Bliźnięta, które przyszły na świat w 23. tygodniu ciąży, świętują 1. urodziny
Facebook/journeytominimoore
Aktualności

Lekarze mówili, że nie przeżyją. Zobacz, jak dziś wyglądają te maluszki!

Te dwa maleństwa przyszły na świat w 23. tygodniu ciąży. Lekarze nie dawali im szans na przeżycie, jednak dzięki ogromnej woli walki, świętują 1. urodziny!

Cadence i Jaxson przyszli na świat w 23. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Ich rodzice, Jourdan i Matt, adoptowali maluszki, gdy były jeszcze zarodkami. Przez swoją chorobę Jourdan nie byłaby w stanie donosić ciąży, dlatego para zdecydowała się wynająć surogatkę.

Gdy bliźniaki przyszły na świat, były tak małe, że nie mogły nawet otworzyć oczu. Dopiero 2 tygodnie po narodzinach otworzyły oczka po raz pierwszy. Ze względu na ich stan, lekarze sugerowali rodzicom, żeby zdecydowali się oddać maluszki do hospicjum. Rodzice nie zdecydowali się na ten krok. Postanowili, że będą walczyć o życie swoich dzieci.

Rodzice po raz pierwszy wzięli maluchy na ręce, gdy miały 8 dni. Mama była z nimi przez cały czas, w ciągu dnia i nocą. Do domu jeździła raz na 3 miesiące. "Jako adopcyjna mama, nie miałam szansy nosić ich pod sercem. Każdego dnia poświęcałam każdemu z nich 5 godzin na kontakt skóra do skóry. Chciałam w ten sposób jak najszybciej nawiązać z nimi więź" – tłumaczy Jourdan.

Podziwiamy rodziców za ich wolę walki i ogromną wiarę. Zobaczcie, jak teraz wyglądają Cadence i Jaxson!


fot. Facebook/journeytominimoore


fot. Facebook/journeytominimoore


fot. Facebook/journeytominimoore


fot. Facebook/journeytominimoore


Drogę, jaką przeszły maluszki, możecie śledzić na ich profilu na Facebooku.

Czytaj także: Taka ciąża zdarza się raz na milion!

źródło: thesun.co.uk

Do jakich lekarzy musisz trafić z wcześniakiem w pierwszym roku życia? [WIDEO]

Niesłysząca od urodzenia dziewczynka reaguje na pierwsze dźwięki po wszczepieniu implantu ślimakowego
Facebook/Anna Esler/kolaż mamotoja.pl
Zdrowie
Mała Ayla nie słyszała od urodzenia. Jak zareagowała na dźwięki, gdy wszczepiono jej implant? Ten uśmiech mówi sam za siebie!
Mama dziewczynki nie kryła wzruszenia. Popłakała się, gdy zobaczyła radość dziecka po udanej operacji.

Ayla Esler urodziła się niesłysząca. Lekarze postawili diagnozę tuż po narodzinach. Rodzice dziewczynki spędzili dużo czasu nad przygotowaniem się do tego, jak będzie wyglądało ich życie z niesłyszącą córką . Twierdzili jednak jasno: „ Bycie głuchym nie jest złe, jest tylko inne ”. W pewnym momencie pojawiła się jednak nadzieja na to, że Ayla zacznie rozpoznawać dźwięki dzięki specjalnemu implantowi ślimakowemu . Will i Anna nie wiedzieli jednak, jak będzie na nie reagować i czy operacja się powiedzie. Moment włączenia implantu był bardzo stresujący. Ale to, co zobaczyli, wzruszyło ich do łez. Zobaczcie, jak dziewczynka zareagowała na pierwsze w swoim życiu dźwięki! Szczęśliwa Ayla łapie się za ucho, gdy słyszy pierwszy dźwięk Ayla urodziła się głucha. Podłączenie jej aparatu słuchowego nic by nie dało, ponieważ jego zadaniem jest jedynie sprawianie, by dźwięki były głośniejsze i bardziej wyraźne. Jest to rozwiązanie dobre dla osób niedosłyszących, a nie głuchych. U Ayli nadzieją na odzyskanie słuchu była wyłącznie operacja wszczepienia implantu ślimakowego . Implant ten zastępują część w uchu zwaną ślimakiem, dzięki czemu sygnały dźwiękowe mogą być wysyłane do mózgu i tam odbierane jako dźwięki. Rodzice dziewczynki zdecydowali się na wykonanie u niej tego zabiegu, ale nie mieli pewności, że się uda, ani tego, że dziewczynka dobrze zareaguje na to, że nagle słyszy. Kiedy nadszedł dzień, w którym podjęto próbę włączenia wszczepionego implantu, byli mocno zdenerwowani. Ojciec dziewczynki przyznał, że spodziewał się, że „ będzie płakać i krzyczeć, kiedy implant zostanie aktywowany ”. Faktycznie, gdy natężenie dźwięków stało się przytłaczające, dziewczynka zareagowała w ten sposób, ale jej pierwsza reakcja na dźwięk była przepiękna. Ayla uśmiechnęła się szeroko i złapała za ucho ze...

11-latka urodziła dziecko
AdobeStock
Aktualności
Poczwórne szczęście w Szczecinie i w... Lublinie
Gdy szczecińskie czworaczki wychodziły do domu, niemalże w tym samym czasie w Lublinie rodziła się kolejna czwórka maluszków.

Ciąża, w której na świat przychodzą czworaczki, zdarza się raz na ponad pół miliona przypadków. Lekarze przyznają, że tak mnogie ciąże, to ciąże nadzwyczajnego ryzyka. Przyszła mama, jak i dzieci muszą być pod szczególnym nadzorem. Tak było i w tym przypadku. Choć maluszki miały przyjść na świat dopiero na początku września, niestety na kilkanaście tygodni przed terminem pani Natalia trafiła do szpitala. Dzieci urodziły się 28 czerwca - w 30. tygodniu ciąży . Pierwsza urodziła się Amelka, ważyła 1 400 g. O minutę młodsi są jej bracia - Franek i Staś, którzy ważyli 1 330 g i 1 265 g. Najmłodsza i najmniejsza jest Zosia, której masa urodzeniowa wyniosła zaledwie 815 g.   To pierwsze w historii szpitala "Zdroje" czworaczki. W ubiegłym tygodniu, po 9-tygodniowym pobycie w szpitalu, w końcu maluszki zostały wypisane do domu. Dziś troje dzieci waży około 3 kg, Zosia 2200 g. Wszystkie są w takiej kondycji, jakby były donoszone . Nie mają powikłań związanych z wcześniactwem, choć nie było łatwo. Neurolog ocenia dzieci jako zdrowe, maluszki będą jednak korzystać z rehabilitacji.    Jak poradzić sobie z tak liczną gromadką? Najbliższy miesiąc rodzina spędzi w komplecie w domu. Nie brakuje także osób bliskich chętnych do pomocy. Dzięki finansowemu wsparciu urzędu marszałkowskiego, przy zachodniopomorskim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci uruchomiona została pierwszą w regionie „wypożyczalnia” sprzętu dla rodzin wieloraczków lub rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Ze wsparcia jako pierwsza skorzysta waśnie rodzina państwa Ratomskich. Rodzice dzieci otrzymali również wsparcie od miasta w postaci mieszkania, a podczas uroczystego pożegnania otrzymali foteliki samochodowe, statuetki w formie smoczków, a także pamiątkowe skarpetki. Kolejne radosne wieści Gdy szczecińskie maluszki...

62-latka została mamą Włochy
Fotolia
Aktualności
Późne macierzyństwo: spełnienie marzeń, czy egoizm?
Cztery poronienia i wiele lat starań o dziecko, a nadzieja nie umarła w niej do końca...

Dziś dojrzała mama i jej dzidziuś czują się dobrze. Choć ciąża akurat tej kobiety przebiegała bez większych komplikacji, to jednak podjęcie decyzji o porodzie w tym wieku, obciążone jest naprawdę dużym ryzykiem! Pre-test- płytkowy test ciążowy Maria Rosaria pochodzi z Włoch i jest jedną z tych kobiet, które zdecydowały się na naprawdę późne macierzyństwo. W wieku 62 lat urodziła swoje pierwsze dziecko , na które z mężem czekali latami. Kobieta zdementowała wszelki plotki, że ciąża jest wynikiem zapłodnienia in vitro, a jedynie wynika z pomocnej kuracji hormonalnej.  Elias w chwili narodzin ważył 3,5 kg i mierzył 50 cm. Jest zdrowym chłopcem, a jego mama także bardzo dobrze zniosła ciążę i poród. Na rozwiązanie ciąży lekarze zdecydowali się w 34. tyg ciąży pacjentki poprzez cesarskie cięcie . Powodem przedwczesnego porodu nie był zły stan zdrowia matki, tylko waga dziecka. Maluch w 34.tyg ciąży ważył już ponad 3 kg, a tempo jego wzrostu było niezwykle szybkie.  Coraz częściej słyszy się o porodach wśród dojrzałych kobiet. Jedne zdecydowały się późno na dziecko, ze względu  na brak partnera, inne z przyczyn medycznych, lub finansowych. Spełniają swoje marzenia i naprawdę trudno je za to oceniać. Niemniej jednak ich dzieciom będzie na pewno trudniej. Mama po 60. roku życia obarczona jest dużo większym ryzykiem chorób, niż 30-letnia. Gdy dziecko osiągnie dojrzałość, Maria Rosaria będzie miała 80 lat! Cudownie byłoby, gdyby mogła w pełni sił świętować ten etap życia wraz ze swoim synem, ale niestety trzeba brać pod uwagę, że w tym wieku będzie być może wymagała sama pomocy.  Marzenie o byciu mamą jest głęboko zakorzenione w sercu i umyśle kobiety. Decyzja o ciąży w tak późnym wieku może być interpretowana na wiele sposobów. Realizacja marzenia, egoizm, instynkt macierzyński...  A co Wy sądzicie na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz