Konstancin Jeziorna dziecko wyszło samo z przedszkola
Fotolia
Aktualności

Konstancin Jeziorna: 3-latek wyszedł niezauważony z przedszkola!

"O Matko Boska" – tak skwitowała wyjście dziecka siostra zakonna prowadząca przedszkole. No właśnie, o Matko Boska!

Trudno w to uwierzyć, że tak małe dziecko może opuścić placówkę i nikt nawet tego nie zauważa. Czy wytłumaczeniem może być to, że dziecko było dopiero od kilku dni w przedszkolu, a "rodzice dziecka nie poinformowali sióstr, że jest pełen energii i trudny do upilnowania"(!)

O motor!

Chłopca dostrzegło małżeństwo jadące ul. Wilanowską. Maluch zbliżał się do przejścia dla pieszych, nie rozglądał się jednak na boki. Mężczyzna wybiegł z auta i zabrał chłopca z drogi. Gdy zorientował się, że dziecko jest same i nie wie, gdzie jest jego opiekun, zaczął szukać w pobliżu miejsca, skąd dziecko mogło wyjść.

Chłopiec nie wyglądał na przestraszonego, rozglądał się ciekawie mówiąc – o motor, o auto! 
Już po chwili kierowca odkrył, że niedaleko, ok. 400 metrów od ulicy, znajduje się ochronka dla dzieci prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Maryi. 

To dziecko jest trudne do upilnowania!

Gdy jedna z sióstr zobaczyła chłopca i dowiedziała się, że wyszedł z placówki, powiedziała tylko "O Matko Boska!". Mężczyzna postanowił powiadomić policję, gdyż zauważył, że brama wjazdowa otwarta jest na oścież, a drzwi wcale  nie są zamykane na klucz. Choć siostry broniły się twierdząc, że brama musi być otwarta, gdyż rodzice nie mają gdzie parkować, a drzwi są bardzo masywne i dziecko nie ma wystarczająco dużo siły, by je samodzielnie otworzyć, to w takim razie niech odpowiedzą na pytanie – jak dziecko wyszło z placówki?

Jeszcze bardziej szokujące było to, że siostry broniły się, że to 1. przypadek w historii ochronki, by dziecko uciekło, a winnym tego są... rodzice, którzy nie poinformowali, że "dziecko jest trudne do upilnowania".!

Po wizycie policji, siostry obiecały, że drzwi do przedszkola będą zamykane na klucz, tak, by nigdy więcej nie doszło do podobnego zdarzenia.

Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać na ruchliwej ulicy, gdyby przejeżdżające małżeństwo nie zareagowało tak szybko! Cieszymy się ogromnie, że chłopiec cały i zdrowy wrócił do domu!

Czy Wasze maleństwa są bezpieczne w przedszkolach? Sprawdźcie czasem, czy zabezpieczenia oferowane w placówkach, spełniają wszelkie wymogi. Bezpieczeństwo naszych dzieci – to podstawa!

Dlaczego "trudne" zachowania dziecka są dobre?
Jak dziecko poznaje świat?

źródło: kurierpoludniowy.pl

Kiedy dziecko jest gotowe, by pójść do przedszkola? - film

Porzucony na ulicy dziecięcy rowerek
Fotolia
Aktualności
Szokujące! Mężczyzna porwał, ugryzł i wrzucił do kontenera na śmieci 4-letniego chłopca
Do szokującego zdarzenia doszło w Krakowie. 30-letni mężczyzna porwał na oczach matki 4-letniego chłopca, ugryzł go w policzek i wrzucił do kontenera na śmieci!

Przechodnie poinformowali policję o napadzie na 4-letniego chłopca. Maluch był na spacerze z mamą i jechał na rowerku , gdy podbiegł do niego 30-letni mężczyzna. Zdjął chłopca z rowerka, przerzucił przez ramię i zaczął uciekać. Wrzucił dziecko do kontenera na śmierci, dźgał znalezionym patykiem, a na koniec ugryzł malca w policzek. Po wszystkim zaczął uciekać, jednak został szybko zatrzymany przez przechodniów. Przestraszony chłopiec trafił do szpitala, jego życiu nic nie zagraża. Sprawca nie był pod wpływem środków odurzających Policja nie może ustalić tożsamości 30-latka, mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Policjanci poinformowali, że mówi w nieznanym języku i prawdopodobnie udaje, że nie zna polskiego. W czasie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Policja czeka na wyniki badań mężczyzny, chce ustalić, czy nie jest zarażony żadnym wirusem. Po otrzymaniu wyników sprawca trafi na obserwację psychiatryczną. Nie bójmy się reagować Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co czuła mama porywanego chłopca. W takich sytuacjach widać, jak ważna jest pomoc drugiego człowieka. Gdyby nie przechodnie, ujęcie 30-latka mogłoby być o wiele trudniejsze. Nie bójmy się reagować, dzięki temu możemy ocalić czyjeś życie! Czytaj także: Usłyszała bicie serca synka trzy lata po jego śmierci źródło: rmf24.fm

mężczyzna uratował dziecko zwisające z balkonu na 5. piętrze
screen/Twitter
Aktualności
Jego synka ratował imigrant, tata w tym czasie grał w Pokemony [WIDEO]
Pokonywał kolejne piętra wieżowca błyskawicznie, jakby wchodził po schodach. Uratował małego chłopca w ostatnich sekundach. Rączki maluszka nie były już w stanie dłużej trzymać się balustrady balkonu. Zobacz tę nieprawdopodobną akcję ratowania życia na filmie!

Bez wątpienia ten mały chłopiec żyje dzięki odwadze tego mężczyzny. To mieszkający od niedawna w Paryżu imigrant z Mali Mamoudou Gassama. Przez media już został okrzyknięty człowiekiem-pająkiem , Spidermanem, bo rzeczywiście to co zrobił, daleko wykracza poza zwykłe umiejętności człowieka. Zapomniał o synku grając w Pokemony Cała Francja żyje tym bohaterskim czynem. Sam prezydent Emmanuel Macron spotkał się z Mamoudou Gassamem i zaproponował mężczyźnie przyznanie francuskiego obywatelstwa . Padła także oferta pracy w straży pożarnej .  Opinia publiczna jest zbulwersowana, że do tak dramatycznych wydarzeń doszło w wyniku zaniedbania ojca chłopca. Okazało się, że pozostawił go samego w domu, a tym czasie był na zewnątrz i grał w Pokemon Go. W wywiadzie dla CNN francuski prokurator Francois Molins powiedział, że ojciec 4-latka wyszedł na zakupy, zostawiając dziecko samo w domu i zapominając o całym świecie, zaczął grać w Pokemon Go . Chłopiec jest pod stałą opieką swojego ojca, gdyż jego matka mieszka na wyspie Reunion. Przypomnijmy, że Gra Pokemon Go   polega na chodzeniu ze smatfonem po mieście i wyszukiwaniu Pokemonów (zgonie z mapą).  Aplikacja za pomocą telefonu nanosi dodatkowe elementy na realny świat obserwowany na naszych wyświetlaczach. Podczas gdy normalnie ludzi widzą, na przykład drzewo w parku, gracze Pokemon GO zobaczą obok niego gromadę walczących ze sobą Pokemonów. W ten sposób miejsce gry nie toczy się przed ekranem komputera, lecz w dowolny miejscu na świecie.  W 40 sekund na 5 piętrze Półminutowy film w internecie pokazuje szokującą akcję ratowania życia dziecka, w 18. dzielnicy Paryża. Został nakręcony przez przechodnia z ulicy, w sobotę wieczorem 26 maja. Widać na nim jak w wysokiego piętra – 5 kondygnacji, z balkonu zwisa małe dziecko, prawdopodobnie około 4-letni chłopiec. Rączkami trzyma się...

Łóżeczko dla dziecka
Fotolia
Aktualności
Dramat pod Gorzowem. Dziecko zmarło we własnym łóżeczku
Policja bada przyczynę śmierci chłopca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec zaklinował się między szczebelkami łóżka.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 7 sierpnia, w Górkach Santockich koło Gorzowa Wielkopolskiego. 7-letni chłopiec prawdopodobnie udusił się w łóżeczku. Sprawę bada prokuratura. Dziecko zmarło we własnym łóżku Według nieoficjalnych informacji, chłopiec włożył głowę pomiędzy szczebelki łóżka i nie mógł jej wydostać. Rodziców chłopca nie było w tym czasie w pobliżu. Chłopiec zmarł. "Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie Górek Santockich doszło do zgonu dziecka. Na miejsce przybył prokurator oraz lekarz, który stwierdził zgon chłopczyka. Ciało 7-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma wykazać bezpośrednią przyczynę śmierci dziecka " – wyjaśnił Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Matka chłopca była w tym czasie w domu. To ona poinformowała służby o śmierci synka. Śledczy nie poinformowali, gdzie w tym czasie przebywał ojciec dziecka. W środę, 9 sierpnia, odbyła się sekcja zwłok 7-latka. Szczegóły nie są jeszcze znane. Chociaż śmierć chłopca mogła być nieszczęśliwym wypadkiem, niewykluczone, że jego matka odpowie za brak należytej opieki nad synem i nieumyślne spowodowanie śmierci. Współczujemy rodzinie zmarłego chłopca. Śmierć dziecka to ogromna tragedia, której nikt nie powinien doświadczyć... Zobacz także: Dramat rodziców w lubuskim. Niemowlę zmarło, śpiąc z nimi w łóżku Źródło: gorzowianin.com, wp.pl

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj