z programu „Alarm” w TVP Info wynika, że sprawa wyszła na jaw dzięki działaniom grupy nazywanej Łowcami Pedofili. Zbigniew S. spędził 14 lat w więzieniu za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Potem miał poddać się leczeniu w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Trafiają tam tylko najgroźniejsi przestępcy, którzy zagrażają życiu i zdrowiu innych ludzi. Miejsce jest nazywane „ośrodkiem dla bestii”. Mimo to pedofil miał... nieograniczony dostęp do internetu, dzięki czemu mógł typować potencjalne ofiary i kontaktować się z nimi – ujawniono w programie „Alarm” w TVP Info. „Bez skrępowania, o dowolnej porze dnia i nocy potrafił nasze wabiki zasypywać kilkudziesięcioma do kilkuset wiadomościami dziennie” – mówił Alex z ECPU Polska Łowcy Pedofili. Dlaczego niebezpieczny przestępca w ośrodku zamkniętym miał swój telefon z internetem? Dyrektor ośrodka tłumaczył, że o prawo do swobodnych kontaktów, nawet w przypadku osób izolowanych, zabiegał rzecznik praw obywatelskich. Po ujawnieniu tej skandalicznej sytuacji Zbigniewowi S. tymczasowo odebrano telefon. Źródło: TVP Info Piszemy też o: 5-letnie dziecko pozostawione bez opieki. Rodzice beztrosko pili alkohol! Wzruszające przywitanie ukraińskich dzieci w szkole. Mamy nagranie, przy którym nie można powstrzymać łez! Maja Hyży przekłuła córce uszy. Mówi, że Tosia wygląda przesłodko i prosi: „Nie hejtujcie mnie”

podmieniła dzieci w szpitalu
Adobe Stock/Anatoly Tiplyashin, TikTok
Aktualności
Pielęgniarka przywiozła matce inne dziecko. Doszło do fatalnej pomyłki! (film)
W sieci można zobaczyć krótki filmik, na którym uwieczniono koszmarną pomyłkę pielęgniarki w szpitalu: zamieniła noworodki! Gdyby nie czujność mamy, stałaby się tragedia.

Pewna mama zamieściła na TikToku film ze szpitala. Widać na nim pielęgniarkę, która przywiozła jej noworodka. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że kobieta pomyliła dzieci! Zamieniła dzieci w szpitalu. Brawa dla mamy za czujność! Film jest krótki, ale wyraźnie widać na nim kobietę, która wywozi z sali poporodowej noworodka. Młoda pielęgniarka nieumyślnie przywiozła niewłaściwe dziecko. Na szczęście mama już zdążyła się zorientować, że doszło do pomyłki. Trudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby nie wykazała się taką czujnością.   @ash_r_tay That one time in the hospital when they brought me the wrong baby 😅 ♬ Oh No (Instrumental) - Kreepa Okazuje się, że zamiana dzieci to koszmar, którego boi się wiele mam i kobiet w ciąży. Pod filmikiem pojawiły się komentarze, w których mamy radzą np. pomalować dziecku lakierem jeden paznokieć i w ten sposób je „oznaczyć” albo zatrudnić męża, którego zadaniem będzie niespuszczanie dziecka z oczu. Piszemy też o: Mały chłopczyk w warszawskim oknie życia. Na kartce ważna informacja "Dzieci": taki napis widzieli Rosjanie z powietrza. I zrzucili bomby Czterolatek zgubił się babci. Pomogła Ukrainka, chociaż nie znała polskiego

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz