Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pokazała na Facebooku zdjęcie z kąpieli z synem
Facebook/Tess Holliday
Aktualności

Kadr z życia mamy i modelki plus size: kąpiel z synkiem, zadarta noga i fala oburzenia

Ale o co? Mama ma uniesioną wysoko nogę, przez co widoczne są jej części intymne (na zdjęciu zasłonięte emotikoną wanny), a jej syn sięga po maszynkę do golenia. Po co to robi?

Tess Holliday ma piękną twarz i jest modelką plus size. Jest mamą dwójki chłopców i zarabia na sesjach fotograficznych, chętnie pokazując ciało. Ma sporo tatuaży. I nie ma problemu z pokazywanie swojej prywatności. Ostatnio na profil na Facebooku wrzuciła zdjęcie z kąpieli z synem. I zszokowała użytkowników. Czy takie zdjęcia powinny pojawiać się w sieci? I czy to w ogóle normalne kąpać się z dzieckiem?

"To jest macierzyństwo"

Na zdjęciu widać, że Tess i jej mały 2-letni synek ledwo mieszczą się w wannie. Mama zadarła więc nogę i oparła ją o mydelniczkę umieszczoną na ścianie łazienki. Maluch w tym czasie sięga po maszynkę do golenia. Czy musiała aż tak zadzierać nogę, żeby syn widział jej intymne części? Tess tłumaczy, że zrobiła nowy tatuaż i nie chciała, aby się zamoczył.

"Jeśli to nie jest najprawdziwszy obraz macierzyństwa, to nie wiem, co nim jest" – skomentowano w internecie."To jest macierzyństwo. Nigdy nie siadamy / kąpiemy się / jemy same i nie jest to wspaniałe i błyszczące, ale PIĘKNE! Kocham to zdjęcie !!"- napisała Shannon.

Ale pojawiły się też głosy, że to obsceniczne. "Ponieważ wzięła kąpiel z dzieckiem? Czyż wszystkie nie urodziłyśmy się nagie i z pochwą? Kiedy ludzie przestaną patrzeć na piękno prawdziwego życia jak na dziwactwo? Tess jesteś niesamowita!" - wzięto w obronę mamę.

"Moje macierzyństwo jest śmieszne i niedorzeczne"

Co na to Tess? Pisze, że jest bardzo zapracowana, na nic nie ma czasu, a kąpiel po całym dniu jest jedynym momentem relaksu. A synek też jest stęskniony mamy, potrzebuje bliskości. Stąd wspólna kąpiel. A golarka po co? Mały chciał się nią bawić, ale Tess mu na to nie pozwoliła.

"To zdjęcie nie należy do +pochlebnych+, ale nie obchodzi mnie to. Jestem dumna z mojego ciała i z tego, co potrafi i jak śmieszne i niedorzeczne jest moje życie/macierzyństwo" – napisała.


Kąpać się z dzieckiem, czy nie?

Zdaniem psychologów, wspólna kąpiel wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i stymuluje jego zmysł dotyku. Dzieci, które w okresie niemowlęcym były głaskane i często przebywały blisko mamy w kontakcie skóra do skóry, lepiej się rozwijają.

Małe dziecko w naturalny sposób podchodzi do nagości rodziców. Dzięki temu w przyszłości swoją nagość będzie traktować jako coś normalnego. Ponadto, dla maluszka wspólna kąpiel jest jednym ze wspanialszych przeżyć dnia. Również dla mamy może ona być wielką przyjemnością.

Nago, czy w ubraniu?

Seksuolodzy podkreślają, że małe dwu, trzyletnie dzieci traktują nagość swoich rodziców w sposób naturalny i nie ma dla nich żadnej różnicy, czy patrzą na rękę mamy, czy też jej części intymne. Jak tłumaczy w rozmowie z mamotoja.pl seksuolog Agnieszka Izdebska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jeżeli rodzice uniemożliwiają dzieciom całkowity dostęp do zobaczenia ich narządów płciowych, mogą przez jakiś czas wręcz zmagać zainteresowanie nimi. Dlaczego mogę patrzeć na ucho taty, czy jego brodę, a nie mogę patrzeć, jak tata siusia? Co w tym jest takiego tajemniczego, że nie mogę na to patrzeć – zastanawia się dziecko.

Seksuolog podkreśla, że w polskim społeczeństwie obowiązuje raczej zasada, aby dzieci nie oglądały nagich rodziców. Ale – jak mówi Izdebska – nie jest to standard. Najważniejsze to przyjąć zasady, z którymi rodzicom jest po drodze i jest to dla nich naturalne. "Jeżeli nie czują się komfortowo przy dziecku, nago czy w bieliźnie to nie ma sensu w myśl jakieś postępowej ideologii, przełamywać się i rozbierać przy dzieciach" – mówi. Z kolei, jeżeli dom jest liberalny, to nie ma co na siłę przy 2, 3-latku wprowadzać jakiś sztucznych zasad.

Mnie się bardzo podoba ta fotografia. Pokazuje kawał prawdy o macierzyństwie. Nigdy nie mamy czasu dla siebie, ciągle jesteśmy w biegu. I wiecznie towarzyszy nam poczucie winy, że za mało czasu spędzamy z dzieckiem. A czy kąpiel z takim maluchem to coś złego?

Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: ofeminin

Zobacz też:  

Dlaczego nie powinniśmy porównywać rozwoju naszych dzieci? Rady mamy 1,5-rocznej Michaliny

nagość przy dziecku
Instagram Mariah Carey
Aktualności
Kąpiesz się nago z dziećmi?
Mariah Carey wywołała dyskusję, gdy ogłosiła, jakie ona ma podejście do nagości. 

Nagość to temat rzeczywiście trudny. Każdy rodzic podchodzi do niego w zupełnie inny sposób. To co dla jednych zupełnie normalne i naturalne, dla innych staje się zbyt odważne i niepotrzebne.  Mariah Carey w sprawie nagości przy dzieciach zajęła stanowisko, które wiele osób popiera, ale też wielu rodziców neguje. Gdy piosenkarka zadeklarowała, że kąpie się z dziećmi w wannie w kostiumie kąpielowym, niektórzy uznali to za fanaberię. Dlaczego?  "Kocham ich bardzo, ale kiedy jestem w domu, wiem, że chcą być ze mną cały czas. Dlatego biorę często kąpiel w kostiumie kąpielowym, bo wiem, że będą chcieli kąpać się ze mną." Mariah ma 4-letnie bliźnięta i uznała, że widok nagiej mamy nie jest dobry dla maluchów. Zdania na ten temat są podzielone. Niektórzy seksuolodzy informują, że oswajanie dziecka z widokiem nagiego ciała osoby dorosłej, jest dobry dla małego dziecka, gdyż nie będzie to dla niego tematem tabu. Inni twierdzą zaś, że obnoszenie się z nagością, może mieć wpływ na zbyt odważne eksponowanie swojego ciała przez dziecko w dorosłym życiu. Jak zmienia się ciało po porodzie? Redaktorki babyonline pokazują swoje ciała Zawsze w takich sytuacjach najlepiej znaleźć złoty  środek . Epatowanie nagością nie jest dobre, ale też nie powinniśmy chować się przed dzieckiem, jeżeli akurat nas zobaczy. Wtedy może ono uznać, że gołe ciało jest czymś  wstydliwym i trzeba się  ukrywać, a to będzie dla niego złe. Najlepiej w czasie przebierania się odwrócić tyłem do dziecka, a nie uciekać do innego pokoju i zamykać drzwi. No i najważniejsze, zawsze reagować na ciekawość dziecka, tłumaczyć jeżeli będzie miało pytania odnośnie naszego ciała, nie wprowadzać wymyślonych słów określających poszczególne jego części i starać się mówić  szczerze o tym, jak i co działa. Oczywiście uzależnione niech...

Fotolia
Aktualności
„Kiedy mam zacząć ukrywać przed synem swoją nagość?” - posłuchajcie tych mam!
Każdy rodzic ma inne zdanie na temat pokazywania nagiego ciała dziecku. Czy jest jedna słuszna teoria na ten temat?

Nagość a dziecko – to temat, który niestety dzieli wielu rodziców. Dzielą się oni na tych, co bez skrępowania chodzą nago przed dzieckiem, na tych, co skrzętnie ukrywają swoje miejsca intymne i krzyczą, gdy dziecko zerknie w ich stronę, oraz tych, którzy nie panikują, gdy dziecko niespodziewanie wejdzie do łazienki w czasie brania prysznica, ale i nie eksponują przed nim swego ciała. Czy któraś z tych metod jest lepsza? Posłuchajcie tych mam! „Nigdy nie miałam problemu z nagością. Często zdarza mi się chodzić w samej bieliźnie, zwłaszcza w upalne dni. Wtedy też zdejmuję biustonosz, by poczuć się wygodniej. Mój partner ma takie same podejście do tego tematu. Gdy więc urodziło się nam dziecko, nie czuliśmy się zobowiązani, by nagle chować się przed nim i robić coś wbrew sobie. Dzięki temu nasze dziecko nie ma problemu z własnym ciałem. Razem się kąpiemy, leżymy na łóżku. Maks ma już 5 lat, ale nie czujemy się skrępowani jego obecnością, a on w pełni akceptuje nasze ciała. To najlepsza metoda”. Monika, 33 lata Czytaj: Kłopotliwe pytania które dręczą rodziców „Nie rozumiem czemu ma służyć, pokazywanie dziecku nagości? Mam na siłę chodzić naga, by moje dziecko od małego miało w głowie, że można paradować z gołym tyłkiem? Oczywiście na początku, gdy synek był mały, karmiłam go piersią , ale nie wyobrażam sobie, bym miała 5 latkowi pokazywać moje piersi. Po co? Czemu ta wiedza ma służyć? Czy widok mamy pupy, czy innych miejsc intymnych ma go czegoś nauczyć? Nie wiem skąd ta nagonka, by oswajać dziecko z nagością. Mnie nikt nie oswajał w dzieciństwie, a nie widzę, bym miała jakiś problem rozebrać się przed mężem”. Karolina, 29 lat „Wychodzę z założenia, że gdy przebieram się, a dziecko nagle wejdzie do pokoju, nie powinno się robić tego powodu afery. To może...

Kąpiel nago z dzieckiem
Instagram/staceysolomon
Aktualności
"Kąpiel z dzieckiem? To nie jest normalne" – młoda mama w ogniu krytyki
To zdjęcie wstrząsnęło internautami. Niektórzy otwarcie mówią, że wspólna kąpiel z dzieckiem może prowadzić do zaburzeń w przyszłości... Zgadzacie się?

Brytyjska gwiazda telewizji, Stacey Solomon, opublikowała na Instagramie zdjęcie z kąpieli ze swoimi synami. Choć od publikacji minęło kilka miesięcy, zdjęcie wciąż wzbudza kontrowersje. Fani prezenterki są podzieleni – dla jednych kąpiel z dzieckiem jest zupełnie normalna, dla drugich to przekroczenie pewnych granic. Kąpiel z dzieckiem jest niewłaściwa? Kilka dni temu Stacey wystąpiła w brytyjskim programie Loose Woman i odpowiedziała na negatywne komentarze, które pojawiły się pod opublikowanym w marcu zdjęciem. Internauci zarzucali Stacey demoralizowanie dzieci. Pojawiły się głosy, że synowie Stacey mogą w przyszłości zostać kryminalistami i gwałcicielami – wszystko przez to, że naruszyła ich granice prywatności i pozwalała im kąpać się razem z nią w wannie. Niektórzy podkreślają, że kontrowersyjna nie jest kąpiel z dzieckiem i nagość, ale wiek dzieci. Synowie Stacey, Zachary i Leighton, mają... 9 i 5 lat. Zobaczcie zdjęcie Stacey:     Isn't being a mum just the best thing in the world. Even when they're shooting you in the face with their water pistols 😂 happy Mother's Day to all of you wonderful Mothers, grandmothers, careers, aunties, sisters, best friends you're all mothers in my eyes, one way or another! 💛 Post udostępniony przez Stacey Solomon (@staceysolomon) 26 Mar, 2017 o 12:04 PDT Wspólna kąpiel to sposób budowania więzi "To jak wspólne zjedzenie kolacji i pójście do łóżka, żeby poczytać bajki. Wspólna kąpiel to nasz sposób komunikowania i budowania więzi , to ważna część naszej codzienności" – powiedziała w programie Stacey. Dodała, że to nie ona ma problemy, tylko ten, kto uważa, że kąpiel rodzica z dzieckiem jest niewłaściwa. Co myślicie o zdjęciu opublikowanym przez Stacey i wspólnych kąpielach rodziców z dziećmi? Piszcie w komentarzach! Zobacz...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz