Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
 Ksiądz wyprosił mnie z dzieckiem z kościoła, bo się rozpłakało. Nie pójdę tam poświęcić koszyczka!
Adobe Stock/Darios
Aktualności

„Ksiądz w Niedzielę Palmową wyprosił mnie z dzieckiem z kościoła, bo się rozpłakało. Nigdy nie pójdę tam poświęcić koszyczka!” [LIST DO REDAKCJI]

W Niedzielę Palmową poszłam z dwuletnim synkiem do kościoła. Zostaliśmy wyproszeni, i to w bardzo chamski sposób. Czuję się upokorzona zachowaniem księdza. I choć mieliśmy dziś razem z Wojtusiem przygotować koszyczek na sobotę – nie wiem, czy mam do tego serce.

W mojej parafii jest taka zasada: rodzice z młodszymi maluchami stoją na zewnątrz… Ale postanowiłam, że najwyższy czas pokazać synkowi, co dzieje się podczas mszy. Na zewnątrz tylko biega z innymi dzieciakami i nie wie, co się dzieje…

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

Rodzice z dziećmi muszą stać na zewnątrz

Sądziłam, że gdy przyjdzie kryzys (nuda, płacz), bez trudu go pokonamy. Że odwrócę uwagę synka, pokazując palemki, które przynieśli ludzie. Zresztą zawsze irytowało mnie to, że rodzice z wózkami muszą stać na zewnątrz – jak wierni gorszego gatunku. Jakby to, że mają dzieci – czyniło z nich trędowatych albo grzeszników niegodnych pełnego uczestniczenia w nabożeństwie.

Oczywiście Wojtuś był jedynym małym dzieckiem wewnątrz kościoła. Zgodnie z jakąś chorą, niepisaną zasadą, że w środku mogą przebywać dzieci powyżej szóstego, siódmego roku życia…

„Proszę ze mną nie dyskutować!”

Wszystko było w porządku do momentu, kiedy z ambony zaczęto czytać Biblię. Wojtuś wtedy zaczął się wiercić, niepokoić i wreszcie płakać. Już po chwili jeden z księży wyszedł z konfesjonału. Pozostawił klęczącą osobę, którą właśnie spowiadał, i skierował kroki prosto w naszą stronę.
– Nalegam, byście natychmiast opuścili świątynię – powiedział głośno, mocno poirytowanym tonem.
– Przepraszamy, zaraz synek się uspokoi… – uśmiechnęłam się, mimo że chyba wszystkie oczy i uszy skierowane były na nas.
– Zaraz będzie Ewangelia, proszę ze mną nie dyskutować! – ksiądz powiedział te słowa jeszcze bardziej podniesionym tonem.
W jednej chwili poczułam, jak robi mi się gorąco. Wstałam i z dzieckiem na ręku wyszłam. Po drodze upadła mi nasza palma, ale nie dbałam o to.

Ludzie oburzeni kręcili głowami

Łzy cisnęły mi się do oczu, ale nie ze smutku, tylko ze złości. Czułam, jak cała się trzęsę. Przez te łzy widziałam tylko, jak ludzie oburzeni kręcili głowami. Słyszałam szmery komentarzy – ale nie wiem, czy krytykowali mnie, czy zachowanie tego klechy. Nawet przez sekundę nie przeszło mi przez myśl, by zostać przed kościołem. Wróciliśmy do domu. Do końca dnia nie mogłam się uspokoić.

Obłudni obrońcy życia, obłudni obrońcy dzieci

Całe życie uczono mnie, że stanie przed kościołem nie ma nic wspólnego z uczestnictwem we mszy. Jakim prawem zostaliśmy tak potraktowani? Jakim prawem ci bogobojni faceci w sukienkach mają decydować, kto może uczestniczyć we mszy, a kto nie? Obrońcy życia, którzy narobili tyle zła, naciskając na rząd, by zmienił prawo aborcyjne! Gdzie jest ten szacunek do życia? Gdzie jest ten szacunek do dziecka?

No dziwię się, że jeszcze dzieci są chrzczone w kościele, a nie przed budynkiem! Śmiem myśleć, że tylko dlatego, że rodzice wtedy płacą drożej za „bilecik” wejścia do kościoła!

Wciąż biję się z myślami, czy iść święcić ten koszyczek, czy nie. Oczywiście w grę wchodzi zupełnie inny kościół – w tym „moim” już nigdy nikt mnie nie zobaczy.

Zobacz także:

Ksiądz nie chce pomóc prawosławnym
Adobe: lukaszmalkiewicz.pl, Scott Griessel
Aktualności
Absurd: ksiądz z Gniezna przyjmie uchodźców, ale… tylko niepalące kobiety bez małych dzieci!
Szokujące informacje upublicznił Artur Kuczma, lokalny polityk należący do Polski 2050. Zaangażowany w pomoc uchodźcom radny z Gniezna skontaktował jedną z mieszkanek z księdzem, który oferował schronienie potrzebującym. Okazało się jednak, że ksiądz postawił absurdalne wymagania!

Polacy otworzyli serca i domy uchodźcom uciekającym z objętych wojną terenów Ukrainy. Jak podaje gazeta.pl, taką pomoc zaoferował proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Jednak gdy zwróciła się do niego kobieta szukająca wsparcia dla swojej rodziny z Ukrainy, otrzymała zaskakującą odpowiedź. Bóg jest jeden? Nie dla wszystkich Ksiądz z Gniezna chciał pomóc, ale oferował lokum (pokój przechodni z garderobą i dostępem do kuchni oraz łazienki) tylko niepalącym kobietom, dzieciom powyżej 10. roku życia, wyznania katolickiego lub grekokatolickiego. Ksiądz nie przyjmuje także uchodźców posiadających zwierzęta. Zrozpaczona kobieta nie mogła ukryć oburzenia. „Chodzi o życie, o ratunek. To teraz mam im powiedzieć, że z prawosławnej mają przejść na katolicką wiarę? Bóg jest jeden” – odpisała księdzu. Warto przypomnieć, że prawosławie, tak jak katolicyzm i protestantyzm, jest jednym z trzech głównych odłamów chrześcijaństwa. Przeproszeni nie czują się przeproszeni Dzięki interwencji radnego Artura Kuczmy sprawa została skierowana do gnieźnieńskiej kurii. Jak zapewnia rzecznik prasowy Archidiecezji Gnieźnieńskiej, osoby zainteresowane zostały przeproszone, a cała sytuacja wyjaśniona. Jednak innego zdania jest radny. Źródło: gazeta.pl, fakt.pl, o2.pl, onet.pl Piszemy także o: Rosjanie zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu. „Dzieci pod gruzami” Pożegnanie rodziców z córeczką – wzruszające zdjęcie z Ukrainy Śpiewała „Mam tę moc” w ukraińskim schronie. Amelka jest już w Polsce!

Antoni Królikowski planuje szybko ochrzcić synka. Ksiądz: „Widzę niestety brak odpowiedzialności, coś strasznego!”
Adobe Stock, IG @antek.krolikowski
Aktualności
Antoni Królikowski planuje szybko ochrzcić synka. Ksiądz: „Dziecko nie jest niczemu winne”
Antoni Królikowski zadeklarował, że on i Joanna Opozda planują ochrzcić synka, choć nie mają jeszcze konkretnej daty. Ksiądz Janusz Kroplewski, który znany jest jako spowiednik polskich celebrytów, na wieść o planach aktora, powiedział co o tym sądzi…

„Na pewno zamierzamy ochrzcić syna. Jeszcze nie wiem kiedy, im szybciej, tym lepiej” – powiedział Antoni Królikowski dziennikarce „Party”. Aktor pochodzi z katolickiej rodziny. Jednak ks. Kroplewski zdaje się powątpiewać w to, że młody tata faktycznie jest wierzący: „Wiara opiera się na czynach, nie słowach” – podkreślił w rozmowie z „Super Expressem”. Ksiądz: „Coś strasznego” W sierpniu Antoni Królikowski przed Bogiem przysięgał Joannie Opoździe miłość, wierność, uczciwość małżeńską oraz to, że nie opuści jej aż do śmierci. W lutym, kiedy jego żona urodziła dziecko, pojawiły się plotki, że aktor prawdopodobnie ma romans i nie mieszka z Joanną i Vincentem. Jeśli to prawda, jak długo oszukiwał żonę i opinię publiczną, że jest kochającym mężem? Cóż, chyba wiedzą to jedynie dwie osoby – Antoni Królikowski i jego rzekoma nowa wybranka. „To przykre, co się stało. Deklaruje, że jest z katolickiej rodziny, bierze ślub kościelny, ślubuje swojej ukochanej miłość, wierność i uczciwość małżeńską, a potem zostawia ją samą z dzieckiem i odchodzi do innej? Tutaj widzę niestety brak odpowiedzialności, coś strasznego” – mówi ks. Kroplewski. I podkreśla, że mężczyzna jest odpowiedzialny za swoją rodzinę. Tymczasem jeśli chodzi o postawę Antoniego Królikowskiego… „Jego zachowania nawet nie chce się komentować” – podsumował ksiądz.  „Dziecko nie jest niczemu winne” Jednocześnie ksiądz nie twierdzi, że zachowanie ojca wyklucza chrzest dziecka. „Dziecko nie jest przecież niczemu winne” – mówi. I wyjaśnia, że bardzo ważne jest, by jego rodzice chrzestni byli naprawdę wierzącymi ludźmi. Potwierdzać to ma otrzymane zaświadczenie z parafii. „Na pewno oni nie mogą być rozwiedzeni,...

Ksiądz upuścił dziecko podczas chrztu (FILM)
Tik Tok/ Xtassy
Aktualności
Ksiądz upuścił dziecko podczas chrztu. Nagranie z TikToka budzi skrajne emocje (FILM)
Okazuje się, że podczas chrztu świętego może dojść do tragedii. Do sieci trafiło nagranie mrożącej krew w żyłach sytuacji, która miała miejsce podczas nabożeństwa. Dziecko wyśliznęło się kapłanowi. Matka od razu zareagowała.

W komentarzach pod filmem nie brakuje słów przerażenia, ale też podziwu dla refleksu matki, która zareagowała w ułamku sekundy. Są też tacy, których do łez bawi reakcja księdza. Ksiądz w szoku W chwili, gdy kapłan podtrzymywał dziecko w chrzcielnicy z wodą święconą, nagi i mokry maluch wyśliznął się, poszybował w górę, by po chwili upaść buzią prosto w kamienną krawędź chrzcielnicy. Wszystko to trwało ułamki sekund, lecz mama błyskawicznie złapała niemowlę i szybko podała je chrzestnej, która zawinęła maleństwo w kocyk. Na szczęście wiele wskazuje na to, że skończyło się na strachu. Maleństwo nie wiedząc, co się stało, przestało płakać… Ksiądz zamarł z rękami w górze i zacisnął powieki. I śmieszne, i straszne? Komentarze internautów pod nagraniem wyrażają całą gamę emocji – od przerażenia po rozbawienie: „Proszę, niech ktoś mi powie, że z dzieckiem wszystko w porządku”; „Będę się smażył w piekle za ten śmiech”; „Na Boga to był wypadek, dziecko się poślizgnęło i ksiądz próbował je przytulić, wtedy dziecko poszło naprzód, przepraszam, ale nie mogłem się nie śmiać”;  „Jeśli będę miała dziecko i takie coś wydarzy się podczas chrztu – utopię księdza w wodzie święconej”.   @xtassy Boy wanted a holy dip! #baptism #splash #fail #ohno #fyp #foryou #foryoupage #parati #paratipage #xtassybeats #baby #priest #ceremony ♬ original sound - Xtassy Źródło: TikTok/Xtassy   Piszemy też o:  Strażacy uratowali 8-miesięczne dziecko, które przestało oddychać  Odszedł Witold Paszt. Bardzo lubiany muzyk i… ukochany dziadek Niemowlę wypadło z wózka w autobusie! Winny kierowca?

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz