karmienie piersią, zakaz karmienia
Aktualności

Karmienie piersią może być niebezpieczne

Chińska matka karmiła dziecko podczas jazdy na motorowerze. A ty, karmiłaś w nietypowym miejscy?
karmienie piersią, karmienie podczas jazdy


Kobieta została zatrzymana przez policję za karmienie piersią podczas jazdy motorowerem.

Młoda matka jadąc zatłoczonymi ulicami Yuzhou, Chiny trzymała na kolanach 18-miesięcznego synka. Świadkowie mówią, że dziecko płakało, a matka pospiesznie podniosła koszulkę i zaczęła je karmić, utrzymują kierownicę jedną ręką.

Zaniepokojeni obywatele wezwali policję. Policja uznała, że kobieta naraża życie swoje, dziecka oraz innych użytkowników dróg. Pozwolono jej jechać dalej, jeśli nie będzie kontynuować karmienia w trakcie jazdy.

W Polsce debatujemy nad słusznością karmienia w miejscach publicznych, podczas gdy na świecie kobiety bez oporów karmią nawet w trakcie jazdy nie tylko motorowerem, ale i samochodem.

W 2009r. amerykańska policja zatrzymała w Ohio 39-letnią kobietę, która jadąc samochodem nie tylko karmiła dziecko, ale jeszcze równocześnie rozmawiała przez telefon. Postawiono zarzut narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, za co groziło do 180 dni w areszcie i 1,8 tys. dol. grzywny.

Zobacz zdjęcia kobiet karmiących w trakcie jazdy >>

A ty, w jakim najdziwniejszym miejscu karmiłaś piersią? - czytaj i pisz na forum babyonline.pl

Dziecko głodne po karmieniu piersią – czy to możliwe, że się nie najada? Wyjaśnia ekspert

karmienie piersią, pool dance
Karmienie
Matka tańczy na rurze, karmiąc piersią – obrzydliwe czy zachwycające? - film
Jest wiele pozycji do karmienia piersią, ale czy pomyślałaś, że można to robić jednocześnie tańcząc pole dance?

  (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Szokujące przypadki karmienia piersią Dla tych, którym nie udało się zobaczyć premiery! "Szokujące przypadki karmienia piersią" - dziś o 23.00 w TLC!Więcej na http://www.tlcpolska.pl/programy/szokujace-przypadki-karmienia-piersia/ Posted by TLC Polska on 30 maja 2015   Ashley Wright jest dumna z bycia matką, atrakcyjną i bardzo pewną siebie kobietą, blogerką, tancerką  pole dance. Przyciągnęła uwagę internautów i mediów, gdy zaczęła dzielić się na blogu swoimi intymnymi zdjęciami w trakcie karmienia piersią czy tańcem na rurze z dzieckiem w chuście .   Dlaczego blogerka tańczy na rurze, karmiąc dziecko? Ashley czuje się dobrze w swojej skórze, jako kobieta i matka, co widać na zdjęciach. Bycie matką karmiącą nie wyklucza bycia seksowną kobietą . Ashley idzie o krok dalej i twierdzi, że można być seksowną w trakcie wykonywania czynności, jaką jest karmienie dziecka. - Jest w porządku, gdy jesteś w 100% związaną z dzieckiem (dziećmi) i bliską ci osobą. Znajdź też trochę czasu tylko dla siebie . Zadbaj o swoje włosy, włącz się do gry, ćwiczyć jogę, chodź na lekcje zumby, bo jeśli tego nie zrobisz, nie zadbasz o siebie, nie będziesz również w stanie dbać o innych. - twierdzi blogerka. Ashley spotkałam się z ostrymi reakcjami . Niektóre matki poczuły się urażone . W komentarzach do filmu na Facebooku możemy przeczytać: " Matka tańcząca na rurze podczas karmienia... i... pewnie podczas sexu oglądała telewizję albo gotowała obiad, skoro podczas tańca karmi dziecko. Według mnie to przesada. Gdy się robi wiele...

Pijana matka spowodowała wypadek samochodowy
Fotolia
Aktualności
Przerażające nagranie z wypadku – to ostrzeżenie dla każdego rodzica!
Pijana matka naraziła swoje 1,5-roczne dziecko na ogromne niebezpieczeństwo. Zobacz nagranie z wypadku – ten film otwiera oczy!

Do zdarzenia doszło 12 grudnia ubiegłego roku w okolicach Peterborough w Anglii, jednak dopiero w poniedziałek, 10 kwietnia, policja z hrabstwa Cambridge opublikowała nagranie z wypadku. Wypadek samochodowy z udziałem dziecka 32-letnia Tania Chikwature prowadziła samochód pod wpływem alkoholu . Przy wjeździe na rondo straciła nad nim panowanie. Wjechała na nasyp, samochód wzbił się w powietrze, uderzył w drzewo i dachował. Świadkowie zdarzenia od razu ruszyli na pomoc. Okazało się, że oprócz kobiety w samochodzie znajduje się 19-miesięczne dziecko. Kierowca ciężarówki, którą chwilę wcześniej wyprzedzała kobieta, nagrał całe zdarzenie. Chłopiec i jego matka odnieśli lekkie obrażenia. Maluch był zapięty w foteliku samochodowym – strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby fotelik nie był prawidłowo zapięty lub gdyby w ogóle go nie było. Kobieta straciła prawo jazdy na 3 lata i została skazana na 26 tygodni pozbawienia wolności. Zobaczcie przerażające nagranie z wypadku: Pamiętaj o bezpieczeństwie dziecka! Przed każdą podróżą samochodem (nawet do sklepu!) upewnijcie się, że wasze dzieci są prawidłowo zapięte w fotelikach samochodowych. Od tego może zależeć życie dziecka! Jeśli nie wiecie, czy maluch będzie w foteliku bezpieczny, zróbcie test, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. W ten sposób sprawdzicie, czy dziecko jest dobrze chronione w czasie jazdy. Zobacz: Ten test z fotelikiem powinien wykonać każdy rodzic! Źródło: wp.pl, anglia.today

Radiowóz policyjny
Fotolia
Aktualności
Brawa dla tych policjantów! Uratowali 18-miesięczną dziewczynkę
Gdy jadący na interwencję policjanci zobaczyli na poboczu kobietę z nieprzytomnym dzieckiem, od razu się zatrzymali. Dzięki ich pomocy, 1,5-roczna dziewczynka przeżyła!

Jadąc na akcję, małopolscy policjanci zauważyli na poboczu kobietę z dzieckiem na rękach i kilka zebranych wokół niej osób. Zatrzymali samochód, a gdy podeszli bliżej, zobaczyli, że kobieta trzyma nieprzytomną 1,5-roczną dziewczynkę. Wzięli od matki dziecko i zaczęli je reanimować . Funkcjonariusz ułożył dziewczynkę na przedramieniu, głową w dół i kilkakrotnie uderzył ją między łopatkami. Dzięki temu dziewczynka zaczęła oddychać. Nie odzyskała przytomności, jednak puls był już wyczuwalny. Po przyjeździe karetki, dziewczynką zajęli się lekarze. Okazało się, że dziecko miało 40 stopni gorączki i w drodze do lekarza, podczas jazdy samochodem, straciło przytomność i przestało oddychać. Takie sytuacje pokazują, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy – nie tylko dorosłemu, ale także dziecku. Dziewczynce nie była w stanie pomóc ani mama, ani znajdujący się obok ludzie. Gdyby funkcjonariusze się nie zatrzymali, dziewczynka mogłaby nie przeżyć. Jeśli jeszcze nie odrobiłaś lekcji z pierwszej pomocy, musisz to jak najszybciej nadrobić! Zobacz: Jak reanimować niemowlaka? Zobacz film! Jak reanimować małe dziecko? Jak pomóc dziecku w nagłych wypadkach? Zobacz film!

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj