Kubuś Puchatek cytaty
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Kubuś Puchatek – najpiękniejsze cytaty o przyjaźni i miłości

Cytaty z „Kubusia Puchatka” to życiowe mądrości, przedstawione w zadziwiająco prosty sposób. Są odpowiednie zarówno dla maluchów, które dopiero poznają świat, jak i dla dorosłych, którzy ciągle próbują go zrozumieć.
Chyba każdy z nas zna historię, której głównym bohaterem jest „miś o bardzo małym rozumku”. Złote myśli pochodzące z książek A. A. Milne'a o Kubusiu Puchatku mogą wydawać się proste i banalne, ale są pełne głębokiego sensu i życiowych prawd. Powiedzonka Kubusia Puchatka i fragmenty jego dialogów z przyjaciółmi ukazują piękno zwykłych chwil, skłaniają do refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Przedstawiamy najpiękniejsze cytaty z „Kubusia Puchatka” – o miłości, przyjaźni i o życiu.

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Najpiękniejsze cytaty z Kubusia Puchatka

– A ty jak się masz? – spytał Puchatek.
– Nie bardzo się mam – odpowiedział Kłapouchy. – Już nie pamiętam czasów, żebym jakoś się miał.

***
I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.

***
– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień.

***
Jestem tu, gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

***
Jeśli chodzi o mnie – gderał Kłapouchy – to nie znoszę tego całego mycia. Nowoczesna bzdura, i tyle.

***
Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał.

***
Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.

***
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. 

***
Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić. 

***
Nie widziałem Maleństwa już dosyć długi czas i jeśli go dzisiaj nie zobaczę, to ten czas będzie jeszcze dłuższy. 

***
Nie dziw się, jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody.  

***
Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już. 

***
Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać - mruknął Osiołek - i świat jest taki ładny. A potem przychodzi ktoś i pyta: „jak się dziś czujesz?” I zaraz okazuje się, że okropnie...

***
Jest dostatecznie smutno, jeżeli samemu jest się nieszczęśliwym, ale jest jeszcze smutniej, kiedy wszyscy inni twierdzą, że też są nieszczęśliwi.

***
Naiwność jest to wyraz oznaczający dobrotliwą niewinność

Kubuś Puchatek – cytaty o przyjaźni

Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

***
– Puchatku?
– Tak, Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

***
- A ty Kubusiu, czego sobie zażyczyłeś?
- Ciebie.

Cytaty z Kubusia Puchatka o miłości

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

***
– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

***
Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy za bardzo.

***
Żyję, bo jestem kochany.

 


Zobacz także: 

 

Audiobooki dla dzieci
Adobe Stock
Gry i zabawy
Audiobook dla dzieci – najlepsze książki do słuchania [TOP 5]
Audiobook dla dzieci świetny sposób na pobudzenie wyobraźni szkraba. Te najciekawsze czytane są przez profesjonalnych aktorów, którzy fantastycznie wcielają się w rolę i zapewniają maluchowi masę zabawy i rozrywki.

Audiobook dla dzieci to nie tylko świetne rozwiązanie na te wieczory, podczas których nie jesteś w stanie znaleźć czasu na to, aby poczytać dziecku. Książki w wersji audio mogą także lecieć w tle podczas wspólnych zabaw, budowania z klocków czy kolorowania. W ten sposób maluch szybciej nauczy się łączyć różne czynności. Najlepsze audiobooki dla dzieci: Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, czyta Edyta Jungowska J.K. Rowling, „Harry Potter”, czyta Piotr Fronczewski Mikołaj Golachowski, „Pupy, ogonki i kuperki”, czyta Wiktor Zborowski Megan McDonald, „Hania Humorek”, czyta Julia Kamińska Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe, „Mikołajek”, czyta Jerzy Stuhr​ Audiobook dla dzieci – NASZE TOP 5 Wybraliśmy 5 audiobooków, które są absolutnymi pozycjami obowiązkowymi na półce każdego malucha... i jego rodziców. Pod każdą propozycją znajdziesz darmowe fragmenty i „próbki” wszystkich książek. Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, czyta Edyta Jungowska Astrid Lindgren to ukochana autorka dzieci na całym świecie – i to już od kilku pokoleń. Jej klasyczne opowiadania w interpretacji Edyty Jungowskiej to prawdziwy majstersztyk! Aktorka czyta w niezwykle angażujący i kreatywny sposób, który z miejsca porywa nawet najmłodszych słuchaczy. Pozycja obowiązkowa! Polecamy także inne książki autorki czytane przez Jungowską: „Dzieci z ulicy Awanturników” czy kultową „Pippi Pończoszankę”. J.K. Rowling, „Harry Potter”, czyta Piotr Fronczewski Chociaż seria o młodym czarodzieju to propozycja dla nieco starszych dzieci (np. od początku szkoły podstawowej), warto sięgnąć po wersję audio tej kultowej książki. Piotr Fronczewski zachwyca wspaniałą interpretacją i pokazuje, że nie bez powodu jest jednym z ulubionych...

Książki dla 3-latka
AdobeStock
Gry i zabawy
Książki dla 3-latka: zabawne, edukacyjne i wspierające rozwój dziecka
Przedstawiamy książki dla 3-latka wspierające jego rozwój. Wybrane przez nas pozycje pozwalają na oswajanie tematu emocji dziecka (np. „A królik słuchał”), uczą o świecie (np. „Rok w lesie”), są zabawne („Elmer”) oraz edukacyjne („Zęby”). Wszystkie spodobają się trzylatkowi!

Prezentujemy kilka książek dla 3-latka, które polecane są przez wielu rodziców i z doświadczenia wiemy, że naprawdę się sprawdzają. Jeśli macie dzieci w podobnym wieku, na pewno znajdziecie wśród nich coś, co przypadnie im do gustu. Sprawdźcie nasz przegląd! A dlaczego warto? Książki to jedne z lepszych inwestycji, jakie możemy poczynić, by zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Po pierwsze czytając maluszkowi codziennie, budujemy z nim silną więź, po drugie powodujemy, że jego zasób słownictwa szybko się poszerza, a po trzecie uczymy go wielu rzeczy o świecie. Czy może być coś lepszego? Książki dla 3-latka W naszym zestawieniu najlepszych książek dla dzieci w wieku trzech lat znajdują się następujące tytuły: „Miłość” Astrid Desbordes „Rok w lesie” Emilia Dziubak „Elmer” David McKee „Proszę mnie przytulić” Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak „Mapy” Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński „Zęby” Wojciech Grajkowski „A królik słuchał” Cori Doerrfeld „Miłość” Astrid Desbordes To piękna i napisana bardzo prostym, obrazowym językiem opowieść o miłości mamy do dziecka. O tym, że kochamy je w każdej okoliczności i bezwarunkowo, niezależnie od jego zachowania czy wyglądu. „Miłość” to pozycja, która zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozwala zrozumieć, że nawet jeśli jest nieposłuszne albo z dala od mamy, to wciąż jest przez nią bardzo kochane. Każdy trzylatek powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce.  „Rok w lesie” Emilia Dziubak „Rok w lesie” to książka z kategorii książek obserwacyjnych. Nie ma tu treści do czytania, natomiast z samych obrazków można dowiedzieć się wielu rzeczy na temat tego, jak wygląda życie zwierząt w...

Książki dla 2-latka
AdobeStock
Gry i zabawy
Książki dla 2-latka: 7 najlepszych pozycji
Przedstawiamy książki dla 2-latka, które są sprawdzone i polecane przez wielu rodziców. W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć Pucia i Kici Koci, za którymi małe dzieci wprost przepadają, ale proponujemy też inne lektury. Niektóre książki dla dwulatków nie mają w ogóle tekstu, ale są rewelacyjne!

Wiele książek dla dwulatków jest naprawdę godnych uwagi, a poniższe z pewnością do nich należą. Wśród naszych propozycji znajdziecie takie, które każdy dwulatek powinien mieć w swojej biblioteczce, ponieważ oprócz pięknych obrazków i ciekawych historii, są też bardzo edukacyjne.  Książki dla 2-latka Jeżeli szukasz książki, która zainteresuje twoje dwuletnie dziecko i dobrze wpłynie na jego rozwój, sprawdź nasze propozycje. Te książki naprawdę warto mieć, w dodatku będą służyły na dłużej, ponieważ starsze dzieci również chętnie po nie sięgają.  Spis treści: „Pucio mówi pierwsze słowa” „Naciśnij mnie” Seria „Kicia Kocia” Seria o „Ulicy Czereśniowej” „Różnimisie” „Żegnaj, pieluszko!” „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” „Pucio mówi pierwsze słowa” Seria o Puciu napisana jest przez logopedę, Martę Galewską-Kustrę. Jest doskonale przemyślana pod kątem możliwości językowych dziecka na poszczególnych etapach rozwoju, a jednocześnie buduje jego kompetencje językowe. „Pucio mówi pierwsze słowa”, czyli druga część z serii, wydaje się najbardziej odpowiednia dla dwulatków. Choć mowa dzieci w tym wieku wygląda bardzo różnie, dlatego jeśli ta część okaże się za prosta lub za trudna, można sięgnąć po inne. Wszystkie bardzo polecamy! Kto zna Pucia, ten wie, o czym mowa.  „Naciśnij mnie” To nie jest zwyczajna książka, to książka, którą trzeba naciskać, pocierać, potrząsać i dmuchać na nią. Wykonanie każdego zadania powoduje, że kolejna strona wygląda zaskakująco inaczej.   „Naciśnij mnie”, podobnie zresztą jak inne książki Hervé Tulleta, sprawiają ogromną frajdę zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Musicie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj