Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
czy tata może kąpać córkę?
AdobeStock
Aktualności

Dlaczego tata nie może kąpać córki?

Mama uważa, że tata nie powinien kąpać ich córeczek i nie pozwala na to mężowi. Przesadziła czy ma rację?

Mama z australijskiego Queensland wzbudziła dyskusję w internecie po tym, jak zamieściła post na Facebooku, w którym stwierdziła, że nie pozwala, aby jej mąż mył ich małe córki. Zarówno stanowisko mamy, jak i powód dla którego tak uważa, wprawił niektórych w osłupienie. 

Tata nie może kąpać?

Kobieta powiedziała, że nie pozwala mężowi kąpać ich dwóch córek. Mama napisała na Facebooku, że nie czuła się dobrze, kiedy jej mąż to robił. "Nie czuję się komfortowo, kiedy mężczyzna to robi" - napisała. Dlaczego? Ponieważ dziewczynki "mają różne części ciała" i w takich sytuacjach mogłoby dojść do seksualnego molestowania dzieci.

To wcale nie oznacza, że jej mąż zrobiłby krzywdę ich córkom. Kobiecie chodzi o ogólną zasadę, którą warto przyjąć w tej sprawie. Jej zdaniem, w dzisiejszych czasach, molestowanie seksualne dzieci jest na tyle dużym problemem społecznym, że powinno się, chociażby w ten sposób chronić dzieci przed skrzywdzeniem. I dlatego uważa, że tatusiowie nie powinni myć swoich córek.

Co na to tata?

Kobieta napisała, że jej stanowisko nie spotkało się ze zrozumieniem w domu. Mąż się obraził. - Jest zły na mnie, ponieważ powiedziałam mu, że nie chcę, aby mył nasze dwie córki w wannie lub pod prysznicem - powiedziała. Ale pozostałą nieugięta. Jej zdaniem, ojcowie powinni myć wyłącznie synów. "Nie mam żadnych problemów z kąpielą naszego syna, bo on jest chłopcem" - przyznała. Po prostu uważam, że dziewczęta powinny być myte przez matki, a chłopcy - przez ojców - stwierdziła.
 

Zobacz także
Mama wciąż kąpie się w wannie z 5-letnią córeczką

Wyznanie mamy: "Wspólne kąpiele z córką zmieniły to, jak postrzegam swoje ciało"

Kąpiel niemowlęcia

Kąpiel to coś więcej niż tylko pielęgnacja

kąpiel noworodka

Quiz o kąpieli niemowlaka – tu musisz mieć 10/10!

kapiel2.jpg

Kąpiel bez płaczu - 5 rad dla tatyKobieta uraziła męża, tłumacząc swoje stanowisko. Bo chociaż chodziło jej o ogólną zasadę, aby tatusiowie nie kąpali swoich córek, tak aby w ten sposób uniknąć ewentualnego molestowania, to jednak swoim słowami w jakiś sposób podważyła też zaufanie do męża i ojca ich dzieci. To mogło mężczyznę zaboleć.

"Nie powinnaś nawet tak myśleć"

Nic dziwnego, że słowa kobiety spotkały się z negatywnym odbiorem w komentarzach w mediach społecznościowych. - Nie powinnaś nawet myśleć tak, stawiając swojego partnera obok zwyrodnialców seksualnych - powiedział jeden z internautów. "Ten post mówi wiele o tym, jak postrzegasz siebie i swój negatywny styl życia" - skomentowała inna osoba.

Jeszcze inny internauta zadał kobiecie pytanie, co w takim razie mają zrobić samotni rodzice? "Nie powinni kąpać syna lub córki na wypadek, gdyby doszło do ich molestowania?" - zapytał.

Matka wzbudziła oburzenie w internecie swoim poglądami na temat męża, ojca ich dzieci i jego opieki nad nimi. Sama będąc  mamą trójki dziewczynek jestem zaskoczona takim postawieniem sprawy. Mój mąż kąpał nasze małe dzieci i nawet do głowy mi nie przyszło, aby mu tego zabronić. Może to kwestia zaufania? Wiem, jakim jest człowiekiem i nigdy nie miałam wątpliwości, czy mógłby na nasze córki spojrzeć w inny sposób i skrzywdzić je.

Dzieci z pewnością potrzebują pomocy rodziców podczas kąpieli, zwłaszcza jeżeli chodzi o dokładne umycie włosów. Uważam, że dopóki maluchy są małe, rodzice powinni bez żadnej segregacji ze względu na płeć pomagać im w tej czynności. U dzieci w pewnym wieku, w naturalny sposób pojawia się wstydliwość, nie chcą, aby rodzice byli obecni przy ich ubieraniu się i kąpieli. Więc może nie ma potrzeby aż tak kategorycznie wyznaczać granice?

Jakie jest zdanie wasze w tej sprawie? Czy w dzisiejszych czasach, kiedy molestowanie seksualne dzieci jest realnym zjawiskiem i problemem społecznym, warto przyjąć taką zasadę co do kąpieli dzieci, jak ta mama? 

Źródło: Kidspot

Zobacz też:


 

Jak często kąpać dziecko? To zależy od jego wieku! [WIDEO]

fantazje erotyczne, seks
Fotolia
Związki i seks
Nasze fantazje erotyczne
Czy te, które jawią się w głowach męskich, różnią się od marzeń erotycznych kobiet, czy fantazje seksualne są zboczeniem?

Każdy człowiek nosi w sobie seksualne fantazje i są one normalnym elementem życia. Czasami to tylko ucieczka od nieciekawej rzeczywistości, czasem sposób partnerów na łóżkowe kłopoty. Jak fantazjujemy? Kobiety fantazjują inaczej niż mężczyźni. W prawdziwym życiu zmuszone są często do praktycznych działań, dlatego ich fantazje są tego przeciwieństwem. Gdy kobieta pozwala sobie na niczym nieograniczone marzenia seksualne, ich tematyka jest niezwykle bogata, a erotyczne przygody wprost niewiarygodne. Często akcja takich fantazji rozgrywa się w samochodzie, na basenie, w windzie. Zdecydowanie częściej z osobą znaną (najczęściej z filmów lub telewizji) niż z zupełnie obcym mężczyzną. Mimo że kobiety częściej przyznają się do takiej seksualnej wyobraźni, szybko usiłują się jej pozbyć, ponieważ są przekonane, że to, o czym myślą, jest „grzeszne” i „zboczone”. Przeciętna kobieta sądzi, że takie wizje nachodzą jedynie osoby perwersyjne. Dlatego czuje, że szybko musi usunąć je z głowy. Paradoksem bywa również fakt, że właśnie te kobiety, które mają niczym nieskrępowaną wyobraźnię erotyczną, nie potrafią się wykazać śmiałością w łóżku. Nie chcą, aby mężczyzna sądził, iż ma do czynienia z kobietą wyuzdaną... Mężczyźni fantazjują seksualnie, wyobrażając sobie stosunek płciowy i genitalia – najczęściej nieznanej kobiety. Niektórych fantazji lepiej nie zdradzać Co dziesiąta kobieta przyznaje się, że jej fantazje dotyczą zniewolenia przez partnera, gwałtu, który dokonuje na niej obcy mężczyzna. Jest to jednak jedynie fantazja. Gdyby taka scena miała miejsce w rzeczywistości, kobieta prawdopodobnie wcale nie czułaby spełnienia, ale wręcz przeciwnie – udrękę, ból, nienawiść. Między innymi właśnie dlatego partnerzy raczej nie powinni opowiadać sobie nawzajem własnych fantazji. Takie zwierzenia...

Mama i córka przeglądają się w lustrze w łazience
Fotolia
Aktualności
Masz córkę? Przeczytaj ten list, dla jej dobra
"Proszę, skończ robić to, co robisz i mnie posłuchaj uważnie" – pisze mama dwóch córek. Posłuchaj jej, ma do powiedzenia coś bardzo ważnego.

Kenzie Grace, mama dwóch córek, zobaczyła na Facebooku post, który tak bardzo ją poruszył, że postanowiła napisać list do kobiety, która go opublikowała. W poście mama żaliła się, że jej 11-letnia córka nie chce wyregulować sobie brwi, chociaż ewidentnie powinna to zrobić, bo "zaczynają wyglądać jak jedna". "Moje serce zamarło" – napisała Kenzie po przeczytaniu słów nieznajomej mamy. Przeczytajcie, co jeszcze napisała Kenzie. Jej słowa powinna wciąć sobie do serca każda mama wychowująca córkę ! "Moje serce zamarło" "Proszę, skończ robić to, co robisz i mnie posłuchaj uważnie. Jedyną rzeczą, którą powinnaś mówić swojej córce, jest to, że jest piękna. [...] Jako mała dziewczynka, myślałam, że jestem brzydka. Czekałam na dzień, kiedy będę na tyle duża, że będę mogła sama kupić sobie ubrania i się pomalować. Myślałam, że jak przejmę kontrolę nad tym, jak wyglądam, stanę się piękna. [...] Prawdopodobnie komentowałam wygląd innych w podobny sposób, wywołując u nich brak akceptacji jakiejś części ich ciała. Wszyscy mamy z tym problem. Wydaje nam się, że komentowanie czyjegoś wyglądu jest dozwolone. Prawda jest taka, że nie powinno być. Takie komentarze, jak twój o brwiach, niszczą. Jako matka, powinnaś mówić swojej córce wyłącznie pozytywne rzeczy na temat jej ciała. Ona zaraz będzie nastolatką, już zaczyna doświadczać emocjonalnego rollercoastera spowodowanego zmianami hormonalnymi w jej organizmie. Jej ciało drastycznie się zmieni na przestrzeni lat i będzie marzyła, żeby pewne części jej ciała były zupełnie inne. Niestety, przez resztę życia będzie myślała, że coś jest nie tak z jej ciałem, że jest nieatrakcyjna. W magazynach i w Internecie zobaczy, że musi używać konkretnego podkładu, żeby zakryć niedoskonałości, że musi malować oczy, żeby ukryć cienie pod oczami....

2-letnie dziecko płacze w objęciach mamy
Fotolia
Aktualności
Za starzy na dziecko? Rodzice walczą o odzyskanie córki!
Włoski sąd odebrał rodzicom prawa do opieki nad dzieckiem. Uznał, że są za starzy i ich dziecko wkrótce może zostać sierotą. Rodzice wciąż walczą o odzyskanie córki.

Sąd apelacyjny uznał, że odebranie rodzicom córki w 2011 roku było w pełni uzasadnione. Według sądu, rodzice dziecka byli za starzy, by zajmować się córką. Rodzice walczą o odzyskanie córki W 2009 roku Gabriella De Ambrosis miała 57 lat. Jej mąż, Luigi – 69. Dzięki zabiegowi in vitro w maju 2010 roku para powitała na świecie długo wyczekiwaną córeczkę. Informacja o rodzicach, którzy mogliby być dziadkami, obiegła włoskie media. Gdy rodzice byli z córką w szpitalu, do opieki społecznej wpłynął wniosek o odebranie im praw do dziecka ze względu na ich wiek. Prawo w żaden sposób nie reguluje granicy wieku, do jakiej można zostać rodzicem, dzięki czemu dziewczynka została z biologicznymi rodzicami. Szczęście rodziny nie trwało jednak długo. W 2011 roku, gdy dziewczynka skończyła 15 miesięcy, jej matka została oskarżona o porzucenie dziecka. Sąsiad Gabrielli i jej męża zawiadomił policję, gdy zobaczył 15-miesięczne dziecko pozostawione w samochodzie bez opieki. Okazało się, że mama dziewczynki zostawiła córkę w aucie, by przygotować jej butelkę z mlekiem. Rodzice musieli stanąć przed sądem, a dziewczynka została oddana pod opiekę rodziny zastępczej. W 2013 roku sędzia orzekł, że ciąża Garbielli była "owocem wypaczonego wykorzystania możliwości oferowanych przez postęp w dziedzinie genetyki", a rodzice tracą prawa do opieki nad dzieckiem . Tym samym dziewczynka może zostać adoptowana przez rodziców zastępczych. Przez kolejne lata Gabriella i Luigi walczyli o odzyskanie córki, bezskutecznie. Dziewczynka kończy w tym roku 7 lat, przez większość życia wychowywała się w rodzinie zastępczej. Mimo walki biologicznych rodziców o powrót dziewczynki do domu, decyzja sądu pozostaje niezmienna. Mimo incydentu z pozostawieniem dziecka w samochodzie, rodzicom nie zostały postawione żadne zarzuty. Późne macierzyństwo = egoizm? Czy można być za...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz