tatuażystka nie zaszczepi dziecka
Facebook/Kat Von D
Aktualności

Słynna tatuażystka jest w ciąży i podjęła bardzo kontrowersyjną decyzję

Spodziewa się dziecka, ale zamiast gratulacji otrzymała krytykę. Kat von D przez całe życie jest w kontrze. Tym razem chyba przesadziła?

Kat ma 36 lat i jest to jej pierwsza ciąża. Wiadomo, że ma urodzić synka. Kat ma fanów na całym świecie, a jej profil na Facebooku obserwuje 12 mln ludzi. Ostatnio podzieliła się w mediach społecznościowych wpisem, który wywołał burzę wśród internautów. Wszystko dlatego, że gwiazda zapowiedziała, że nie zamierza szczepić swojego dziecka.

"To jest moje ciało i nasze dziecko"

Kat Von D znana jest ze swego silnego charakteru. Z urodzenia jest Maksykanką, która w dzieciństwie wraz z rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych.  Rodzice wiedzieli, że ich córka ma zadatki na artystkę i kiedy zapragnęła zająć się robieniem tatuażu – nie protestowali. Swój pierwszy tatuaż zrobiła w wieku 14 lat, a już dwa lata później pracowała jako tatuażystka w salonie.  W 2008 roku Kat Von D pobiła rekord Guinnessa. Wykonała w ciągu 24 godzin największą ilość tatuaży – aż 400! Kat jest także kreatorką słynnych kosmetyków do makijażu.

Na początku maja tatuażystka ogłosiła, że spodziewa się dziecka. A że przez całe swoje życie chodzi własnymi scieżkami, nie inaczej jest i w ciąży. Zapowiedziała, że chce się całkowicie odciąć od porad lekarzy. W swoim wpisie w mediach społecznościowych wyznała, że wiedziała, że "z minutą ogłoszenia ciąży będzie bombardowana nieproszonymi radami". "Mój ojciec wściekł się na mnie, kiedy powiedziałam, że zdecydowaliśmy porzucić naszego lekarza i na jej miejsce wziąć akuszerkę" – wyznała. Trudno się dziwić jego reakcji - ojciec Kat sam jest lekarzem.

Kat zdaje sobie sprawę, że jej postawa i podejście do ciąży będą krytykowane. Ale jak podkreśliła, większość ludzi nie ma pojęcia, jak to jest być krytykowanym, osądzanym i przeklinanym z powodu własnych przekonań. Poradziła wówczas, by "spróbować być ciężarną weganką, planującą naturalny, pozbawiony leków domowy poród w wodzie w asyście akuszerki i kobiety zapewniającej wsparcie w tym momenciem, a następnie mieć zamiar wychować wegańskie, nieszczepione dziecko". Tym samym Kat Von D przyznała się, że jest przeciwna szczepionkom.

Właścicielka linii kosmetyków zapowiedziała, że negatywne komentarze nie będą miały żadnego wpływu na jej decyzje. "To jest moje ciało. To jest nasze dziecko. I to jest nasza podróż przez ciążę" – podkreśliła Kat Von D.

"Kwestionujesz całą współczesną medycynę?"

Takie wyznanie wywołało burzę wśród fanów słynnej tatuatorki. Pod postem Von D radości nie kryją antyszczepionkowcy, którzy pewnie nie spodziewali się, że ich szeregi zasili Kat. Głosy przeciwne nie mogły uwierzyć, że ktoś tak wpływowy podważa lata badań, a także całą współczesną medycynę. "Narażasz inne dzieci, nie szczepiąc swojego!", "To niedorzeczne! Podważasz lata badań?", "Kwestionujesz całą współczesną medycynę? Do czego to doprowadzi?" - napisali fani.


Warto się szczepić, bo szczepienia...

Trudno oceniać postawę Kat Von D bo właściwie w swoim wpisie nie wyjaśniła niczego. Warto jednak zawsze pamiętać przy tej okazji, że od ponad 200 lat lekarze i naukowcy pracują nad coraz skuteczniejszymi i coraz bezpieczniejszymi szczepionkami. I nic w tym dziwnego, bo szczepienia są jednym z najbardziej efektywnych działań profilaktycznych. Ich zalety są nie do przecenienia. Wyeliminowały z życia ludzkiego wiele zakaźnych chorób, przez które ludzie umierali.

Szczepienia:

  • ratują życie, co potwierdzają Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) czy Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ);
  • eliminują choroby - ospa prawdziwa, błonica czy polio to choroby, które udało się praktycznie wyeliminować.
  • ekonomiczne, gdyz zapobieganie jest zawsze tańsze niż leczenie, zwłaszcza w przypadku ciężkich chorób, które wymagają hospitalizacji czy przyjmowania kosztownych leków;
  • są zdrowotną polisą na przyszłość dziecka, zapewniając mu długie i zdrowe życie.


A wy co sądzicie na ten temat? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach.

Źródło: pudelek, rmf fm

Zobacz też:

Szczepienia zalecane [Wirtualne Warsztaty]

Niemowlak u lekarza
Fotolia
Zdrowie
Zalety szczepień
Od ponad 200 lat lekarze i naukowcy pracują nad coraz skuteczniejszymi i coraz bezpieczniejszymi szczepionkami. I nic w tym dziwnego, bo szczepienia są jednym z najbardziej efektywnych działań profilaktycznych. Ich zalety są nie do przecenienia.

Lepiej zapobiegać czy leczyć? Jedyna słuszna odpowiedź brzmi: oczywiście, że zapobiegać! Należy dbać o swój organizm i robić co w naszej mocy, by nie "łapać" nawet lekkich infekcji – o poważniejszych chorobach, np. zakaźnych, nie wspominając. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Część drobnoustrojów roznosi się przez powietrze, więc co – mamy nie oddychać? Część roznosi się drogą kropelkową , więc co – mamy podróżować w skafandrach ochronnych, które zabezpieczą nas przed kichnięciem pasażera obok? Nie, nie tędy droga. Dlaczego? Bo w taki sposób po prostu nie da się żyć. Dlatego właśnie, od ponad dwóch wieków, naukowcy opracowują szczepionki , które są w stanie zabezpieczyć człowieka przed zapadnięciem na daną chorobę, a jeśli już do tego dojdzie – skrócić czas jej trwania lub zniwelować objawy czy powikłania. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku dzieci, których układ odpornościowy w momencie przyjścia na świat nie działa jeszcze w 100%, a więc często dużo ciężej przechodzą nawet zdawałoby się lekkie dla dorosłego infekcje. W Polsce obowiązuje kalendarz szczepień obowiązkowych , które są bezpłatne (w wielu krajach szczepienia, które u nas są dobrowolne są już na liście obowiązkowych). Ponadto rodzice mogą zdecydować się na dodatkowe szczepienia, które sami niestety będą musieli sfinansować. Warto się szczepić, bo szczepienia... .... ratują życie . Potwierdzają to takie organizacje, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) czy Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ). To od nich w ogromnej mierze zależy tzw. zdrowie publiczne na całym świecie. ... eliminują choroby . W istotnym stopniu zmniejszyły one liczbę zachorowań na choroby zakaźne. Ospa prawdziwa, błonica czy polio – te choroby udało się praktycznie wyeliminować.  ... "dbają" o portfel . Zapobieganie...

Anna Bardowska
screen/youtube.com @Ania Bardowska
Aktualności
Ania i Grzegorz z „Rolnik szuka żony” w końcu zdradzili, jakie imię wybrali dla córeczki
O ciąży ukochana rolnika poinformowała w maju mediach społecznościowych. Fani od miesięcy dopytywali o imię i w końcu się doczekali!

Ania i Grzegorz Bardowscy poznali się w 2. edycji „Rolnik szuka żony".  Zakochali się na oczach telewidzów i pobrali. Para ma już 3-letniego synka Jasia, a teraz do ich szczęśliwej trójki dołączy także mała dziewczynka. Starszy brat zdradził, jakie imię rodzice wybrali dla jego siostrzyczki. Oryginalny wybór Ania jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i chętnie dzieli się informacjami o ciąży. Bardowska o tym, że zostanie ponownie mamą, poinformowała wiosną. Zdradziła, że termin porodu ma na listopad, ale fanów od miesięcy intryguje imię dla dziecka. Jeszcze w programie Ania wyznała, że dziewczynkę nazwałaby Marysia, ale gdy teraz spodziewa się córeczki, wszytko się zmieniło. Parze podobało się wiele imion, ale wybór był bardzo trudny, gdyż wiele z nich niesie za sobą jakieś wspomnienia i skojarzenia, przyznała w jednym z youtubowych filmików. Wybór Ani i Grzegorza zdradził na Instagramie Jaś, a dziewczynka będzie miała na imię Liwia !         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Ania Bardowska (@ania.bardowska) Paź 10, 2019 o 8:01 PDT To bardzo piękne i oryginalne imię, a w ubiegłym roku nadano je zaledwie 539 razy. Internauci obawiają się, że wybór ten może być problematyczny, bo niektórzy mogą myśleć, że dziewczynka ma na imię Oliwia. Para nie zamierza jednak się tym zupełnie przejmować. Nam to imię bardzo się podoba, a wam? Wyprawka już gotowa Ania na swoim youtubowym kanale zdradziła, że dotarła ostania przesyłka i jej wyprawka jest już prawie kompletna. Zostało poprać i poprasować ubranka, a także zakupić komodę, w której to wszytko poukłada. Co...

Bardowska z "Rolnika..." pokazała wózek córki
You Tube Ania Bardowska/screen
Aktualności
Ania Bardowska z "Rolnik..." pokazała wózek córeczki - spora niespodzianka!
Możecie być zaskoczeni wyborem wózka. A nam się bardzo podoba! Na dodatek ma dla rodziny szczególne znaczenie.

Anna Bardowska jest żoną Grześka, uczestnika drugiej edycji telewizyjnego programu TVP "Rolnik szuka żony". Po jego sukcesie para stała się bardzo popularna i udziela się w mediach społecznościowych. Ania urodziła dwójkę dzieci - Jasia (3 lata) i Liwię (1 miesiąc) i została instagramową influencerką. Prowadzi także dwa kanały na YouTubie - jeden z mężem, poświęcony tematyce rolniczej, drugi lifestylowy. Wózek po Jasiu W jednym z najnowszych odcinków swojego kanału na You Tubie młoda mama pochwaliła się wózkiem, jaki wybrała dla swojej miesięcznej córeczki. Ania podkreśliła, że codziennie chodzi z malutką na spacery. Wybór nowej "bryki" wielu zaskoczył, a zwłaszcza tych, którzy spodziewali się, że Ania wzorem wielu celebrytek sprawiła dziecku supernowoczesny, drogi wózek. Nic z tych rzeczy. Mama wozi córeczkę w wózku po starszym synku Jasiu. "Nie mam nowego wózka, póki co korzystamy ze starego" - powiedziała żona rolnika na filmiku nagranym podczas spaceru z Liwią. Mama ma nadzieję, że wózek wytrzyma i do siódmego miesiąca będzie mogła w nim wozić Liwię. Jej obawy biorą się z tego, że kiedy Jasiu miał 4 miesiące pękła rama wózka. Na szczęście wtedy był on jeszcze na gwarancji, więc nie było kłopotu z jego naprawą. "Teraz tej gwarancji nie mamy więc nie wiem, czy będzie się opłacało go naprawiać. Ale może wytrzyma, jestem dobrej myśli" - powiedziała Ania. Trzeba przyznać, że wózek po Jasiu jest bardzo ładny i na oko w bardzo dobrym stanie - jak nowy. Nam szczególnie podoba się jego kolor, odcień burgundu, rzadko spotkany w kolorystyce wózków dziecięcych. U Bardowskich życie rodzinne na pełnych obrotach Anna Bardowska na swoim kanale na You Tubie rejestruje życie codzienne całej rodziny Bardowskich. Odcinek pokazujący spacer z Liwią pełen jest uroczych obrazków pokazujących urodziny Jasia,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj