Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
bosak
Adobe Stock/screen FB
Aktualności

„Kobiety zmuszacie do heroizmu, a do noszenia maseczek zmuszać nie chcecie?”. Krzysztof Bosak o aborcji

Lider Konfederacji udzielił wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Z tej rozmowy wyłania się obraz sposobu myślenia Krzysztofa Bosaka.

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” zapytała Krzysztofa Bosaka o aktualną sytuację w Polsce, szczególnie zwracając uwagę na sytuację kobiet po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uchwalił prawo, które krępuje ręce lekarzom dokonującym aborcji nieuleczalnie chorych płodów w ramach ratowania życia matki. Zadawała także pytania w związku z katastrofalną sytuacją epidemiczną w naszym kraju. Odpowiedzi lidera partii skrajnie prawicowej mogą dziwić.

Krzysztof Bosak zapytany o to, czy żałuje złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce, który mógł się w pewien sposób przyczynić do śmierci młodej kobiety w Pszczynie, odpowiedział: nie, i dodał: „Uważam, że bardzo dobrze się stało. Wątpliwość, jaki jest zakres ochrony prawnej dzieci nienarodzonych, została rozstrzygnięta na korzyść prawa do życia”.

Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]

Wolność wyboru? Tak, ale...

Dziennikarka „GW” natychmiast przeszła do kolejnego pytania: „Jak to się ma do waszych haseł wolnościowych? Konfederacja mówi: >>ręce precz od obywatela<<, maski to jest >>zamach na wolność człowieka<<. A kobiety zmuszacie do heroizmu. To nie jest rozdwojenie jaźni?” Niewzruszony lider Konfederacji odpowiedział: „Wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego”.

„O ile ma szanse przeżyć. A często się zdarza, że nie ma. Mamy dramatyczne sytuacje: wady letalne, na przykład płód bez mózgu, i kobieta musi teraz rodzić” – odparowała dziennikarka.

Zatem według Krzysztofa Bosaka każdy może wybrać, czy zakładać maseczkę i się zaszczepić, choć brak jednego i drugiego naraża innych ludzi na utratę zdrowia, a nawet życia, ale ciężko uszkodzonego płodu, który nie ma szans na przeżycie, usunąć nie można, choć taka ciąża zagraża zdrowiu i życiu ciężarnej. W sprawie maseczek i szczepień – wybieraj. W sprawie własnej skazanej na śmierć ciąży – wyboru, kobieto, nie masz.

Wrzucić granat i umyć ręce

W dalszej części rozmowy Krzysztof Bosak twierdzi, że zakaz aborcji ciężko uszkodzonych płodów nie zmienił absolutnie niczego w stanie prawnym. I że to wina lekarzy, że nie wydali na czas wytycznych, jak postępować w takich przypadkach jak ten z Pszczyny. Według lidera Konfederacji politycy mogą uchwalać prawo, którego sposobem realizacji powinni martwić się inni.

Dziennikarka przypomniała, że Towarzystwo Ginekologów i Położników apelowało do rządu o wytyczne w sprawie realizacji nowego zakazu. Bosak skomentował to tak: „Ale dlaczego towarzystwa lekarskie zdejmują z siebie odpowiedzialność i przerzucają to na polityków. Dlaczego politycy mają znać się lepiej na medycynie?”.

„Ale to politycy wrzucili ten granat panie pośle” – przypomniała reporterka. „Ale jaki granat?” – spytał Bosak.

Prawicowa logika

Bosak w rozmowie wskazuje na to, że zmuszanie ludzi do noszenia maseczek, sprawdzanie, czy są szczepieni, zmuszanie do szczepień i wprowadzanie obostrzeń to terror, bo wprowadza segregację sanitarną, czyli ogranicza wolność i prawa tych, którzy nie noszą maseczek i się nie szczepią. Nie widzi natomiast tego, że ci niezaszczepieni i unikający noszenia maseczek narażają pozostałych – przez nich odwoływane są planowe zabiegi w szpitalach, dostępu do leczenia nie mają ci, którzy się zaszczepili, godzinami czekają na karetki po wypadkach, a więc mają ograniczane prawo do leczenia. „Kto odpowiada za taką sytuację?” – zapytała dziennikarka. A Bosak na to: „Wirus nie wybiera...”.

Cała rozmowa z Krzysztofem Bosakiem na stronach „Gazety Wyborczej”.

Przeczytaj też:

Krzysztof Bosak został tatą
Instagram/krzysztofbosak
Aktualności
Krzysztof Bosak został tatą! Zdradził płeć i imiona dziecka
Krzysztof Bosak poinformował na Instagramie o tym, że na świecie pojawiło się jego pierwsze dziecko. Dumny tata zdradził także płeć i imiona swojego potomka.

Krzysztof Bosak i jego żona Karina zostali rodzicami. Na świat przyszło pierwsze dziecko pary, jest to chłopczyk, któremu rodzice nadali dwa imiona: Artur Maksymilian . Maluch jest zdrowy i „ma pogodne usposobienie”.  Pierwsze dziecko Kilkanaście godzin temu Krzysztof Bosak pochwalił się na swoim Instagramie, że na świat przyszło jego pierwsze dziecko – synek. Poseł Konfederacji zamieścił wspólne zdjęcie z żoną i maleństwem. Widać, że rodzice są bardzo szczęśliwi.          Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) Podziękowania Świeżo upieczony tata oficjalnie podziękował swojej żonie, a także lekarzom, którzy opiekowali się Kariną i Arturem: „Wielkie gratulacje i podziękowania dla Kariny, która dzielnie znosiła trudy ostatnich miesięcy. Dziękuję także lekarzom i położnym, którzy opiekowali się Kariną i Arturem podczas ciąży i porodu”. Jaki jest synek Krzysztofa? Krzysztof zdradził także, jaki jest jego synek: „Nasz synek urodził się zdrowy i ma pogodne usposobienie”. Gratulujemy! Źródło: Instagram​ Zobacz także:   Eliza Trybała o kolejnym dziecku: „Sytuacja w kraju jest tak trudna, że strach zajść w ciążę” Gdy Otylia Jędrzejczak poroniła, jej partner nawet nie przyjechał do szpitala Ula „Pedantula” Chincz urodziła! Pokazała, co noworodek zrobił z porządkiem w domu

Ewa Minge
Instagram
Aktualności
Ewa Minge dokonała aborcji. Inaczej umarłaby razem z płodem
Gwiazda umieściła w sieci poruszający wpis, w którym wyznała, że aborcja uratowała jej życie.

Już kilka lat temu Ewa Minge wyznała, że miała zabieg aborcji. „Mądrzy lekarze zdecydowali za mnie. Byłam o krok od poważnego zatrucia organizmu, nawet śmierci. Ciąża, jak się okazało, nie miała żadnych szans. Gdyby nie decyzja lekarza, ja też byłabym bez szans” wyjawiła z jednym z wywiadów. Teraz gdy śmierć 30-letniej Izy poruszyła wszystkich Polaków, projektantka powróciła do tego tematu. Na Instagramie Ewy Minge pojawił się bardzo emocjonalny wpis. Projektantka wyznała, że mimo upływającego czasu jest to nadal bardzo bolesne wspomnienie.  Ma pani dla kogo żyć Projektantka wyznała, że planowała dużą rodzinę i bardzo się cieszyła z trzeciej ciąży, jednak od początku, coś było nie tak. Komplikacje były na tyle poważne, że lekarz zaproponował przerwanie ciąży. „Po dwóch tygodniach od wizyty czułam się już tak źle, ze gorączka i zawroty głowy zmusiły mnie do leżenia. Plamienie i to takie dziwne zaniepokoiło i zadzwoniłam do lekarza. Kazał natychmiast przyjechać. Po badaniu stwierdził, że serce bije, ale jemu się ta ciąża nie podoba, a zwłaszcza moje samopoczucie i wyniki. Zasugerował aborcję. Nie zgodziłam się” – wyznała Ewa Minge. Samopoczucie projektantki pogarszało się z godziny na godzinę i jak sama podkreśla, na szczęście lekarz przekonał ją, że ma dla kogo żyć, dlatego musi zadbać o własne zdrowie. „Usiadł naprzeciwko mnie, wziął za rękę i mówi: -Ma pani dwoje zdrowych dzieci, ma pani wiec dla kogo żyć. Natura czasem wie, co robi i ta natura wyraźnie nie chce tej ciąży w pani. Proszę nie igrać z życiem w imię życia, bo umrze pani razem z tym płodem. Nie nazwał go dyplomatycznie dzieckiem. I dodał, że moje dzieci zapłacą najwyższą cenę, bo stracą matkę”, wspominała na Instagramie Ewa Minge. Anonimowy pacjent z numerkiem W dalszej części wpisu projektantka odniosła się także...

Anna Lewandowska: „Sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie”.
Instagram/Instastories Anna Lewandowska,
Aktualności
Anna Lewandowska: „Sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie”
Anna Lewandowska na łamach „Wprost” podkreśliła, że jest osobą wierzącą, dlatego nie przerwałaby ciąży. Mówiła również o cioci swojej mamy, która odebrała w Auschwitz 3 tys. porodów.

Jedna z najbardziej wpływowych Polek udzieliła osobistego wywiadu, w którym wypowiada się na temat swoich poglądów. Anna Lewandowska o położnej z Auschwitz: „była aniołem dla matek” Anna Lewandowska w wywiadzie wspomina Stanisławę Leszczyńską, położną z Auschwitz. To ciocia jej mamy, która w obozie otrzymała polecenie od dr. Josefa Mengele, SS-mana i zbrodniarza wojennego, by zabijać każde narodzone dziecko. „A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała 3 tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina. Ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję”. Jednocześnie Anna Lewandowska podkreśla: „Szanuję to, że ktoś może mieć inne zdanie” Anna Lewandowska a akcja #AniJednejWięcej W związku ze śmiercią ciężarnej kobiety w szpitalu w Pszczynie Anna Lewandowska opublikowała na InstaStories hashtag #AniJednejWięcej. Choć wpisy na InstaStories znikają po 24 godzinach, ten dziennikarzom udało się utrwalić w formie zrzutu ekranu, inaczej nie zostałby po nim żaden ślad. Anna Lewandowska ma świadomość, że wielu fanów nieraz oczekuje od niej opowiedzenia się „za” lub „przeciw”. „Muszę zachowywać się odpowiedzialnie. Skala, którą osiągnęłam, jest czasem przerażająca właśnie przez tę odpowiedzialność” – wyznaje trenerka we „Wprost”. Źródło: Wprost.pl Zobacz także: Ewa Minge dokonała aborcji. Inaczej umarłaby razem z płodem. Kaja Godek: śmierć ciężarnej 30-latki to wina feministek. „Mają na rękach krew tej kobiety” Śmierć ciężarnej w Pszczynie. Czy można było uniknąć tej tragedii?

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj