karmienie publiczne
Facebook/Aleigha Jean
Aktualności

Karmiła w sklepie piersią - zamiast wsparcia spotkał ją dotkliwy hejt

Upokorzyła ją mama dwójki dzieci. Dlaczego kobiety nie wspierają się w karmieniu piersią? – pyta świeżo upieczona mama.

Zamiast usłyszeć, że jest wspaniałą młodą mamą i świetnie sobie radzi usłyszała nieprzyjemne słowa pod swoim adresem od innej kobiety, mamy dwójki małych dzieci. Młoda mama jest zszokowana, że kobiety nie wspierają się w takich momentach.

Chłopcy nie powinni wiedzieć takich rzeczy?

Amerykanka Aleigha Jean z Cobleskill w stanie Nowy York jest bardzo świeżo upieczoną mamą. Jej 7-tygodniowa córeczka wymaga nieustającej opieki, co jest zupełnie zrozumiałe przy takim maluszku. Zapracowanej mamie udało się pojechać i zrobić krótkie zakupy w supermarkecie. Oczywiście z córeczką, która jest cały czas przy piersi, karmiona na żądanie.
 

rady dzięki którym polubisz karmienie
Narzędzia dla rodziców mamotoja.pl

W pewnym momencie malutka obudziła się z drzemki i zaczęła płakać z głodu. Mama nie wiele zastanawiając się, wzięła maleństwo na ręce i idąc z wózkiem zakupowym jednocześnie karmiła piersią córeczkę. To nie spodobało się przechodzącej obok kobiecie, z dwójką synów – 5 i 7-latkami, która głośno wyraziła swoje niezadowolenie. Kobieta miała powiedzieć, żeby Aleigha ....nakryła się z dzieckiem kocem, tak aby chłopcy nie oglądali nagiej piersi.

Jestem mamą więc karmię

Młoda mama, kiedy już ochłonęła, postanowiła jednak zawalczyć o swoje prawa i w poście w mediach społecznościowych dała odpór takiemu traktowaniu karmiących mam. "Kiedy moja córka budzi się z trzygodzinnej drzemki i spodziewa się, że ją nakarmię, zrobię to, ponieważ to moja praca jako matki bez względu na okoliczności i miejsce pobytu" – powiedziała. 

Napisała też, że robiła to bardzo dyskretnie, zaledwie podciągnęła bluzkę. Dodała też, że nigdy nie zmusi swojego dziecka do jedzenia pod kocem na głowie tylko dlatego, że jest to preferencja nieznajomego. Aleigha jest zszokowana postawą kobiety."Może powinnaś nauczyć swoich synów, jak zachowywać się z szacunkiem w takiej sytuacji" - napisała. "Nigdy nie powinnam się wstydzić za karmienie mojego dziecka, ale pani powinna zdecydowanie się wstydzić" – stwierdziła.

"Karmienie piersią to niesamowita, piękna rzecz"

Mimo, że w ostrych słowach młoda mama jeszcze w sklepie odpowiedziała kobiecie, to jednak całe zajście kosztowało ją sporo emocji. Przyznała, że początki macierzyństwa są dla niej trudne, po raz pierwszy musi sobie radzić z depresją poporodową, nie układa się jej też z mężem, który ją krytykuje.
 

Zobacz także

Sopot: Walka w sądzie o karmienie piersią w miejscach publicznych!

mama, niemowlę, karmienie piersią

Karmienie piersią w miejscach publicznych

problemy z karmieniem piersią

Ratunku, mam już dość! - 5 najczęstszych problemów z karmieniem piersią

Karmiące mamy walczą o miano "złotych cycków"

Co musisz zrobić, żeby mieć "złote cycki"? A może już je masz?- Tak bardzo staram się zrobić wszystko, co muszę zrobić dla mojego dziecka i kiedy inne kobiety i matki, chcą to zniszczyć, naprawdę trudno jest mi to zrozumieć - mówi. Ale powiedziała, że się nie podda i na pewno nie przestanie karmić piersią córeczki.

"TO NAJLEPSZE, aby karmić swoje dziecko za każdym razem i mam nadzieję, że zachęcam więcej kobiet do karmienia piersią w miejscach publicznych, ponieważ to jest niesamowita, piękna rzecz! Nigdy nie przestanę, szczególnie nie z powodu jakiejś pani, która nie ma dla mnie znaczenia ..." – napisała młoda mama.

Karmienie piersią w miejscach publicznych cały czas wzbudza kontrowersje. Ale mogłoby się wydawać, że co jak co ale w tej sprawie kobiety mogą liczyć na solidarność między sobą i wzajemne wsparcie. Ale nie zawsze tak jest i to sprawia, że jest to jeszcze bardziej frustrujące.

Czy też spotkałyście się z nieprzychylnymi komentarzami podczas karmienia dziecka piersią? Napiszcie w komentarzach co sądzicie o takim traktowaniu mam.

Źródło: thestir.cafemom.com

Zobacz też:

Dziecko głodne po karmieniu piersią – czy to możliwe, że się nie najada? Wyjaśnia ekspert

Matka karmiąca piersią gorszy internautów
Instagram/thebritanyjay
Aktualności
Pokazała zdjęcie z synkiem, musiała je usunąć. Powód jest naprawdę wkurzający!
Gdy Britany opublikowała zdjęcie z synkiem, nie sądziła, że będzie musiała je usuwać. Wszystko przez komentarze nieznajomych – pełne nienawiści i zgorszenia.

Britany Cervantes, mama z Teksasu, wywołała spore kontrowersje! Wszystko przez zdjęcie, na którym... karmi piersią. Britany została zmuszona do usunięcia "oburzającej" fotografii. Teraz opublikowała je po raz drugi – i ma ku temu ważny powód! Zdjęcie z karmienia to powód do wyzwisk? "Opublikowałam kiedyś zdjęcie, na którym karmię piersią Caleba... To smutne, ale musiałam je usunąć, bo dostałam mnóstwo obrzydliwych wiadomości i zaczęli mnie obserwować jacyś przerażający ludzi" – napisała Britany na Instagramie. Młoda mama przyznała, że jest świadoma, że publikując w mediach społecznościowych intymne zdjęcia – a zdjęcie z karmienia piersią z pewnością można do nich zaliczyć – trzeba liczyć się z krytyką. Mimo to zdecydowała, że zamieści zdjęcie z synkiem jeszcze raz – żeby udowodnić innym mamom, że nie powinny czuć się zawstydzone czy winne, że karmią własne dzieci. Zobacz zdjęcie:     Post udostępniony przez Britany Cervantes (@thebritanyjay) 4 Sie, 2017 o 8:14 PDT Karmienie piersią jest normalne Karmienie piersią w miejscach publicznych czy podczas ślubu wzbudza ogromne kontrowersje. Zdania są podzielone – dla jednych karmienie jest całkowicie naturalne i żadna mama nie powinna czuć się zawstydzona, że karmi własne dziecko. Dla drugich – karmienie może i jest naturalne, ale równie naturalne jest wydalanie, a nikt nie robi tego w miejscach publicznych... Britany zadała pytanie, które stawiamy cały czas: kiedy karmienie piersią będzie dla społeczeństwa czymś normalnym? Co myślicie o zdjęciu Britany? Czy naprawdę jest aż tak kontrowersyjne? Zobacz także: Nakarmiła dziecko piersią... podczas własnego ślubu! Źródło: Instagram

karmienie piersią w miejscach publicznych
screen/You Tube
Aktualności
Karmimy piersią w miejscach publicznych - koniec z zabawą w chowanego! [WIDEO]
Restauracja, kino, park czy kościół to wszystko są miejsca gdzie masz prawo nakarmić piersią swoje dziecko. Jakieś wątpliwości? Te filmiki powinny je rozwiać!

Filmy powstały w ramach kampanii społecznej pod hasłem #konieczabawywchowanego. To najlepszy moment na taką akcję, ponieważ trwa Ogólnopolski Tydzień Karmienia Piersią. To też dobra okazja do porozmawiania na temat karmienia piersią w miejscach publicznych. Dla wszystkich niepewnych tego, jak się zachować – zarówno z perspektywy matek karmiących, jak i osób będących w ich pobliżu – powstało "Vademecum kultury karmienia piersią w miejscach publicznych dla mam i otoczenia". O karmieniu piersią bez tabu Koniec zabawy w chowanego – czas uświadomić sobie, że karmienie piersią w miejscach publicznych to część naszej codzienności! – apelują inicjatorzy akcji. Gdyż prawda jest taka, że karmienie dziecka w ten sposób nadal wzbudza dyskusję. Najwięcej kontrowersji było do tej pory wokół karmienia w restauracji. Głośna była sprawa z sopockiej restauracji , w której młoda mama chcąc nakarmić dziecko, została poproszona przez kelnera o zaprzestanie tego i udanie się w tym celu do toalety! Sprawa znalazła swój finał w sądzie, który uznał, że właściciel restauracji musi zapłacić kobiecie 2 tys. zł i przeprosić mamę. Karmienie piersią jest jedną z najbardziej naturalnych czynności związanych z opieką nad dzieckiem. Nie wzbudza kontrowersji, gdy odbywa się w domowym zaciszu lub w ukryciu. Wątpliwości, niepewność i niemiłe komentarze pojawiają się, dopiero gdy mama chce nakarmić swoje dziecko piersią w miejscu publicznym. "Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy vademecum, które pokazywałoby nam, na co możemy sobie pozwolić, jak powinny zachować się karmiące mamy, ale też jak powinni zachować się wszyscy ci, którzy znajdują się w takim momencie dookoła. Dzięki takiemu vademecum mamy szansę zachowywać się wobec siebie taktownie " – mówi ekspert Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety Adam Jarczyński....

Papież Franciszek namawia kobiety do karmienia piersią
Fotolia
Aktualności
Papież Franciszek po raz kolejny mówi o karmieniu piersią!
Papież Franciszek po raz kolejny zabrał głos w sprawie karmienia piersią w kościele. Takich słów potrzebują młode mamy!

Jak co roku, w niedzielę Chrztu Pańskiego (w tym roku 8 stycznia) papież Franciszek udzielił sakramentu chrztu 28 niemowlakom. Podczas uroczystości w Kaplicy Sykstyńskiej papież zwrócił się do mam chrzczonych niemowląt, by nie krępowały się nakarmić maluchów piersią. Papież Franciszek o karmieniu piersią "Ceremonia jest dość długa, ktoś płacze, bo jest głodny. Tak to już jest. Mamy, nie krępujcie się i bez obaw nakarmcie dzieci piersią. Tak, jak Matka Boża karmiła Jezusa" – powiedział Franciszek do zebranych w kaplicy mam. To nie pierwszy raz, kiedy papież Franciszek zachęca kobiety do karmienia piersią. Dwa lata temu, podczas tej samej ceremonii, papież również przekonywał mamy, że nie powinny bać się karmienia piersią . Papież nazwał mleko mamy "darem" i prosił o modlitwę za kobiety, które nie mogą karmić piersią. Karmienie piersią w miejscach publicznych wciąż wzbudza kontrowersje. Papież zwraca uwagę, że maluch może płakać z głodu w różnych miejscach, nawet w kościele. Karmienie piersią jest naturalne i mamy nie powinny się tego wstydzić! Brawa dla papieża Franciszka! Zgadzacie się z jego słowami? Czytaj także: Papież Franciszek upoważnia do rozgrzeszania z aborcji 6 zalet karmienia piersią Źródło: theguardian.com, gazeta.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj