położna upuściła noworodka
jovanning, Cari/Adobe Stock
Aktualności

Koszmar na porodówce: położna upuściła noworodka. Dziecko nie żyje

Początkowo ojcu dziecka powiedziano, że dziecko urodziło się martwe. Jednak po rozmowie z żoną odkrył, że prawdę o błędzie położnej próbowano zataić w brutalny sposób, m.in. zatykając usta jego krzyczącej żonie.

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło 19 kwietnia w prywatnym szpitalu położniczym w Chinhat na przedmieściach Lucknow w Indiach. Sekcja zwłok noworodka wykazała, że przyczyną śmierci był uraz głowy. Szpital do tej pory zaprzecza, jakoby doszło do tych zdarzeń.

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Wstrząsająca relacja matki dziecka

Sprawę na policję zgłosił ojciec dziecka Jeevan Rajput. Z jego zeznań wynika, że 19 kwietnia w nocy zabrał żonę z pierwszymi objawami porodu do szpitala. Choć przedstawiciele placówki twierdzili, że noworodek przyszedł na świat martwy, żona opowiedziała mężowi o mrożących krew w żyłach zdarzeniach. Poród przebiegł prawidłowo, a kobieta widziała swoje dziecko żywe. Widziała także, jak pielęgniarka bierze na ręce dziecko bez ręcznika. Wtedy noworodek jej się wyśliznął.

Widząc wypadek, matka dziecka zaczęła krzyczeć, na co pielęgniarka i inni członkowie personelu zaczęli zatykać jej usta i zmuszali, by „zamknęła buzię na kłódkę”.

Winni odpowiedzą nie tylko za śmierć noworodka

O zdarzeniach poinformował opinię publiczną dziennik „The Times of India”. Jak dowiedzieli się dziennikarze, sekcja zwłok dziecka została wykonana 20 kwietnia na zlecenie szpitala. Raport z niej potwierdził, że dziecko zmarło w wyniku urazu głowy, który był skutkiem upadku noworodka. Obecnie prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko pielęgniarce i innym członkom personelu szpitala. Mogą zostać oskarżeni o zaniedbanie, zastraszanie i umyślne spowodowanie krzywdy.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Piszemy też o:

Nidzica: policjant uratował dziecko
KPP w Nidzicy
Aktualności
Policjant uratował 4-latkę. Gabrysia zadławiła się cukierkiem, była już sina
St. asp. Jacek Zbrzyzny był sędzią podczas „Turnieju Motoryzacyjnego” dla dzieci przy podstawówce w Nidzicy. W pewnym momencie usłyszał, jak jedna z mam woła o pomoc. Natychmiast rzucił się na ratunek.

Zrozpaczona matka krzyczała, trzymając na rękach dziecko. Okazało się, że jej 4-letnia córka zakrztusiła się cukierkiem. Kiedy policjant do nich dobiegł, dziecko było już sine… O krok o tragedii Dziewczynka miała poważne problemy z oddychaniem. Jej drogi oddechowe były całkowicie niedrożne – nie mogła złapać tchu, jej skóra przybrała siny odcień. 4-latka była o krok od utraty przytomności, co mogło skończyć się nawet zatrzymaniem krążenia. Policjant uratował dziecko Na szczęście policjant ani na sekundę nie stracił zimnej krwi. Błyskawicznie rozpoczął akcję ratunkową i udrożnił drogi oddechowe dziecka. Dziewczynka po chwili uspokajała się już w ramionach mamy. St. asp. Jacek Zbrzyzny wciąż czuł się odpowiedzialny za dziecko. Podczas rozmowy z mamą Gabrysi zasugerował, by na wszelki wypadek dziewczynkę obejrzał lekarz. Na drugi dzień zadzwonił, by zapytać o samopoczucie małej. Było to przejawem autentycznej troski o dziecko. Gratulujemy postawy! Ta historia to kolejny dowód na to, że na polskich funkcjonariuszy naprawdę można liczyć. Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy Piszemy też o: Siedlce: policjanci pomogli zgubionemu 7-letniemu chłopcu z Ukrainy. Chłopiec znów jest z mamą Dentysta znalazł sposób na strach dziecka. Jak on to zrobił? Dzieci Czarnobyla: 36 lat od awarii elektrowni atomowej

Dzieci Czarnobyla: 36 lat od awarii elektrowni atomowej
Adobe Stock
Aktualności
Dzieci Czarnobyla: 36 lat od awarii elektrowni atomowej
36 lat temu, w nocy z 25 na 26 kwietnia 1986 roku, doszło do tragicznej w skutkach awarii reaktora atomowego w Czarnobylu. Silne promieniowanie miało dramatyczny wpływ na życie i zdrowie dzieci.

W wyniku katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej doszło do rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych oraz skażenia ok. 150 tys. km² terenów na pograniczu dzisiejszej Białorusi, Ukrainy i Rosji. Przesiedlono ponad 350 tysięcy osób. To jednak nie był koniec dramatu. Rakotwórcze promieniowanie W wyniku katastrofy w Czarnobylu poszkodowanych zostało trzy miliony osób, w tym aż milion dzieci. W przypadku najmłodszych skutki były najbardziej dramatyczne. W efekcie promieniowania zanotowano ponad 6 tysięcy przypadków raka tarczycy, głównie wśród dzieci i młodzieży, a także około 10 tysięcy deformacji płodów. Szacuje się, że śmierć w wyniku promieniowania poniosło 50 tysięcy niemowląt. Dorosłymi już „dziećmi Czarnobyla” zajmuje się fundacja Chernobyl Children International, która zapewnia pomoc medyczną i opiekę hospicyjną. Wyniki badań są jednoznaczne Na szczęście, współczesne badania prowadzone przez Amerykański Narodowy Instytut Raka, nie napawają niepokojem. Ocena stanu zdrowia ofiar awarii w Czarnobylu i ich dzieci jest jednoznaczna: promieniowanie nie miało wpływu na DNA, więc kolejne pokolenia są bezpieczne. Źródło: irishtimes.com, Chernobyl Health Report, Greenpeace 2006 Piszemy też o: Vigantol wycofany: krople z witaminą D dla dzieci znowu wycofane z aptek Dwuletni chłopiec wypadł z okna prosto na beton. Zmarł. Maluch był pod opieką rodziców Dentysta znalazł sposób na strach dziecka. Jak on to zrobił?

Vigantol krople dla dzieci wycofany ze sprzedaży
Kekyalyaynen, Vitalii/Adobe Stock
Aktualności
Vigantol wycofany: krople z witaminą D dla dzieci znowu wycofane z aptek
To już kolejna seria leku Vigantol, kropli z witaminą D dla niemowląt, wycofana ze sprzedaży w 2022 roku. Jeśli masz w domu krople z tej serii, nie podawaj ich dziecku.

Wniosek o wycofanie preparatu złożył sam producent. Wszystko przez niezgodną ze specyfikacją zawartość substancji czynnej. To druga seria kropli Vigantol wycofana z tego powodu z aptek. Vigantol wycofany z aptek: nieprawidłowa zawartość witaminy Pierwsza seria preparatu, oznaczona symbolem 19KQ193, została wycofana ze sprzedaży 11 marca bieżącego roku. Obecnie wycofywana jest partia Vigantolu oznaczona kodem 20CQ046 . Decyzja o zaprzestaniu sprzedaży obu serii została podjęta przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego po tym, jak przedstawiciel firmy P&G Health Germany GmbH złożył wniosek o wycofaniu z rynku najpierw jednej, potem drugiej serii preparatu. Vigantol to krople dla dzieci z witaminą D. W preparacie substancją czynną jest cholekalcyferol, czyli organiczny związek chemiczny z grupy witamin D . Ułatwia on wchłanianie wapnia i fosforu z pożywienia i wspomaga prawidłowe wysycanie kości wapniem. Zajrzyj do swojej apteczki Nie podano do wiadomości publicznej, czy substancji czynnej było za dużo, czy za mało. Wiadomo jedynie, że jej ilość w pierwszej wycofanej serii Vigantolu nie zgadzała się ze specyfikacją leku. Przedstawiciel producenta wnioskował o wycofanie ze sprzedaży także drugiej serii leku i jest to według niego działanie prewencyjne. „Dotyczy wszystkich serii produktu leczniczego Vigantol, również niewykazujących wyników poza specyfikacją” – czytamy w uzasadnieniu decyzji GIF. Sprawdź, czy masz w domu Vigantol (cholecalciferolum) 500 mcg/ml (20 000 IU/ml) krople doustne, roztwór numer serii 19KQ193 lub 20CQ046 z datą ważności do 2/2025. Jeśli tak, nie podawaj ich dziecku. Możesz produkt zwrócić w aptece. Źródło: mgr.farm Piszemy też o: Śmiertelny wypadek: dwulatek wypadł z okna Nauczycielka zwolniona z pracy. Stanowiła zagrożenie dla dzieci Ciągnęła dziecko po brudnej podłodze

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj