Śpiąca matka z małym dzieckiem
Bobby Wesson
Aktualności

Koniec z niedocenionymi matkami, których mężowie myślą, że one nic nie robią

„Moja żona jest bohaterką” - ten mąż docenił swoją żonę i przekonał do tego prawie milion osób! Przeczytaj niezwykle wzruszający list napisany przez młodego ojca.

Poruszający hołd męża dla żony zamieszczony na Facebooku, który polubiło prawie milion osób, uzyskał prawie 50 000 komentarzy!

Rayena Wesson z Alabamy jest pielęgniarką. Na początku tego miesiąca, jej mąż Bobby zrobił to oto zdjęcie drzemiącej żony z ich synem. Jako komentarz do niego napisał wzruszający hołd dla żony i zamieścił go na Facebooku. Oto jego treść:

"To jest moja żona, która ucina sobie drzemkę. W ciągu godziny obudzi się i przygotuje do pracy. Skrupulatnie zbierze wszystkie przedmioty niezbędne jej w szpitalu. Szybko wykona makijaż i uczesze włosy. Zacznie narzekać, że wygląda okropnie, a ja będę zaprzeczać. Usiądzie na kanapie po turecku, na szybko spróbuje wziąć parę łyków kawy, jednocześnie nie przerywając zabawy z naszym synem, który będzie po niej się wspinał. 

Przyłapuję ją czasem na tym, że kompletnie mnie nie słucha, wpatrując się wtedy w jeden punkt. Wiem, że właśnie wtedy w milczeniu przygotowuje się na zbliżającą swoją zmianę.

Pocałuje dziecko, pocałuje mnie i pójdzie zadbać o ludzi, którzy prawdopodobnie będą mieć najgorszy dzień ich w całym życiu. Wraki samochodów, rany postrzałowy, wybuchy, oparzenia i złamania - bogacze, biedni, pasterze, narkomani i prostytutki - matki, ojcowie, synowie, córki i rodziny - nie ma znaczenia, kim jesteś i co ci się stało.

Ona zadba o ciebie.

Wróci do domu po 14 godzinach, ściągnie buty i za drzwiami pozostawi dramatyczne historie pełne krwi i cierpienia.

Czasami nie chce o tym rozmawiać, a kiedy indziej nie może się doczekać, aby się tym ze mną podzielić. Czasami śmieje się, a za chwilę zaczyna płakać. Innym razem łzy ciekną jej po policzkach. Niezależnie od tego, jak bardzo to wszystko przeżywa, pójdzie na następną zmianę i będzie pomagać ludziom.

Moja żona jest pielęgniarką. Moja żona jest bohaterką."

Zobacz też: Ojciec – bloger przeprasza matki, które zostały w domu wychowując dzieci

 

This is my wife taking a nap. In an hour she will wake up, put on her scrubs and get ready for work. The tools and...

Posted by Bobby Wesson on 7 listopada 2015

Utrata wolności po narodzinach dziecka – jak sobie radzić [WIDEO]

Giovanna Fletcher
Instagram / @mrsgifletcher
Aktualności
Mąż staje w obronie pociążowego brzucha żony i składa hołd matkom
"Powinniśmy wspierać i oklaskiwać mamy za to, co przeszły podczas ciąży, porodu i później" – mężczyzna składa hołd matkom, po tym, jak ktoś skrytykował brzuch jego żony. Przeczytajcie jego apel o poszanowanie kobiet i ich ciał po porodzie.

  Dla wielu z nas odkrycie, że ciążowy brzuch nie znika po porodzie jest przykrą niespodzianką, tak samo jak to, że wychodząc ze szpitala znowu musimy wbić się w nasze ciążowe spodnie z wielgachną gumą w pasie... Trudno zaraz po urodzeniu czuć się dobrze w swoim ciele, kiedy wszystko boli , zwisa, uwiera, a jeszcze hormony każą płakać bez powodu i w ogóle nie wiadomo, co zrobić z tym ogromem emocji... Nic więc dziwnego, że kiedy brytyjska aktorka i pisarka Giovanna Fletcher,  11 dni po swoim drugim porodzie usłyszała od obcej osoby złośliwy komentarz: "Oooo, mamusia ma jeszcze brzuszek " poczuła się niekomfortowo. W pierwszym odruchu roześmiała się , bo była tak zszokowana, że nie wiedziała jak zareagować. Później jednak dala upust swojej frustracji i rozżaleniu na Facebooku i Instagramie.  Giovanna zamieściła zdjęcie swojego ciała z opisem uczuć, jakie ten komentarz w niej wzbudził. "Te słowa utkwiły mi w głowie. (...) Przede wszystkim zdziwiła mnie potrzeba obcej osoby, żeby podzielić się tą obserwacją... Tak, mam brzuch. Ale ten brzuch przez 9 miesięcy chronił mojego synka przed niebezpieczeństwem. Ten brzuch wypełnił mój świat taką miłością i światłem, jakich się nie spodziewałam. Ten brzuch czyni cuda. Z czasem mój brzuch zniknie, ale ja nigdy nie przestanę mu być wdzięczna za wszystko, co mi dał". I dorzuciła hashtag #spreadlove, czyli " szerz miłość ".  Mąż Giovanny, wokalista i gitarzysta zespołu McFly, Tom Fletcher, postanowił stanąć w obronie żony i okazać jej wsparcie na oczach całego świata. Opublikował jej post na swoim profilu na Facebooku i napisał wzruszającą wiadomość, którą składa hołd wszystkim mamom:   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

selfie
Aktualności
Tak wygląda młoda mama z dzieckiem - prawdziwe selfie bez retuszu
Koniec z kompleksami, pora spojrzeć prawdzie w oczy – tak właśnie wyglądają mamy i… są piękne!

Jak wygląda kobieta po urodzeniu dziecka? Gdy od kilku miesięcy opiekuje się tym dzieckiem w domu, rzadko wychodzi, nie przesypia nocy, od dawna nie patrzy w lustro? My wiemy. Wie też każda mama. I raczej nie jest to taki widok: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Love being in NYC! Looking thru my new book Selfish and loving this pic of @kourtneykardash, Mason & I back in 2010 #SELFISH Posted by Kim Kardashian on  2 maja 2015   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Yesterday, Flynn and I spent the day at the office! I hope you like the photo. Maybe some of the guys can answer this..... Posted by Miranda Kerr on  28 kwietnia 2011   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Life is too short to worry about how short life is. Go out and enjoy it! #FBFA vida é muito curta para se preocupar em quão curta a vida é. Saia e aproveite! #FBF...

Pracująca mama, opieka nad dzieckiem
Fotolia
Mama
Siedzisz w domu z dzieckiem, więc nie zarabiasz? To mit!
Zobacz, ile warta jest praca mamy, która opiekuje się dzieckiem i codziennie wykonuje drobne prace domowe. Zanim powiemy: "Czym ty jesteś zmęczona, przecież nie pracujesz", sprawdź, ile kosztuje "niepracująca" mama.

"Cały dzień siedzisz z dzieckiem w domu , więc czym ty jesteś zmęczona? " – słyszałaś ten tekst? Ja tak, i to nie z ust męża, ale bezdzietnej koleżanki. Co więcej, moja znajoma uważała, że skoro nie pracuję, to właściwie na nic nie zasługuję. Opieka nad dzieckiem i prowadzenie domu w jej oczach nie przedstawiały żadnej wartości. Czyżby? Ile warta jest nasza praca w domu? Wycena drobnych prac domowych to niezbyt interesujący temat dla analityków, ale raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny podlicza przeciętną miesięczną wartość pracy domowej . Z obliczeń urzędników wynika, że czynności najczęściej wykonywane przez kobietę, takie jak: pranie, sprzątanie , gotowanie czy robienie przetworów , to koszt rzędu 2100 zł miesięcznie. Pracę mężczyzn na rzecz domu GUS wycenił prawie o połowę taniej – na kwotę 1200 zł. Urzędnicy podkreślili jednocześnie, że obecnie mężczyźni znacznie bardziej angażują się w prace domowe niż to miało miejsce w 2004 r., ale nadal jest to prawie 2 godziny mniej niż w przypadku kobiet.  W przeciągu ostatnich 10 lat wydłużył się też przeciętny czas opieki rodziców nad dziećmi . U kobiet wzrósł on o 30 minut (łącznie prawie 3 godziny dziennie), a u mężczyzn o 21 minut (łącznie prawie 2 godziny dziennie).  Zobacz także: Sprzątanie z dzieckiem to syzyfowa praca! Film, przy którym nie da się nie uśmiechnąć! Czy stać nas na "niepracujące" żony? Znacznie dokładniejsze wyliczenia przeprowadził amerykański bloger – Steve Nelms. Gdy jego żona Gloria urodziła dziecko, oboje postanowili, że najlepiej będzie, jeśli ona zrezygnuje z pracy zawodowej i będzie opiekować się dzieckiem. Gdy Steve zobaczył, ile wysiłku wymaga prowadzenie domu i opieka nad dzieckiem postanowił sprawdzić, ile warta jest praca jego żony.  Steve podszedł do tego zadania niezwykle...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj