Przepuklina mózgowo-rdzeniowa
Facebook
Aktualności

Zdaniem lekarzy miała przeżyć zaledwie 20 minut. Ma już 17 miesięcy!

Dzielna dziewczynka pokazała, że medycyna może się mylić. To prawdziwy cud, mówią rodzice małej Karlie.

Karlie Toland z Irlandii Północnej urodziła się aż z pięcioma rzadkimi chorobami. Jedną z nich była przepuklina mózgowa, która spowodowała, że część mózgu znalazła się na zewnątrz czaszki. Lekarze poinformowali rodziców, że ich córeczka nie przeżyje więcej niż 20 minut. Byli w błędzie!

Beznadziejny przypadek?

Lekarze oceniając stan dziecka, nie mieli wątpliwości, że nie przeżyje. Poinformowali rodziców od razu po porodzie, że Karlie odejdzie najpewniej w przeciągu najbliższych 20 minut. Dzielna dziewczynka jednak przeżyła pierwsze godziny, a następnie została wpisana do domu. Lekarze nad byli przekonani, że umrze w przeciągu kilku dni.

Po miesiącu rodzie udali się do specjalistycznej klinki w Belfaście. Podczas pięciogodzinnej operacji chirurdzy usunęli zewnętrzną część mózgu i zamknęli ranę, przywracając naturalny kształt głowy dziecka.

Dzielna wojowniczka ma już 17 miesięcy, raczkuje i samodzielnie je. Dziewczynka także już staje i najpewniej niedługo zacznie stawiać pierwsze kroczki. - Patrze na naszą córeczkę i jestem taka dumna, ona zawsze jest taka uśmiechnięta i szczęśliwa, to nasz mały cud - mówi matka dziewczynki. Karlie cierpi na przepuklinę mózgową, mózgowe porażenie dziecięce, holoprozencefalię, brakujący 22 chromosom i małogłowie. - Nie wiemy, jaka będzie przyszłość Karlie, ale jesteśmy pewni, że dalej będzie rzucać wyzwanie wszelkim przeciwnościom - dodaje.

Źródło: Daily Mail

Zobacz także:

Jakie błędy popełniają młodzi rodzice? Opowiada mama 1,5-rocznej Michaliny

Niesłysząca od urodzenia dziewczynka reaguje na pierwsze dźwięki po wszczepieniu implantu ślimakowego
Facebook/Anna Esler/kolaż mamotoja.pl
Zdrowie
Mała Ayla nie słyszała od urodzenia. Jak zareagowała na dźwięki, gdy wszczepiono jej implant? Ten uśmiech mówi sam za siebie!
Mama dziewczynki nie kryła wzruszenia. Popłakała się, gdy zobaczyła radość dziecka po udanej operacji.

Ayla Esler urodziła się niesłysząca. Lekarze postawili diagnozę tuż po narodzinach. Rodzice dziewczynki spędzili dużo czasu nad przygotowaniem się do tego, jak będzie wyglądało ich życie z niesłyszącą córką . Twierdzili jednak jasno: „ Bycie głuchym nie jest złe, jest tylko inne ”. W pewnym momencie pojawiła się jednak nadzieja na to, że Ayla zacznie rozpoznawać dźwięki dzięki specjalnemu implantowi ślimakowemu . Will i Anna nie wiedzieli jednak, jak będzie na nie reagować i czy operacja się powiedzie. Moment włączenia implantu był bardzo stresujący. Ale to, co zobaczyli, wzruszyło ich do łez. Zobaczcie, jak dziewczynka zareagowała na pierwsze w swoim życiu dźwięki! Szczęśliwa Ayla łapie się za ucho, gdy słyszy pierwszy dźwięk Ayla urodziła się głucha. Podłączenie jej aparatu słuchowego nic by nie dało, ponieważ jego zadaniem jest jedynie sprawianie, by dźwięki były głośniejsze i bardziej wyraźne. Jest to rozwiązanie dobre dla osób niedosłyszących, a nie głuchych. U Ayli nadzieją na odzyskanie słuchu była wyłącznie operacja wszczepienia implantu ślimakowego . Implant ten zastępują część w uchu zwaną ślimakiem, dzięki czemu sygnały dźwiękowe mogą być wysyłane do mózgu i tam odbierane jako dźwięki. Rodzice dziewczynki zdecydowali się na wykonanie u niej tego zabiegu, ale nie mieli pewności, że się uda, ani tego, że dziewczynka dobrze zareaguje na to, że nagle słyszy. Kiedy nadszedł dzień, w którym podjęto próbę włączenia wszczepionego implantu, byli mocno zdenerwowani. Ojciec dziewczynki przyznał, że spodziewał się, że „ będzie płakać i krzyczeć, kiedy implant zostanie aktywowany ”. Faktycznie, gdy natężenie dźwięków stało się przytłaczające, dziewczynka zareagowała w ten sposób, ale jej pierwsza reakcja na dźwięk była przepiękna. Ayla uśmiechnęła się szeroko i złapała za ucho ze...

Dziewczynce wbiły się widły w głowę
Aktualności
Sukces! Zebrano pieniądze dla 6-latki, której widły wbiły się w głowę
Cudem przeżyła. Teraz udało się zebrać pieniądze na dalsze leczenie!

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku czerwca. Podczas zabawy na podwórku dziewczynka nadziała się głową na widły.  Mała wojowniczka Lekarze ratujący życie 6-latki musieli usunąć jej fragment czaszki. Dawano jej tylko 1% szans na przeżycie. Minęło już kilka tygodni od operacji i hospitalizacji. Zapadła decyzja, że Laura jest gotowa do neurorehabilitacji. Wczoraj trafiła do warszawskiej Kliniki Budzik.  - Moim zdaniem teraz jest dobrze, a będzie tylko lepiej. Czeka nas żmudna praca, ale rehabilitacja ponoć przynosi duże efekty. Mamy nadzieję, że tak będzie w naszym przypadku – mówiła mama dziewczynki. - Neurorehabilitacja będzie polegała na stopniowym odzyskiwaniu funkcji neurologicznych utraconych w trakcie urazu. To dziecko, a u dzieci taki proces jest zdecydowanie lepiej rokujący niż w przypadku neurorehabilitacji dorosłych - tłumaczy lek. Krzysztof Chmielak z Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Potrzebne pieniądze Ratunkiem dla Laury jest wszczepienie implantu czaszkowego. - Ten implant ma ogromne znaczenie dla jej późniejszego rozwoju. Dlatego, że kości czaszki pełnią funkcję ochronną. To jest puszka, która chroni przed uszkodzeniem centralny układ nerwowy . W tej chwili ogromna część mózgu Laury pokryta jest tylko skórą. Gdyby doszło nawet do najmniejszego urazu, to nie ma żadnej mechanicznej osłony. Ważne jest, żeby odtworzyć dziewczynce ciągłość kości czaszki  – wyjaśnia w rozmowie z Onetem dr Marzena Zielińska, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci w USK we Wrocławiu. Zielińska. Koszt takiego implantu, który produkowany jest wyłącznie we Włoszech to ok. 40-50 tys. zł. Rodziców dziewczynki nie stać na jego zakup, dlatego apelowali o pomoc finansową poprzez wpłaty na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia.  Dziś gazeta.pl...

Sandra szuka domu
youtube.com/ Uwaga! TVN
Aktualności
Najbliżsi porzucili ją, gdy walczyła o życie. Teraz czeka na nową rodzinę
Dziewczynka wymaga rehabilitacji, ale miłość to jest coś, czego potrzebuje najbardziej. Choć wiele przeszła, potrafi się cieszyć i szczerze uśmiechać.

Dwa lata temu Sandra została dotkliwie pobita przez opiekunkę. Kobieta ostatecznie przyznała się do zarzucanych jej czynów i grozi jej do 10 lat więzienia. Prokuratura chce, by kobieta także zadośćuczyniła za krzywdy wyrządzone dziecku. Gdy 18-miesieczna Sandra trafiła do szpitala w ciężkim stanie, nie było wiadomo czy dziecko przeżyje. Dziewczynka wymagała reanimacji i zastosowania respiratora . Choć stan dziecka się poprawił, centralny układ nerwowy został nieodwracalnie uszkodzony. Zgłoś się i testuj: zdobądź 1 z 1000 opakowań mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2. Zawiedli najbliżsi Gdy matka dziewczynki dowiedziała się, że Sandra będzie wymagała rehabilitacji i być może nigdy nie będzie mówić, ani chodzić, porzuciła ją w szpitalu . To był kolejny cios dla maluszka. Dziewczynka nie sygnalizowała potrzeb i rzadko okazywała emocje, gdy ktoś chciał ją dotknąć - płakała. Widziałaś nasze konkursy? Sprawdź, co możesz wygrać! Justyna Borowiecka, która jest mamą zastępczą, od dwóch lat walczy o "normalność" dla Sandry. Choć dziewczynka nadal wymaga rehabilitacji, to widzi, słyszy i zaczyna mówić. Nauczyła się ponownie ufać ludziom, jest pełna życia i często się uśmiecha. Ktoś do kochania potrzebny od zaraz Państwo Borowieccy są zawodową rodziną zastępczą i choć robią wszystko, co najlepsze dla dziecka nie mogą zostać jej rodziną adopcyjną . Dzięki tej rodzinie dziewczynka jest gotowa do adopcji , jednak nadal rodziców dla Sandry brak. Jeśli nie znajdzie się rodzina, która zaadoptuje dziewczynkę, otoczy miłością i zapewni odpowiednią opiekę, to najpewniej trafi ona do specjalnej placówki, w której spędzi resztę życia. Informacje na temat adopcji Sandry można uzyskać w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym przy ul. Krzywej 2 w Sosnowcu. Telefon: 32266 84 19; e-mail:  poaos_c@poczta.onet.pl; strona www:...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj