Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Koronawirus: co z rodzinnymi wakacjami? Minister Zdrowia: możemy o ich zapomnieć
adobe stock
Aktualności

Koronawirus: co z wakacjami? Minister Zdrowia: możemy o nich zapomnieć

Wielu ludzi zastanawia się, jak długo potrwa jeszcze domowa izolacja, tym bardziej że pogoda za oknem skłania do planowania tegorocznych urlopów. Minister Szumowski poinformował dzisiaj, że o takich wakacjach, jakie spędzaliśmy do tej pory, trzeba będzie zapomnieć.

Mimo że kwarantanna trwa już od miesiąca, a lato za pasem, to końca pandemii, póki co nie widać. Wiele rodzin z dziećmi zastanawia się, czy tegoroczne familijne wyjazdy to dobry pomysł, gdzie udać się na wakacje, i które z miejsc wybrać. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował dziś na antenie radia Rmf.fm, że nie ma żadnych prognoz, które mogłyby sugerować, że epidemia koronawirusa wkrótce się skończy i rodzinne wyjazdy będą zupełnie bezpieczne:

„O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich” – skonstatował minister Szumowski.

Szef resortu zdrowia podkreślił także, że „nie ma żadnych danych, żeby w lecie lub na jesieni skończyła się epidemia. Musimy mieć perspektywę do przygotowania szczepionki”. 
Szczególnie odradzane są wyjazdy zagraniczne, ponieważ ryzyko zarażenia wciąż będzie zbyt duże. Jeśli liczba zakażeń zacznie spadać, wakacje można będzie spędzić w Polsce, w miejscach, gdzie nie ma skupisk ludzi.  

Kiedy zostaną złagodzone dotychczasowe obostrzenia?

Całkowity powrót do normalności latem wydaje się więc niemożliwy. Łukasz Szumowski podzielił się także bardziej optymistycznymi wiadomościami. Minister zdrowia dodał, że planowane jest poluzowanie dotychczasowych obostrzeń dotyczących komunikacji i zakupów w sklepach. O szczegółowych decyzjach i planach na odmrożenie gospodarki, rząd poinformuje 19 kwietnia.

Źródło: Rmf.fm

Zobacz także:

Jakie leki włożyć do wakacyjnej apteczki – radzi pediatra [WIDEO]

maseczka origami z ręcznika papierowego
Adobe Stock
Mama
Maseczka origami z ręcznika papierowego
Maseczka origami z ręcznika papierowego jest łatwa do zrobienia. Przyda się każdemu, kto nie ma lepszej, a musi wyjść z domu. Od czwartku, 16 kwietnia, maseczki są obowiązkowe.

Zasłanianie ust i nosa za dwa dni będzie obowiązkowe w miejscach publicznych. to obowiązkowe akcesorium każdego, kto będzie wychodził z domu i przebywał w miejscu publicznym. Nie każdy ma jednak dostęp do maseczek chirurgicznych czy innych. W takim przypadku przyda się maseczka origami z ręcznika papierowego, która została zaprojektowana przez dr hab. Annę Myczkowską-Szczerską z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP. Podpowiadamy, jak zrobić taką maseczkę i co trzeba o niej wiedzieć. Maseczka origami z ręcznika papierowego: jak zrobić wady i zalety jak nosić inne działania ochronne Jak zrobić maseczkę origami z ręcznika papierowego Zanim zabierzesz się do pracy, przygotuj ręcznik papierowy, dwie gumki recepturki i zszywacz . Jeśli nie masz zszywacza, możesz wziąć igłę i nitkę. Gumki możesz zastąpić tasiemkami. Aby zabrać się do pracy, z rolki ręczników papierowych oderwij dwa listki, które utworzą prostokąt – powinny być połączone, nie rozdzielaj ich. Połóż je przed sobą, dłuższym bokiem do siebie. Poniżej znajdziesz film pokazujący krok po kroku, jak zrobić maseczkę origami z ręcznika papierowego. Zajmie ci to na początek ok. pięciu minut . Gdy nabierzesz wprawy, uwiniesz się w trzy minuty. Jeśli nie masz zszywacza, „złapany’’ na filmie zszywką fragment ręcznika możesz zszyć – wystarczy kilka razy przeszyć wskazane elementy na okrętkę i związać końce nitki. Gumki można zastąpić sznureczkiem lub tasiemką. Maseczka origami z ręcznika papierowego zasłania nos (ma wystający element na nos) i usta. Na wysokości ust jest kilka warstw ręcznika papierowego. Z taką maseczką na twarzy można wyjść z domu, nie narażając się na mandat za brak osłony ust i nosa. Wady i zalety maseczki origami z ręcznika papierowego Jej podstawowym plusem jest to, że... jest! Zakładając ją,...

Nauczyciel roznosi jedzenie biednym dzieciom
AdobeStock/Twitter/Elaine Penman
Aktualności
Nauczyciel-bohater. Każdego dnia pokonuje 8 km, by dostarczyć jedzenie biednym dzieciom
Dla wielu dzieci zamknięcie szkół jest jednoznaczne z brakiem codziennego obiadu. Ten człowiek postanowił to zmienić. Oto przykład, jak zostać bohaterem w czasach koronawirusa!

Zane Powles, nauczyciel z jednej z brytyjskich szkół, codziennie przemierza około 8 km, by wesprzeć dzieci, które z powodu epidemii koronawirusa nie mogą liczyć na ciepłe obiady w szkole. Miejscowa społeczność już okrzyknęła go bohaterem, choć on sam przyznaje, że to, co robi, jest po prostu częścią jego pracy. Nie czuje się bohaterem. Nauczyciel pomaga biednym dzieciom w czasach koronawirusa Zane Powles na co dzień pracuje jako asystent dyrektora w Western Primary School w Grimsby. Część dzieci uczęszczająca do placówki ma trudne warunki finansowe i do tej pory korzystała z darmowych obiadów szkolnych . Teraz, kiedy szkoły są zamknięte z uwagi na koronawirusa, nie mogą liczyć na ciepłe posiłki każdego dnia. Nauczyciel wpadł na pomysł, że będzie dostarczał im jedzenie do domów. Codziennie pomaga w ten sposób 78 dzieciom. Pokonuje pieszo 5 mil, czyli ok. 8 km i roznosi posiłki składające się m.in. z kanapki, herbatników i owoców. Zobacz też: Koronawirus uderza w najsłabszych: setki tysięcy dzieci zostały bez opieki Zasady bezpieczeństwa przede wszystkim Brytyjski nauczyciel dba nie tylko o to, by dzieci z Grimsby nie chodziły głodne, lecz także o to, by były bezpieczne i zdrowe. Tłumaczy im, jak ważne jest obecnie pozostawanie w domach, a podczas wizyt zawsze zachowuje odpowiedni dystans, ma na sobie rękawiczki jednorazowe i nie podaje ręki na przywitanie. Zapewnia też, że przygotowywane przez niego zestawy posiłków są w pełni bezpieczne. This Deputy Headteacher walks five miles a day, delivering packed lunches to his pupils to make sure they still get a school dinner 🥪🚶🏻‍♂️👋🏻 pic.twitter.com/ulOH0qgVrK — BBC East Yorks and Lincs (@looknorthBBC) April 7, 2020 Bohater w czasach zarazy Dla Zane’a Powlesa roznoszenie zamienników szkolnych obiadów jest częścią pracy. Mówi, że bycie nauczycielem to edukowanie , a...

badania nad koronawirusem w laboratorium
ONS
Aktualności
Koronawirus mutuje, by przeżyć w różnych warunkach: świat opanowały 3 różne szczepy
Od grudnia 2019 roku patogen, rozprzestrzeniając się po świecie, zmutował w 3 różne szczepy. W Polsce mamy jego wersję B, typową dla Europy, w USA większość przypadków to typ A  - ten, który jest uważany za źródło pandemii.

Co jakiś czas słyszymy o nowych objawach koronawirusa . Nic dziwnego, z każdym dniem mamy większą wiedzę na temat tego patogenu, a sam wirus także się zmienia. Teraz dowiadujemy się, że wirus mutuje. Naukowcy z Cambridge poddali analizie 160 genomów SARS-Cov-2 i odkryli 3 główne warianty koronawirusa. Mają one unikalne cechy, które wskazują na zachodzące w wirusie zmiany. Co więcej, brytyjskie badanie wykazało, że koronawirus ciągle mutuje, by przetrwać w różnych warunkach klimatycznych i środowiskowych . Każdy ze zidentyfikowanych 3 szczepów ma też swoje pomniejsze mutacje. Mutacje koronawirusa: trzy opisane szczepy  Wyodrębnione w ten sposób szczepy SARS-Cov-2 genetycy nazwali literami alfabetu: TYP A - pochodzacy od nietoperzy, uważany za źródło późniejszych mutacji, występuje głównie w niektórych prowincjach Chin, w Australii, Hiszpanii, Chile i w większości Stanów Zjednoczonych. TYP B - mutacja koronawirusa, który zaatakował w Wuhan, wywodząca się od szczepu A. Ten wariant dominuje w Azji Wschodniej i w większości Europy, w tym w Polsce . TYP C - wywodzi się od szczepu B i dotarł do Europy (głównie Włoch) z Singapuru i Hong Kongu. Ilustracja przedstawia podział różnych genomów koronawirusa i do którego z trzech szczepów należą. źródło: pnas.org Dlaczego to ważne, by naukowcy zbierali informacje o zmieniających się cechach wirusa i badali każdy ze szczepów? Jest to konieczne dla stworzenia skutecznej szczepionki . Wiedza ta pomaga także zlokalizować źródła infekcji, które jeśli zostaną poddane kwarantannie , mogą zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Koronawirus: sytuacja na świecie W internecie można na bieżąco śledzić mapy zarażeń koronawirusem . Od czasu, kiedy pierwsze ognisko zarażeń zostało zidentyfikowane w Chinach, SARS Cov-2 rozprzestrzenił się na niemal cały świat, a WHO...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz