Karta Dużej Rodziny
materiały prasowe: rodzina.gov.pl
Aktualności

Karta Dużej Rodziny – może teraz będziesz mogła z niej skorzystać?

Rząd zapowiada zmiany w projekcie. Od nowego roku przybędzie jego beneficjentów.

W 2018 roku możemy liczyć na zmiany, jeśli chodzi o przyznawanie i zakres świadczeń w ramach rządowego projektu Karta Dużej Rodziny. Tańsze zakupy według lokalizacji, korzystanie z karty dla rodzin, w których są nawet dorosłe dzieci, większa liczba usługodawców, którzy będą brali udział w nowym koncepcie. Jak podkreśla wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bartosz Marczuk, rząd chce, aby program cały czas się rozwijał, a rodzin, korzystających ze zniżek było więcej.
 

Kto może skorzystać z Karty Dużej Rodziny?

Każda rodzina, w której znajduje się troje dzieci lub więcej jest uprawniona do korzystania z zalet Karty Dużej Rodziny. Dzięki niej można wybrać się do kina, teatru, a także kupić różnego rodzaju towary jak jedzenie, kosmetyki, odzież, czy zabawki w preferencyjnych cenach. W projekcie biorą udział instytucje państwowe, ale też firmy prywatne. Wśród propozycji znajduje się oferta kulturalna, ale także rekreacyjna i turystyczna. Rodziny 3+ płacą nieco niższe rachunki za usługi telekomunikacyjne, ale także bankowe. W tej chwili w bazie usługodawców i producentów znajduje się 10 tys. podmiotów.
 
Zobacz także: Tańsze przejazdy PKP Intercity z Kartą Dużej Rodziny

 

Co się zmieni od 2018 r.?

Okazuje się, że nowy projekt zakłada przede wszystkim możliwość skorzystania z karty przez rodziny, w których dzieci są już dorosłe, aby nie dyskryminować rodzin, które zanim program powstał – miały dzieci dorastające. Ponadto przybędzie mu partnerów, a także zostanie zmodyfikowana aplikacja, w której będzie można wyrazić zgodę na geolokalizację. Po co? Aby na podstawie miejsca zamieszkania podpowiadała gdzie i kiedy będzie można zrobić tańsze zakupy i zwyczajnie zaoszczędzić parę złotych.
 
Źródło: money.pl
 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

ONS.pl
Aktualności
Czy nowy prezydent poprawi sytuację rodziców?
500 zł na każde dziecko w rodzinach najbiedniejszych, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, decydowanie przez rodziców o tym, czy posłać dziecko do szkoły w wieku 6 lat - to główne postulaty polityki prorodzinnej, deklarowane przez przyszłego prezydenta Andrzeja Dudę.

Andrzej Duda będzie obecnie najmłodszym prezydentem na świecie. W kampanii wyborczej obiecywał mocno wspierać rodziny . Polska od kilkunastu lat znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji demograficznej z powodu systematycznego spadku liczby urodzin. Prowadzone od kilku lat zmiany polegające na wydłużeniu urlopu macierzyńskiego , wprowadzeniu Karty Dużej Rodziny spowodowały, że w 2014 roku urodziło się więcej dzieci niż w 2013 r., jednak ten wzrost trwał krótko: już w pierwszym kwartale 2015 roku nastąpił spadek liczby urodzin. Demografowie ostrzegają, że jeśli sytuacja się nie zmieni, Polsce grozi zapaść demograficzna. Jak zachęcić młode osoby do decydowania się na dziecko? - W 2014 roku podano dane, z których wynika, że 36 proc. dzieci w Polsce żyje w rodzinach, w których dochód na osobę jest poniżej 539 zł. 750 tysięcy dzieci wychowuje się w rodzinach, w których dochód miesięczny na osobę wynosi mniej niż 400 zł. Za takie pieniądze nie można żyć, nie można dbać o rozwój dziecka, kupić dla niego podręczników, wyprawki do szkoły. Rodziny biorą na to pożyczki, kredyty. To dla tych rodzin jest potrzebny program 500 zł na każde dziecko - mówił Andrzej Duda na konwencji "Dobra zmiana" podsumowującej kampanię wyborczą. Odpowiadając na nasze pytania o politykę prorodzinną, w ramach małej " debaty prezydenckiej " Andrzej Duda obiecał też: przesłanie na początku kadencji projektu wprowadzenia dodatku w wysokości 500 zł na dziecko , w trybie pilnym wystąpienie o podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, zabieganie w rządzie o przywrócenie gabinetów lekarskich i stomatologicznych w szkołach, dążenie do wprowadzenia zmian polegających na pozostawieniu do decyzji rodziców tego, kiedy ich dzieci mają iść do pierwszej klasy , ponieważ "system edukacji ma wspierać rodziny w wychowaniu, a nie wprowadzać sztuczne...

Karta Dużej Rodziny
Adobe Stock
Aktualności
Warto mieć dzieci, a najlepiej dużo i korzystać z Karty Dużej Rodziny!
Możesz dzięki temu zaoszczędzić sporo codziennych wydatków. Zobacz, gdzie najwięcej zyskasz!

Duża rodzina to naprawdę spore koszta – same codzienne zakupy jedzenia to wydatek kilkudziesięciu złotych. W tej sytuacji liczy się możliwość zaoszczędzenia nawet kilku złotych. Znacznie więcej niż tylko muzea i kolej Karta Dużej Rodziny jest wydawana od 2014 roku. Od dwóch lat partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w tej inicjatywie jest Związek Rodzin Polskich „Trzy Plus” , zrzeszający rodziny z trójką i więcej dzieci. To udany duet – ministerstwo podpowiada, w jakich miejscach chciałoby uzyskać najwięcej ulg, a rolą związku jest znalezienie odpowiednich  do tego partnerów. Na początku Karta Dużej Rodziny kojarzyła się niemal wyłącznie ze zniżkami w transporcie kolejowym czy w muzeach. Dziś w programie KDR są ośrodki sportowe, hotele, biura turystyczne, sieci handlowe rozmaitych branż. Do tej pory podpisano już 5 tys. 403 umów o współpracy.  Gdzie duże rodziny chciałyby mieć największe ulgi? Przede wszystkim chodzi o zakup artykułów spożywczych , odzieżowych, obuwniczych i higienicznych – wylicza Wincenty Pipka ze Związku Dużych Rodzin. Od 7 do 10 proc. oszczędności Największe rabaty oferują szkoły językowe oraz obiekty sportowe. 50 proc. zniżki mają parki rozrywki, a w wielu miejscach Polski dla dużych rodzin komunikacja jest bezpłatna, albo z bardzo dużymi ulgami. Branża turystyczna oferuje takim rodzinom nawet 40-50 proc. rabaty. Możliwość dużo tańszych wakacji to bardzo pożądana rzecz w dużych rodzinach. Z reguły jednak zniżki zamykają się w przedziale 7-10 proc . - Dla rodzin wielodzietnych każda kwota, czy będzie to 50 złotych, czy 500 złotych jest ważna – podkreśliła prezes związku Joanna Krupska. Moda na kartę Okazuje się, że Karta Dużych Rodzin ma coraz silniejszą pozycję. ­- Pojawiła się nawet moda na bycie partnerem karty. Duże firmy...

rodzina
Aktualności
Masz Kartę Dużej Rodziny? Ta informacja z pewnością cię ucieszy!
Karta Dużej Rodziny stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Wraz z rozwojem technologii również KDR musiała dostosować się do najnowszych trendów, aby rodzinom wielodzietnym było jeszcze wygodniej.

Karta Dużej Rodziny to rządowy system zniżek dla rodzin posiadających więcej niż trójkę dzieci. Uprawnia do korzystania z wielu przywilejów i zniżek, specjalnie dla nich dedykowanych. Dzięki innowacyjnemu pomysłowi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej posługiwanie się Kartą Dużej Rodziny będzie jeszcze prostsze. Czym jest mKDR? Od 1 stycznia 2018 r. karta dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej – plastikowej i elektronicznej. Aplikacja mKDR obowiązuje w tych samych miejscach co jej tradycyjna wersja. Dodatkową zaletą mKDR jest funkcja geolokalizacji. Dzięki niej posiadacz karty będzie mógł sprawnie sprawdzić, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek. Otrzyma także informacje o nowych rabatach. Atutem mobilnej Karty Dużej Rodziny jest łatwość, z jaką możemy ją pozyskać. Wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne – telefon, tablet, a następnie się do niej zalogować. Można z niej korzystać po wcześniejszym otrzymaniu decyzji o przyznaniu od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Proces wyraźnie się skraca, bo karta jest dostępna po maksymalnie 24 godzinach po akceptacji władz, bez konieczności czekania na wyrobienie plastikowego dokumentu. Z jakiej formy KDR lepiej korzystać? Rodziny posługujące się KDR mogą korzystać z obu form lub tylko jednej. Wystarczy, że podczas składania wniosku wybiorą Kartę w formie tradycyjnej oraz mobilnej albo tylko w jednej z nich. Z mKDR będą mogli korzystać również dotychczasowi posiadacze tradycyjnej Karty. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek. "Nowoczesna  Karta Dużej Rodziny w formie aplikacji na urządzenia mobilne powstała z myślą o wygodzie polskich rodzin. Dzięki najnowszym technologiom korzystanie z Karty staje się o wiele prostsze. Dostęp do szerokiej oferty ulg i zniżek oraz informacji na ich temat jest już na wyciągnięcie ręki. To duże udogodnienie dla rodzin 3+ " -...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko
Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!
Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka
Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem
Partner
Polecamy
Porady
imiona dla dzieci, imiona amerykańskie
Imiona
Imiona amerykańskie – żeńskie i męskie, stare, rzadkie i popularne
Magdalena Drab
Życzenia na Dzień Dziecka
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Dziecka 2022: wierszowane, wzruszające, śmieszne, poważne
Milena Oszczepalińska
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse
Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]
Małgorzata Wódz
Podróż kleszczowy
Poród naturalny
Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka
Ewa Janczak-Cwil
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
co jeść w ciąży
Dieta w ciąży
Co jeść w ciąży, a czego lepiej unikać? Lista produktów
Małgorzata Wódz
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek
Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)
Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja
Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?
Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny
Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?
Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu
Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?
Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży
Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!
Joanna Biegaj