Lola Jimenez stworzyła listę obostrzeń, do której muszą się dostosować wszyscy goście
Aktualności

Każdy, kto chce odwiedzić jej dom, musi spełnić 9 warunków. Młoda mama wprowadziła własne obostrzenia

Lola Jimenez, 33-letnia mieszkanka Londynu, opracowała własną listę obostrzeń, które mają ochronić jej dziecko przed zachorowaniem na COVID-19. Młoda mama zapoznała z nią wszystkich członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych. Kto chce być gościem w jej domu – musi się dostosować.

Lista obostrzeń składa się z 9 punktów. I tak, do domu Loli Jimenez nie ma prawa wejść nikt, kto nie pokaże jej aktualnego, negatywnego testu na obecność COVID-19. A to dopiero początek listy…

Jak często zatrzymywać się z niemowlęciem na postojach? Nasz ekspert wyjaśnia

Lekka przesada czy najwyższy stopień odpowiedzialności?

Daniel, który przyszedł na świat w sierpniu tego roku, to prawdziwe oczko w głowie mamy. Instagramerka nie kryje, że długo czekała na swoje pierwsze, ukochane dziecko. I postanowiła chronić synka za wszelką cenę. Zwłaszcza że wychowuje go sama (dziecko poczęła dzięki dawcy nasienia). Lista, którą opracowała, zawiera wiele obostrzeń, które mają zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. Tym bardziej że ani przed zajściem w ciążę, ani już będąc w ciąży, Angielka nie zaszczepiła się przeciw COVID-19.

Świadoma, że w związku z tym mały jest bardziej narażony na zakażenie – każdy gość, zanim przekroczy próg ich domu, musi okazać negatywny wynik testu… Lola Jimenez listę obostrzeń opublikowała na swoim profilu Instagramie. Chcąc w ten sposób uniknąć nie tylko niebezpieczeństwa, ale i niezręcznych rozmów.

Mile widziani: wyłącznie ci zdrowi, najbliżsi i… trzeźwi

Negatywny test to nie jedyny warunek odwiedzin. Młoda mama postanowiła:

  1. nie przyjmować gości w pierwszych tygodniach po porodzie,
  2. otwierać drzwi domu jedynie najbliższym osobom,
  3. po przekroczeniu progu każdy zobowiązany jest zdjąć wierzchnie okrycie oraz buty,
  4. każdy gość musi niezwłocznie umyć ręce, dokładnie – najlepiej mydłem i środkiem dezynfekującym,
  5. goście nie oczekiwać, że wszyscy będą mogli wziąć dziecko na ręce, a całowanie dziecka nie wchodzi w ogóle w grę,
  6. goście muszą być trzeźwi,
  7. podczas wizyty obowiązuje całkowity zakaz palenia (najlepiej nie palić na godzinę przed zapukaniem do drzwi),
  8. goście nie powinni przynosić dla Daniela żadnych prezentów, jeśli jednak chcą to zrobić, upominek nie powinien być z drugiej ręki,
  9. wreszcie: wszyscy goście muszą być gotowi na to, że gospodyni w każdej chwili może ogłosić koniec wizyty. Obowiązkiem odwiedzających jest wówczas natychmiastowe opuszczenie mieszkania.

 


Jak przyznaje Lila Jimenez, opublikowanie wytycznych nie spotkało się ze szczególnie szerokim odzewem. Kilka osób podeszło do tematu z humorem. Część bliskich obiecała, że w pełni dostosuje się do wymagań. Tak czy inaczej, młoda mama podzieliła się ze światem z informacją, że nikt jeszcze nie zdecydował się przyjść z wizytą.

Źródło: Daily Mail

Zobacz także:

W czwartej fali koronawirusa zachoruje więcej dzieci. Zarażać będą się młodzi i zdrowi
Adobe Stock
Aktualności
W czwartej fali koronawirusa zachoruje więcej dzieci. Zarażać będą się młodzi i zdrowi
Zdaniem ekspertów podczas czwartej fali koronawirusa zachoruje znacznie więcej dzieci. Alarmują oni, że jesienią w szpitalach może zabraknąć łóżek dla najmłodszych pacjentów.

COVID-19 nie odpuszcza. Czwarta fala pandemii koronawirusa jest już faktem. Liczba zakażeń rośnie na całym świecie, także w Europie. Choć w Polsce sytuacja na razie jest stabilna, w każdej chwili może się to zmienić.  Ryzyko zakażeń jest dużo wyższe Eksperci też nie mają dla nas najlepszych wiadomości. Wcześniej zakażali się i chorowali przede wszystkim dorośli. Najmłodsi nie zarażali się wcale albo przebieg choroby był u nich bezobjawowy czy łagodny. Podczas czwartej fali koronawirusa dzieci mają zakażać się zdecydowanie częściej niż podczas poprzednich fal pandemii. Młodzi i zdrowi będą musieli uważać na siebie bardziej niż wcześniej. Dlaczego? W poprzednich falach zdecydowana większość z nas przestrzegała rygoru sanitarnego. Powszechne było stosowanie maseczek. Zachowywaliśmy dystans społeczny i dbaliśmy o dezynfekcję. Rządy kolejnych krajów wprowadzały restrykcje, do których chcąc nie chcąc się dostosowywaliśmy. Nauka odbywała się głównie zdalnie, więc dzieci nie musiały przebywać w dużych grupach. Ryzyko zakażeń było dużo niższe niż teraz.  „Dużo ludzi w ubiegłym roku nie posłało swoich dzieci do szkoły. W tym roku jest zdecydowanie więcej aktywności, zagęszczenia ludzi, a wielu z tych ludzi to osoby niezaszczepione i podatne na wirusa, który szybko rozprzestrzenia się w populacji” – tłumaczy dr Aaron Milston, pediatra i specjalista chorób zakaźnych w rozmowie z CNN.  Eksperci zalecają szczepienia Nie bez znaczenia jest także sam wariant Delta i jego wpływ na organizm najmłodszych. „Dzieci wcale nie chorują tak łagodnie, jak nam się wydawało. [...] Powinniśmy więc dzieci szczepić po to, żeby po prostu były one bezpieczne” – mówi specjalistka chorób zakaźnych i pediatrii dr Lidia Stopyra dla Medonetu. W większości przypadków najmłodsi nadal mają przechodzić zakażenie łagodnie, ale...

Wirus Delta covid objawy u dzieci
Adobe Stock
Zdrowie
Wariant Delta koronawirusa: objawy Delty u dzieci
Wariant Delta jest groźniejszy niż inne odmiany koronawirusa, bo szybciej się rozprzestrzenia i łatwiej się nim zarazić. Choć objawy Delty u dzieci różnią się od dolegliwości wcześniej kojarzonych z COVID-19, trudno je przeoczyć. Co więcej, chory na wariant Delta zaraża, zanim pojawią się u niego symptomy choroby.

Wariant koronawirusa Delta (zwany też wariantem indyjskim) częściej niż inne mutacji atakuje najmłodszych, wywołując u nich COVID. Na całym świecie, także w Polsce, rośnie liczba dzieci, u których zdiagnozowano ten wariant koronawirusa. Najbardziej zagrożone są niezaszczepione maluchy. Wariant Delta daje charakterystyczne objawy u dzieci. Są one nieco inne niż symptomy, które wcześniej łączono z chorobą COVID-19 u najmłodszych. Warto wiedzieć, jak je rozpoznać. Wariant Delta koronawirusa: objawy u dzieci Dzieci, które zachorowały na COVID w wyniku zakażenia wariantem Delta, częściej przechodzą chorobę z objawami, które można pomylić z innymi infekcjami typowymi dla dzieci. Najczęstsze objawy zakażenia koronawirusem Delta u dzieci: ból głowy ból gardła zmęczenie. W porównaniu do wcześniejszych wariantów koronawirusa, w przypadku Delty objawy u dzieci mogą obejmować : gorączkę zawroty głowy dreszcze ból oczu chrypkę biegunkę wymioty. W przypadku wariantu Delta jednym z objawów może też być wysypka covidowa . Występuje ona jednak dość rzadko – tylko w kilku procentach przypadków. Symptomy zakażenia wariantem Delta różnią się od objawów COVID u dzieci , które obserwowano u najmłodszych na początku pandemii. Wcześniej u dzieci chorych na COVID pojawiały się: wysoka gorączka, suchy kaszel, bóle mięśni, wysypki skórne, np. na stopach, Rzadko odnotowywano dolegliwości ze strony gardła i układu pokarmowego. Z informacji przekazywanych przez polskie szpitale wynika, że zaczyna wzrastać liczba dzieci hospitalizowanych z powodu COVID-19. Większość z nich zaraziła się wariantem Delta. W świetle tych danych nie wolno zapomnieć o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą powikłania po COVID u dzieci, czyli PIMS-TS . Wariant Delta koronawirusa – jak chronić dzieci?...

covid u dzieci
Adobe Stock
Zdrowie
COVID u dzieci 2022 – objawy, ile trwa, przebieg zakażenia, leczenie
Objawy COVID u dzieci mogą być inne niż u dorosłych. Najbardziej charakterystyczne oznaki koronawirusa: gorączka i osłabienie mogą nie wystąpić u dzieci. W związku z wariantem Delta i Omikron pojawiają się za to nowe symptomy, których nie notowano wcześniej. Wyjaśniamy, jak przebiega zakażenie koronawirusem u dzieci.

Na początku COVID u dzieci miał najczęściej postać bezobjawową. Z tego powodu trudno było stwierdzić, jak często dochodzi do zakażeń u kilkulatków i młodzieży. Dzieci rzadko też były hospitalizowane z powodu koronawirusa. Obecnie sytuacja wygląda inaczej. Teraz wiadomo, że dzieci znacznie częściej chorują na COVID. Większość przypadków zachorowań wywołuje dominujący w Europie  wariant Omikron BA.4 oraz BA.5 (dane z czerwca 2022), który może wywołać nowe objawy choroby. Odnotowywane są także przypadki niebezpiecznego zespołu zapalnego PIMS po przebyciu zakażenia koronawirusem. Nowa mutacja koronawirusa, Omikron, szybko się rozprzestrzenia. Jak pokazują dane z Polski i innych krajów, wariant ten jest szczególnie zaraźliwy wśród dzieci. ECDC (European Centre for Disease Prevention and Control) w lipcu 2022 zaczęła też bacznie obserwować wariant BA.2.75. Jednocześnie „zdegradowała” wariant Delta (BA.1.617.2) – liczba zakażeń nim spada, choć nadal ta mutacja wirusa jest obecna w Europie. Wiadomo też, że Omikron z większym nasileniem niż poprzednie warianty wirusa  atakuje dzieci poniżej 5. roku życia . Większość z nich łagodnie przechodzi zakażenie, wykazując objawy podobne do przeziębienia. Część jednak choruje ciężej i wymaga podawania tlenu w warunkach szpitalnych. Mutacja Omikron uznawana jest obecnie za bardziej zaraźliwą niż poprzednie warianty wirusa. Na szczęście jest też mniej śmiertelna. Spis treści: Objawy COVID, w tym Omikronu u dzieci Kiedy pojawiają się objawy COVID-19 u dzieci? Przebieg COVID u dzieci Ile trwa COVID u dzieci? Jak często dzieci chorują na COVID? Powikłania po COVID u dzieci Szczepienie dzieci na COVID Test na COVID u dzieci Jak leczyć COVID u dzieci? Objawy COVID, w tym Omikronu u dzieci 2022 Lekarze apelują, by nie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj