Aktualności

Najnowsze trendy na targach Kind und Jugend 2015 w Kolonii. Zobacz, co kupisz w 2016 roku

Co słychać wśród dziecięcych marek? Co zdobyło już serca małych klientów? Jakie technologie będą dostępne w 2016 roku?

W Kolonii po raz kolejny odbyły się targi Kind und Jugend. To jedne z największych targów branży dziecięcej w Europie, które są również doskonałym barometrem trendów. Zgodnie z tradycją, podczas targów przyznano nagrody za innowacyjność w 8 różnych kategoriach. W tym roku w sumie 130 firm z 25 krajów zgłosiło łącznie 174 projektów do konkursu.

Zwycięzcy Kind + Jugend Innovation Awards:
1. World of Movin Baby: Bumprider, Marathon
2. World of Travelling Baby: Recaro Child Safty GmbH& Co. Zero 1. Elite
3. World of Moving Baby & Travelling Baby Accesories: Mamalila
4. World of Baby Safty at Home: Munchkin, Luna Gate
5. World of  Baby Toys: Zapf Creation AG, Schnappi Schildkröte (Crawl \'n Pop! Turtle)
6. World of Baby Textiles: Miyali, Sun Protection Zone - UV Ignite
7. World of Baby Care Mayborn Group: Tommee Tippee Express and Go™ Multi Function Warmer
8. Word of Baby Furniture: NIDO EDUCA, S.L., NidoErgonomic Basic (NEB)

Długie życie produktu nagroda - Kids Design Award 2015

Niezależnie, czy mówimy o meblach, wózkach, czy zabawkach, wszyscy producenci wiedzą już jedno: produkt musi starczyć na długo. Nie na rok, tylko przynajmniej na 3 lata. Kiedyś była moda na trzy w jednym, teraz nastaje czas: jeden zakup na 3 lata.  Zgodnie z tym trendem przyznano nagrodę niemieckej młodej projektantce Annika Marie Buchberger za serię mebli rosnących wraz z dzieckiem.
 
Moim okiem

Na targi w Kolonii jeżdzę od wielu lat. Odnoszę wrażenie, że branża dziecięca w końcu, po paru latach ciszy i recesji, powoli odzyskuje kolory. Przez ostatnie dwa lata podczas targów było widać stagnację na rynku, która owocowała niska liczbą innowacji, dużą liczbą kopii znanych marek, jak również małą liczbą odwiedzających. Dla mnie, ostatnie parę lat było zwyczajnie nudne. W tym roku znalazłam kilka innowacyjnych produktów, wielu polskich wystawców  np. whisbear, wristy.  Jakość wykonania polskich produktów pozwalała na konkurowanie z zagranicznymi firmami. Przyjemnie patrzeć, jak te firmy zdobywają zagraniczne kontrakty i bez kompleksów pokazują nasze polskie pomysły. Myślę, że powinniśmy też śmielej zgłaszać się do nagrody głównej za design i innowacje. Nasze meble, materace i zabawki mogą zawstydzić wielu zagranicznych producentów.

Zobacz też: Stylista dla niemowlaka i przedszkolaka

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Kid's Time
materiały prasowe
Patronaty
Targi KIDS’ TIME już w lutym w Kielcach
Targi KIDS' TIME to największe wydarzenie dedykowane branży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z najważniejszych na świecie. Tegoroczna, rekordowa edycja, która odbędzie się od 25 do 26 lutego 2016 roku upłynie pod znakiem gwiazd.

  KIDS’ TIME to wystawa o charakterze B2B, która od kilku lat jest miejscem spotkań producentów i dystrybutorów wózków, fotelików, zabawek, tekstyliów i innych artykułów dziecięcych. Wydarzenie w ciągu zaledwie kilku lat zdominowało większość wydarzeń tego sektora w Europie. Jeśli jesteś przedsiębiorczą mamą i prowadzisz swój biznes albo myślisz o własnej działalności, nie może cię tam zabraknąć! - W ubiegłym roku KIDS' TIME zgromadził ponad 320 firm z 10 krajów całego świata. W porównaniu do poprzedniej edycji lista wystawców była dłuższa o blisko 50%. Wydarzenie odwiedziło 4238 specjalistycznych zwiedzających z 33 krajów. Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca wystawa pobije dotychczasowy rekord. Udział w KIDS’ TIME 2016 potwierdziło już przeszło 90% ubiegłorocznych firm - mówi menedżer projektu Aldona Matla. Wielkie spotkanie ekspertów Targi KIDS’ TIME to oprócz bogatej oferty produktowej, czas wielu merytorycznych spotkań. Co roku program wystawy uzupełniają spotkania z najlepszymi, światowymi specjalistami. Podczas ubiegłorocznej edycji swój wykład „Trendy w rodzicielstwie: 4 szanse biznesowe” miała dr Maria Costa z hiszpańskiego instytutu AIJU (European Institute of Children’s Products and Leisure). Gościem nadchodzących targów będzie między innymi Reyne Rice - ekspert branży zabawkarskiej, konsultantka i wybitny specjalista z ponad 30 letnim doświadczeniem w swojej dziedzinie. Amerykanka specjalizuje się w badaniach i analizach rynku artykułów dla dzieci. Na całym świecie prowadzi liczne konferencje, podczas których prezentuje najnowsze trendy oraz innowacje w branży dziecięcej. Z ogromnej wiedzy i doświadczenia Reyne Rice korzystają największe światowe koncerny. KIDS’ TIME STAR  Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka w Kielcach nazywane są często „kreatorem rynkowych...

konkurs Przecinek i Kropka
materiały prasowe
Patronaty
Najlepsze książki dziecięce 2017 - weź udział w głosowaniu!
Już wiemy, które książki dla najmłodszych czytelników skradły serca jury Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2017. O jeden z najważniejszych laurów w kategorii literatury dla dzieci walczy teraz po pięć tytułów w dwóch kategoriach wiekowych (do 5 lat i 6-9 lat). Ty też możesz wziąć udział w glosowaniu!

O tym, komu zostaną przyznane nagrody zadecydują czytelnicy – rodzice i dzieci. Internetowe głosowanie potrwa do 1 marca, a zwycięzców ogłosi 17 marca Filip Chajzer na gali podczas Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Zagłosuj na najlepszą książkę dla dzieci Wszystkie zgłoszone przez wydawców książki przeszły wnikliwą ocenę – nie tylko treści, ale też wartości edukacyjnej, dbałości o język ojczysty oraz walorów artystycznych. Kapitułę konkursu Empiku tworzą specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda i Ewa Świerżewska oraz psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska. W tym roku do tego grona dołączyła historyk sztuki – Ewa Solarz, która była m.in. kuratorką wystawy „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci“. W ubiegłorocznej edycji nagrodę główną otrzymała pięknie zilustrowana przez Emilię Dziubak i wymyślona przez Barbarę Kosmowską opowieść o zajączku „Tru”. – W tym roku otrzymałyśmy niemal 200 tytułów do oceny. Zadanie było niełatwe, gdyż zgodnie z tym, co obserwujemy od kilku lat, w każdej edycji jest coraz więcej dobrych, mądrych i pięknych książek – mówi Ewa Świerżewska. Głosowanie odbędzie się na stronie www.przecinekikropka.pl . Jakie książki biorą udział w konkursie na najlepszą książkę dziecięcą? Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, którego elementami są, m.in. konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej. Kolejna edycja tego święta małych czytelników odbędzie się w Arkadach Kubickiego w Warszawie, w dniach 17-18 marca. Autorzy i ilustratorzy zwycięskich książek otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 10 000 PLN. Dodatkową nagrodą jest szeroko zakrojona promocja tytułów jako tych szczególnie polecanych w salonach Empik i na empik.com. Finaliści konkursu w kategorii do 5...

Thule
mat. pras.
Zakupy
Premiera superwózka – Thule Spring już niedługo w sklepach!
Wciąż czekasz na wózek idealny: lekki, wytrzymały, składany w kilka sekund i to jedną ręką, z wszystkimi najważniejszymi atestami bezpieczeństwa, a do tego w rozsądnej cenie? To się doczekałaś! Nadchodzi Thule Spring!

Podczas jesiennych targów Kind und Jugend 2019 w Kolonii mogliśmy zobaczyć m.in. nowy model wózków od Thule, Spring , który będzie dostępny w sklepach na wiosnę. Wcześniejszy model, Sleek , tak wysoko zawiesił producentowi poprzeczkę, że zastanawialiśmy się w gronie dziennikarsko-influencerskim, czym jeszcze Thule może nas zaskoczyć. Wózek dla aktywnej rodziny Ale Spring to nie kolejny wyższy model wózka. To przede wszystkim spacerówka, a nie wózek wielofunkcyjny. Ale też wózek dla nieco innego odbiorcy. O ile Sleek to top topów – zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, wytrzymałość, jak i innowacyjne, inteligentne rozwiązania, o tyle Spring będzie jego tym młodszym, słodkim bratem – także jeśli chodzi o cenę:) Ponieważ wszystko, co robi Thule, służy wspieraniu aktywnego stylu życia , wiadomo było, że i ten wózek będzie produktem dla rodziców, którzy cenią sobie spędzanie czasu z dzieckiem także na sportowo. To się z pewnością projektantom udało. Czym jeszcze może się pochwalić Thule Spring? Zalety spacerówki Thule Spring Prezentacja wózka zrobiła na mnie duże wrażenie, ale nie chciałam wyrabiać sobie opinii na jego temat, zanim nie poprowadziłam go trochę sama. A oto pierwsze wnioski: Piękny wygląd. Wiem, wiem, to nieprofesjonalne zaczynać od takiej cechy, ale… kto jak ja lubi skandynawski design, jego skromność, styl i prostotę, to zrozumie mnie bez dalszych zawiłych tłumaczeń :)   Składanie jedną ręką. Znacie to? Dziecko pod jedną pachą, szarpanina z wózkiem pod drugą… Pot leci po plecach, a w ustach rodzą się niecenzuralne słowa. Jak nie znacie, to poznacie, i wówczas na pewno docenicie prawdziwie łatwe rozkładanie wózka w kilka sekund, bez stresu i wysiłku. Ustawianie złożonej spacerówki pionowo. Poskładany wózek nie leży (co również totalnie niewygodne dla rodzica...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj