Arabella Carter-Johnson
Aktualności

6-latka z autyzmem zaczęła mówić dzięki niezwykłemu przyjacielowi

Dla dzieci z autyzmem ważne jest znalezienie odpowiedniej terapii, która pomoże im się otworzyć. Gdy w domu Iris pojawiała się Thula, życie dziewczynki całkowicie się zmieniło.

Życie 6-letniej Iris dzieli się na dwa etapy: ten przed pojawieniem się Thuli i ten po nim. Thula jest kotem, który całkowicie odmienił życie chorującej na autyzm dziewczynki.

Terapia poprzez sztukę

Życie Iris wypełnione jest sztuką. W wieku 3 lat zaczęła malować – rodzice dziewczynki szukali terapii, która pomoże jej się otworzyć. Malowanie okazało się nie tylko sposobem na łatwiejsze życie z chorobą, ale także największą pasją dziewczynki. Jej rodzice sprzedają namalowane przez nią obrazy, niektóre nawet po tysiące dolarów! Jedną z nabywczyń prac 6-latki jest aktorka Angelina Jolie. Dzięki Thuli, Iris czuje się jeszcze bardziej komfortowo, gdy siada przy kartce i farbach. „Zauważamy nawet kocie kształty w niektórych jej pracach” mówi mama dziewczynki.

Pierwsze słowo

Po pojawieniu się Thuli, Iris stała się bardziej otwarta i spokojniejsza, a codzienne czynności nie wzbudzają w niej już takiego strachu, jak kiedyś. Kąpiel, jazda samochodem czy pływanie nie wywołują już stanów lękowych. Choć lekarze ostrzegali, że Iris może nigdy nie będzie mówić, dzięki Thuli powiedziała swoje pierwsze słowo!

– Były momenty, kiedy prawie biegałam po domu z radości, kiedy słyszałam, jak Iris mówi do Thuli, żeby usiadła obok niej albo prosi, żeby z nią poszła Wcześniej Iris nigdy nie wypowiedziała żadnego słowa. Zaczęła od Thuli, ale teraz próbuje rozmawiać także z nami, każdego dnia coraz więcej – mówi szczęśliwa mama Iris.Mama dziewczynki wierzy, że historia Iris i Thuli da nadzieję rodzicom dzieci z autyzmem. Adopcja zwierzaka, niekoniecznie kota, może być przełomowym momentem w życiu autystycznego dziecka.

Wzrusza nas historia Iris. 6-latka i jej kotka wyglądają razem naprawdę uroczo!

Czytaj także: Kot jak test ciążowy i niania w jednym

Imiona dla kota i kotki: krótkie, śmieszne, poważne [TOP 10]

Kraina Snu
Adobe Stock
Gry i zabawy
Bajka laureatki konkursu Mamy piszą: "Kraina Snu"
Przeczytaj opowiadanie naszej czytelniczki, która wzięła udział w konkursie „Mamy piszą” i wygrała publikację w Mamotoja.pl

  Rozdział I Kiedyś (ale kiedy to było?) była dziewczynką ze słonecznego Pozaświata. Wespół z grupką lojalnych przyjaciółek zwykła spędzać całe dnie pluskając się w ciepłych wodach Pozarzeki (od czasu do czasu, w nagłym przypływie odwagi drażniąc jej mieszkanki - syreny o srebrzystych ogonach), walcząc z ich wrogiem – nader niesympatyczną Bezręką Wiedźmą, która zamiast prawej dłoni miała srebrną protezę i wędrując po Pozalesie w poszukiwaniu nowej wielkiej przygody, mogącej ukrywać się za każdym omszałym drzewem i w każdej kępie pierzastych, nakrapianych słońcem paproci. Żadna część Pozaświata nie stanowiła dlań tajemnicy; dziewczynka była za pan brat z zamieszkującymi ją istotami, przemierzając w ich towarzystwie najbardziej ukryte leśne ścieżki.  Czasy te jednak należały już do przeszłości. Druzjanna była teraz dorosłą kobietą; wysoką i czarnowłosą, ubraną w rodzaj dziwnego białego płaszcza będącego jedyną jasną plamą w ciemności, przez którą dryfowała. "To kitel; to lekarski kitel" myślała dziewczynka; słowo to niespodziewanie wychynęło z otchłani niepamięci, przypomniała je sobie nieoczekiwanie nie znając go przedtem.  Druzjanna wiedziała też coś innego; świadomość tego nagle wypełniła jej głowę. Zdała sobie sprawę, że jej świadomość istniała na dwóch planach, całkiem jakby się rozszczepiła na dwie wersje siebie, obie będące w stanie obserwować siebie nawzajem z grozą, ale i nie bez swoistej upiornej fascynacji. Jedna z nich identyfikowała się jako dorosła kobieta, której pracą było pomagać chorym, druga wiedziała, że jest dzieckiem, mieszkanką idyllicznego Pozaświata i że coś było tu zdecydowanie nie tak. Bardzo nie tak. W takim stopniu nie tak, w jakim to tylko było możliwe. Ta druga połówka miała nieprzyjemne wrażenie, że dzieciństwo dziewczynki opuszczało ją kropla po kropli na...

Córka z ojcem, dziewczynka, mężczyzna
Fotolia
Mama
Tato, nie poniżaj matki swojej córki!
Mama zabrania, tata zwalnia z zakazu i odwrotnie. Znacie to? Ja tak! W dzieciństwie często z tego korzystałam. Przypomniałam sobie o tym ostatnio, gdy zobaczyłam pewną awanturę pod sklepem z zabawkami.

"Ja chcę do taaaaaaty!" – krzyk małej, na oko trzyletniej dziewczynki zelektryzował mnie. "Odejdź ode mnie, ja chcę do taty!" – mała wrzeszczała i okładała piąstkami pochylającą się nad nią kobietę. Ten widok zaniepokoił mnie. Obie stały niedaleko sklepu z zabawkami , z którego właśnie wychodziłam. Zaczęłam przyglądać się dziewczynce i kobiecie, gotowa – w każdej chwili – zareagować. Dziewczynka zaczęła się rozkręcać. "Tato, tatooooooo" – wrzeszczała. Kobieta próbowała uspokoić małą : chciała ją przytulić – bezskutecznie, usiłowała jej coś tłumaczyć, ale najwyraźniej jej słowa nie docierały do dziewczynki. W końcu odpuściła. Stała obok ryczącego dziecka , bezradna, zakłopotana, z przerażeniem w oczach.  Warto przeczytać: Czy faworyzujesz jedno dziecko? Księżniczka tatusia Po chwili pojawił się młody mężczyzna. Podszedł do kobiety i płaczącej dziewczynki. "Co ty jej zrobiłaś?!" – głośno, zdecydowanie zbyt głośno, zapytał kobietę. "Nie można cię z nią zostawić nawet na chwilę. Zobacz, co zrobiłaś? Zobacz, jak ona płacze. Zadowolona jesteś?" – wrzeszczał na kobietę mężczyzna, jak się okazało później tatuś dziewczynki . Następnie zwrócił się ciepło do małej: "Co moja księżniczko? Dlaczego moja dziewczynka płacze? Co ci zrobiła mamusia? No powiedz tatusiowi". Mała przylgnęła do niego, zarzucając mu rączki na szyję, wciąż spazmatycznie płacząc. Mężczyzna tulił ją mocn o, całował po główce. Po chwili  mała zaczęła mówić: "Dobrze, że jesteś tatusiu. Kocham cię, wiesz?". Tatuś był wniebowzięty. Po chwili dodała: "Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym mieć tamtego niebieskiego misia, ale mama mówi, że nie mogę go mieć". Po tych słowach znów się rozpłakała, przytulając do szyi...

Roczna dziewczynka wybudziła się ze śpiączki
YouTube/mohamed bouchenafa
Aktualności
Cuda się zdarzają! Historia tej dziewczynki daje nadzieję – film
Lekarze nie dawali jej szans i chcieli ją odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Ta roczna dziewczynka udowodniła, czym jest wola walki!

Gdy we wrześniu groźny wirus zaatakował mózg rocznej Marwy, lekarze zadecydowali o wprowadzeniu dziewczynki w stan śpiączki farmakologicznej . Mimo leczenia, lekarze nie dawali dziewczynce szans na przeżycie i normalne funkcjonowanie. Podjęto decyzję o odłączeniu Marwy od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice dziewczynki nie chcieli się poddać bez walki. Lekarze stwierdzili, że Marwa nigdy nie będzie w stanie samodzielnie oddychać, jeść czy chodzić, jednak jej rodzice wierzyli, że ich córeczka się obudzi. Walka o życie Dzięki ogromnemu wsparciu i zebraniu ponad 100 tys. podpisów pod petycją, rodzice dziewczynki wytoczyli lekarzom proces, sprzeciwiając się odłączeniu Marwy od aparatury. Sąd postanowił, że przez kolejne 2 miesiące lekarze muszą dostosować się do prośby rodziców i Marwa może zostać w szpitalu w Marsylii. Ku zdziwieniu lekarzy, rodzice dziewczynki nie musieli tak długo czekać – Marwa wybudziła się  ze śpiączki 10 dni po ogłoszeniu decyzji sądu. "To daje nam ogromną nadzieję. Kiedy do niej mówię, słyszy mój głos, reaguje, czasem się uśmiecha" – powiedział w rozmowie z dziennikarzami tata dziewczynki. Za pośrednictwem mediów społecznościowych mama Marwy ogłosiła, że jej córeczka czuje się coraz lepiej i wbrew diagnozie lekarzy, wszystkie jej narządy pracują tak, jak powinny. Film, który podbija serca internautów na całym świecie Tata dziewczynki zamieścił na Facebooku film, który podbija serca internautów. W ciągu kilku dni widziało go prawie 800 tys. osób, a media na całym świecie zaczęły opisywać historię cudownego wybudzenia dziewczynki. Zobaczcie film:   Historia tej rocznej dziewczynki udowadnia nam, że rodzicielska intuicja i wiara naprawdę czynią cuda! Czytaj także:   To niesamowite! Kobieta w śpiączce urodziła dziecko źródło: dailymail.co.uk

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj