Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Konstancin Jeziorna dziecko wyszło samo z przedszkola
Fotolia
Aktualności

Konstancin Jeziorna: 3-latek wyszedł niezauważony z przedszkola!

"O Matko Boska" – tak skwitowała wyjście dziecka siostra zakonna prowadząca przedszkole. No właśnie, o Matko Boska!

Trudno w to uwierzyć, że tak małe dziecko może opuścić placówkę i nikt nawet tego nie zauważa. Czy wytłumaczeniem może być to, że dziecko było dopiero od kilku dni w przedszkolu, a "rodzice dziecka nie poinformowali sióstr, że jest pełen energii i trudny do upilnowania"(!)

O motor!

Chłopca dostrzegło małżeństwo jadące ul. Wilanowską. Maluch zbliżał się do przejścia dla pieszych, nie rozglądał się jednak na boki. Mężczyzna wybiegł z auta i zabrał chłopca z drogi. Gdy zorientował się, że dziecko jest same i nie wie, gdzie jest jego opiekun, zaczął szukać w pobliżu miejsca, skąd dziecko mogło wyjść.

Chłopiec nie wyglądał na przestraszonego, rozglądał się ciekawie mówiąc – o motor, o auto! 
Już po chwili kierowca odkrył, że niedaleko, ok. 400 metrów od ulicy, znajduje się ochronka dla dzieci prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Maryi. 

To dziecko jest trudne do upilnowania!

Gdy jedna z sióstr zobaczyła chłopca i dowiedziała się, że wyszedł z placówki, powiedziała tylko "O Matko Boska!". Mężczyzna postanowił powiadomić policję, gdyż zauważył, że brama wjazdowa otwarta jest na oścież, a drzwi wcale  nie są zamykane na klucz. Choć siostry broniły się twierdząc, że brama musi być otwarta, gdyż rodzice nie mają gdzie parkować, a drzwi są bardzo masywne i dziecko nie ma wystarczająco dużo siły, by je samodzielnie otworzyć, to w takim razie niech odpowiedzą na pytanie – jak dziecko wyszło z placówki?

Jeszcze bardziej szokujące było to, że siostry broniły się, że to 1. przypadek w historii ochronki, by dziecko uciekło, a winnym tego są... rodzice, którzy nie poinformowali, że "dziecko jest trudne do upilnowania".!

Po wizycie policji, siostry obiecały, że drzwi do przedszkola będą zamykane na klucz, tak, by nigdy więcej nie doszło do podobnego zdarzenia.

Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać na ruchliwej ulicy, gdyby przejeżdżające małżeństwo nie zareagowało tak szybko! Cieszymy się ogromnie, że chłopiec cały i zdrowy wrócił do domu!

Czy Wasze maleństwa są bezpieczne w przedszkolach? Sprawdźcie czasem, czy zabezpieczenia oferowane w placówkach, spełniają wszelkie wymogi. Bezpieczeństwo naszych dzieci – to podstawa!

Dlaczego "trudne" zachowania dziecka są dobre?
Jak dziecko poznaje świat?

źródło: kurierpoludniowy.pl

Kiedy dziecko jest gotowe, by pójść do przedszkola? - film

Porzucony na ulicy dziecięcy rowerek
Fotolia
Aktualności
Szokujące! Mężczyzna porwał, ugryzł i wrzucił do kontenera na śmieci 4-letniego chłopca
Do szokującego zdarzenia doszło w Krakowie. 30-letni mężczyzna porwał na oczach matki 4-letniego chłopca, ugryzł go w policzek i wrzucił do kontenera na śmieci!

Przechodnie poinformowali policję o napadzie na 4-letniego chłopca. Maluch był na spacerze z mamą i jechał na rowerku , gdy podbiegł do niego 30-letni mężczyzna. Zdjął chłopca z rowerka, przerzucił przez ramię i zaczął uciekać. Wrzucił dziecko do kontenera na śmierci, dźgał znalezionym patykiem, a na koniec ugryzł malca w policzek. Po wszystkim zaczął uciekać, jednak został szybko zatrzymany przez przechodniów. Przestraszony chłopiec trafił do szpitala, jego życiu nic nie zagraża. Sprawca nie był pod wpływem środków odurzających Policja nie może ustalić tożsamości 30-latka, mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Policjanci poinformowali, że mówi w nieznanym języku i prawdopodobnie udaje, że nie zna polskiego. W czasie zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających. Policja czeka na wyniki badań mężczyzny, chce ustalić, czy nie jest zarażony żadnym wirusem. Po otrzymaniu wyników sprawca trafi na obserwację psychiatryczną. Nie bójmy się reagować Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co czuła mama porywanego chłopca. W takich sytuacjach widać, jak ważna jest pomoc drugiego człowieka. Gdyby nie przechodnie, ujęcie 30-latka mogłoby być o wiele trudniejsze. Nie bójmy się reagować, dzięki temu możemy ocalić czyjeś życie! Czytaj także: Usłyszała bicie serca synka trzy lata po jego śmierci źródło: rmf24.fm

mężczyzna uratował dziecko zwisające z balkonu na 5. piętrze
screen/Twitter
Aktualności
Jego synka ratował imigrant, tata w tym czasie grał w Pokemony [WIDEO]
Pokonywał kolejne piętra wieżowca błyskawicznie, jakby wchodził po schodach. Uratował małego chłopca w ostatnich sekundach. Rączki maluszka nie były już w stanie dłużej trzymać się balustrady balkonu. Zobacz tę nieprawdopodobną akcję ratowania życia na filmie!

Bez wątpienia ten mały chłopiec żyje dzięki odwadze tego mężczyzny. To mieszkający od niedawna w Paryżu imigrant z Mali Mamoudou Gassama. Przez media już został okrzyknięty człowiekiem-pająkiem , Spidermanem, bo rzeczywiście to co zrobił, daleko wykracza poza zwykłe umiejętności człowieka. Zapomniał o synku grając w Pokemony Cała Francja żyje tym bohaterskim czynem. Sam prezydent Emmanuel Macron spotkał się z Mamoudou Gassamem i zaproponował mężczyźnie przyznanie francuskiego obywatelstwa . Padła także oferta pracy w straży pożarnej .  Opinia publiczna jest zbulwersowana, że do tak dramatycznych wydarzeń doszło w wyniku zaniedbania ojca chłopca. Okazało się, że pozostawił go samego w domu, a tym czasie był na zewnątrz i grał w Pokemon Go. W wywiadzie dla CNN francuski prokurator Francois Molins powiedział, że ojciec 4-latka wyszedł na zakupy, zostawiając dziecko samo w domu i zapominając o całym świecie, zaczął grać w Pokemon Go . Chłopiec jest pod stałą opieką swojego ojca, gdyż jego matka mieszka na wyspie Reunion. Przypomnijmy, że Gra Pokemon Go   polega na chodzeniu ze smatfonem po mieście i wyszukiwaniu Pokemonów (zgonie z mapą).  Aplikacja za pomocą telefonu nanosi dodatkowe elementy na realny świat obserwowany na naszych wyświetlaczach. Podczas gdy normalnie ludzi widzą, na przykład drzewo w parku, gracze Pokemon GO zobaczą obok niego gromadę walczących ze sobą Pokemonów. W ten sposób miejsce gry nie toczy się przed ekranem komputera, lecz w dowolny miejscu na świecie.  W 40 sekund na 5 piętrze Półminutowy film w internecie pokazuje szokującą akcję ratowania życia dziecka, w 18. dzielnicy Paryża. Został nakręcony przez przechodnia z ulicy, w sobotę wieczorem 26 maja. Widać na nim jak w wysokiego piętra – 5 kondygnacji, z balkonu zwisa małe dziecko, prawdopodobnie około 4-letni chłopiec. Rączkami trzyma się...

Łóżeczko dla dziecka
Fotolia
Aktualności
Dramat pod Gorzowem. Dziecko zmarło we własnym łóżeczku
Policja bada przyczynę śmierci chłopca. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec zaklinował się między szczebelkami łóżka.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 7 sierpnia, w Górkach Santockich koło Gorzowa Wielkopolskiego. 7-letni chłopiec prawdopodobnie udusił się w łóżeczku. Sprawę bada prokuratura. Dziecko zmarło we własnym łóżku Według nieoficjalnych informacji, chłopiec włożył głowę pomiędzy szczebelki łóżka i nie mógł jej wydostać. Rodziców chłopca nie było w tym czasie w pobliżu. Chłopiec zmarł. "Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z domów na terenie Górek Santockich doszło do zgonu dziecka. Na miejsce przybył prokurator oraz lekarz, który stwierdził zgon chłopczyka. Ciało 7-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma wykazać bezpośrednią przyczynę śmierci dziecka " – wyjaśnił Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Matka chłopca była w tym czasie w domu. To ona poinformowała służby o śmierci synka. Śledczy nie poinformowali, gdzie w tym czasie przebywał ojciec dziecka. W środę, 9 sierpnia, odbyła się sekcja zwłok 7-latka. Szczegóły nie są jeszcze znane. Chociaż śmierć chłopca mogła być nieszczęśliwym wypadkiem, niewykluczone, że jego matka odpowie za brak należytej opieki nad synem i nieumyślne spowodowanie śmierci. Współczujemy rodzinie zmarłego chłopca. Śmierć dziecka to ogromna tragedia, której nikt nie powinien doświadczyć... Zobacz także: Dramat rodziców w lubuskim. Niemowlę zmarło, śpiąc z nimi w łóżku Źródło: gorzowianin.com, wp.pl

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak