smutna kobieta wygląda przez okno
Fotolia
Aktualności

Kierowca autobusu nie pomógł kobiecie z 11-tygodniowym dzieckiem! Wylądowała w szpitalu!

Czy ten kierowca na fali internetowego hejtu postanowił zabłysnąć, czy po prostu tak sam z siebie nie ma ani grama życzliwości i sympatii dla bliźniego? Czym tłumaczyć takie skandaliczne zachowanie? Co się dokładnie wydarzyło?

Jak czytamy na portalu warszawawpigulce.pl, pani Sylwia, która była po cesarskim cięciu, musiała pojawić się z 11-tygodniowym maluszkiem w przychodni. Postanowiła pojechać tam autobusem. Kierowca autobusu, nawet pomimo próśb, nie obniżył podwozia. Ani przy wsiadaniu kobiety z wózkiem, ani przy wysiadaniu. Niestety kobieta przypłaciła to swoim zdrowiem!

Zobacz też: Urodziło ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!

Relacja zszokowanej i rozżalonej pasażerki autobusu

Pani Sylwia tak to relacjonuje (pisownia oryginalna):

 „Piszę, ponieważ chciałam się podzielić pewną historią z dnia dzisiejszego. Mam małe dziecko, dokładniej synka, 11 tygodni. Dzisiaj zmuszona byłam pojechać do przychodni autobusem, a ponieważ nie mam daleko bo to tylko dwa przystanki udałam się na najbliższy i… zaskoczenie. Ledwo udało mi się wsiąść na przystanku, ponieważ kierowca nie obniżył podwozia i z wielkim trudem wepchnęłam wózek do środka po czym ruszył natychmiast po zamknięciu drzwi zanim zdążyłam dojść do przeznaczonego na wózki miejsca.

Później wysiadając dwa przystanki dalej nacisnęłam przycisk służący do otwierania drzwi wózkom dziecięcym i kierowca (wydaje mi się ze specjalnie) podjechał do przystanku w taki sposób ze od autobusu do chodnika miałam około pól metra i po raz kolejny nie obniżył mi podłogi przez co nie mogłam wysiąść, próbowałam na wiele sposobów, prosiłam Go żeby mi opuścił podłogę, ale niestety bezowocnie. Nie było nikogo na przystanku ani w autobusie kto mógłby mi pomoc a ja nie miałam jak wyjść z wózkiem, bardzo się bałam żeby mi się nie przewrócił więc po wielu rożnych próbach podniosłam wózek i wystawiłam go z autobusu. Jestem po cesarce i w związku z zaistniałą sytuacją pękł mi szew w macicy i jestem teraz w szpitalu.”

Portal warszawawpigulce.pl napisał do Inspektora ZTM Wiktora Paula, a sprawą ma zająć się Nadzór Ruchu. Czekamy na reakcję.

Sprawdź: Wózki dziecięce - opinie i ranking na bangla.pl

ZTM: kierowcy nie powinni odmawiać pomocy matkom z dziećmi

ZTM podkreśla, że dla rodziców, którzy wsiadają z wózkami kierowcy stosują tzw. przyklęk. Rampa jest zarezerwowana dla niepełnosprawnych. Jeśli jednak jest konieczność i mogą tak pomóc, nie powinni odmawiać. Tyle w teorii. Jak to wygląda w praktyce, widzimy na załączonym obrazku… Nie odwracajmy głowy, gdy ktoś potrzebuje pomocy, takie zachowania należy piętnować!

Kierowcy autobusów o młodych matkach: Są leniwe i tępe!

Czy kierowcy autobusów mają coraz większą niechęć do kobiet, które wsiadają z wózkami? Oczywiście nie chcę generalizować, ale nie tak dawno głośno było o grupie w mediach społecznościowych „Zajezdnia, czyli portal kierowców komunikacji miejskiej”, na której bardzo niepochlebnie i wulgarnie (delikatnie mówiąc) wypowiadali się właśnie kierowcy o matkach z wózkami wsiadającymi do autobusów. W dużym i dość grzecznym skrócie wyrażali opinie, że są leniwe, że kiedyś to nie było żadnych udogodnień i matki sobie lepiej radziły, a dzisiaj są roszczeniowe i nierozgarnięte umysłowo. Grupa zniknęła już lub nie jest obecnie dostępna dla wszystkich. Ale poniższy mem, który na niej udostępniono nadal krąży po sieci.

kierowcy-aurobusow-obrazaja-mlode-matki
screen/Facebook


Czy spotkałyście się z takim skandalicznym i nieżyczliwym zachowaniem kierowców autobusów?

Źródło: warszawawpigulce.pl

Zobacz także:

Czy uważasz, że łatwo jest jeździć wózkiem z dzieckiem po mieście? [SONDA ULICZNA]

mama z wózkiem wyporoszona z autobusu
Adobe Stock
Aktualności
Matka z dzieckiem wyrzucona z autobusu. Przez kierowcę!
"Nie ruszę, dopóki ta pani nie wysiądzie!" - zapowiedział pasażerom. Kobieta musiała wysiąść z synkiem, nie miała wyjścia.

Ciężko zrozumieć, dlaczego mama z dzieckiem jest wyrzucana z autobusu, w którym jest jeszcze sporo wolnych miejsc. Przecież jest jeszcze coś takiego jak ludzkie podejście do drugiej osoby. Tego tutaj na pewno zabrakło. Mama z wózkiem wysiada, bo takie są przepisy Sytuacja wydarzyła się w Warszawie, w autobusie linii nr 168. W okolicach południa wsiadła do niego młoda mama, pani Justyna z dzieckiem w wózku. W pojeździe było jeszcze sporo wolnych miejsc, więc pewnie nikt nie zwróciłby na nią uwagi, gdyby nie kierowca, który niespodziewanie kazał jej wysiadać, bo z wózkiem jechać nie może. - Jak to, przecież autobus jest prawie pusty? -zapytał mama. - Nie - odpowiedział kierowca. W autobusie był już jeden wózek i kolejny jechać nie mógł. Kierowca powołał się na przepisy. Nie zamierzał ruszyć, dopóki nie wyjdzie z niego mama z wózkiem. - Nie ruszę, dopóki ta pani nie wysiądzie! - oświadczył. Pasażerowie: bądźże człowiekiem! Za kobietą wstawili się pasażerowie. "Absurd", "Daj pan spokój", przecież są wolne miejsca - zareagowali. Jednak zdaniem kierowcy tam, gdzie miałby stanąć drugi wózek, zaczynało się już miejsce dla wózków inwalidzkich. Warto jednak nadmienić, że kobieta z pierwszym wózkiem w ogóle nie zajmowała miejsca dla niej, gdyż siedziała w głębi pojazdu. Jej wózek stał pusty w miejscu dla niego przeznaczonym. Pasażerowie próbowali odwołać się do uczuć kierowcy. - Bądźże człowiekiem! - mówi jeden z nich. - Przepisy przepisami, ale trochę serca też trzeba mieć - dodał inny. Kierowca był nieugięty i kobieta musiała wysiąść z dzieckiem. Była wzburzona. Jak mówiła, codziennie jeździ autobusem i nieraz zdarzają się trzy, albo nawet cztery wózki w pojeździe, ale takiej sytuacji jak ta nie przeżyła nigdy. Jej synek ma 4 lata, ale jest przeziębiony, więc wsadziła go do spacerówki, żeby podjechać kilka...

Dziecko w autobusie - kiedy ustąpić miejsce siedzące?
fotolia
Aktualności
"Z takimi dziećmi nie powinno się jeździć porannymi autobusami" - czy ty też tak uważasz?
Małe dzieci, kobiety w ciąży, starsze osoby - lista osób, których nie chcemy w autobusach w godzinach szczytu jest całkiem spora. Dlaczego w komunikacji miejskiej jest taka znieczulica?

Czy powinniśmy ustępować małym dzieciom miejsca siedzące w autobusie ? Mam na myśli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dojeżdżające do przedszkoli i szkół. Wśród moich znajomych są różne zdania na ten temat. Część uważa, że nie ma takiej potrzeby – "dzieci mają sporo sił, mogą stać", "jeszcze się nasiedzą". Część – w tym i ja – uważa, że taki mały człowiek, zwłaszcza w zatłoczonej komunikacji miejskiej , jest w znacznie gorszej sytuacji niż pozostali współpasażerowie. Dlaczego? "Takie dzieci nie powinny jeździć porannym autobusem" Ta sytuacja miała miejsce w autobusie w godzinach największego szczytu . Do zatłoczonego autobusu wsiadł mężczyzna z przedszkolakiem (na oko trzylatkiem). Po kilku minutach jazdy, dziecko zgrzane (rodzic nie miał go jak rozebrać), ginące w morzu ludzkich nóg i znieczulicy współpasażerów, którzy wygodnie siedzieli obok, rozpłakało się. Tata próbował go uspokoić, mówić do niego czule, ale to nie pomagało. Przytulić malucha nie mógł, wysiąść z autobusu też nie. Dziecko płakało , a siedząca obok Pani, komentowała głośno, że z takimi dziećmi nie powinno się jeździć porannymi autobusami, że rodzice powinni siedzieć z nimi w domu. Później jeszcze dodała coś o głupich rodzicach małych dzieci, rozciągając swój wywód również na weekendowe spacery po supermarketach itp. Oczywiście nie przyszło jej do głowy, aby ustąpić dziecku miejsca lub wziąć je na kolana. Nie przyszło jej do głowy, że rodzic małego przedszkolaka musi jechać do pracy, a jeszcze wcześniej odwieźć dziecko do przedszkola , więc jazda porannym autobusem to nie wybór, tylko konieczność.  Ona odczuwała dyskomfort z powodu płaczu malca, manifestując głośno swoje niezadowolenie, nie myśląc o tym, że ten maluch w tej chwili robi dokładnie to samo - manifestuje swój dyskomfort, ale...

Fotolia.pl
Aktualności
Zmieniła dziecku pieluszkę - wezwano policję. Oburza was to?
Mama dwuletniej dziewczynki zmieniła jej pieluszkę w miejskim autobusie. Kierowca zatrzymał pojazd, wyrzucił za to kobietę, zrobił awanturę i wezwał policję. Czy słusznie?

Jak podaje Tvn24.pl do niecodziennej a wręcz skandalicznej interwencji doszło w jednym autobusów Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Kierowca autobusu pokłócił się z jedną z pasażerek. Poszło o to, że kobieta podczas jazdy postanowiła zmienić dziecku pieluchę . - Pan kierowca podszedł i zapytał co robię, więc wytłumaczyłam, że przebieram dziecko, bo zrobiło kupę. Na co on, że mam opuścić pojazd. Nie zgodziłam, bo nie uważałam żebym zrobiła coś złego - opowiada w rozmowie z TVN24 pani Agnieszka matka dziecka. - Dziecko wierciło się i płakało, a wysiąść miałyśmy dopiero za pół godziny, musiałam ją przewinąć .     Nadwrażliwy kierowca czy zagrożenie w postaci brudnej pieluchy? Jak przekonuje mama dziecka , zmiana pieluchy nie przeszkadzała innym pasażerom, czego nie można powiedzieć o kierowcy, który w rozmowie z policją miał twierdzić, że kobieta stwarza zagrożenie. - Przez prawie pół godziny czekaliśmy na przystanku na funkcjonariuszy. Gdy przyjechał patrol, poczułam się jak przestępca, a przecież nic złego nie zrobiłam - twierdzi młoda matka . - Gdyby pasażerowie pili piwo, kierowca pewnie by nie zadzwonił po straż miejską. A tu nagle afera, że dziecko przewinęłam   – dodaje. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce nie dopatrzyli się żadnego wykroczenia.  Miejski Zakład Komunikacji przekonuje, że nie zawsze zmiana pieluszki w autobusie jest stosowna (podczas hamowania matka z dzieckiem może się przewrócić), ale równocześnie przyznaje, że reakcja kierowcy, który wykazał się nadwrażliwością była przesadzona.  W MZK zarządzono wewnętrzną kontrolę w tej sprawie. Matka dziecka złożyła oficjalną skargę na kierowcę. Zobacz więcej:         (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js =...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj