Unicef Sweden
Aktualności

Kim jest Sofia? Nowa kampania UNICEF-u ma 500 twarzy

Sofia to dziecko. Dziecko, które ma twarz setek innych ofiar wojen i konfliktów na świecie.

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojen. Często są bezimienne, a ich sylwetki zlewają się z innymi. Każda jest jednak ważna i powinna być zapamiętana. Czy tak się dzieje?

Kim jest Sofia?

Do realizacji tej kampanii, UNICEF zatrudnił agencję PixelGrinder, którą znamy z realizacji takich projektów jak Avatar, Przygody Tintina, czy Planeta Małp. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ spot reklamowy wykonany został w technice 3D. 

Twarze 500 dzieci, uciekinierów z Sudanu, Burundi, oraz Ukrainy, tworzą jeden, niezwykły obraz dziewczynki o imieniu Sofia.  "Stworzyliśmy Sofię, żeby dać wizerunek tym wszystkim dzieciom, które są dla nas niewidoczne"– powiedział rzecznik UNICEF- u, Andreas Ericsson. Dlaczego akurat imię Sofia? Według badań, było to najbardziej popularne imię w 2015 r.  

Kogo reprezentuje Sofia?

Spot reklamowy zamieszczony na szwedzkiej stronie UNICEF-u, wyjaśnia całą ideę. Sofia ma reprezentować 3 różnych dzieci. Pierwsze to te, które ucieka przed napastnikami z bronią, drugie podróżuje na pontonie przez zimne noce, trzecie zaś reprezentuje tych wszystkich, którzy pragną kontynuować swoją edukację. Każde z 250 milionów dzieci, które żyją w kraju, gdzie toczy się wojna, bądź ucieka przed nią do innych krajów, marzy o najprostszych rzeczach. Bezpieczeństwie, domu, nauce, normalności.
"Sofia jest symbolem wszystkich osieroconych dzieci, tych które przestają się dobrze odżywiać i tych, które pozostawiają swoje domy, by odnaleźć bezpieczeństwo"- podsumowuje Andreas Ericsson.

Zobacz także: Stop przemocy-przejmujący film UNICEF-u.

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

Reklama IKEA o dorastaniu wzrusza rodziców
YouTube/BuzzmanTV
Aktualności
Najnowsza reklama Ikei poruszy każdą mamę. Uwaga, przygotuj chusteczki!
Mimo upływającego czasu, dla mamy dziecko zawsze pozostanie dzieckiem. Najnowszy spot reklamowy IKEA to prawdziwy wyciskacz łez!

Choć najnowszy spot reklamowy Ikei trwa jedynie minutę, z pewnością wzruszy i skłoni do refleksji niejednego rodzica. Głównym bohaterem spotu jest chłopiec, który pojechał z mamą na zakupy do Ikei . Chociaż wygląda jak dziecko, zachowuje się jak dorosły – mierzy meble, płaci za zakupy kartą, rozmawia z obsługą sklepu jak dorosły mężczyzna. Gdy na parkingu chłopiec wsiada do samochodu i zapina pasy, przestaje być dzieckiem. Widzimy 20-latka, który tłumaczy mamie, że nie wyprowadza się daleko. Jednak dla mamy zawsze pozostanie dzieckiem... Zobaczcie spot IKEA: "Gdybyśmy tylko mogli zatrzymać pewne rzeczy na zawsze małe" (org. If only we could keep some things small forever) to hasło, które wyświetla się na końcu spotu. Chociaż głównym celem reklamy jest pokazanie, że w Ikei ceny są małe przez cały rok, jej twórcy znają rodziców i wiedzą, co ich porusza. Po zobaczeniu takiego filmiku żadna mama nie pozostanie obojętna. IKEA z jednej strony przypomina, że dzieci dorastają i nie można zatrzymać upływającego czasu, z drugiej – że dla rodzica dorosłe dziecko zawsze pozostanie po prostu dzieckiem. Wzruszyła was ta reklama? Czytaj także: Nowa reklama IKEA wzbudza wątpliwości. Słusznie? źródło: wirtualnemedia.pl

okładka płyty
materiały prasowe
Patronaty
„Nie’doskonałe”. Projekt muzyczny od Whisbear i Riyi Sokół.
Projekt muzyczny od Whisbear i Riyi Sokół. Dla Mam i o Mamach, które chcą być przede wszystkim prawdziwe.

Firma Whisbear Szumiący Miś wraz z wokalistką Riyą Sokół przygotowały wyjątkową płytę muzyczną. "Nie’doskonałe" to projekt skierowany do wszystkich Mam, które chcą pielęgnować swoje macierzyństwo w zgodzie z sobą i akceptacją niedoskonałości. Premiera płyty zaplanowana jest w Dzień Matki - 26 maja. Partnerem projektu jest marka Emolium, która wspiera Mamy od 1.dnia życia ich dziecka. Płyta "Nie’doskonałe" zawiera 10 piosenek, do których muzykę skomponował Paweł Lucewicz, a słowa napisała Riya Sokół, która także zaśpiewała wszystkie utwory.  Aranżację muzyczną przygotowali Michał Wasilewski i Wojtek Baranowski, producenci z warszawskiego studia "DOBROĆ". Każda z piosenek porusza ważny dla macierzyństwa temat: zadbanie o własne potrzeby, akceptacja czasem trudnych sytuacji, czy bezwarunkowa miłość do dziecka. Twórczynie projektu chcą pokazać innym Mamom, że uczucia, które chowają przed światem, których często się wstydzą, są tak naprawdę tym, co łączy wszystkie Mamy na całym świecie. "Chcemy zaprosić Mamy do dzielenia się sobą, takimi jakie są. Chcemy im pokazać, że mają prawo do "niedoskonałości", poczucia winy i słabości, z którymi jako matki mierzą się każdego dnia. Czasem samo podzielenie się, nazwanie tych emocji jest już ogromną ulgą. Zwłaszcza jak zderzamy bezlitosne ocenianie siebie z perspektywą z zewnątrz- na przykład własnej przyjaciółki, która okazuje się, że nas podziwia..." – wyjaśnia Zuzanna Sielicka-Kalczyńska, współwłaścicielka marki Whisbear.   "W albumie "Nie’doskonałe" odsłaniam się z wszystkimi emocjami, które dotyczą macierzyństwa, z uczuciami jakich doświadczyłam ja i większość Mam, które znam" - podkreśla Riya Sokół. Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór "O sobie samej". W klipie nagranym do...

włoskie imiona
Adobe Stock
Imiona
Włoskie imiona – żeńskie i męskie [krótkie, najpopularniejsze we Włoszech oraz polskie odpowiedniki]
Włoskie imiona brzmią jak muzyka. Nic dziwnego, przecież to język opery i poezji! Najpopularniejsze imiona włoskie dla dziewczynek i chłopców często mają swoje polskie odpowiedniki, a niektóre z nich dobrze brzmią w Polsce także w oryginalnej, włoskiej wersji.

Imiona włoskie rządzą się swoimi prawami. Te dla dziewczynek najczęściej kończą się na -a, a włoscy chłopcy noszą imiona często zakończone na -o (lub także -a). Podobnie jak w Polsce, we Włoszech nie wolno nadawać dzieciom imion ośmieszających, a jeśli spojrzymy na najczęściej nadawane włoskie imiona, te najpopularniejsze, możemy zauważyć, że wiele z nich cieszy się powodzeniem także u nas. Włoskie imiona: żeńskie Włoskie imiona wywodzą się najczęściej z łaciny. Nie brakuje też imion, których pochodzenia należy szukać w grece czy w językach germańskich. Popularne we Włoszech są także imiona biblijne. Jeśli szukasz oryginalnego imienia dla córki lub chciałabyś nadać jej włoskie imię z innych powodów, a chcesz, żeby dobrze brzmiało też w Polsce, może spodobają ci się: Laura, Maria , Sara, Stella , Angela, Viola, Daniela , Daria, Elena, Lidia , Paola, Alina . Włoskie imiona: męskie Z włoskimi imionami dla chłopców , które brzmiałyby też dobrze w Polsce, jest większy kłopot, ale my wybrałybyśmy któreś z tych: Luca, Matteo, Ivo, Diego. Najpopularniejsze włoskie imiona żeńskie A jakie imiona dla dziewczynek najchętniej wybierają sami Włosi? W ostatnich latach są to: Sofia - polska Zofia, która także w Polsce jest od lat w czołówce rankingu imion żeńskich . Giulia - w Polsce Julia już od dawna znajduje się wśród najbardziej popularnych imion dla dziewczynek. Aurora Alice - polska Alicja zyskuje na popularności też u nas. Ginevra Emma Giorgia Greta - także w innych krajach imię Greta jest coraz popularniejsze wśród rodziców. Martina - polski odpowiednik to Martyna i w Polsce to imię też nosi wiele dziewczynek. Beatrice Najpopularniejsze włoskie imiona męskie Włosi najchętniej nadają chłopcom imiona klasyczne : Francesco -...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj