Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kto decyduje zakupy
Fotolia
Aktualności

Kto podejmuje decyzję na zakupach?

Nowe badania dowodzą, że do grona osób decydujących o zakupach domowych, doszła nowa osoba, której nikt wcześniej nie brał pod uwagę!

Kiedyś było nie do pomyślenia, by dzieci brały udział w poważnych decyzjach. Nowe badania wyraźnie wskazują, że coraz więcej rodziców traktuje swoje dzieci  na tyle poważnie, by liczyć się z ich zdaniem.

Badania Kids Power wykonane przez agencję IQS dowodzą, że coraz częściej dzieci są decydentami w domu. Nie tylko odnośnie umeblowania własnego pokoju, pościeli, czy zakupu zabawek. Coraz częściej słuchamy ich opinii odnośnie tego, gdzie wyjedziemy na wakacje, jak spędzimy wolny czas, czy jak umeblować inne pokoje w domu. Dzieci, które mają też kieszonkowe, stają się realną grupą zakupową, która jest pomijana przez firmy. 

Wybór nowych mebli, nowego mieszkania, czy bardziej prozaicznie- zabawek, jedzenia, coraz częściej zależy od dzieci. Dopuszczamy je do głosu i liczymy się z ich opinią. Relacje rodzic - dziecko, wkraczają w inną fazę, a te znane z lat 80-tych i 90-tych, gdzie dzieci powinny siedzieć cichutko, gdy rodzice dyskutują, odchodzi na szczęście w  niepamięć.

Warto pamiętać, że dopuszczając do rozmowy dziecko, uczymy je podejmowania racjonalnych decyzji. Dziecko będzie obserwować jakimi kryteriami posługujemy się przy wyborze mebli, sprzętów, co ważnego jest przy wyborze zabawek, będzie się przyglądać,  które produkty spożywcze bierzemy z półki i dlaczego. Choć wydaje się, że ta wiedza jest dla dziecka nudna i bezużyteczna, na pewno będzie dobrze wykorzystana w przyszłości.

A Ty często robisz zakupy z dziećmi?

Zobacz także: Dwulatek w supermarkecie

 źródło: rzeczpospolita.pl

Tu twoje dziecko może bezpiecznie pływać – podpowiedź ratownika [WIDEO]

Fotolia
Aktualności
„Lanie dziecku nie zaszkodzi”?! Ludzie, opamiętajcie się!
„Klaps to przecież nic złego”, „czasem zdarza mi się wymierzyć taką karę”, czy „klaps to przemoc” – to wypowiedzi rodziców. Kto ma rację?

Klaps - metoda na wychowanie? Od 6 lat Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak zleca wykonanie sondy wśród rodziców, odnośnie  stosowania klapsów jako kary . W 2011 r. blisko 70% osób deklarowało, że nie widzi niczego złego w dawaniu klapsów i nie traktowało tego, jako przemoc fizyczną. Przez ostatnie 5 lat rośnie świadomość wśród społeczeństwa, że klaps nie jest dobrą metodą na wychowanie dziecka . Czego uczy dzieci bicie?  - film Według badań przeprowadzonych w tym roku, 46% Polaków nadal deklaruje, że „lanie dziecku nie szkodzi”. Choć są to smutne informacje, to jednak pozostawiają nadzieję, że z roku na rok będą ulegać zmianie. Jakby nie było, zmniejszyła się liczba osób stosujących kary cielesne o 20%, co i tak jest już sporym sukcesem. Zmiany cieszą – Tegoroczne wyniki badań pozwalają dostrzec pozytywne zmiany postaw rodziców, którzy coraz częściej wyrażają sprzeciw w stosunku do przemocy w wychowaniu, choć i tak jest zbyt wielu tych, którzy akceptują kary cielesne wobec dziecka w pewnych okolicznościach. Zmiany cieszą, tym bardziej że współczesna nauka dostarcza licznych dowodów na szkodliwość bicia dzieci, nawet klapsów , które są formą uderzania dziecka. Badania wskazują wręcz na poważne neurofizjologiczne następstwa kar cielesnych, skutkujące w rozwijaniu się zaburzeń poznawczych u dzieci. Absolutnie, żadne badania nie potwierdzają skuteczności kar cielesnych – podkreśla Marek Michalak. Dlaczego nie wolno bić dzieci?  Bardzo ważne jest, by jak najczęściej informować dorosłych, jak powinni radzić sobie z dziećmi, bez stosowania kar cielesnych . Jest wiele alternatywnych rozwiązań, które być może nie są znane wszystkim. Wzmacnianie poczucia, że warto z dziećmi rozmawiać, że warto rozwiązywać problemy wychowawcze w inny sposób, niż poprzez bicie, jest bezcenne....

mama dziecko sen
Fotolia
Aktualności
Spanie z dzieckiem dłużej niż 6 m-cy przyczyną problemów w rodzinie?
Wyniki badań są zaskakujące! Jeżeli śpisz z dzieckiem powyżej pół roku, twoja rodzina może źle funkcjonować!

Metody na usypianie dzieci są różne. W niektórych rodzinach maleństwa od chwili narodzin śpią w swoich łóżeczkach. W innych zdarza się, że na stałe zadomowiają się w małżeńskim łożu rodziców. O ile nikomu to nie przeszkadza, nie ma w tym problemu. Chyba, że najnowsze badania pokazują prawdę o tym, jak funkcjonuje rodzina, w której dziecko śpi z rodzicami dłużej niż pół roku.  W ramach badań przebadano 140 rodzin.  W ich domach zainstalowano 5 kamer. 1-obserwująca dziecko (bez głosu), oraz 4- pokazujące relacje między rodzicami (z głosem). Badano zachowanie dzieci w 1., 3., 6., 9. i 12. miesiącu życia.  Badane rodziny podzielono na 2 grupy. Rodziców, którzy postanowili po 6-miesiącach usypiać dzieci w ich własnych łóżeczkach, oraz tych, którzy nadal spali z maluchem w łóżku . Okazało się, że ci drudzy, zwlekający z decyzją o "rozstaniu", mieli zdecydowanie więcej problemów rodzinnych: - podejmowali mniej efektywnych decyzji odnośnie dziecka -poziom chaosu był wyższy, rodzice nie potrafili skupić się na dziecku - czuli się mniej odpowiedzialni za dziecko - ich komentarze wobec dzieci były bardziej wrogie - byli mniej czuli dla maluchów - matki częściej wykazywały objawy depresji -rodzice są podrażnieni, gdyż dziecko śpiące z nimi w łóżku znacznie częściej się budzi i powoduje, że rodzice także są niewyspani Badania, nie mają na celu obrażania kogokolwiek i wytykania palcem błędów wychowawczych . Każdy sam podejmuje decyzję odnośnie tego, jak długo będzie spać razem z dzieckiem. Informacje te mają jedynie za zadanie wskazać, jak ważne jest zachowanie proporcji i jak ważna jest uwaga dla partnera. Gdy dziecko spędza z nami cały dzień i zajmuje naszą uwagę także w nocy, musimy bardziej dbać o relacje z partnerem, gdyż może nastąpić zbyt duże oziębienie. Poczucie odepchnięcia, zajmowania 2....

Pokój dziecięcy w neutralnych kolorach.
Target Brands, Inc.
Aktualności
Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca? Nie tym razem!
Urządzanie pokoju dziecka to dla rodziców nie lada wyzwanie: jaki kolor wybrać? Sieć sklepów Target przełamuje stereotypy i wprowadza kolekcję mebli i akcesoriów neutralnych kolorystycznie.

Pokój dziewczynki powinien być pokojem małej księżniczki: różowe ściany, różowy baldachim nad łóżkiem, na półkach lalki w pięknych, balowych sukniach. A co zrobić, jeśli dziewczynka od lalek woli dinozaury, a różowe ściany własnoręcznie zamalowuje kolorowymi kredkami? „Okazało się, że dziewczynki lubię rakiety i koszykówkę, a chłopcy kucyki” – mówi wiceprezes zarządu sieci sklepów Target. Sieć pod koniec lutego wprowadza do sprzedaży kolekcję mebli i akcesoriów dziecięcych, które nie przypisują dzieciom kolorów ze względu na ich płeć. Skąd pomysł na taką kolekcję? Pomysł stworzenia neutralnej kolorystycznie kolekcji pojawił się w trakcie jej kompletowania. Twórcy poprosili dzieci, aby wybrały przedmioty, które im się podobają i które chciałyby mieć w swoim pokoju. Widząc, że dziewczynki wybierają przedmioty, które wybrali też chłopcy, a chłopcy te, które wybrały dziewczynki, stało się oczywiste, że powielane stereotypy nie mają odzwierciedlenia w dziecięcej rzeczywistości. Dziewczynka może mieć na ścianie wieloryba, a chłopiec – pościel w kwiaty! Zobaczcie, jak wyglądają uniwersalne pokoje, w których mogą mieszkać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Taki kącik zabaw chciałby mieć każdy maluch! Niejednemu rodzicowi zdarzyłoby się przysnąć podczas wspólnego czytania książeczki... W tym pokoju z pewnością mogłaby zamieszkać dziewczynka, która marzy o zgłębianiu tajemnic oceanów. Niebieski nie jest zarezerwowany wyłącznie dla chłopców! Ten pokój to prawdziwy raj dla małych podróżników i miłośników biwaków. Na szczęście, te niedźwiedzie nie są groźne. ;) Polecamy: Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca? Odejście od różu dla dziewczynek i błękitu dla chłopców to świetny pomysł! Kilkulatek sam może zdecydować, jakie kolory i wzory mu się podobają – nie...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz