Czarny kot
© Ermolaev Alexandr - Fotolia.com
Aktualności

Kot obronił dziecko przed ojcem. Zobacz film

Okazuje się, że nie tylko pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Koty również potrafią stanąć w obronie ludzi, zwłaszcza tych najmłodszych. Przekonał się o tym pewien "dowcipny" ojciec.

Ten eksperyment okazał się bardzo bolesny dla pewnego ojca, który postanowił sprawdzić, jak zareaguje kot, gdy on będzie udawał, że bije swoje dziecko. W rzeczywistości uderzał dłonią w bok leżaczka, na którym leżało dziecko. Kot odebrał to jednak jako atak na dziecko. Jego reakcja była natychmiastowa.
Żart mało śmieszny, a śmiertelnie poważny zwierzak skutecznie odparł atak ojca dziecka.

Zobacz, jak zareagowało zwierzę:

 
Cat defending baby from dad

Cat defending baby from dad

Posted by Mavi Kocaeli on 29 marca 2015

 

 


Czy wasze zwierzęta również mają instynkty opiekuńcze wobec waszych dzieci? Czy również stają w ich obronie?

Polecamy: Jak uczyć dziecko szacunku do zwierząt?

 

 

Szczepienia ochronne wcześniaków – dlaczego są tak ważne? [WIDEO]

Riley Hughes, który zmarł na krzusiec
Light for Riley/ FB
Aktualności
Rodzice zmarłego na krztusiec dziecka apelują: szczepcie! - dramatyczny film
Decyzja o zmieszczeniu tego filmu w sieci musiała być dla rodziców niezwykle trudna. Zrobili to, by więcej dzieci nie umarło z powodu tej choroby. Zacznijmy zdawać sobie sprawę, jak wielkim zagrożeniem może być krztusiec.

  (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); The cough that killed Riley Hughes *Warning - contains content that some may find distressing*These are the final videos of our beautiful son Riley who passed away from whooping cough on the 17th of March, 2015.I have always kept these videos to myself, as it makes my blood run cold listening to my beautiful boy cough like that. But we are sharing this in the hopes that it will convince just one more pregnant Mum to protect their baby from this disease. I wish I had known about pregnancy vaccination when I was pregnant with Riley.In the beginning, Riley didn't have a "whoop" sound in his cough, but it certainly developed once he was in hospital. If your newborn baby has a cough, and is too young to be vaccinated, please get them checked out by a doctor! Early intervention CAN help.I loved being Riley's Mum for those four weeks. I wish it were longer. Please share to help ensure no more babies die from this disease, which I hope one day will be relegated to the history books.- Riley's Mum x Posted by Light for Riley on 6 stycznia 2016       "To ostatnie chwile naszego pięknego syna Rileya, który zmarł na krztusiec 17 marca 2015 roku." - napisała na profilu "Light for Riley" mama chłopca, publikując wstrząsający film. Trzy dni po nagraniu tego materiału chłopiec zmarł.  Choroba doprowadziła do niewydolności płuc i serca.  "Chciałam zachować ten film dla siebie, ale dzielę się nim w nadziei, że kobiety w ciąży ochronią swoje dzieci przed tą chorobą. Żałuję, że nie wiedziałam o szczepieniu przeciwko krztuścowi, gdy byłam w ciąży z synem...

Pracująca mama, opieka nad dzieckiem
Fotolia
Mama
Siedzisz w domu z dzieckiem, więc nie zarabiasz? To mit!
Zobacz, ile warta jest praca mamy, która opiekuje się dzieckiem i codziennie wykonuje drobne prace domowe. Zanim powiemy: "Czym ty jesteś zmęczona, przecież nie pracujesz", sprawdź, ile kosztuje "niepracująca" mama.

"Cały dzień siedzisz z dzieckiem w domu , więc czym ty jesteś zmęczona? " – słyszałaś ten tekst? Ja tak, i to nie z ust męża, ale bezdzietnej koleżanki. Co więcej, moja znajoma uważała, że skoro nie pracuję, to właściwie na nic nie zasługuję. Opieka nad dzieckiem i prowadzenie domu w jej oczach nie przedstawiały żadnej wartości. Czyżby? Ile warta jest nasza praca w domu? Wycena drobnych prac domowych to niezbyt interesujący temat dla analityków, ale raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny podlicza przeciętną miesięczną wartość pracy domowej . Z obliczeń urzędników wynika, że czynności najczęściej wykonywane przez kobietę, takie jak: pranie, sprzątanie , gotowanie czy robienie przetworów , to koszt rzędu 2100 zł miesięcznie. Pracę mężczyzn na rzecz domu GUS wycenił prawie o połowę taniej – na kwotę 1200 zł. Urzędnicy podkreślili jednocześnie, że obecnie mężczyźni znacznie bardziej angażują się w prace domowe niż to miało miejsce w 2004 r., ale nadal jest to prawie 2 godziny mniej niż w przypadku kobiet.  W przeciągu ostatnich 10 lat wydłużył się też przeciętny czas opieki rodziców nad dziećmi . U kobiet wzrósł on o 30 minut (łącznie prawie 3 godziny dziennie), a u mężczyzn o 21 minut (łącznie prawie 2 godziny dziennie).  Zobacz także: Sprzątanie z dzieckiem to syzyfowa praca! Film, przy którym nie da się nie uśmiechnąć! Czy stać nas na "niepracujące" żony? Znacznie dokładniejsze wyliczenia przeprowadził amerykański bloger – Steve Nelms. Gdy jego żona Gloria urodziła dziecko, oboje postanowili, że najlepiej będzie, jeśli ona zrezygnuje z pracy zawodowej i będzie opiekować się dzieckiem. Gdy Steve zobaczył, ile wysiłku wymaga prowadzenie domu i opieka nad dzieckiem postanowił sprawdzić, ile warta jest praca jego żony.  Steve podszedł do tego zadania niezwykle...

zdjęcie z sesji tuż po porodzie wykonane przez PhotoArt by Jessica
PhotoArt by Jessica
Aktualności
Fotograf uchwycił pierwsze chwile po porodzie. Zobacz prawdziwe emocje mam
Radość, płacz, łzy wzruszenia, to emocje, które towarzyszą mamom, gdy pierwszy raz zobaczyły swoje dziecko. Zobacz wzruszające zdjęcia.

Całą ciążę czekamy na ten moment, kiedy po raz pierwszy zobaczymy nasze dziecko i będziemy mogły wziąć je na ręce. Wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądało, czy będzie miało włoski, do kogo będzie podobne, czy rozpłacze się na nasz widok? Ale gdy dostajemy takie bezbronne maleńkie dziecko, te wszystkie pytania nie mają znaczenia. Emocji, które nam towarzyszą nie da się opisać słowami, ale jak pokazują przykłady fotografii, da się po części oddać na zdjęciach. Płacz, radość, łzy wzruszenia , to wszystko towarzyszy kobietom, które właśnie zobaczyły swoje dziecko. Zdjęcia poniżej chociaż po części oddają te emocje. Która z nas nie chciałaby mieć w swoim albumie takiej pamiątki?     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); How would you caption this moment? Posted by Cradled Creations Birth Photography on 3 listopada 2014   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); This amazing little girl entered our world 3 short hours ago from womb to water to air. Welcome home! Posted by Cradled Creations Birth Photography on 6 grudnia 2013   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Posted by PhotoArt by Jessica...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj