Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ksiądz podczas mszy żartował z przemocy
Adobe Stock
Aktualności

Ksiądz kpi z przemocy wobec dzieci. Takiej reakcji się nie spodziewał

Ksiądz podczas mszy żartował z przemocy. Na szczęście znalazła się osoba, która stanowczo zaprotestowała. Internauci są pod wrażeniem.

O nietypowym zdarzeniu poinformował na Facebooku Piotr Żyłka. Jak napisał, świadkiem była jego bliska znajoma. Dziennikarz katolicki nie ma więc wątpliwości, że to prawdziwa historia. 

Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]

„Proszę nie żartować z przemocy”

Podczas niedzielnej mszy w jednej z parafii podczas ogłoszeń duszpasterskich ksiądz wspominał o zbliżającym się zakończeniu roku szkolnego. „Kończycie rok szkolny i staracie się, żeby piątki zamienić na piątki z plusem. Staracie się też o to, żeby pasek był na świadectwie, a nie na waszej pupie” – zwrócił się do dzieci. 

Jeden z uczestników mszy, mąż i ojciec, postanowił zareagować. „Proszę nie żartować z przemocy, to nie jest śmieszne” – powiedział, po czym ksiądz zreflektował się i przeprosił.

„Jeśli nasz Kościół ma się zmieniać na bardziej czuły i wrażliwy, to potrzebujemy jak najwięcej takich ludzi. Ludzi, którzy widząc, że dzieje się coś, co nie powinno mieć miejsca, potrafią reagować w spokojny, ale stanowczy sposób” – podsumował Piotr Żyłka.
 

Internauci chwalą mężczyznę za odwagę

Pod postem dziennikarza na Facebooku rozgorzała dyskusja. Komentujący byli pod wrażeniem postawy mężczyzny, który odważnie zwrócił uwagę księdzu. 

„Brawo! Takich ojców, panów nam trzeba! W końcu!!”;
„Zazdroszczę odwagi! Tyle razy chciałam jakoś zareagować na szowinistyczne pierdoły, które ksiądz gadał w naszej parafii. Może następnym razem się odważę”;
„W naszym społeczeństwie utarło się niestety to, że dziecku można dać klapsa, że mówienie o tym jest normą i że normą jest także brak reakcji. Wielki szacunek dla tego pana, nie tylko za reakcję, ale także za niespotykaną świadomość” – pisali internauci. 

A jakie jest wasze zdanie? Dobrze odpowiedział księdzu?

Zobacz też:

Co robić, gdy widzisz dziecko w nagrzanym aucie
Adobe Stock
Aktualności
Co robić, gdy widzisz dziecko w nagrzanym aucie? Policjantka daje dokładną instrukcję
„Nie bój się, reaguj. Twoja reakcja może uratować czyjeś życie” – podkreśla nadkomisarz Małgorzata. Na swoim profilu „Z pamiętnika policjantki” na Instagramie opisuje, jak pomóc dziecku, które zostało zamknięte w nagrzanym aucie.

Kiedy przychodzi lato, a wraz z nimi upalne temperatury, w mediach pojawiają się przerażające wiadomości. Rodzic zapomniał o swoim dziecku i zostawił je w nagrzanym aucie. Maluch zmarł albo cudem go uratowano... Warto mieć oczy szeroko otwarte. Nadkomisarz Małgorzata na swoim profilu na Instagramie z_pamietnika_policjantki, opisuje, jak możemy pomóc dziecku w takiej sytuacji.  Nigdy nie wiadomo, jak długo dziecko przebywało w nagrzanym aucie Kiedy zobaczysz dziecko w nagrzanym aucie stojącym na słońcu, liczy się każda minuta. Musisz działać błyskawicznie. Policjantka podkreśla, że wystarczy 15 minut, żeby dziecko znalazło się w sytuacji grożącej utratą zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim – jak radzi nadkomisarz Małgorzata – należy sprawdzić, czy w pobliżu nie ma opiekunów dziecka. „Najłatwiej zrobić to rozglądając się i krzycząc, np. »Właściciel samochodu Opel o nr rej... pilnie poszukiwany«” – podkreśla. W międzyczasie zadzwoń pod numer 112, wezwij policję i pogotowie. Możesz również poprosić kogoś, kto też jest świadkiem tej sytuacji, żeby to zrobił. Jak przypomina policjantka, nigdy nie wiadomo, jak długo dziecko przebywało w nagrzanym aucie.            Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez nadkomisarz Małgorzata (@z_pamietnika_policjantki) Teraz czas na zdecydowane działania. Wybij szybę (ale nie tą bezpośrednio znajdującą się obok dziecka, nie chcemy przecież poranić go odłamkami). „Jeżeli uratowane dziecko oddycha, to schroń się z nim w cieniu i koniecznie daj mu wody do picia oraz połóż wilgotną chusteczkę lub cokolwiek zwilżonego na czoło” – mówi...

Dziecko w oknie życia
AdobeStock
Aktualności
Chłopiec znaleziony w oknie życia w Sosnowcu. To już czwarty maluch zostawiony w tym miejscu
W oknie życia w Sosnowcu znaleziono w niedzielę kilkutygodniowego chłopca. Maluch był zadbany i zdrowy. Trafił do szpitala na szczegółowe badania.

Niedawno pisałyśmy, że w koszalińskim oknie życia zostawiono dwumiesięczną dziewczynkę. Niemowlę wróciło jednak do rodziców . Teraz alarm rozległ się w sosnowieckim oknie życia. Chłopcem zajmie się ośrodek adopcyjny Do zdarzenia doszło w niedzielę, kilku minut po godzinie 16. Siostry karmelitanki znalazły w oknie życia kilkutygodniowego chłopca. Natychmiast wezwały pogotowie. „Kilkutygodniowy, dobrze zadbany chłopczyk trafił do szpitala na szczegółowe badania” – powiedział w rozmowie z PAP Mikołaj Wójtowicz z biura prasowego diecezji sosnowieckiej. Sosnowieckie okno życia powstało z inicjatywy diecezjalnej Caritas i działa już od 12 lat. Znaleziono w nim czwórkę dzieci. Pierwsze zostawiono tam 19 marca 2018 roku. Był to zdrowy noworodek. Chłopiec nie miał nawet jeszcze odciętej pępowiny, natychmiast zajęli się nim lekarze. Później do okna trafiło jeszcze dwóch chłopców i dziewczynka. Jak czytamy na stronie internetowej Caritasu Diecezji Sosnowieckiej, podobne miejsca mogą być szansą dla dzieci, których matka znalazła się w trudnej sytuacji. „Chcemy uratować to dziecko. Nie zostawiaj go bez opieki, nie zabijaj, nie porzucaj byle gdzie! To jest człowiek! ” – apelują członkowie organizacji.   Zgodnie z procedurami powiadomiony został ośrodek adopcyjny, który dalej pilotuje proces prawny adopcji dziecka. Zobacz też: Skrajnie zaniedbane dzieci zostały odebrane matce. „Były odwodnione, zawszone, pogryzione przez pluskwy” Dziecko zamknięte w samochodzie podczas upału, tata w pracy. Doszło do tragedii! Stres pourazowy u ojca po porodzie: przerosło go to, co zobaczył!

gej adoptował 6 dzieci
Twitter
Aktualności
Samotny gej adoptował sześcioro dzieci z niepełnosprawnościami
Samotny mężczyzna poświęcił swoje życie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Niedawno adoptował szóstego malucha, a swoją wielką rodzinę zaczął budować, gdy miał zaledwie 21 lat.

Benjamin Carpenter od zawsze wiedział, że chce pomagać dzieciom, zwłaszcza tym najbardziej bezbronnym i wymagającym szczególnej troski. To dlatego zdecydował się na adopcję, ale nie jednego czy dwojga maluszków. Pod jego dach trafiło już sześcioro dzieci! Samotny gej z sześciorgiem dzieci: jest wspaniałym tatą! Ben ma 37 lat i kilkoro adoptowanych dzieci. Wszystkie pociechy Brytyjczyka cierpią na zaburzenia rozwoju i zmagają się z niepełnosprawnościami: 14-letni Jack ma autyzm, 11-letnia Ruby wymaga specjalnej opieki, 9-letnia Lily nie słyszy, 6-letni Joseph ma zespół Downa, a 2-letni Louise jest dotknięty porażeniem mózgowym. W 2019 roku jeden z synów Bena, Teddy, zmarł na sepsę. Po tym tragicznym wydarzeniu samotny tata dał sobie czas na żałobę, zanim przyjął do swojego domu kolejne dziecko. Ben działa aktywnie w mediach społecznościowych i promuje adopcję. Sam starał się o przyznanie mu opieki nad pierwszym synem aż 3 lata! Rodzinę założył zaś, mając 21 lat. „Nigdy nie chciałem być biologicznym ojcem, bo bycie rodzicem to znacznie więcej niż biologia. (...) Chciałem pomagać dzieciom, które najbardziej potrzebują kochającego domu”. Ben jest znaną postacią w Anglii, w wywiadach dla mediów zapewnia, że wszystkie jego dzieci mają ze sobą silną więź. I przyznaje, że czasem siada i wyobraża sobie, że uczestniczy w weselach każdego ze swoich maluchów.  „Jestem dumny, że stworzyłem tak dużą rodzinę i zapewniłem tym dzieciom stabilny, kochający dom, w którym mogą się rozwijać. (...) Nie wykluczam, że będę mieć jeszcze więcej dzieci” – powiedział Ben w wywiadzie „Daily Mail”. W Anglii rodzicami adopcyjnymi mogą zostać zarówno osoby samotne, jak i należące do społeczności LGBTQ+. To inaczej niż w Polsce, gdzie adopcji nie mogą dokonać osoby żyjące w konkubinacie lub w związku...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz